Bu konuyu okuyanlar

noboru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 15 aydır kullanıyorum. Bende %95. Çok mu fazla kablosuz şarj kullanıyorsunuz? Onun çok etkilediğini düşünüyorum.
Kablosuz şarj hiç kullanmadım. 30 kez civarı powerbank ile şarj ettim. Bu telefonda bir sorun var galiba.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşlar batarya ile akıllarda çok soru var anlaşılan bu konuda paylaşım yapmak istedim. Şimdi tabiki bataryanın iyi-kötü kullanımı diye birşey var, hem apple destek ile defalarca görüşmemden edindiğim hemde okuduğum bilgileri paylaşayım istedim. Apple bütün telefonlarındaki bataryalara 500 kez şarj döngüsü garanti vaadediyor. Bu 500 tamamlandığında aşağı yukarı %80 pil sağlığı kalıyor. Bu %82 de olabilir %78 de iyi-kötü kullanımda yani. kabaca her 25 döngü %1 sağlık öldürüyor demektir. Siz ne yaparsanız yapın bunu çoook etkileyemiyorsunuz işte en fazla iyi kullanırsanız 500 bittiğinde %82 olur 83 olur. Bataryayı iyi-kötü kullanmaya gelince, bataryanızı asla 0 a getirmeyin bu çok zarar veriyor, şarjda kullanmayın özellikle oyun şarjdayken ısınıyorsa pil daha hızlı ölüyor. Telefonu şarja kaçta taktığınızın ve kaçta çıkardığınızın hiçbir önemi yok ama tavsiyem çoğu yerde denene göre yükseklerde tutun yani 60 a mı indi tak 75 e mi indi tak 95 te 99 da nerede istersen çek ısındımı hele hemen çek. 3. kalite ürünlerle şarj etmeyin kablo adaptör powerbank, kaliteli powerbanklar sıkıntı çıkarmaz. Ayrıca telefonları bilgisayarlarda şarj etmeyi önermiyorlar akım kalitesi düşük olduğu için. Telefon kılıfı çok önemli kışlık kazak gibi kılıflar takmayın... Şimdilik aklıma gelenler bunlar, iyi forumlar.

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
iPhone X için hızlı şarj adaptörü kullanan varmı pili çabuk öldürüyor mu ? Pil sağlığından bahsediyorum

Bora Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone X için hızlı şarj adaptörü kullanan varmı pili çabuk öldürüyor mu ? Pil sağlığından bahsediyorum
I phoneler icin diyorum bazı serilerin belli sayıda pert cihazları oluyor ip 6 s plus aldım 3 ayda pil pert oldu o kadar telefona düşkün biri değilim birde neyse diyeceğim oki senin telefonun şansına bağlı ama sağlamsa sıkıntı çıkarmaz

Emrahkoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ben iPhone X için 24 w çift USB çıkışlı şarj aletini kullanmaktayım. Gayette hızlı şarj ediyor. Öneririm.
fc5b0dc40c560a8fdeec63da33226b6d.jpg

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Ben iPhone X için 24 w çift USB çıkışlı şarj aletini kullanmaktayım. Gayette hızlı şarj ediyor. Öneririm.
fc5b0dc40c560a8fdeec63da33226b6d.jpg

Su aralar bende arastiriyorum hizli sarj adaptorunu fakat emin olamadim hala. Ne zamandan beri kullaniyorsunuz? Herhangi bi elektriklenme vesayre yasadiniz mi telefona dokununca? Yorumlarina biraz gozattimda emin olamadim.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Nasıl 85' e düşer ben sürekli oyun oynayan bir insan olmama rağmen %96' ın altına düşmemişti telefonu ilk çıktığı gibi alanlardanım nasıl oldu ki bu?
Ayırca bir sıkıntı olmaz değişimi Apple yapıyor sonuçta.
Ama aklım %85 e takıldı sahi nasıl oldu?

Hocam aynı sorunu yaşıyorum. 2 yı oldu alalı 78% oldu sağlık oyun falan oynamam sadece instagram var neden böyle oldu anlamıyorum. sürekli hızlı sarj kullandım acaba ondan mı? garantisi bitti 500 tl değiştirmeye istiyor satıp 11 alacağım şaka gibi ilk defa başıma böyle bir olay geliyor.

Son mesajlar