LG G5 Kullanıcı Kulübü

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
13 Nisan 2016
2,449
816
293
39
G2, g3, ve son olarak v10 kullanıcısı olarak lg benide bitirdi kendini,de bende parmak izi okuyucusu konusunda sıkıntılıyım yazılımsal olduğunu düşünüyorum, batarya çabuk tükeniyor acil bi yazılım güncellemesi gerekiyor..G5 modüler yapısını hiç beğenmedim daha öncede bahsetmiştim ilerde sorun olabileceği açısından, tasarım fiyasko, geriye ne kaldı geniş açlı arka kamera sorun değil selfi çubuğuyla halledilir , donanım! g3 bile şu durumda hala performanslı bir cihaz ve bukadar para verdim ama elimde ne var! Diye demeli insan ufak tefek donanım artışlarında son çıkan amiral gemisi almak mantıklı gelmiyor bana yapılacaklar aynı sonuçta ..

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Bende lg g3 var. Acikcasi telefonda hic kasma yasamadim ekraninda da hic problem yasamadim bataryasi kasti 1.5 yil sonra degistirdim simdi iyi.
Ama kasasi zayif. G5 in de kasasindan supheliyim. Ama g5 ekraninin daha parlak ve iyi olacagini duaunuyorum. Kulaklik cok onemli degil ki dis ses konusunda galiba g5 daha iyi. Htc on tam metal kasa ama tam ve daha şik. Lg nin servisi daha ilgili. Kameralar ayni gibi ama g5 genis acili cekiyor. Arayuz sense daha seri ve sade.
Iste kararsizim sonucta ama bu kararsizlik devam ettikce g5i 2200 e alacam galiba cunku htc 10 3000 ve zor duser
G3 te kasma yaşamayan ilk insan olabilirsiniz :) nasıl yaptınız çok merak ediyorum açıkçası. Benim dayım da var g3 adam ne oyun oynar ne de teli çok uzun süre eline alır ama telefondan şikayetçi çünkü ekran kilidini bile donarak açıyor. Baktım belki antin kuntin uygulama yüklenmiştir diye o da yok ,telefonda face twitter instagram WhatsApp ve retrica var o kadar. Neredeyse hiçbir şey yok telde ama dediğim gibi tuş kilidi açarken bile donuyor, hele başka uygulamadayken WhatsApp tan mesaj gelince telefonu kırasın geliyor :D
Ama hakkını verelim telefon hala aslanlar gibi ısınıyor bu huyundan hiçbir şey kaybetmemiş :D

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
G3 te kasma yaşamayan ilk insan olabilirsiniz :) nasıl yaptınız çok merak ediyorum açıkçası. Benim dayım da var g3 adam ne oyun oynar ne de teli çok uzun süre eline alır ama telefondan şikayetçi çünkü ekran kilidini bile donarak açıyor. Baktım belki antin kuntin uygulama yüklenmiştir diye o da yok ,telefonda face twitter instagram WhatsApp ve retrica var o kadar. Neredeyse hiçbir şey yok telde ama dediğim gibi tuş kilidi açarken bile donuyor, hele başka uygulamadayken WhatsApp tan mesaj gelince telefonu kırasın geliyor :D
Ama hakkını verelim telefon hala aslanlar gibi ısınıyor bu huyundan hiçbir şey kaybetmemiş :D
G3 Android 5.0 dan dolayı kasıyordu bunun konuşmasını ben forumda kaç kez yaptım bilmiyorum uzun uzun açıklamayacam ama kısacası Android 5.0 buggy bir sistem ART ye yeni geçilmişti ve G3 te ilk alan teldi desem başka bir şey dememe gerek kalmaz .

Bir de QHD ekran bindiriyor ordan .

6.0 yükleyin görürsünüz performans farkını .

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
G2, g3, ve son olarak v10 kullanıcısı olarak lg benide bitirdi kendini,de bende parmak izi okuyucusu konusunda sıkıntılıyım yazılımsal olduğunu düşünüyorum, batarya çabuk tükeniyor acil bi yazılım güncellemesi gerekiyor..G5 modüler yapısını hiç beğenmedim daha öncede bahsetmiştim ilerde sorun olabileceği açısından, tasarım fiyasko, geriye ne kaldı geniş açlı arka kamera sorun değil selfi çubuğuyla halledilir , donanım! g3 bile şu durumda hala performanslı bir cihaz ve bukadar para verdim ama elimde ne var! Diye demeli insan ufak tefek donanım artışlarında son çıkan amiral gemisi almak mantıklı gelmiyor bana yapılacaklar aynı sonuçta ..
G2 kullanıcısıyım analiz ettim LG ne yapmalı diye .

-Super AMOLED 'e geçmeli sebebi : Samsungla aynı pili genelde kullansada IPS Ekran canavar gibi pil harcıyor .
-IPS koyup üstüne düşük pil koyması telefon bilgisi olmadığını gösteriyor (sinirden yazıyorum) çünkü hala LG kullanmak istiyorum ve LG buna mani oluyor
-G5 gibi bir tasarım çizgisinden ve yanlarda tuşla devam edecekse bence hiç telefon üretmesin
-Ghost screen vs. olayların tamamen ortadan kalkması gerekiyor .

onun haricinde güzel .

G2 kullanıcısıyım V10 almayı düşünüyorum bu duruma rağmen LG düşünüyorum .

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Dostum sen ithalatçıya göndereceksin baktın ilgilenmiyorlar mı hb ile iletişime geçeceksin hemen işini görürler, ayrıca forumda konusu vardı hb ithalatçı garantili cihazı 1.5 yıl sonra garanti ilgilenmiyor diye ücret iadesi yapmış bir firma.
Ben guvenmiyorum yine de ilgilenir ama kullanici hatasi der bilmem ne der elimdeki telefondan biliyorum. Gerci arkasini cok aramadim ama simdi bunla da ugrasmaya degmez ben konyadayim telefonu istanbula gonderdim 1 ayda geldi bekle dur ne oldu diye. Halbuki lg servisi evime 2 km. Ne gerek var ugrasmaya degil mi 200 lira icin. Ben boyle dusunuyorum. Mesela benim telefonda kasa catlagi var adamlar kullanici hatasi dedi cikti. Halbuki lg turkiye cihaz degisimi bile yapiyor. Simdi hb ne diyecek kullanici hatasi degil ver parasini mi dicek

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Hb den almak çözüm değil. Teknik servis neresi o önemli. Ben g3 ü ithalat garanti aldım. Teksel diye bir servis garantisi vardı. 2 kez gönderdim. İkisinde de memnun kalmadım.
Aynen oyle hb alim icin guvenli ama hb servis hizmeti vermiyor ya. Telefon bozuldu mu servise gonderiyorsun. Adam yaptigi islemi tamiri de sonucta bir sozlesmeye dayandiriyor. Kullanici hatasi diyor bisey diyor. Hb napsin

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Valla ben diger telefonlari da biliyorum. Yani kullanmisligim var az cok isinmasi oyle facia degil. Samsungun cam telefonlarini al bi de eline g3 yaniyorsa. Bence isinmasi 2k ekranli bi telefona gore gayet normal. Ben de cok oyun oynamam yada soyle soyleyim oynadiklarim basit oyunlar. Onun disinda web ve sosyal medya ful. Konusma suresi fazla. Ama hic kasma yasamadim hem de hic.
Kasada catlaklar olustu. Ithalatci garantili oldugu icin kullanici hatasi dediler degistirmediler. Halbuki kronik problem.
1.5 yil sonra batarya bitti. Simex batarya aldim simdi iyi. Gayet memnunum.
Sadece guncellemeler de problemli gelebiliyor. Ama duzeltiyorlar yine.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Mesajların altında "rapor et" "beğen" "çoklu alıntı" "cevapla" yazıları var. Alıntılamak istediklerinizin altındaki "çoklu alıntı" yazılarına tıklayın tek tek.

Ondan sonra aşağıda "çoklu alıntıları ekle" butonuna basıp hepsini mesaj yazma panosuna ekleyin ve cevapları her mesajın altına ayrı ayrı yazın.

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Mesajların altında "rapor et" "beğen" "çoklu alıntı" "cevapla" yazıları var. Alıntılamak istediklerinizin altındaki "çoklu alıntı" yazılarına tıklayın tek tek.

Ondan sonra aşağıda "çoklu alıntıları ekle" butonuna basıp hepsini mesaj yazma panosuna ekleyin ve cevapları her mesajın altına ayrı ayrı yazın.
Tamam kurallara uymak onemlidir tabi.
Mantikli

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Tapatalk kullanırken de her mesaj metnine dokunup mesajları seçiyoruz, sonra sağ üst köşede çıkan sms ikonuna tıklıyoruz, otomatik olarak çoklu alıntı cevaplama paneli açılıyor.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
LG G5'in gözden kaçırılan önemli bir artısı var. Modül kısımın çıkarılabilir olmasıyla, ileride şarj soketinin, hoparlörün, kulaklık girişinin arızalanması durumunda tamir yerine sıfır orjinal parça ile telefonu hiç açtırmadan değiştirebilme imkanı var. Ayrıca zamanla daha güçlü hoparlör, daha hızlı veri aktarma seçenekleri de sunulabilir. Seneye G6'da alt tarafla birlikte üst kısımın da modüler olması düşünülebilir. Bu güzel bir yeniliktir. İnsanlar, hemen gevşeyecek, yere düşünce dağılacak diye kötülüyor. Düşürmeyin, telefonu telefon gibi kullanın. Değişik testlere tabi tutmayın. Diğer cihazların düşürme sonucu sağlam kalacağına garantiniz var mı? Üstelik bu modüler kısmı çıkarıp yenisini tamir görmeden takabiliyorsunuz.. Bu bir telefon için çok önemli bir ayrıntıdır.

hkndmrlp42

Profesör
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
LG G5'in gözden kaçırılan önemli bir artısı var. Modül kısımın çıkarılabilir olmasıyla, ileride şarj soketinin, hoparlörün, kulaklık girişinin arızalanması durumunda tamir yerine sıfır orjinal parça ile telefonu hiç açtırmadan değiştirebilme imkanı var. Ayrıca zamanla daha güçlü hoparlör, daha hızlı veri aktarma seçenekleri de sunulabilir. Seneye G6'da alt tarafla birlikte üst kısımın da modüler olması düşünülebilir. Bu güzel bir yeniliktir. İnsanlar, hemen gevşeyecek, yere düşünce dağılacak diye kötülüyor. Düşürmeyin, telefonu telefon gibi kullanın. Değişik testlere tabi tutmayın. Diğer cihazların düşürme sonucu sağlam kalacağına garantiniz var mı? Üstelik bu modüler kısmı çıkarıp yenisini tamir görmeden takabiliyorsunuz.. Bu bir telefon için çok önemli bir ayrıntıdır.
G5 diğer marka amirallerinden geri kalır bir yanı yok zaten ama mesela ben sanal tuş olayını sevmedim ( tabiki sanal tuşu bile bile aldım o yüzden lg suçlayamam deneyimlemek istemiştim telefonu ) ve parlaklık sorunu yaşayınca sattım. Sorun yaşamasaydım uzun süre kullanırdım çokta memnundum. Bir başkası tasarım sevmez. Bir diğeri modüler yapıya güvenemez. Bunlar insanların karakteristik yapısı gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan faktörlerdir. Zaten öyle olmasaydı herkes tek bakış açısına ve zevke sahip olsaydı ya en iyi tasarım ya da en iyi kamera, ses gibi özelliği iyi olan model satılırdı. Burdaki tek sıkıntı kullanıcının telefonu deneyimlemeden modüler yapıya güvenmemesi değil. Bu güvensizliği olumsuz şekilde eleştirip kötülemesi. Eski note 5 kullanıcısıyım. G5 alınca note 5 forumuna deneyimlerimi yazdım. Sesi ve kamerası bence note 5 göre daha iyi dediğimde tepki aldığım oldu. Kabullenmekte yok insanımızda. Kullandığı marka ve model en iyisi. Kısaca sorun telefonlarda değil bizde.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Evet, ben de LG G5'in modüler yapısının haksız yere eleştirildiğini, eleştirenlerin de bunu bilgisizlikten yaptığını düşünüyorum.
Tamam hoşuna gitmez orası ayrı mevzu ama çok mantıksız eleştiriler geliyor.

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35

G5 diğer marka amirallerinden geri kalır bir yanı yok zaten ama mesela ben sanal tuş olayını sevmedim ( tabiki sanal tuşu bile bile aldım o yüzden lg suçlayamam deneyimlemek istemiştim telefonu ) ve parlaklık sorunu yaşayınca sattım. Sorun yaşamasaydım uzun süre kullanırdım çokta memnundum. Bir başkası tasarım sevmez. Bir diğeri modüler yapıya güvenemez. Bunlar insanların karakteristik yapısı gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan faktörlerdir. Zaten öyle olmasaydı herkes tek bakış açısına ve zevke sahip olsaydı ya en iyi tasarım ya da en iyi kamera, ses gibi özelliği iyi olan model satılırdı. Burdaki tek sıkıntı kullanıcının telefonu deneyimlemeden modüler yapıya güvenmemesi değil. Bu güvensizliği olumsuz şekilde eleştirip kötülemesi. Eski note 5 kullanıcısıyım. G5 alınca note 5 forumuna deneyimlerimi yazdım. Sesi ve kamerası bence note 5 göre daha iyi dediğimde tepki aldığım oldu. Kabullenmekte yok insanımızda. Kullandığı marka ve model en iyisi. Kısaca sorun telefonlarda değil bizde.

Evet, ben de LG G5'in modüler yapısının haksız yere eleştirildiğini, eleştirenlerin de bunu bilgisizlikten yaptığını düşünüyorum.
Tamam hoşuna gitmez orası ayrı mevzu ama çok mantıksız eleştiriler geliyor.
Aslinda moduler yapinin saydiginiz gibi artilari var fakat bu moduler yapinin dayanimsiz oldugu gercegini kaldirmaz.
Sonucta kimse telefonu bilerek dusurmuyor. Ama dustugu zaman da saglam kalmasi istenir. Diger telefonlarin zedelenmeyecegi garanti degil ama bi htc 10 elbette kasa olarak daha saglam kalacaktir. Burda tercih alicilarin. Ama note 5 ile kiyaslandigi uzere ses ve ekran olarak 10 numara cihaz

hkndmrlp42

Profesör
2 Ağustos 2015
1,614
145
243
Aslinda moduler yapinin saydiginiz gibi artilari var fakat bu moduler yapinin dayanimsiz oldugu gercegini kaldirmaz.
Sonucta kimse telefonu bilerek dusurmuyor. Ama dustugu zaman da saglam kalmasi istenir. Diger telefonlarin zedelenmeyecegi garanti degil ama bi htc 10 elbette kasa olarak daha saglam kalacaktir. Burda tercih alicilarin. Ama note 5 ile kiyaslandigi uzere ses ve ekran olarak 10 numara cihaz
Note 5 ile kıyaslandığında sesi iyide ekran olarak farklı yapıda olsalarda fark yok. Kamerasıda iyidir note 5'den.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Dayanım konusuna gelirsek, telefon modüler taraftan aldığı darbeyle modüler kısımda hasar meydana gelebilir ama ekrana gelen darbeyi sönümler. Htc 10'da darbe direkt ekrana da iletilir ve ekran kırılma olasılığı daha yüksektir. ekran mı kırılsın, modüler mi yamulsun? Bunlar çok uçuk noktalar zaten. İlla kırılıp bozulacak diye kesin bir şey söz konusu değil.

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
@Bloother p9 u önerirmisiniz,ses ve fotosu nasl.bide ekran göruntusu almak kolaymi.yakinda geliyormus türkiyeye.
Bu arada siz nasl nerden temin etmistiniz.bir ikitane p9la çekilmiş foto atabilirmisiniz.bununla ilgili klüb actinizmi acaba

f67fa9999daed68f7ebb6116703e35e4.jpg

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Valla ben diger telefonlari da biliyorum. Yani kullanmisligim var az cok isinmasi oyle facia degil. Samsungun cam telefonlarini al bi de eline g3 yaniyorsa. Bence isinmasi 2k ekranli bi telefona gore gayet normal.
Note 5 de ön ve arka cam olan bir telefon ama aldığımdan beri bir kere bile elimi yaktığı için telefonu bırakmadım. Hatta ısındığı icin bile bırakmadım çünkü hiçbir zaman rahatsız edici bir ısınma olmadı. 2 saat oyun oynadım telle ama yine elimden bıraktıracak bir ısınma yaşamadım. G3 de eli yananların hikayelerini çok okudum. Dolayısıyla boşuna ısınmıyor diye direnme baya baya ısınıyor, üstünde omlet yaparsın hatta :D

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
13 Nisan 2016
2,449
816
293
39
Note 5 de ön ve arka cam olan bir telefon ama aldığımdan beri bir kere bile elimi yaktığı için telefonu bırakmadım. Hatta ısındığı icin bile bırakmadım çünkü hiçbir zaman rahatsız edici bir ısınma olmadı. 2 saat oyun oynadım telle ama yine elimden bıraktıracak bir ısınma yaşamadım. G3 de eli yananların hikayelerini çok okudum. Dolayısıyla boşuna ısınmıyor diye direnme baya baya ısınıyor, üstünde omlet yaparsın hatta :D
G5 kullanıcı kulubünde note 5 çoşturuyoruz :D

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Benim marka fanligim yoktur hatta cok sacma bulurum. Bende g3 var esimde s6 var. O s6 yi da ben aldim ve s6 g3 den daha fazla isiniyor. Ben yasamadigim seyi soylemiyorum ki. Cikmissin note 5 ile g3 un isinmasini karsilastiriyorsun. Ben samsungla kiyasladim. Samsungun s7 note 5 gibi son modelleriyle degil. Biraz mantikli bakabilirsen cam telefonun plastik yahut metalden daha fazla isinacagini tahmin edebilirsin. G3 ilk 2k ekranli cihazlardan elbette biraz isinir ama inan bana elindeki note 5 bundan cok daha az isinmiyordur yakindir. Ben hic telim isindigi icin rahatsiz olmadim.
Mesela g3 g4 g5 kasa dayanimi olarak bana gore hep zayif kaldi. Her telefonun zayif noktalari olabiliyor. Ama samsunglar dustu mu kilif yoksa hem onu hem arkasi catliyor cam telefon. Telefon az isinsa da camdan daha cok hissedersin bence de sen bu konuda direnme

Son düzenleme:

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Bazı G3'lerde sorun var ve ısınıyor ancak diğer marka fanboyları sanki tüm G3'ler böyleymiş gibi kalkıp yorum yapıyor. Bizim akrabalarda da kullananlar oldu. Aşırı ısınma, hızlı şarj tüketimi gibi sorunlar olmadı. Zaten Android 6'dan sonra da telefon bambaşka bir şey oldu.

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
13 Nisan 2016
2,449
816
293
39
Özellikle uygulama güncellerken birde priscope acikken bendeki model cok ısınıyordu ayrıca cm13 romlarda kendiliğinden reset atiyordu aşırı isinmalarda gozlemlediklerim bunlar.
Not. Bendeki yurt dışı cihaziydi

onemoretime

Asistan
30 Aralık 2015
392
58
28
Benim marka fanligim yoktur hatta cok sacma bulurum. Bende g3 var esimde s6 var. O s6 yi da ben aldim ve s6 g3 den daha fazla isiniyor. Ben yasamadigim seyi soylemiyorum ki. Cikmissin note 5 ile g3 un isinmasini karsilastiriyorsun. Ben samsungla kiyasladim. Samsungun s7 note 5 gibi son modelleriyle degil. Biraz mantikli bakabilirsen cam telefonun plastik yahut metalden daha fazla isinacagini tahmin edebilirsin. G3 ilk 2k ekranli cihazlardan elbette biraz isinir ama inan bana elindeki note 5 bundan cok daha az isinmiyordur yakindir. Ben hic telim isindigi icin rahatsiz olmadim.
Mesela g3 g4 g5 kasa dayanimi olarak bana gore hep zayif kaldi. Her telefonun zayif noktalari olabiliyor. Ama samsunglar dustu mu kilif yoksa hem onu hem arkasi catliyor cam telefon. Telefon az isinsa da camdan daha cok hissedersin bence de sen bu konuda direnme
S6 yı g3 ten daha sıcak hale getiren utansın ben ne diyeyim :) kaldı ki "Biraz mantikli bakabilirsen cam telefonun plastik yahut metalden daha fazla isinacagini tahmin edebilirsin." Yahu ne tahmini ne mantığı elimde note 5 var dayım da teyzemde ve yengem de g3 var . 3 ü de ısınıyor hatta baya 45 derece filan oluyorlar. Sen hala direniyorsun falan diyorsun. Note 5 hiçbir zaman elimi yakmadı ama hem dayım hem diğerleri bana elinin yandığını anlatıyorlar. Ya da bana inanmıyorsan ,aslında durumu biliyorsun ama kabul etmiyorsun , YouTube da ısınma testleri var açar izlersin. 1 saat oyun oynayınca note 5 38 dereceyi anca görüyor g3 ise daha kısa sürede 42 43 dolaylarında dolaşıyor.

Bu arada bütün g3 ler aynı değil diye bir savunma olamaz ,g3 kötü diyorum ama hepsi öyle değil deniyor. Ben ne yapayım bin taneden biri iyiyse .

Son düzenleme: