Lg G4 mü S6 mı Iphone 6 mı ?

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kamerada bi fark hissetmeyeceksin. Sosyal medyaya koyacaksin ya da aile fotoğraflarının yanina.
İkisi de güzel çekiyor. Kart ve batarya özellikleri senin için belirleyici olmalı. Bir de tasarım tabii

alcatraz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lg yi eleyin bence...Bu diğer 2 seçenekle kıyaslamıyoum bile.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
incelemelerde lg g serisi önerilsede forumda tam tersi gibi görünüyor durum.
lg g serisi ile ilgili çekinceleri yazabilirmisiniz zira g4'e sıcak bakıyordum şimdiye kadar

alcatraz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
incelemelerde lg g serisi önerilsede forumda tam tersi gibi görünüyor durum.
lg g serisi ile ilgili çekinceleri yazabilirmisiniz zira g4'e sıcak bakıyordum şimdiye kadar

1-Parçası eğer Anadoluda yaşıyorsanız zor bulunuyor, İstanbul dan geliyor iç parçaları.

2-Ekranı falan kırayım demeyin mazallah, keza ön panel kasayı da değiştirme ihtiyacı hissederseniz,, ekran değişimi ve öne panel için 920 tl istiyor...

therkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hiçbiri üzmez seni ama şahsen G4 ilk tercihim olurdu. 808 işlemci son sürüm olmasa da ısınmadığı için tercih edildi. İşlem gücü olarak s6 daha iyi ama cihazı komple değerlendirdiğimizde içime sine sine G4 alırdım. Isınmama avantajı ile oc yapar yine s6 nın üstüne çıkarırım eğer konu skor ise. Testlerini izledim gayet güzel cihaz.
1-Parçası eğer Anadoluda yaşıyorsanız zor bulunuyor, İstanbul dan geliyor iç parçaları.

2-Ekranı falan kırayım demeyin mazallah, keza ön panel kasayı da değiştirme ihtiyacı hissederseniz,, ekran değişimi ve öne panel için 920 tl istiyor...
Aynı sorunlar tüm markalar için geçerli. Samsung note 3 ekran çerçevesine 350TL istedi (ekran değil sadece etrafındaki çerçeve). Parça temininde de haksızlık etmeyelim tüm markalar bu şekilde çalışarak depolama maliyetinden kurutuluyorlar. Kaldı ki ürünler 1 günde temin ediliyor. En uzak nokta 2 gün.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358

Bu sadece LG demi geçerli , samsungun ekranı kırılsa az mı para alıyorlar , birde S6 nın bataryası çıkarılamaz degistirirken ek ücret veriyon.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Yani çok dağlar kadar fark yok. iPhone 6 al bence. Ben daha üst seviye daha performanslı telefon diyorsan S6 kamerayla ilgileniyorsan G4 al. Şarj problemini de powerbank ile çözersin istersen.

daniels35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 6 pil konusunda biraz kötü android birdaha almıyacağım marka samsungtur samsung almayın aldırmayın müşteri hizmetleri garantisi zayıf samsungtan uzak dur başına bela alırsın üç telefondan en iyisi lg g4 < kamerası arayüzü bataryası tasarımı olarak gayet iyi ben iphone 6 plus kullanıyorum ve gayet memnun batarya süresi vs eğer paran varsa 6+ yoksa lg g4 al keyfine bak samsungtan uzak dur alcaksın şimdi 2500 liraya 4 ay sonra 2000 lira note5 cıkıncak 1800 lira düşer s6 onun icin lg g4 yada 6+ al bak keyfine

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
iphone 6 pil konusunda biraz kötü android birdaha almıyacağım marka samsungtur samsung almayın aldırmayın müşteri hizmetleri garantisi zayıf samsungtan uzak dur başına bela alırsın üç telefondan en iyisi lg g4 < kamerası arayüzü bataryası tasarımı olarak gayet iyi ben iphone 6 plus kullanıyorum ve gayet memnun batarya süresi vs eğer paran varsa 6+ yoksa lg g4 al keyfine bak samsungtan uzak dur alcaksın şimdi 2500 liraya 4 ay sonra 2000 lira note5 cıkıncak 1800 lira düşer s6 onun icin lg g4 yada 6+ al bak keyfine

vodofone fatura üzerine alacağım s6 32gb ile g4 aynı fiyata denkliyor ne eksik ne de fazla fiyat olarak, işlemci yönünden kafam karışık sadece, sürekli güncellemeler geliyor , en azından 2-3 sene değiştirmeyeceğim bir telefon alacağım, işlemcileri ve bataryaları konusunda ne düşünüyorsun kardeşim ?

therkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
vodofone fatura üzerine alacağım s6 32gb ile g4 aynı fiyata denkliyor ne eksik ne de fazla fiyat olarak, işlemci yönünden kafam karışık sadece, sürekli güncellemeler geliyor , en azından 2-3 sene değiştirmeyeceğim bir telefon alacağım, işlemcileri ve bataryaları konusunda ne düşünüyorsun kardeşim ?
İşlemci ve batarya anlamında S6 ezici derecede üstün. İki cihaz da 2 3 sene gidecek cihazlar zaten. Ama ben G4 ü tercih ederdim.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Bu s6 bi seneye 1500 liraya düşer masallarına inanmayın artık hani s5 neden düşmüyor note4 çıkalı 1 sene olacak 1 lira düşmedi değeri

Phalearos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kesinlikle iphone 6 almalisin bide uzun kullancaksan iphone sart bu s6 2 sene bilemedin 2,5 sene guncellemeleri alir sonra daha yuzune bakmaz samsung cihazin.Apple candir.bide samsungun s serisi telefonlarina hep kotu bakildi sahsen tasarimlari hosuma gitmedigi icin hicbirisinin yuzune bile bakmadim.bi note 4 ilgimi cekmisti o kadar halada cekiyo bende note 4 ve iphone 6 arasinda kaldim

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kesinlikle iphone 6 almalisin bide uzun kullancaksan iphone sart bu s6 2 sene bilemedin 2,5 sene guncellemeleri alir sonra daha yuzune bakmaz samsung cihazin.Apple candir.bide samsungun s serisi telefonlarina hep kotu bakildi sahsen tasarimlari hosuma gitmedigi icin hicbirisinin yuzune bile bakmadim.bi note 4 ilgimi cekmisti o kadar halada cekiyo bende note 4 ve iphone 6 arasinda kaldim
Saçmalamayın iphonelar tarihte kaldı bence geri kafalı olan biri iphone alır artık androidin ios ten farkı kalmadı nerdeyse hatta ben suana kadar samsungu yerin dibine sokardm ama s6 ile tamamen degisti ve suan tum telefonlari islemciden eziyor. Sonuc olarak G4 tabi oncedende dedigim gibi S6 da alabilirsiniz ama G4 farklı telefon ve tam bir multimedya telefonu kamera ekran hoparlör muhtesem...

Phalearos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tabi canim hersey islemci zaten sende suan s6 var diye boyle diyosun kardesim bide geri kafali dedin ya ona guldum baya iphone alan geri kafaliymis kopp :D

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Tabi canim hersey islemci zaten sende suan s6 var diye boyle diyosun kardesim bide geri kafali dedin ya ona guldum baya iphone alan geri kafaliymis kopp :D
LG G2 kullanıyorum burda forumda beni bilen herkes bilir ve hayatmda samsung kadar yerin dibine soktugum firma yok , iphone kalitelidir stabildir hızlıdır ama yapmayn etmeyin adamlar somuruyo bizi haberiniz yok ornegin iphone 7 de normalde 2000 mah batarya kullaniliyo diyelim bunu 3000 yapsalar tarihe gecer hatta sirf bundan telin parasi 500 tl artar niye cunku iphone bilmem anlatabildimmi...

Phalearos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yani demek istedigini anladim ama iphonu boyle kotu gostermenden hosnut olmadim o kadar s6 kotu cihaz deil tabiki ama o parayi haketmiyo bence aynisi iphone 6 icinde gecerli oda zerre kadar haketmiyo birazda ulke kosullari var arada tabi

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İşlemci ve batarya anlamında S6 ezici derecede üstün. İki cihaz da 2 3 sene gidecek cihazlar zaten. Ama ben G4 ü tercih ederdim.

G4 ü seçmendeki sebep nedir kardeşim ?
işlemci evet üstün ama bataryası konusunda pek emin değilim çünkü kullanıcı yorumlarında 5 buçuk saati zor görenler var , bu az mı ? tabi ki değil fakat hızlı sarj yüzünden batarya çürümesi olağandır diye düşünüyorum en azından iphone kadar kendine güvenseydi ilk yıl ücretsiz daha sonra serviste batarya değişim ücretini 450 lira olarak gündeme getirmezdi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
G4 ü seçmendeki sebep nedir kardeşim ?
işlemci evet üstün ama bataryası konusunda pek emin değilim çünkü kullanıcı yorumlarında 5 buçuk saati zor görenler var , bu az mı ? tabi ki değil fakat hızlı sarj yüzünden batarya çürümesi olağandır diye düşünüyorum en azından iphone kadar kendine güvenseydi ilk yıl ücretsiz daha sonra serviste batarya değişim ücretini 450 lira olarak gündeme getirmezdi.
Mantıklı G4 cikarilabilir batarya hatta arka kapak diyelim caninin istedigine gore degisirsin 2 tb sd kartla keyfinede bakarsn s6 nin en buyuk avantaji hizli sarj ve islemci.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
S6 iyi bir işlemciye sahip olabilir ancak grafik işlemcisi bir adreno değil bu fark şimdilik hissedilmiyor ancak ilerde ne olur göreceğiz benim görüşüm s6 ya bu kadar para vermenin gereksiz olduğu yönünde eğer 2000 tl nin üstünde telefon alacak olsam bu g4 olurdu neden çünkü 1. kamera 2. pil 3. yazılım 4. fiyat 5. tasarım olarak s6 ya göre önde ve bu benim için yeterli bir neden.Güncelleme konusunda da lg daha iyi G3 ilk lollipop alan cihazlardandı G2 ye bile birçok telefondan önce geldi.Aypon fiyattan ve pilden kaybediyor.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kısacası uzatmaya gerek yok G4 suana kadar cıkmıs en iyi telefon bana iphone filan diyip guldurmeyin yanlista yonlendirmeyin.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
S6 iyi bir işlemciye sahip olabilir ancak grafik işlemcisi bir adreno değil bu fark şimdilik hissedilmiyor ancak ilerde ne olur göreceğiz benim görüşüm s6 ya bu kadar para vermenin gereksiz olduğu yönünde eğer 2000 tl nin üstünde telefon alacak olsam bu g4 olurdu neden çünkü 1. kamera 2. pil 3. yazılım 4. fiyat 5. tasarım olarak s6 ya göre önde ve bu benim için yeterli bir neden.Güncelleme konusunda da lg daha iyi G3 ilk lollipop alan cihazlardandı G2 ye bile birçok telefondan önce geldi.Aypon fiyattan ve pilden kaybediyor.
bende aynen senin gibi düşünüyordum kardeşim , fakat vodofone faturalı hatta ikiside aynı ücrete denk geliyor aynı fiyat olduğu zaman seçimin ne olurdu?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
bende aynen senin gibi düşünüyordum kardeşim , fakat vodofone faturalı hatta ikiside aynı ücrete denk geliyor aynı fiyat olduğu zaman seçimin ne olurdu?
Ben pil kamera ve tasarım olarak G4 ü beğendiğim için G4 alırdım sizde hoşunuza gideni alın 2 cihazda üzmez sizi :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ben pil kamera ve tasarım olarak G4 ü beğendiğim için G4 alırdım sizde hoşunuza gideni alın 2 cihazda üzmez sizi :)
Iphone 6 1800 olsa G4 2200 olsa secimim yine G4 olurdu. Apple dan nefret ediyorum amaçları resmen kazıklamak ya sinirlerim bozuldu bunu yazarken bile &#128516;

cemcapar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG gerçekten G serisi ile piyasayı kasıp kavurmaya devam edicek. G4 modelin özellikleri, kullanılırlığı ve tasarımı göz doldurucu. Ama bir Apple Fan olarak her zamanki tercihim iPhone serilerinden yana.

Luck Star

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hala s6 diyen var samsung hiç bi zaman değişmez 1 sene sonra s4 gibi kasmaya başlayacak. Samsung pişmanlıktır. Senin yerinde olsa 64gb 6plus alırdım anca bu kıyaslamada kesinlikle lg g4...

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
S6 / Edge , LG G4 , G Flex 2
i phone da olduğu gibi bu telefonlardada sizce fiyatlarnda bir artış olur mu ? telefon alınmalı mı beklenmeli mi ?

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
S6 / Edge , LG G4 , G Flex 2
i phone da olduğu gibi bu telefonlardada sizce fiyatlarnda bir artış olur mu ? telefon alınmalı mı beklenmeli mi ?
S6 ucuzlamaz daha boşuna bekleme lg için bişey diyemem onlar çabuk indiriyorlar fiyatları ama fiyatların artacağını da zannetmiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsunga yemin etmiş birisi olarak söylüyorum.

samsung sürekli sensörleri bozulan batarya ömrü 3 ayda bitecek kalitede mal satan bi firmadır.

hediye yollasalar alırsam adiyim.
LG G4 FOREVER. koreliler yapmış..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
samsunga yemin etmiş birisi olarak söylüyorum.

samsung sürekli sensörleri bozulan batarya ömrü 3 ayda bitecek kalitede mal satan bi firmadır.

hediye yollasalar alırsam adiyim.
LG G4 FOREVER. koreliler yapmış..
Yalnz samsungda kore :) ama tabikide LG daha iyi...