LG Optimus Black P970 2 GB (Çıktı)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
181 KTF/KTF(KOREA)V30ILGKU 5900452 MiB138
ico_new.png

Bunu diyor arkadaşta , birkaç forumda da takip etmiştim olmuyor denildi ama yabi denemek lazım:)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşlar ben bunu indirim demedim! Ben sadece ICS sürümü Kore'ye çıkmış yakında biza de çıkar dedim.
Korece bilen ve kullanabilecek varsa indirsin ki sanmıyorum bunun dışında biraz daha beklememiz lazım gerçi millet JB'ne geçerken biz hala ICS gelecek diye bekliyoruz oda ayrı :(

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
arkadaşlar ben bunu indirim demedim! Ben sadece ics sürümü kore'ye çıkmış yakında biza de çıkar dedim.
Korece bilen ve kullanabilecek varsa indirsin ki sanmıyorum bunun dışında biraz daha beklememiz lazım gerçi millet jb'ne geçerken biz hala ics gelecek diye bekliyoruz oda ayrı :(

나는 한국 걸 알아 :p

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
morelocale 2 diye bir uygulama var tabi korece nasıl girer türkçe yaparsınız bilemem orasınıda denenmesinde fayda var hazır yüklemişseniz.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
lg optimus black için ics yi boşuna beklemeyin bugün pointblank oyununda lg de çalışan biriyle görüştüm adam boşuna beklemeyin türkiyeye ics gelmeyecek dedi sadece kore için yayınlanmış ulan lg yedin ömrümüzü

isocity

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Bir daha kesinlikle LG ye para vermem. Bu firma resmen yazılım fukarası. Mahvettiler mis gibi telefonu. Şimdi istediği kadar güncelleme gelsin neye yarar.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Nexus 4 almak daha akıllıca olacak sanki nede olsa yazılımı google ekibi hazırlayacak ve uzun süre güncelleme alacak

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
şu an optimus black'de cm10 4.1.2 kullanıyorum lg'nin sunduğu 2.3.4'den çok daha iyi bir performans sunuyor. neyseki cyanogen mod ekibi var lg'ye kalmış olsaydık çoktan yeni bir telefon almam gerekicekti

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
şu an optimus black'de cm10 4.1.2 kullanıyorum lg'nin sunduğu 2.3.4'den çok daha iyi bir performans sunuyor. neyseki cyanogen mod ekibi var lg'ye kalmış olsaydık çoktan yeni bir telefon almam gerekicekti

lg optimus black resmi 4.0.4 beta yayımlanmış bazı buglardan dolayı final sürümü daha çıkmamış bende başka bir forumda gördüm arayüz çok hoştu ancak bi programla yüklüyormussun

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
lg optimus black resmi 4.0.4 beta yayımlanmış bazı buglardan dolayı final sürümü daha çıkmamış bende başka bir forumda gördüm arayüz çok hoştu ancak bi programla yüklüyormussun

lg den beklemeye sabrım yetmedi. cyanogen mod ekibi yayınlayalı çok oldu 4.1'i son güncelleme ile 4.1.2 oldu. ayrıca lg yayınladığında içine gereksiz bir sürü şey koyup yine yavaşlatıcak cihazı.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
lg den beklemeye sabrım yetmedi. cyanogen mod ekibi yayınlayalı çok oldu 4.1'i son güncelleme ile 4.1.2 oldu. ayrıca lg yayınladığında içine gereksiz bir sürü şey koyup yine yavaşlatıcak cihazı.

rootlamayı bilsem bende rootlicam ama arayüzü çok hoşuma gitti beta nın buda videosu

[video=youtube;KhspSOu9p9Q]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KhspSOu9p9Q[/video]

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
rootlamayı bilsem bende rootlicam ama arayüzü çok hoşuma gitti beta nın buda videosu

[video=youtube;KhspSOu9p9Q]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KhspSOu9p9Q[/video]

muhtemelen aktif kullanımda bu arayüz kasar. cm10'da android'in saf hali olmasına rağmen ara sıra teklemeler oluyor.

rootlama mevzusunu ben farklı şekilde çözdüm. mevcut romu rootlamak yerine herşeyi silip smart flash tool ile v10a'ya dönüyorum. tabi tüm ayarlar programlar fln gidiyor.

v10a 'yı rootlamak çok kolay. marketten yada bu adresten apk'yı indirip çalıştırıyorum ve rootluyor. ondan sonra önce cwm, sonrada istediğim romu kuruyorum.

disconse

Asistan
Reaksiyon puanı
2
CM10 4.1.2 stabil versiyonu çıktı arkadaşlar. telefon yağ gibi akıyo resmen. hiç bir sorunu da yok gayet stabil şekilde çalışıyor. lg nin paşa gönlünü beklemeyin.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
28C olarak yer almaktadır bende yükledim. Rootlamayanlar da değiştirebiliyormu bilmiyorumaçıkcası , deneyen varsa yazabilir.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
CM10'u nasıl yüklediniz ROM Manager ile yüklemeye çalışıyorum clockwork moda düşüp yüklemeyi başlatırken hata veriyor.
Nerde hata yapıyorum yada nasıl yüklemeliyim?

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
CM10'u nasıl yüklediniz ROM Manager ile yüklemeye çalışıyorum clockwork moda düşüp yüklemeyi başlatırken hata veriyor.
Nerde hata yapıyorum yada nasıl yüklemeliyim?

CM10 yüklemedik ki stok rom bu , recovery modlarda hata verdi ben smart flash tool ile yükledim.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Yükledim nihayet, gerçekten cillop gibi olmuş...
Tüm fonksiyonları deneyemedim çalışmayan veya sorun olacak bir uygulama varmı bilmiyorum ama yarın bütün gün denedikten sonra görüşlerimi bildirmeye çalışacağım
Not: LG daha 4.0.4 verecekte bize bizde bekliyoruz, teşekkürler CM

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
CM10 kullanan arkadaşlar Play Store, GMail gibi google uygulamalrında hesap ekleme/oturum açma işlemlerini yapabildinizmi nasıl?

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
CM10 kullanan arkadaşlar Play Store, GMail gibi google uygulamalrında hesap ekleme/oturum açma işlemlerini yapabildinizmi nasıl?

kardeş zaten bunu lg beta olarak yayınladı final sürüm gelince pc suite ile yükleyebilicez

bana telefonu root edip bu romu nasıl kullanabilecegimi anlatacak var mı v10 için v20 a için farklı farklı şey yazmışlar kafam iyice karıştı sürümüm v20d bi yardım lütfen

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
kardeş zaten bunu lg beta olarak yayınladı final sürüm gelince pc suite ile yükleyebilicez

bana telefonu root edip bu romu nasıl kullanabilecegimi anlatacak var mı v10 için v20 a için farklı farklı şey yazmışlar kafam iyice karıştı sürümüm v20d bi yardım lütfen

Forumda anlatımı vardı diye hatırlıyorum birde lg 4.0.4 verecekmiş diye bir kaç yerde okudum hadi iyisiniz gene :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Tam olarak ne yapmak istiyorsun ?

http://forum.shiftdelete.net/lg/215983-lg-optimus-black-rom-yukleme-7.html#post2323596

Bunu mail olarak göndermiştim sana tam olarak nerde kaldın ?

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Tam olarak ne yapmak istiyorsun ?

http://forum.shiftdelete.net/lg/215983-lg-optimus-black-rom-yukleme-7.html#post2323596

Bunu mail olarak göndermiştim sana tam olarak nerde kaldın ?

kardeş v20a için v10c için filkan görünce kafam karıştı burdaki işlemler çok karışık rootladktan hemen sonra bir rom yüklemem mi gerek yoksa gerek olmayıpo kendi romumda devam edebiliyo muyum ben rootlayip bu lg nin beta sürümünü yüklemek istiyorum

Forumda anlatımı vardı diye hatırlıyorum birde lg 4.0.4 verecekmiş diye bir kaç yerde okudum hadi iyisiniz gene :)

evet beta sürümü yayınlanmış arayüzü çok hoşuma gitti :D

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

http://www.mediafire.com/?dwb2z806g3wl7ho
driverlerin güncel olması için.

daha sonra

p970 isimli bir klasör oluştur ve C klasörüne at C:/p970 Gibi olsun

ilk adım http://hotfile.com/dl/145404647/a576cfb/LGP970-V10e-EEU.zip.html 10e linki bunuda indir p970 klasörünün içine rom dosyaları diye bir klasör aç oraya yükle

Şimdi telefonunuzu kapatıp pilini ve sim kartını çıkartıyoruz.Pil ve simkart ve arka kapağını takmadan ses açma tuşuna basılı tutarak usb kablomuzu takıp bekliyoruz ses açma tuşunu bırakmıyoruz taki S/W Upragade diye bir işaret geliyor Bu ekranı gördüğünüzde ses açma tuşunu bırakıp telefonu masaya koyun.Bu andan itiabren telefona dokunmuyoruz. ( ara kablo çıkık olsun ses açma tuşuna basılı tut ara kabloyu tak hemen çıkıyor zaten)

Şimdi smart flash tool klasörümüzdeki SmartFlashTool uygulamamızı açalım. yukarıda 2 sekme var Normal D/L Diğeri Rom Copy D/L diye sen Rom Copy D/L ye gir.

1 numarada CP bin seçmek için basalım smart flash tool klasörümüzdeki rom dosyaları klasöründe LGP970-V10e-EEU_CP adlı dosyayı seçelim gördüğünüz gibi sonu CP ile bitiyor.
Şimdi ise 2 numaradaki AP bin seçip yine aynı klasördeki LGP970-V10e-EEU_AP seçelim gördüğünüz gibi AP ile bitiyor.
Tamamdır.Şimdi sol alttaki 3 numaradaki start tuşuna basalım.Yeni bir ekran çıkacak yükleme başlayacak ve bitecek tahmini 5 dakika sürüyor belki daha fazla yada az bilgisayara göre değişir.Yükleme sonunda saçma bir ses geliyor
Yükleme bitince telefona dokunmayın açılırken reset atacak.Bitip tekrar açılmasını bekleyin.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13

http://www.mediafire.com/?dwb2z806g3wl7ho
driverlerin güncel olması için.

daha sonra

p970 isimli bir klasör oluştur ve C klasörüne at C:/p970 Gibi olsun

ilk adım http://hotfile.com/dl/145404647/a576cfb/LGP970-V10e-EEU.zip.html 10e linki bunuda indir p970 klasörünün içine rom dosyaları diye bir klasör aç oraya yükle

Şimdi telefonunuzu kapatıp pilini ve sim kartını çıkartıyoruz.Pil ve simkart ve arka kapağını takmadan ses açma tuşuna basılı tutarak usb kablomuzu takıp bekliyoruz ses açma tuşunu bırakmıyoruz taki S/W Upragade diye bir işaret geliyor Bu ekranı gördüğünüzde ses açma tuşunu bırakıp telefonu masaya koyun.Bu andan itiabren telefona dokunmuyoruz. ( ara kablo çıkık olsun ses açma tuşuna basılı tut ara kabloyu tak hemen çıkıyor zaten)

Şimdi smart flash tool klasörümüzdeki SmartFlashTool uygulamamızı açalım. yukarıda 2 sekme var Normal D/L Diğeri Rom Copy D/L diye sen Rom Copy D/L ye gir.

1 numarada CP bin seçmek için basalım smart flash tool klasörümüzdeki rom dosyaları klasöründe LGP970-V10e-EEU_CP adlı dosyayı seçelim gördüğünüz gibi sonu CP ile bitiyor.
Şimdi ise 2 numaradaki AP bin seçip yine aynı klasördeki LGP970-V10e-EEU_AP seçelim gördüğünüz gibi AP ile bitiyor.
Tamamdır.Şimdi sol alttaki 3 numaradaki start tuşuna basalım.Yeni bir ekran çıkacak yükleme başlayacak ve bitecek tahmini 5 dakika sürüyor belki daha fazla yada az bilgisayara göre değişir.Yükleme sonunda saçma bir ses geliyor
Yükleme bitince telefona dokunmayın açılırken reset atacak.Bitip tekrar açılmasını bekleyin.

kardeş msn n varsa ordan konusalım ya valla çok karmaşık

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
@Granikos ilk önce 10c veya 10 ile başlayan herhangi versiyonu yükle sonra aynı şekilde 28c yi yükle.

LGP970-V10e-EEU_CP
LGP970-V10e-EEU_AP Bak mesela bunlar 10e nin CP ve AP dosyaları . Aynı şekilde 20c nin de CP ve AP dosyalarını bulmalısın

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
@Granikos ilk önce 10c veya 10 ile başlayan herhangi versiyonu yükle sonra aynı şekilde 28c yi yükle.

LGP970-V10e-EEU_CP
LGP970-V10e-EEU_AP Bak mesela bunlar 10e nin CP ve AP dosyaları . Aynı şekilde 20c nin de CP ve AP dosyalarını bulmalısın

şimdi kardeş bu senin gönderdigin şeyleri yükliyim mi v10e fln varya onları yüklicem de smartflashtool filan demişsin onu nerden blcam