LG G5 Kullanıcı Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

cartoonpier

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Başınıza gelmiş olması genele yaygın olduğu manasına gelmez hkndmrlp42.
Bende 28.04 den bu yana kullanıyorum. Ne hayalet ekran nede ışık sızması olmadı. Ve gayet memnun olanlar safındayım.
Fiyatının 600 TL düştüğünü söylemişsiniz.
Ben aldığımda 2.489 ödemişim. Şu an 2.319. Bahse konu olan 600 TL lik fiyat farkını göremiyorum.
Garanti konusuna değinecek olursak. Bundan önceki cihazım g3 paralel ithalattı. Ve cihazın garantisi teksen diye bir firmaydı. Hiç memnun kalmadım. Ve bu yüzden g5 i distribütör garantili aldım.
Tavsiyem;
Eğer alacaksanız distribütör garantili alın derim. İlla paralel alacaksanız garantiyi kimin verdiğine dikkat edin. Zira, bildiğim kadarıyla delta teknik servis konusunda gayet başarılı diye duydum.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Başınıza gelmiş olması genele yaygın olduğu manasına gelmez hkndmrlp42.
Bende 28.04 den bu yana kullanıyorum. Ne hayalet ekran nede ışık sızması olmadı. Ve gayet memnun olanlar safındayım.
Fiyatının 600 TL düştüğünü söylemişsiniz.
Ben aldığımda 2.489 ödemişim. Şu an 2.319. Bahse konu olan 600 TL lik fiyat farkını göremiyorum.
Garanti konusuna değinecek olursak. Bundan önceki cihazım g3 paralel ithalattı. Ve cihazın garantisi teksen diye bir firmaydı. Hiç memnun kalmadım. Ve bu yüzden g5 i distribütör garantili aldım.
Tavsiyem;
Eğer alacaksanız distribütör garantili alın derim. İlla paralel alacaksanız garantiyi kimin verdiğine dikkat edin. Zira, bildiğim kadarıyla delta teknik servis konusunda gayet başarılı diye duydum.
Sizde kendi başınıza gelmediği şekilde yorumlamışsınız ancak araştırırsanız dünya genelinde sorunları öğrenebilirsiniz. Çıkış fiyatı 2.800 lira olan g5 şu an 2.200 tl bulunmakta resmi garantili. İthalatlar 2 000 tl. Başka sözüm yok. İyi forumlar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Herkes nasibini yaşar. Kasmayın bu kadar.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yok yok bu LG nin akıllanması için biraz burnunu sürtmesi lazım saçma sapan denemelere giriyor araştırıyorumda herkesde bir sorun var G2m var memnunum ama git gide bozmuş inanamıyorum çıldırıcam ya .

Hala LG almak isteyen biriyim ama o kadar parayı ver telefonunda sıkıntı çıksın yok yaa .

Gelişme değil gerileme var G2 de sevilen ince çerçeve ve arkadaki tuşları yok etti amacı ne anlamış değilim .

V10 da daha Super AMOLED yok üstüne 5.7 inç ekran ve 2. ekran var işlemci 14nm filanda değil ama LG pil üreticisi 4000 mah o telefona rahat rahat yeterdi ama kendini samsung sanıp (sanki amoled + düşük güç kullanan işlemci varmış gibi) 3000 koyuyor zaten ben buna önceden gıcık oldum .

SeksiGenç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Biraz araştırma yaptım ve vazgeçtim.Takipçisi olduğum mi5 alacam.semers adlı şirket haftaya 1800 tl 128 gb modelini satışa sunacak.hepsiburada ile iletişime geçtiğimde ise ürünün tedarik sürecinde olduğunu söylediler.biraz daha bekleyip hepsiburadadan alacam...Snapdragon820 ve full hd ekran mükemmel ikili olur.

Son düzenleme:

cartoonpier

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Biraz araştırma yaptım ve vazgeçtim.Takipçisi olduğum mi5 alacam.semers adlı şirket haftaya 1800 tl 128 gb modelini satışa sunacak.hepsiburada ile iletişime geçtiğimde ise ürünün tedarik sürecinde olduğunu söylediler.biraz daha bekleyip hepsiburadadan alacam...Snapdragon820 ve full hd ekran mükemmel ikili olur.
Bildiğim kadarıyla o cihazlar kayıtsız ve garantisiz olacak.
Bu konuya dikkat edin derim.

ahadgktu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sorunları söylemişsiniz dünya geneli olsun fiyatı olsun bi kere lg zaten kullanıcı dostu 2200 tlye çıkardığı telefonlar şu anda 1200 tl git gide azalıyor ne güzel işte sorunlarına gelirsek dünya genelinde sorun var demişsiniz evet dünya genelinde ve bu sadece lg de değil bütün telefonlarda alacaksın g5i bakacaksın keyfine hatta güveniyorsan Hepsiburadaya herkesten daha ucuza lg Türkiye garantili alacaksın hayırlı forumlar..

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Sorunları söylemişsiniz dünya geneli olsun fiyatı olsun bi kere lg zaten kullanıcı dostu 2200 tlye çıkardığı telefonlar şu anda 1200 tl git gide azalıyor ne güzel işte sorunlarına gelirsek dünya genelinde sorun var demişsiniz evet dünya genelinde ve bu sadece lg de değil bütün telefonlarda alacaksın g5i bakacaksın keyfine hatta güveniyorsan Hepsiburadaya herkesten daha ucuza lg Türkiye garantili alacaksın hayırlı forumlar..
Sorunlu telefon kullanmayı ne kadar seviyorsunuz öyle ve sorunlu bir telefona 2.200 tl vermek mantıklı değil. Bakın bende g5 kullandım. Telefonun dış sesi, kamerası gayet başarılı. Modüler olması kimine göre avantaj kimine göre değil. Tasarım olarak, eldeki tutuş hissini beğendim. Ben zaten telefonu geçmiş yorumlarda da kötülemedim ancak olan sorunlarından bahsettim. Bu sorunları tabiki herkes yaşayacak diye bir şey yok. O nedenle 2.200 tl verip riske girmek yerine note 5, s7 veya htc 10 alınabilir bence.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaslar bakin note 7 cikacak nerdeyse ve hala g5 ile note 5 karsilastiriliyor. Note 5 eskidi artik kabul edin ayrica sn820 siz telefon alinmaz artik ki note 5 in fiyati cok dusmedi. G5 gibi 820 li bir cihaz su an 2290 turkiye garantili. Alcaksin note 5 i 2 ay sonra note 7 cikacak. Htc 10 da iyi tabi ama onun da problemleri var yok mu. Acin bakin forumlara. Ayrica ekrani sonuk. Ama 3000 tl arada 800 var. Burda cogu konusan arkadas cebinden parayi cikar desen gider g5 alir. Tamamen duygusal. Ben simdi gm5 plusa bile bakiyorum. Ozellikleri tatmin edici ve 1000 lira htc 10 3000 lira bi bak hele

Scarface42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu internetten görüp yorum atanlarla dolmuş burası. Ben kullanıyorum. Çok tatlı bir telefon. Zaten cihazın performansı süper. Çift kameraya hayran kaldım . Süper fotograflar çektim. Şuana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim. Hızlı şarj olmasıda çok iyi. 40-45 dk da full oluyor. Bana 1 gün yetiyor. Bataryayı hiç çıkarmadım. Zaten akıllı kılıf kullanıyorum.

Son düzenleme:

zuzuzu09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar normalde s7edge, 6s 16gb veya note5=1860tl alıcaktım ithalatçı garantili(delta) 2500tl civarı 2 model telefonuda temin edebiliyorum.fakat lg g5 aynı özellikleri sunup ithalaçı 1850 tl olması.modüler olması avantajdır bence mesela 1tane yedek pil taşı yanında millet odun parçası gibi powerbank taşırken neyse.benim aklıma 2500tl vermek yatmadı note 5te 5.7 çok büyük geldi ve s-pen kullanmıyorum.özellikle pil ve kronik sorunlar arıza gibi konularda hangisi iyidir kötüdür note 5mi g5mi tercih etmeliyim. konuyu buraya açmamın sebebi g5 sıcak bakıyorum.teşekkürler şimdiden s7edge veya 6s al veya alma diye yorum yapabilirsiniz.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
G5 in tasarımını sevsem kesinlikle alırdım. Diğer özellikleri güzel. Tasarımını seviyorsan çok güzel telefon.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar normalde s7edge, 6s 16gb veya note5=1860tl alıcaktım ithalatçı garantili(delta) 2500tl civarı 2 model telefonuda temin edebiliyorum.fakat lg g5 aynı özellikleri sunup ithalaçı 1850 tl olması.modüler olması avantajdır bence mesela 1tane yedek pil taşı yanında millet odun parçası gibi powerbank taşırken neyse.benim aklıma 2500tl vermek yatmadı note 5te 5.7 çok büyük geldi ve s-pen kullanmıyorum.özellikle pil ve kronik sorunlar arıza gibi konularda hangisi iyidir kötüdür note 5mi g5mi tercih etmeliyim. konuyu buraya açmamın sebebi g5 sıcak bakıyorum.teşekkürler şimdiden s7edge veya 6s al veya alma diye yorum yapabilirsiniz.
Kardes simdi note 5 in artisi ekrani ve speni he samsungun iyi is cikardigi bir cihaz az sorunlu ancak snap 820 islemci varken ayni paraya note 5 alinmaz. He buyuk ekran ve amoled isterim diyene bisey demem. Ancak ben olsam yeni nesil 820 islemcili cihaz alirim. Iyi bir islemci az isiniyor ve performansli. Performans testlerinde fark atiyor bu islemci. E fiyati da iyi s7 ve htc 10 a gore bence g5 alabilirsin. S7 edge de guzel cihaz kamerasi iyi sarji iyi ama uzun vadede bataryayi degistirebilme olanagi da g5 te.

zuzuzu09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardes simdi note 5 in artisi ekrani ve speni he samsungun iyi is cikardigi bir cihaz az sorunlu ancak snap 820 islemci varken ayni paraya note 5 alinmaz. He buyuk ekran ve amoled isterim diyene bisey demem. Ancak ben olsam yeni nesil 820 islemcili cihaz alirim. Iyi bir islemci az isiniyor ve performansli. Performans testlerinde fark atiyor bu islemci. E fiyati da iyi s7 ve htc 10 a gore bence g5 alabilirsin. S7 edge de guzel cihaz kamerasi iyi sarji iyi ama uzun vadede bataryayi degistirebilme olanagi da g5 te.
öncelikle yanıtın için teşekürler spen kullanmıyorum+ 5.7 çok büyük geldi. note 5 eliyorum sayende. g5 kaldı sanırım tek yanıt

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
bence snapdragon 820 varken su an baska cihaz alinmaz. Ya htc 10 ya g5 s7 edge de iyi ama simdi onlar 3000 civari g5 2000 yani bu fiyat farkina degmez. Benim icin kulaklik cok onemli dersen htc 10 un kulakligi mukemmel. Ama g5 de seni yeterince tatmin edecektir bu konuda.
G5 i elestirebilecegimiz 2 nokta var.
1.kasa
Kasasi htc gibi buram buram metal degil. Dis boyasi plastik ve ele alinca htc de oldugu gibi metal hissi vermiyor. Ama yercih meselesi ben kasasini begendim
Moduler yapi da kimisine gore avantaj kimisine gore dezavantaj.
2. Batarya
Bataryasi 2800m. Htc 3000 s7 3000 s7 edge 3300 s7 edgenin digerlerine gore gunluk kullanimda daha iyi oldugunu soyleyebiliriz.
G5 ise s7 ve htc 10 bir tik gerisinde gunluk kullanimda 1 saat kadar. Ama bataryasinin degistirilebilir olmasi ve moduler yapi bu eksikligi gideriyor.
Aldiktan 1.5 yil sonra bataryanin sonecegi hesap edilirse g5 bu noktada buyuk avantaj.
Bu fiyata g5 bicilmis kaftan

zuzuzu09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence snapdragon 820 varken su an baska cihaz alinmaz. Ya htc 10 ya g5 s7 edge de iyi ama simdi onlar 3000 civari g5 2000 yani bu fiyat farkina degmez. Benim icin kulaklik cok onemli dersen htc 10 un kulakligi mukemmel. Ama g5 de seni yeterince tatmin edecektir bu konuda.
G5 i elestirebilecegimiz 2 nokta var.
1.kasa
Kasasi htc gibi buram buram metal degil. Dis boyasi plastik ve ele alinca htc de oldugu gibi metal hissi vermiyor. Ama yercih meselesi ben kasasini begendim
Moduler yapi da kimisine gore avantaj kimisine gore dezavantaj.
2. Batarya
Bataryasi 2800m. Htc 3000 s7 3000 s7 edge 3300 s7 edgenin digerlerine gore gunluk kullanimda daha iyi oldugunu soyleyebiliriz.
G5 ise s7 ve htc 10 bir tik gerisinde gunluk kullanimda 1 saat kadar. Ama bataryasinin degistirilebilir olmasi ve moduler yapi bu eksikligi gideriyor.
Aldiktan 1.5 yil sonra bataryanin sonecegi hesap edilirse g5 bu noktada buyuk avantaj.
Bu fiyata g5 bicilmis kaftan
sanırım sorularıma yanıt oldun.kasa malzemesi sorun değil çünkü ülkemizde neredeyse herkez telefonu kap ile kullanıyor be bende kap ile kullanıcam metal olması önemli değil yani bu açıda.modüler olması +1 bence diğer telefonlara göre şarj - aux yerleri garantiye göndermeden uygun fiyata satın alıp sıfırını takabiliriz. pil içinde 1 günü çıkarmıyor diyelim 1tane daha alırız nasıl olsa incecik pil. powerbank gibi.esaz sorum şu 2 model var h860 h850 hangisini tercih etmeliyim farkları ne. 2sim gerek yok bu arada

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
sanırım sorularıma yanıt oldun.kasa malzemesi sorun değil çünkü ülkemizde neredeyse herkez telefonu kap ile kullanıyor be bende kap ile kullanıcam metal olması önemli değil yani bu açıda.modüler olması +1 bence diğer telefonlara göre şarj - aux yerleri garantiye göndermeden uygun fiyata satın alıp sıfırını takabiliriz. pil içinde 1 günü çıkarmıyor diyelim 1tane daha alırız nasıl olsa incecik pil. powerbank gibi.esaz sorum şu 2 model var h860 h850 hangisini tercih etmeliyim farkları ne. 2sim gerek yok bu arada
gsmarena'da karşılaştırabilirsin donanımını.

ahadgktu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
2 simli olanın performansı biraz daha düşük diye biliyorum eski yanıtlarda yazıyordu ikincisi gerçekten şu internetten bakıp gelip burda yorum yapan arkadaşlara alndanma bende telefon alacağım şuan bende yok ama internetten alan bi arkadaşım oldu yeni çıktığında ondan gördüm araştırdım elime aldım gerçekten o üst kamera tarafındaki kavisi olsun arka kamerası olsun parmak izi olsun bu arada parmak izi gayet sorunsuz ve çok hızlı bir şekilde açıyor ve samsung gibi olmayıp yani yuvarlak olması parmağı daha iyi kavrıyor tabi çıkarılabilir pilin olması güzellkleri e şimdi sen s7 alsan iki gün sonra Allah korusun düşürsen arka cam kırılsa ne yapacaksın bi telefon parası verip mecbur camı yaptırcaksın ama g5 de düşürsen bile metalimsi kasa olduğu için en fazla soyulmalar olcak bunu da kılıfla giderebilirsin neyse bunlar abartı oldu biraz :D asıl konumuza gelelim eğer aklında sony varsa tamamen onu aklından silmeni öneririm nen öyle iğrenç bi telefon görmedim kamera desen yok şekil desen yok telefon çöp yani s7 dersen s7de kullanılan exynos işlemcinin iyi olmadığının kannatindeyim ya daha net söylemek gerekirse samsungun hiçbir telefonunu sevmiyorum çünkü her ay bi telefon çıkıyo ve telefonlarına güncelleme vermiyo ayrıca bi zaman sonra telefon beni çöpe at diyo ama lg serisi hiç şüphesiz bütün güncellemeri gayet başarılı bi şekilde alıyo kamerası mükemmel ısınma kasma çok zaman sonra oluyo yani daha ne yazabilirim sana diyorum git paraya kıy 2300 tl ver ki ben bu kadar veremem diyosan benim yapacağım gibi yaz sonu büyük indirim zamanı hepsiburadadan lg türkiye garantili al bak yoluna bu yazılarım bütün samimiyetimle sana anlatıyorum ve güvenebilirsin bana bundan sonra karar sana kalmış aldığın zaman buraya yazmanı diliyorum herkese hayırlı forumlar diliyorum okuduğunuz için teşekkür ediyorum :)

zuzuzu09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 simli olanın performansı biraz daha düşük diye biliyorum eski yanıtlarda yazıyordu ikincisi gerçekten şu internetten bakıp gelip burda yorum yapan arkadaşlara alndanma bende telefon alacağım şuan bende yok ama internetten alan bi arkadaşım oldu yeni çıktığında ondan gördüm araştırdım elime aldım gerçekten o üst kamera tarafındaki kavisi olsun arka kamerası olsun parmak izi olsun bu arada parmak izi gayet sorunsuz ve çok hızlı bir şekilde açıyor ve samsung gibi olmayıp yani yuvarlak olması parmağı daha iyi kavrıyor tabi çıkarılabilir pilin olması güzellkleri e şimdi sen s7 alsan iki gün sonra Allah korusun düşürsen arka cam kırılsa ne yapacaksın bi telefon parası verip mecbur camı yaptırcaksın ama g5 de düşürsen bile metalimsi kasa olduğu için en fazla soyulmalar olcak bunu da kılıfla giderebilirsin neyse bunlar abartı oldu biraz :D asıl konumuza gelelim eğer aklında sony varsa tamamen onu aklından silmeni öneririm nen öyle iğrenç bi telefon görmedim kamera desen yok şekil desen yok telefon çöp yani s7 dersen s7de kullanılan exynos işlemcinin iyi olmadığının kannatindeyim ya daha net söylemek gerekirse samsungun hiçbir telefonunu sevmiyorum çünkü her ay bi telefon çıkıyo ve telefonlarına güncelleme vermiyo ayrıca bi zaman sonra telefon beni çöpe at diyo ama lg serisi hiç şüphesiz bütün güncellemeri gayet başarılı bi şekilde alıyo kamerası mükemmel ısınma kasma çok zaman sonra oluyo yani daha ne yazabilirim sana diyorum git paraya kıy 2300 tl ver ki ben bu kadar veremem diyosan benim yapacağım gibi yaz sonu büyük indirim zamanı hepsiburadadan lg türkiye garantili al bak yoluna bu yazılarım bütün samimiyetimle sana anlatıyorum ve güvenebilirsin bana bundan sonra karar sana kalmış aldığın zaman buraya yazmanı diliyorum herkese hayırlı forumlar diliyorum okuduğunuz için teşekkür ediyorum :)
öncelikle bana bu kadar emek harcayıp kelime dökmen bile sevindirdi. g5 alıcam h850-h860 farkını çözüp bilgi veririm çok saol <3

cartoonpier

Asistan
Reaksiyon puanı
81
LG G5 H850 vs LG G5 Dual H860N
bu linkteki bilgilere göre lg g5 in duo modeliyle önemli bir farkı yok.
lg g5 cat9 destekliyor lg g5 duo ise cat6.
fiyat neden bu kadar düşük çözemedim ama.
farklı bilgisi ve yorumu olan arkadaşlardan katılım bekliyoruz :)

zuzuzu09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G5 H850 vs LG G5 Dual H860N
bu linkteki bilgilere göre lg g5 in duo modeliyle önemli bir farkı yok.
lg g5 cat9 destekliyor lg g5 duo ise cat6.
fiyat neden bu kadar düşük çözemedim ama.
farklı bilgisi ve yorumu olan arkadaşlardan katılım bekliyoruz :)
saol dostum ben farkı bulamadım sen yakalamışsın. sanırım H850 modelini alıcaz deme cat9 o ?

ahadgktu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
cat 9 bildiğm kadarıyla intenet download hızı 400 upload hızı 50 ama ülkemizde bu kadar hızı desteklemiyor diye biliyorum sizin için önemli değise dual sim alabilirsinşz tabii bana bakmayın sadece internetten veya yakınınızda lg bayisi varsa gidip sormanızı hatta buraya gelip bizleri de bilgilendirmenizide rica ediyorum :D

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Arkadaşlar telefon alacağım. Bu ya Lg G5 olacak ya da Samsung Note 5 olacak. Benim için batarya ömrü önemli kriterler arasından. Sizce hangisini tercih etmeliyim ? G5 2800 mah pil var. Yoğun kullanımda 1 günü tamamlayabilir mi ?

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar telefon alacağım. Bu ya Lg G5 olacak ya da Samsung Note 5 olacak. Benim için batarya ömrü önemli kriterler arasından. Sizce hangisini tercih etmeliyim ? G5 2800 mah pil var. Yoğun kullanımda 1 günü tamamlayabilir mi ?
İki telefonu da kullanmış biri olarak kamera ve ses performansında çok az farkla g5 önde, bataryada ise note 5 ortalama 1 saate yakın daha fazla gidiyor. Ayrıca dünya genelinde note 5 sıfır hataya yakın kullanıcı deneyimi sunarken g5 birkaç problemle boğuşuyor. Hayalet ekran, ekran parlaklık ışığının kendi kendine azalması gibi hatalar mevcut. Fiyatlar hemen hemen aynı ancak g5 pek tutulmadı gibi. Note 5 tacsiye etmekle birlikte note 7 bekleyip fiyatların düştüğü bir zamanda almanızı daha uygun görüyorum.

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, G5'i 2 ay oldu alalı ve kullananlı sürekli ekran koruyucu ve kılıf arıyordum kılıf spigen'in tough armor'u alacağım ama ekran koruyucu olarak kullananlar arasında spigen'i çizilmeye vs. karşı olarak tavsiye eden var mı?

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar merhaba, G5'i 2 ay oldu alalı ve kullananlı sürekli ekran koruyucu ve kılıf arıyordum kılıf spigen'in tough armor'u alacağım ama ekran koruyucu olarak kullananlar arasında spigen'i çizilmeye vs. karşı olarak tavsiye eden var mı?
Spigeni önermeyen varmı?

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Spigeni önermeyen varmı?

:) açıkcası buff'a baktığımda sadece ekran kısmını kapsaması üst kısmı bırakması çok üzmüştü beni spigen'i incelediğimde üst kısımda yanlış değilsem 1cm veya daha az bir boşluk olması lazım ki onuda kılıf kapatır zaten ama koruma özelliğinin 3h olması beni biraz düşündürdü :)