LG G5 Kullanıcı Kulübü

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hiç bir sıkıntı yok. 850 dediğin model. 604 veya 605 dediğimiz üretim serisi. Ben ilk çıkanlardan aldım. O yüzden 604. Arkadaş benden sonra almış. Onunki o yüzden sonraki üretim. Yani 605.

Şarj %7 ye inmişken telefonu kapatıp şarja takayım, sabaha kadar kapalı halde şarj olsun dedim ama bir gariplik var. Telefonu kapatıp şarja taktığımda telefon direkt açılıyor. Kapalı halde şarjda kalmıyor. Bu garip durum sadece bana mı has yoksa tüm G5'lerde mi durum aynı. Zira böyle bir mecburiyet olamaz herhalde. Bu durumu tersine çevirmek için kapatmamız gereken bir özellik mi var acaba.

G5 kullanıcı arkadaşlar, sizde de durum aynı mı?

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
Şarj %7 ye inmişken telefonu kapatıp şarja takayım, sabaha kadar kapalı halde şarj olsun dedim ama bir gariplik var. Telefonu kapatıp şarja taktığımda telefon direkt açılıyor. Kapalı halde şarjda kalmıyor. Bu garip durum sadece bana mı has yoksa tüm G5'lerde mi durum aynı. Zira böyle bir mecburiyet olamaz herhalde. Bu durumu tersine çevirmek için kapatmamız gereken bir özellik mi var acaba.

G5 kullanıcı arkadaşlar, sizde de durum aynı mı?
Haha:D Şarja takıp kapat. Ve %100 olunca çıkar, bekletme. Bu tuşlu telefon değil

cartoonpier

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Peki kılıf sensörü zorluyormu?
Hayır. Sensörlere hiç zararı yok. Sensörlerin olduğu yerlerde delikler açılmış.
3dab8b9d437e10b70cd2cdb9d6caaa0b.jpg

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
O zaman niye bu linkle senin verdiğin link ters düşüyor? Akıllı telefonlarda ilk şarj süresi ne kadar olmalı?

LG Müşteri hizmetlerinden teknik bir arkadaşla bizzat görüşüp aldığım bilgi doğrultusunda telefon ilk gün %10'un altına düştüğünde kapalı bir şekilde 8 saat boyunca şarja takmam söylendi. Ve okuduğum bilgiler doğrultusunda da bunun mantıklı olduğu kanısına varıp öyle yaptım. Senin verdiğin linkteki biraz garip geldi zira LG müşteri hizmetleri, senin linkteki bilgileri değil, benim linkteki bilgileri doğruladı :)

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
LG Müşteri hizmetlerinden teknik bir arkadaşla bizzat görüşüp aldığım bilgi doğrultusunda telefon ilk gün %10'un altına düştüğünde kapalı bir şekilde 8 saat boyunca şarja takmam söylendi. Ve okuduğum bilgiler doğrultusunda da bunun mantıklı olduğu kanısına varıp öyle yaptım. Senin verdiğin linkteki biraz garip geldi zira LG müşteri hizmetleri, senin linkteki bilgileri değil, benim linkteki bilgileri doğruladı :)
Ben Technopat' ta araştırdım. Artık 8 saat gereksiz dendi.

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
LG telefonlar %100 olduğunda şarj almayı kesiyor. Ve bu batarya Lİ-ON batarya mı?

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
Baktığım çoğu yerde lityum pillerde böyle bir şey yok denmiş. Benim pilde durmadan oyunda 6-7-8 saat. Hiç ellemediğimde hiç gitmiyor.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Arkadaşlar bir sorun var sanırım. Oda, G5'in modüler alt kısmında ki boşluk ile ilgili. Zira benim telefonum sıfır olmasına rağmen bu bölümde ki boşluk haddinden fazla ayrol gözüküyor. Yani bataryayı bile hiç çıkartmadığım halde böyle ise, bir kaç kere bataryayı çıkardıktan sonra ki hali tahmin bile edemiyorum.

aE9jDR.jpg

NEa34N.jpg

EJGbq9.jpg

jn0L2G.jpg

Halbuki bu durumu fark ettikten sonra yol üstünde rastgele görüp girdiğim bir Turkcell'de ki teşhir ürünü G5'i incelediğimde aynı durum söz konusu değildi. Yani en azından Turkcell'de ki G5'in modüler alt kısmı, benim G5'in modüler alt kısmından daha kapalıydı.

YbnMla.jpg

mLOdzy.jpg

Gz6ENN.jpg

DJzER1.jpg

Benim telefonun modüler alt kısmında ki bu haddinden fazla ayrıklık, bir sorun mu acaba? Yoksa durum, çoğu G5'de de aynı mı? Zira eğer değil ise (ki Turkcell'de ki G5'de değildi) telefonu aldığım gibi garantiye gönderebilirim. Sizde durum ne alemde?

Son düzenleme:

cartoonpier

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Arkadaşlar bir sorun var sanırım. Oda, G5'in modüler alt kısmında ki boşluk ile ilgili. Zira benim telefonum sıfır olmasına rağmen bu bölümde ki boşluk haddinden fazla ayrol gözüküyor. Yani bataryayı bile hiç çıkartmadığım halde böyle ise, bir kaç kere bataryayı çıkardıktan sonra ki hali tahmin bile edemiyorum.

aE9jDR.jpg

NEa34N.jpg

EJGbq9.jpg

jn0L2G.jpg

Halbuki bu durumu fark ettikten sonra yol üstünde rastgele görüp girdiğim bir Turkcell'de ki teşhir ürünü G5'i incelediğimde aynı durum söz konusu değildi. Yani en azından Turkcell'de ki G5'in modüler alt kısmı, benim G5'in modüler alt kısmından daha kapalıydı.

YbnMla.jpg

mLOdzy.jpg

Gz6ENN.jpg

DJzER1.jpg

Benim telefonun modüler alt kısmında ki bu haddinden fazla ayrıklık, bir sorun mu acaba? Yoksa durum, çoğu G5'de de aynı mı? Zira eğer değil ise (ki Turkcell'de ki G5'de değildi) telefonu aldığım gibi garantiye gönderebilirim. Sizde durum ne alemde?
Geçmiş olsun. Bende ayrılık yok. Ne kadar ayrık duruyor? Resim atabilir misin?

erhanacars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bende 606 serisi telefonumu alınca ne o ekran üzerindeki jelatini çıkardım nede altta lg logosu olan yerdeki ince jelatini çıkardım..ikiside takılı vaziyette slim armor kılıfı taktım ve öyle kullanıyorum.hatta forumda bir arkadaş cihazda takılı gelen o jelatinin fazla parlama yaptığını bununda bilhassa açık havada ekranın net görünmesini zorlaştırdığını bu nedenle onu çıkarıp başka bir jelatin takacağını yazmıştı..ama ben şu an için ve işimi gördüğü için extradan başka bir jelatin alıp takma ihtiyacıda duymadım.
telefonla ilgili o kadar. Çok farklı yorum oluyorki bırakın modüler kısmı çıkarmayı insan telefona bir şey yapmaya korkuyor :).. Bende o yüzden cihazla ilgili ( birazda ithalatçı garantili aldığım için olacakki) "arama yapsın ,cevaplasın ,arıza yapmasın, alo desin yeter " mantığı oluşmaya başladı..:)) Ama modüler kısım ile ana ekran kısmının arasındaki çok ince boşluğa toz falan kaçıyor bazen ve üflemekle falanda gitmeyebiliyor.. bunun İçin arada bir modüler kısmı çıkarıp onları temizlemekte yarar var..

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
Sorun sende. Bende yok. Sanki yapıştırmışlar. Hatta kaç kere bataryayı çıkardım.

aE9jDR.jpg

NEa34N.jpg

EJGbq9.jpg

jn0L2G.jpg

YbnMla.jpg

mLOdzy.jpg

Gz6ENN.jpg

DJzER1.jpg

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Hadi gözün aydın. Nasıl? Tam boy mı? Benimki hala gelmedi. Satın alma tarihin neydi? Bu arada benimki türkiye ye giriş yaptı ama ptt nin sitesinde hala görünmüyor.
Capture+_2016-08-10-14-22-26.png
burda hala bu sekilde gorunuyor fakat urun elime ulasti.cokta kalite degil ekran koruyucu ama ekrani tam kapatiyor