Iphone 5S mi - Samsung S6 mı yoksa - LG G4 mü

Bu konuyu okuyanlar

BilgeKagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
Ben 2013 yılından beridir Samsung Galaxy S3 kullanıyorum.

Telefonumda Sosyal Paylaşım Siteleri, Clash of Clans isimli oyun,İnternet Bankacılığı,Spor(Egzersiz), CIA gibi programlarla birlikte şirket maili kuruludur.

Telefonum çok kasıyor.Rehber ekranını açacağı zaman ekran kararıyor. 1 dk da zor açıyor.

Iphone telefonların hızlı olması hoşuma gidiyor

LG G4 lerde kumanda özelliği de çok güzel.

Samsung S6 alayım dedim. Batarya şişme sorunu ve bellek sorunu olduğunu uzun kullanım test videolarında gördüm.

Kardeşime LG G2 almıştım. Ekranda 6 ay sonra sararma olmaya başladı. Bu yüzden de LG telefonlardan korkuyorum.

Görüşlerinizi rica ederim.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
İphone 6 almaya çalışın. S6 kullandım batarya şişmesi falan görmedim. Rami fazla kullanıyor da aşırı bir kasma yoktu. Benimkinde yazılımsal ve donanımsal problem vardı. G4 bu yılın en iyi f/p cihazlarından. Ama kronik problemleri vardı. Çözüldü mü ne oldu diye G4 kullanıcılar kulübüne bakıp soru sorabilirsiniz. Ama 5s almayın artık.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhabalar,

Samsung un kullandiginiz modelinde bu tarz sorunlar insanlari samsungdan hatta androidden soguttu.

Anlatiminizdan dikkat ettigim kadariyla oldukca bilincli acmissiniz konuyu. En azindan samsung s6 daki ram kullanimindaki sikintiyi fark etmissiniz. Dilerseniz urunleri tek tek yorumluyalim;

Samsung s6: iyi yonleri, exynos 7420 suan en hizli android islemci, 3gb ram oldukca yuksek bir deger, ekran super amoled hem guc tuketimi uygun hem renkler guzel. 2k cozunurluk ile super bir.goruntu. Kotu yonleri; bataryasi yetersiz, ram 3gb yuksek bir deger ama cihazin yazilim olarak ram kullanimi kotu. Ram kullaniminin yazilim optimizasyonu kotu normal kullanimda %82 civari. Biraz yuklenince cihaza takilma basliyor. Ama bunun cihazla degil yazilimla alakasi var ben.note 4 kullaniyom mesela bende olmuyo hemde baya dolu dolu kullaniyom.

Lg g4: oncelikle sunu belirteyim ekraninda g2 deki gibi bir sararma olmuyor. İyi yonleri; ekrani harika, on ve arka kameralari cok basarili, ram kullanimi oldukca iyi, genel stabilitesi s6 dan daha iyi, bataryasi ne iyi ne kotu. Kotu yonleri; kasa plastik, islemcisi guzel basarili ama gpu su adreno 418 note 4 s6 gibi yakin fiyatli rakiplerinin azcik gerisinde kaliyor.

İphone 5s: suan kipada vatan bilgisayarda 1500 tlye satiliyor. İyi yonleri: parmak izi okuyucusu guzel, stabil akici calisiyor, guncelleme destegi iyi, kasa metal saglam. Kotu yonleri; hizli resim cekiyor ama s6.ve g4 e gore kamerasi zayif kaliyor, artik eskimeye basladi, islemci olarak lg g4 ve s6 nin gerisinde, barmtarya performansi kotu.

Sonuc olarak bu uc model icinde en cok artisi olan s6 tercih ederdim. Ama benim size tavsiyem su yonde olucak s6 yerine ya butcenizi arttirin note 5 alin yada s6 edge alın en azindan onlarda ram kullanim sorunu yok.