LG G4 Kullananlar Kulübü

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Ya allah rızası için yardım :D

Note 4 aldım kamera hasarlı geldi yolladım 1 ay para iadesi bekledim.

Şimdi Lg g4 aldım buda sorunlu galiba tekrar servis istemiyorum...

Bazen ekrana tıklayarak tuş kilidini açamıyorum. Ekranın her yerini parmaklasamda olmuyo. Arkadan açıyorum bu seferde açar açmaz ekran kapanıyo yine açıyorum yine kapanıyo. Ancak hızlı bi şekilde bi uygulamaya tıklayınca ekran sabit kalıyo... Bunu yaşayan bi şanssız benmiyim çözen varmı nolur yardım...
Çogu kisi bu hatayi yasiyo onceki sayfalara bakabilirsin, 179 mb guncelleme var onu indir olmassa guncelledikten sonra hard reset at oda olmassa garanti.

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Bazen ekrana tıklayarak tuş kilidini açamıyorum. Ekranın her yerini parmaklasamda olmuyo. Arkadan açıyorum bu seferde açar açmaz ekran kapanıyo yine açıyorum yine kapanıyo. Ancak hızlı bi şekilde bi uygulamaya tıklayınca ekran sabit kalıyo... Bunu yaşayan bi şanssız benmiyim çözen varmı nolur yardım...

Sanırsam sorun sensörde aynısı bende g2 de olmuştu sensör yapıldı düzeldi yani garantiye göndermende fayda var

xxmeeminxx

Asistan
4 Haziran 2014
244
9
18

o sorunu bende yasıyom ama arada arkadasın dediği ibi 180 mb lık guncelleme yapın bakalım düzeliyor mu ben daha yapmadım ve suan yapamam fırsatım yok ama en kısa sürede bende yapacam

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar 4-5 gün önce telefonu 1.5-1.6 m den yüzüstü düşürdüm fakat alt kısıma doğru düştü ve telefonun ekranında en ufak hasar yk (kutudan cıktıgındaki jelatini cıkarmadım daha belki birazda o korumustur ama cok sağlam değil o koruyucuda) birde daha dün farkettim su cercevesi varya plastik olan su parlak boyalı olan işte onun alt kısmında soyulma gibi diyim yani parlaklığı gitmiş rengi atmıs biraz ama düşürdüğüm yerde fayanstı o kısmın. sizce normal mi bu? birde daha sonra garantiye gitsem sprun cıkarmazlar degil mi bunun ıcın cercevesını değişim için (hiç belli olmuyor dikkat etmezsen simdi degilde daha fazla hasar verirsem götürmeyi düşünüyordum)

arkadaşlar 4-5 gün önce telefonu 1.5-1.6 m den yüzüstü düşürdüm fakat alt kısıma doğru düştü ve telefonun ekranında en ufak hasar yk (kutudan cıktıgındaki jelatini cıkarmadım daha belki birazda o korumustur ama cok sağlam değil o koruyucuda) birde daha dün farkettim su cercevesi varya plastik olan su parlak boyalı olan işte onun alt kısmında soyulma gibi diyim yani parlaklığı gitmiş rengi atmıs biraz ama düşürdüğüm yerde fayanstı o kısmın. sizce normal mi bu? birde daha sonra garantiye gitsem sprun cıkarmazlar degil mi bunun ıcın cercevesını değişim için (hiç belli olmuyor dikkat etmezsen simdi degilde daha fazla hasar verirsem götürmeyi düşünüyordum)

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
Rezalete bakarmısın? telefonu vermeye gidiyorum yanında kutusu aksesuarlarını vs götürüyorum, diyorlar ki kutuya gerek yok, değişim olursa biz sizden kutuları vs isteriz.

Sonra arıyorlar değişim kabul edildi falan, getirin kutuyu aksesuarları değişim yapalım.

Gidip götürüyorum diyorlar ki elimizde g4 yok buraya gelmesi 2-3 günü alır. Be kardeşim siz benimle şeymi geçiyorsunuz yani? alıcaksınız başta kutuyu, değişim kabul edilince getirteceksiniz g4'ü beni çağırıcaksınız bende alıp gelicem bu kadar basit yani.

Bu sıcakta dünyanın öbür ucuna yürütüyorlar alla alla.

Evet kardeşim g4 dünyanın en sorunlu telefonu hiç iyi değil almayın.

Teknik servis ayıp etmiş o konuda haklısın. Ama naaptın kardeşim yaa. Telefonun resmen cenaze namazını kıldırdın.

İyi bir telefon değil mi yani g4 çok mu sıkıntılı ?

Ben memnunum ama bazı cihazlarda dokunmatik sorunu çıktı fakat donanımsal değil yazılımsal bir sıkıntı.Elektronik şans işi.Onun için beğendiysen için sinerse al.Gayet stabil ve günlük kullanımda performans açısından s6 ve iphone 6'yı geride bıraktı.

arkadaşlar benim telefonda ramin 1,2 gb si boşta aspahalt 8 ve modern combat 5 var oyun olarak 30 tane de uygulama var normal mi rami bu şekilde kullanması ?

Şuan için gayet normal.Bende de aynı.Ancak gelecek güncelleme ile hem işlemci hem de ram kullanımını daha stabil hale getirecekler.

2 gün öncede söylemiştim ama atladın demekki cevabımı.180 mb'lık bir güncelleme geldi.Bu güncelleme aslında telefon tanıtıldıktan 1 hafta sonra test cihazlarına gelen güncellemenin Türkiye versiyonu.Bu güncellemenin dokunmatikteki hata ile alakası yok.Fakat Knock On yani senin bahsettiğin sıkıntı bende de vardı ve bu güncelleme ile düzeldi.Yüklemeden önce "TUŞ KOMBİNASYONU" ile hard format at.Sonrada hesaplarını cihaza bağlamadan güncellemeyi yükle.Sonra da buradan düzeldi veya düzelmedi diye bizi bilgilendir.Diğer kullanıcılarda faydalanmış olsun.Kolay gelsin.

o sorunu bende yasıyom ama arada arkadasın dediği ibi 180 mb lık guncelleme yapın bakalım düzeliyor mu ben daha yapmadım ve suan yapamam fırsatım yok ama en kısa sürede bende yapacam

Yere düşürdüğünde parlak kısmı yere denk geldiyse parlaklığın gitmesi normal.Resim atarsan sevinirim.

xxmeeminxx

Asistan
4 Haziran 2014
244
9
18
Teknik servis ayıp etmiş o konuda haklısın. Ama naaptın kardeşim yaa. Telefonun resmen cenaze namazını kıldırdın.

Ben memnunum ama bazı cihazlarda dokunmatik sorunu çıktı fakat donanımsal değil yazılımsal bir sıkıntı.Elektronik şans işi.Onun için beğendiysen için sinerse al.Gayet stabil ve günlük kullanımda performans açısından s6 ve iphone 6'yı geride bıraktı.

Şuan için gayet normal.Bende de aynı.Ancak gelecek güncelleme ile hem işlemci hem de ram kullanımını daha stabil hale getirecekler.

2 gün öncede söylemiştim ama atladın demekki cevabımı.180 mb'lık bir güncelleme geldi.Bu güncelleme aslında telefon tanıtıldıktan 1 hafta sonra test cihazlarına gelen güncellemenin Türkiye versiyonu.Bu güncellemenin dokunmatikteki hata ile alakası yok.Fakat Knock On yani senin bahsettiğin sıkıntı bende de vardı ve bu güncelleme ile düzeldi.Yüklemeden önce "TUŞ KOMBİNASYONU" ile hard format at.Sonrada hesaplarını cihaza bağlamadan güncellemeyi yükle.Sonra da buradan düzeldi veya düzelmedi diye bizi bilgilendir.Diğer kullanıcılarda faydalanmış olsun.Kolay gelsin.

Yere düşürdüğünde parlak kısmı yere denk geldiyse parlaklığın gitmesi normal.Resim atarsan sevinirim.

suan atamam elimdeki tek kamera bu :D . fakat daha sonra atarım. birde sunu sorcam telefonun kapağının köşeleri kararmaya başladı (muhtemelen elimden dolayı biraz terler elim). kapağı silsem geçer mi ? geçer diye duymustum ama bilemedim. teknosada elemana sormustum önceden dedi ki deri malzemeler için özel bezlerle silebilirsin dedi ben normal bezle silsem geçer mi ? (elimden gelse tüm kapağı o koyu renk yaparım cok hos o koyu kahverengi kapağın köşelerindeki)

yanpazar41

Öğrenci
25 Temmuz 2012
51
3
8

Güncellemeyi ben telefonu alır almaz yüklemiştim. Hard reset atmadan. Sonra Hard reset attım sorun yine aynı. Ama dediğim gibi arada yapıyor yapıncada can sıkıyor

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
suan atamam elimdeki tek kamera bu :D . fakat daha sonra atarım. birde sunu sorcam telefonun kapağının köşeleri kararmaya başladı (muhtemelen elimden dolayı biraz terler elim). kapağı silsem geçer mi ? geçer diye duymustum ama bilemedim. teknosada elemana sormustum önceden dedi ki deri malzemeler için özel bezlerle silebilirsin dedi ben normal bezle silsem geçer mi ? (elimden gelse tüm kapağı o koyu renk yaparım cok hos o koyu kahverengi kapağın köşelerindeki)

Deri temizleme ürünleri var.Arka Kapağı çıkarıp temizleme işlemi yapabilirsin.Hatta renksiz şeffaf krem boya sürüp deriyi koruyabilirsin.Bunlar için "Woly" markasını öneririm.Cihazın Taba rengi ise bu işlemleri yaparken hiç kullanılmamış bir sünger ve bez kullanmanı öneririm.Yoksa derinin rengini berbat edersin.

Güncellemeyi ben telefonu alır almaz yüklemiştim. Hard reset atmadan. Sonra Hard reset attım sorun yine aynı. Ama dediğim gibi arada yapıyor yapıncada can sıkıyor[/QUOTE]

Ekran koruyucu kullanıyorsan ondan da olabilir.Bazı kalın ekran koruyucular camdan değilde plastik malzemeden yapıldığı için çok fazla statik elektrik yapıyor.Bundan önce Note 3 kullanıyordum onda da "Ghost Touch" denilen bi sıkıntı yaratıyordu bu koruyucular.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar n11,gittigidiyor,hepsiburada bu sitelerin birinden quick circle case alicamda telefona herhangi bir zarari olur mu ? Sonuçta orjinal bir urun değil

yanpazar41

Öğrenci
25 Temmuz 2012
51
3
8
Kırılmaz cam kullanıyorum bundan dolayıda arama yaparken ekran kapanıyor. Hiçbir şekilde aramayı sonlandıramıyorum.

Ekran açılmadığı içinde Lg servisi arayamıyorum tuşlara basamıyorum çünkü :D

yanpazar41

Öğrenci
25 Temmuz 2012
51
3
8
ya sorun camdan olduğunu bilsem o dk atarım. Ama 60 tl cama veririm şimdi düzelmez tel değişime gider 25+60 TL de çöpe gider...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam amazon gibi sitelerden orjinal almani oneririm
Oneriniz icin tesekkurler ancak yurtdışından gelmesi uzun surecektir suan n11 gibi sitelerden bi kilif alip LG Turkiye resmi olarak getirdiginde orjinal almayi dusunuyorum bi zarari olur mu cihaza?Iyi aksamlar...

mmrtylmz

Doçent
24 Mayıs 2014
532
45
28
Ya koysun tuşu basalim altta kocaman çerçeve neden var ben en çok ona takıldım çerçeve kalın tuş yok bari oraya bi zariflik kat çerçeveyi ince yap

LG'nin çerçeveleri bir çok modelden daha ince. HTC ne yapsın LG kadar alt çerçeve yapmış,artı bir de üstüne siyah bir çerçeve, onun üstünde sanal tuşları koymuş. LG nin 5.5 inch sığdırdığı kasaya daha küçük ekran sığdırmışlar. Herhangi bir uygulama içindeyken de çekerek tuşları getirmek gayet hoş bence. Fiziksel tuş kullanan Samsung ile Apple kaldı sadece. Belki LG'de parmak izi okuyucusu eklerse sonraki modellerine fiziksel tuş koyabilir. Sanal ve fiziksel tuş da kullanıcının zevkine kalmış birşey sonuçta. Ben beğeniyorum diye sen beğenmek zorunda değilsin veya sen beğenmiyorsun diye bende beğenmemek zorunda değilim. O yüzden cihaz alırken isteklerine göre alacaksın. Beğendiğin model de yoksa bekleyeceksin veya özel üretim de kabul ederlerse isteyebilirsin. Ya da kendin konseptler hazırlayabilirsin.

Kırılmaz cam kullanıyorum bundan dolayıda arama yaparken ekran kapanıyor. Hiçbir şekilde aramayı sonlandıramıyorum.

Ekran açılmadığı içinde Lg servisi arayamıyorum tuşlara basamıyorum çünkü :D

Hocam sensörü kapatan cam almayın diyoruz almayın !!! Sensörlerin bulunduğu kısım resimdeki gibi açık olacak. Bu markanın camlarını alabilirsiniz tavsiye ederim ben amazing Pe+ kullanıyorum. Yoğun ışık altında mavi oluyor. Aliexpress üzerinden 9$'a alabilirsiniz.

s-l1000.jpg

ruyana

Öğrenci
3 Temmuz 2015
40
0
6
LG'nin çerçeveleri bir çok modelden daha ince. HTC ne yapsın LG kadar alt çerçeve yapmış,artı bir de üstüne siyah bir çerçeve, onun üstünde sanal tuşları koymuş. LG nin 5.5 inch sığdırdığı kasaya daha küçük ekran sığdırmışlar. Herhangi bir uygulama içindeyken de çekerek tuşları getirmek gayet hoş bence. Fiziksel tuş kullanan Samsung ile Apple kaldı sadece. Belki LG'de parmak izi okuyucusu eklerse sonraki modellerine fiziksel tuş koyabilir. Sanal ve fiziksel tuş da kullanıcının zevkine kalmış birşey sonuçta. Ben beğeniyorum diye sen beğenmek zorunda değilsin veya sen beğenmiyorsun diye bende beğenmemek zorunda değilim. O yüzden cihaz alırken isteklerine göre alacaksın. Beğendiğin model de yoksa bekleyeceksin veya özel üretim de kabul ederlerse isteyebilirsin. Ya da kendin konseptler hazırlayabilirsin.
Ne diyon bilader sen ya ukt ve incelemeleri izleniyon heralde tek benim meramim degilki bu yok kendin kendin hazırla cart cırt demissin ne alakası var dediğinle htcyle niye kiyasliyorsun kötü ornek bu hatayı iyi yapmaz xaomi ve Meizu telefonlarına bakarsan anlarsın zarifliği bu arada kalinligida berbat çıkaracağım bu hafta elimden aksilik olmazsa ..

mmrtylmz

Doçent
24 Mayıs 2014
532
45
28
Ne diyon bilader sen ya ukt ve incelemeleri izleniyon heralde tek benim meramim degilki bu yok kendin kendin hazırla cart cırt demissin ne alakası var dediğinle htcyle niye kiyasliyorsun kötü ornek bu hatayı iyi yapmaz xaomi ve Meizu telefonlarına bakarsan anlarsın zarifliği bu arada kalinligida berbat çıkaracağım bu hafta elimden aksilik olmazsa ..

Madem o kadar UKT'leri incelemeleri izledin de niye aldın o zaman ? Tasarım göreceli bişeydir kişiden kişiye değişir ve ben G4'ü çok beğeniyorum ve gayet de memnun bir şekilde kullanıorum. Eleştiriyi cihazı almadan yaparsın. Beğenmediysen almasaydın meizu veya xiaomi alsaydın kardeşim. Sanki firma geri tuşu var dedi de sen aldın geri tuşu çıkmadı. Üslubuna da dikkat et. Dingonun ahırı değil burası.

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0

hocam kimine göre hata kimine göre değil herkes burda şahsi fikrini söylüyor. Benimde gayet hoşuma gitti tasarım gittim aldım.

ruyana

Öğrenci
3 Temmuz 2015
40
0
6
Madem o kadar UKT'leri incelemeleri izledin de niye aldın o zaman ? Tasarım göreceli bişeydir kişiden kişiye değişir ve ben G4'ü çok beğeniyorum ve gayet de memnun bir şekilde kullanıorum. Eleştiriyi cihazı almadan yaparsın. Beğenmediysen almasaydın meizu veya xiaomi alsaydın kardeşim. Sanki firma geri tuşu var dedi de sen aldın geri tuşu çıkmadı. Üslubuna da dikkat et. Dingonun ahırı değil burası.
Sen dikkat et önce yok tasarla falan yazmissin usturuplu ol önce sonra saygı bekle ,telefonu aldığımi kim söyledi ?

ruyana

Öğrenci
3 Temmuz 2015
40
0
6
hocam kimine göre hata kimine göre değil herkes burda şahsi fikrini söylüyor. Benimde gayet hoşuma gitti tasarım gittim aldım.
Benimde şahsi fikrim oyle olmadigi yönunde de arkadaş sen dizayn et falan gibi ağır bir sacmaliga girmiş,cihaza para vermedim eleştiremez miyim?

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Benimde şahsi fikrim oyle olmadigi yönunde de arkadaş sen dizayn et falan gibi ağır bir sacmaliga girmiş,cihaza para vermedim eleştiremez miyim?

Orada sen dizayn et diye bir cümle yok hocam boşuna ortamı germeyelim, tabi ki eleştirebilirsiniz bu sizin en doğal hakkınız.

M

MuhammedSezer

SDN Okuru
Arkadaslar g4 almayi dusunuyorum acaba o ekran kapaliyken dokunmatik sorunu filan cozuldumu guncellemeyle. Bide telefoncuda 2300 tl n11 de filan 1900 niye bu kadar fark var sizce. Telefoncu arkadas kvk guvencesi var o 1900u satilanlar genpami ne dedi pek bisey anlamadim o kdr onemlimi?

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Arkadaslar g4 almayi dusunuyorum acaba o ekran kapaliyken dokunmatik sorunu filan cozuldumu guncellemeyle. Bide telefoncuda 2300 tl n11 de filan 1900 niye bu kadar fark var sizce. Telefoncu arkadas kvk guvencesi var o 1900u satilanlar genpami ne dedi pek bisey anlamadim o kdr onemlimi?
Arkadaşın paralel ithalat demis ama onlarda lg türkiye garantili bildiğim kadarıyla n11 de olanlar paralel degil. Dokunmatik sorunu hiç olmadi bende zaten alir almaz telefonu dokunmatik testi yaptim.

Bu arada bugün D&R aldigim spigen kılıf geldi ve 25 tl indirimli aldim kılıf tavsiyesi isteyenler spigen neohybrid alabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Simdi o kdr onemlimi o farklar 2300 verip onumu almaliyim 1900u nettenmi

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Arkadaşlar bugün bir sorun başladı Google hizmetleri acayip şekilde şarj yemeye başladı yüzde 56 şarjını yiyor nasıl kapatabilirim bir çözüm var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefon asphalt 8, modern combat 5 gibi oyunları sıkıntısız çalıştırırken ''aa'' gibi küçük bir oyunda takılmalar oluyor acaba oyundan kaynaklanan bir şey mi?

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Telefonu yeni aldım. Hızlı sarj felan yok kanmayın.30 dk da %60 demişlerdi. %30 civarı sarj etti.tam sarj 120 dk da oldu.telefon ısınıyor. Özellikle periscope da ve bi tane fazla grafiği olmayan oyunda 10dk icinde baya ısındı (o oyunda cpu z programından baktım sensörler60 derecelerdeydi.asphaltta ne olur kim bilir onuda yükleyecem. Batarya ömrü 13saat genel 2saat 58 dk ekran süresi aldım. Ekran parlakligi otomatik %5sarj kala cektim resimleri
http://i.hizliresim.com/YBnBm2.png
http://i.hizliresim.com/8gqgAn.png
Yoğun 3g kullanımında ısınıyor biraz.
Sarj ömrü ahım şahım değil. Ben arka deri kapağı ve kamerası için almıştım özellikle. Suan benim için tek önemli sorun isinma sorunu.severek kullanıyorum şuan bakalım güncellemelerle ısınma sorununu falan çözeceklermi... Asphalt 8 i de kurduğumda performansı ve ısınma düzeyini yazarım...

Arkadaslar bide sorularım var.
1- galeride çoklu fotoğraf seçip işlem yapmayı bulamadım.üstüne basılı tutunca sadece o fotoğrafla ilgili islem menüsü çıkıyor.

2- telefonun kendi video oynatıcısını bulamadım.
3- ağır çekim video çektim mx playerda oynattığımda hem ağır değildi hem de kalitesi düşüktü.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
[MENTION=301605]fkeskin1[/MENTION] Öncellikle yanlışını düzeltiyim. G4'ün hızlı şarj özelliği var, fakat kutu içeriğinden çıkan şarj ağleti hızlı şarj etme özelliğine sahip değil.

Hızlı şarj etmek istiyorsan, hızlı şarj eden şarj ağleti alman gerekiyor :)

Isıya gelicek olursak 45 dereceleri zor görüyor cihaz, zaten oyun testleri var shiftdelete.net'de.

Periscope'da ısınmayan telefon yok zaten o sıkıntılı bir uygulamaymış.

3g ile ısınmayan telefonmu varmış? elbette ısınacak 3g'den bahsediyoruz fakat ısı değerlerinin 50 60 olmasına ben katılmıyorum.

Bende 2 tane g4 var dediğin sorunları yaşamadım. 3G ile aldığın ekran süreside normal, oyun falanda oynamışsındır büyük ihtimal.

Bir kaç kere g4'ün aşırı ısındığını söyleyenler vardı. Sizin cihazlar sanırım arızalı olsa gerek? çünkü g4 aşırı ısınmayan bir telefon, testlerde 45 dereceyi bile görmüyor.

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
[MENTION=301605]fkeskin1[/MENTION] Öncellikle yanlışını düzeltiyim. G4'ün hızlı şarj özelliği var, fakat kutu içeriğinden çıkan şarj ağleti hızlı şarj etme özelliğine sahip değil.

Hızlı şarj etmek istiyorsan, hızlı şarj eden şarj ağleti alman gerekiyor :)

Isıya gelicek olursak 45 dereceleri zor görüyor cihaz, zaten oyun testleri var shiftdelete.net'de.

Periscope'da ısınmayan telefon yok zaten o sıkıntılı bir uygulamaymış.

3g ile ısınmayan telefonmu varmış? elbette ısınacak 3g'den bahsediyoruz fakat ısı değerlerinin 50 60 olmasına ben katılmıyorum.

Bende 2 tane g4 var dediğin sorunları yaşamadım. 3G ile aldığın ekran süreside normal, oyun falanda oynamışsındır büyük ihtimal.

Bir kaç kere g4'ün aşırı ısındığını söyleyenler vardı. Sizin cihazlar sanırım arızalı olsa gerek? çünkü g4 aşırı ısınmayan bir telefon, testlerde 45 dereceyi bile görmüyor.
Aynen katiliyom isinma yaz sicaklarindanda olur 😄 1 tane daha ust duzey telefon bulun yan yana kullanin isinmalarina bakin , galeri kismina gelirsek sag ustte 3 nokta var ona basin istenilen islemi secin atiyorum kopyala ondan sonra coklu secim yapabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cvp verecekmisiniz :)