LG G4 Kullananlar Kulübü

xxmeeminxx

Asistan
4 Haziran 2014
244
9
18
Güncelleme denetlemesi yapın ve çıkan 180mblık güncellemeyi yükleyin.Söylediğiniz sorunların tamamı bu güncelleme ile giderildi.Yakında bir güncelleme daha gelecek ve güncelleme başlığında listenin başında aynen "Kalın ekran koruyucular ile çalışabilecek düzeyde hassasiyet iyileştirildi." yazılı olacak (PhoneArena).İnşAllah en yakın zamanda gelir ve tam manasında kullanabilirsin cihazını.

bir sey sorcam ben kablolu kullaniyorum interneti pekinguncelleme isini pc den yaoabilirim degil mi ? suan evde degilim 1 haftaya filan guncellerim eger pc uzerinden oluyorsa pek bilmuyorumda su guncelleme isini. birde g4 icin kirilmaz cam taktircsktim ekrana o zaman dokunmatik ile sorun yasar miyim? en azindan yeni guncelleme gelene kadar ?

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
bir sey sorcam ben kablolu kullaniyorum interneti pekinguncelleme isini pc den yaoabilirim degil mi ? suan evde degilim 1 haftaya filan guncellerim eger pc uzerinden oluyorsa pek bilmuyorumda su guncelleme isini. birde g4 icin kirilmaz cam taktircsktim ekrana o zaman dokunmatik ile sorun yasar miyim? en azindan yeni guncelleme gelene kadar ?

LG PC Suite yazılımı Lollipop kullanan cihazlara artık destek vermiyor.
BU yüzden USB Kablo ile güncelleme yapmak için "LG Bridge" yazılımını yüklemeniz gerekiyor.
LG LGH815 Support: Find Manuals & Warranty Info | LG UK bu adrese girin.Sayfanın aşağısında "PS SYNC"e tıklayın ve oradaki "Download"a tıklayıp kurulum dosyasını indirin.Kolay Gelsin.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228

Desene benim cihazda buff vardı bu yüzden algılamıyordu ve servise gitti boşu boşuna :D güncelleme ile düzelticeklerini öğrenseydim yollamazdım bak. Annemin g4'e de buff taktım aynı gün, aynı sorun o telefonda da var.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

o güncellemeyi yükledim ben malesef sorun aynı...

Hard reset atın düzelmezse stock romu kurun. Hiç biri fayda etmemişse servise.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende G4 kullanıcısıyım ve gayet memnunum fakat bir kaç tane ufak sorunum var. Bana yardım ederseniz sevinirim.
1)Çok geç şarj oluyor. Yani 3 saat civarı. Normal kutuda gelen şarj aleti ile şarj ediyorum.
2)G3 de ki gibi akıllı ekran ( yüz algılama ) ayarını bulamadım.

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
Desene benim cihazda buff vardı bu yüzden algılamıyordu ve servise gitti boşu boşuna :D güncelleme ile düzelticeklerini öğrenseydim yollamazdım bak. Annemin g4'e de buff taktım aynı gün, aynı sorun o telefonda da var.

Hard reset atın düzelmezse stock romu kurun. Hiç biri fayda etmemişse servise.

Benim cihazda şuan telefon sektöründe 2'lik diye tabir edilen kalın cam ekran koruyucu var.Güncellemeden sonra Knock on ve Glance wiew tıkır tıkır çalışıyor ki bu güncellemenin dokunmatik sorunuyla alakalı olmadığı ortaya çıktı ama yinede düzeldi.Ekran koruyucu almakta fayda var zira gelecek güncelleme ile düzeltilecek ve bu güncelleme listesi 7 maddeden oluşan baya kabarık bir liste.Seninde dediğin gibi cihazında sorun olan arkadaşlar Hard Reset atsınlar ve öyle denesinler.

Bende G4 kullanıcısıyım ve gayet memnunum fakat bir kaç tane ufak sorunum var. Bana yardım ederseniz sevinirim.
1)Çok geç şarj oluyor. Yani 3 saat civarı. Normal kutuda gelen şarj aleti ile şarj ediyorum.
2)G3 de ki gibi akıllı ekran ( yüz algılama ) ayarını bulamadım.

Şarj cihazında sorun olduğunu düşüyorum.3 saat çok uzun ve zaten 30-40 dakika içinde %50yi görüyor benim cihaz.Akıllı ekran özelliğini koymamışlar.Akıllı Ekran yazılımla ilgili olduğu için play storeda aratırsan ekstra bir app işini görecektir.

mmrtylmz

Doçent
24 Mayıs 2014
532
45
28
Dostum ekran koruyucusu hakkında bi gelişme var mı ? :)

Türkiye'de satışı olmayan nillkin marka amazing pe+ tempered glass kullanıyorum. Dokunuş hissiyatı orjinal ekrandan farksız. Çok kaliteli ve çok hoşuma gitti. Yalnız rengi mavi. Güneş veya yoğun ışık altında mavi olduğundan okunaklılığı kolaylaştırıyor ve göze zararlı ekran ışıklarını engelliyor. Karanlıkta mavi gözükmüyor.

Spigen ve verus Şefaf kılıf kullanan arkadaşlar bilgi verebilr mi ? Kalın mı, kaba duruyor mu ?

Spigenin arka tuşların olduğu kısımdaki boşluk haç işaretini andırdığı için almadım. Verus Verge kullanıyorum. Telefonu kabalaştırdığı doğru fakat bu kılıfların özelliği cihazı yüksek darbelere karşı korumak zaten. Kullanım amacınıza veya huyunuza suyunuza göre kılıf alın. Ben düşürmem etmem diyorsanız ince kılıf da idare eder. Fakat telefonu çok düşüren biriyseniz yüksek korumalı kılıf öneriyorum. Zevkinize kalmış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG Turkiye g3 ve g2 de yaptığı gibi imei no ile kilif hediye kampanyasi yapar mi G4 icin yakin zamanda, yunanistan da falan hediye olarak vermisler ?Bir de n11 de ki quick circle kiliflar kullanisli mi deneyen oldu mu ?Veya onerirseniz iyi olur Teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sensörün üstünü kapatmayan kırılmaz cam taktırdım şu an sıkıntı yok gayet iyi çalışıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 gün oldu g4 alalı ekranın üst tarafları biraz fazla ısınıyor gibi geldi sizde oluyor mu ısınma

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
[MENTION=455563]Ahmt006[/MENTION] Verus'un kılıflarını satışa çıkarttım, her birini telefonuma 1 kere takıp nasıl durduğuna ve hissiyatına baktım.

Lg G4 Verge Kılıf VERUS Şu kılıfın Steel Silver rengi var bende ve satışta, arka tuşlara basmak biraz zor. Yani zordan kastım parmağını yan bir şekilde tuşların oraya koyunca kolay basılmıyor, biraz içeriye sokman gerekiyor parmağını.

Şu anda bu kılıfı kullanıyor annem Shine Gold rengi: http://www.veruscase.com.tr/urun/verus-lg-g4-case-thor-series-kilif-hard-drop.html

Arka tuşların olduğu kısım üstte ki kılıfa göre çok daha geniş ve rahatça basabiliyorsunuz.

Aynı şekilde şu kılıf'ın da tuşlarına rahatça ulaşıp basabiliyorsunuz:

Lg G4 için üretilmiş en iyi Deri kılıf VERUS

Fakat İlk verdiğim link'de ki kılıf en iyi koruyanı diyebilirim. Çok güzel sarılıyor telefona sıkı sıkı :D daha başarılı buldum.

Ahmt006

Asistan
19 Mayıs 2015
109
5
18
@Ahmt006 Verus'un kılıflarını satışa çıkarttım, her birini telefonuma 1 kere takıp nasıl durduğuna ve hissiyatına baktım.

Lg G4 Verge Kılıf VERUS Şu kılıfın Steel Silver rengi var bende ve satışta, arka tuşlara basmak biraz zor. Yani zordan kastım parmağını yan bir şekilde tuşların oraya koyunca kolay basılmıyor, biraz içeriye sokman gerekiyor parmağını.

Şu anda bu kılıfı kullanıyor annem Shine Gold rengi: LG G4 Thor Serisi Hard Drop Kılıf VERUS

Arka tuşların olduğu kısım üstte ki kılıfa göre çok daha geniş ve rahatça basabiliyorsunuz.

Fakat İlk verdiğim link'de ki kılıf en iyi koruyanı diyebilirim. Çok güzel sarılıyor telefona sıkı sıkı :D daha başarılı buldum.

Anladım Kardeşim Saolasın, Bendeki kahverengi deri olan olduğu için şefaf kılıf düşünüyorum sanırım verus'un şeffaf olanını alacağım, deri değil de diğer modeli alsaydım eğer gönderdiklerin kesin alırdım hiç düşünmeden önemli olan telefonu korumak çünkü :)

mmrtylmz

Doçent
24 Mayıs 2014
532
45
28
sensor kismi acik mi hocam nerden aldiniz?

Evet Sensör kısmı açık. Aliexpress'ten aldım.

@Ahmt006 Verus'un kılıflarını satışa çıkarttım, her birini telefonuma 1 kere takıp nasıl durduğuna ve hissiyatına baktım.

Şu anda bu kılıfı kullanıyor annem Shine Gold rengi: LG G4 Thor Serisi Hard Drop Kılıf VERUS

Deri kılıf kahverengi olsaydı taliptim :) Kahverengi deri ve gold modeliyle o kılıf çok tatlı duruyor.

LG Turkiye g3 ve g2 de yaptığı gibi imei no ile kilif hediye kampanyasi yapar mi G4 icin yakin zamanda, yunanistan da falan hediye olarak vermisler ?Bir de n11 de ki quick circle kiliflar kullanisli mi deneyen oldu mu ?Veya onerirseniz iyi olur Teşekkürler

Yapacağını zannetmiyorum. Ön sipariş esnasında veya hemen sonrasında belli oluyordu o kampanya. Şu ana kadar yapmadıysa daha da yapmaz düşüncesindeyim.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Evet Sensör kısmı açık. Aliexpress'ten aldım.

Deri kılıf kahverengi olsaydı taliptim :) Kahverengi deri ve gold modeliyle o kılıf çok tatlı duruyor.

Yapacağını zannetmiyorum. Ön sipariş esnasında veya hemen sonrasında belli oluyordu o kampanya. Şu ana kadar yapmadıysa daha da yapmaz düşüncesindeyim.

Maalesef kahverengi yoktu bunu almak zorunda kaldım :) buda iyi.

yanpazar41

Öğrenci
25 Temmuz 2012
51
3
8
LG G4 Tuş kilidi açmada "bazen" sorun yaşıyorum.
Tuş kilidini açıyorum aniden kapanıyor, tekrar açıyorum yine...
Ancak hızlıca tuş kilidini açıp bi uygulamaya tıklamam lazım ki ekran açık kalsın.

Hard Reset attım sorun aynı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
omerk026; Yukarıda işlemci var kameranın olduğu yerde üst tarafın daha çok ısınması hatta alt tarafla arasında sıcak soğuk kadar fark olması normaldir.

Oyun oynarken baya bir ısınıyor da bu kadar ısı fazla gibi geldi bana.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar şengüllerden mesaj geldi, kutuyu her şeyi istiyorlar getirin dediler. Değişim yapıcaklar. Cihaz candy crus sagadan tutun şu topları soktuğumuz AA diye oyuna kadar her ufak tefek oyunda kasmalar yapıyor. Bu anormal bir durum yani, böyle modern combat 5 gibi asphalt 8 gibi oyunlarda yapsa donanım yetersiz falan derdim ki böyle bir telefonun yetersiz olmaz zaten. Her türlü problemli, dokunmatik sorun problemide var.

Şimdi cihazı değiştirip annemin g4'ü de servise yollayacam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar şengüllerden mesaj geldi, kutuyu her şeyi istiyorlar getirin dediler. Değişim yapıcaklar. Cihaz candy crus sagadan tutun şu topları soktuğumuz AA diye oyuna kadar her ufak tefek oyunda kasmalar yapıyor. Bu anormal bir durum yani, böyle modern combat 5 gibi asphalt 8 gibi oyunlarda yapsa donanım yetersiz falan derdim ki böyle bir telefonun yetersiz olmaz zaten. Her türlü problemli, dokunmatik sorun problemide var.

Şimdi cihazı değiştirip annemin g4'ü de servise yollayacam.

İyi bir telefon değil mi yani g4 çok mu sıkıntılı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim telefonda ramin 1,2 gb si boşta aspahalt 8 ve modern combat 5 var oyun olarak 30 tane de uygulama var normal mi rami bu şekilde kullanması ?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Rezalete bakarmısın? telefonu vermeye gidiyorum yanında kutusu aksesuarlarını vs götürüyorum, diyorlar ki kutuya gerek yok, değişim olursa biz sizden kutuları vs isteriz.

Sonra arıyorlar değişim kabul edildi falan, getirin kutuyu aksesuarları değişim yapalım.

Gidip götürüyorum diyorlar ki elimizde g4 yok buraya gelmesi 2-3 günü alır. Be kardeşim siz benimle şeymi geçiyorsunuz yani? alıcaksınız başta kutuyu, değişim kabul edilince getirteceksiniz g4'ü beni çağırıcaksınız bende alıp gelicem bu kadar basit yani.

Bu sıcakta dünyanın öbür ucuna yürütüyorlar alla alla.

İyi bir telefon değil mi yani g4 çok mu sıkıntılı ?

Evet kardeşim g4 dünyanın en sorunlu telefonu hiç iyi değil almayın.

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Rezalete bakarmısın? telefonu vermeye gidiyorum yanında kutusu aksesuarlarını vs götürüyorum, diyorlar ki kutuya gerek yok, değişim olursa biz sizden kutuları vs isteriz.

Sonra arıyorlar değişim kabul edildi falan, getirin kutuyu aksesuarları değişim yapalım.

Gidip götürüyorum diyorlar ki elimizde g4 yok buraya gelmesi 2-3 günü alır. Be kardeşim siz benimle şeymi geçiyorsunuz yani? alıcaksınız başta kutuyu, değişim kabul edilince getirteceksiniz g4'ü beni çağırıcaksınız bende alıp gelicem bu kadar basit yani.

Bu sıcakta dünyanın öbür ucuna yürütüyorlar alla alla.

Evet kardeşim g4 dünyanın en sorunlu telefonu hiç iyi değil almayın.
Bencede ya sacmaliyolar ya da adamlarda mantk eksikligi filan var .

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Bencede ya sacmaliyolar ya da adamlarda mantk eksikligi filan var .
Aynen öyle. Diyorum ki neden benden telefonu getirdiğimde kutu istemediniz? biz kutulu bir şekilde yollamıyoruz dedi. Mantığa bak :mrgreen: al kenarda dursun neden beni 3 5 kere git gel yaptırtıyorsun ki? bide hevesli şekilde telefonu almaya gidiyorum diyor sonra gel :D

Şey gibi birinden bişi istersin yaparsan sana bunu vericem dersin ama vermezsin ya o hesap gibi :mrgreen:

omerk026

Öğrenci
30 Mayıs 2015
97
0
6
omerk026; Yukarıda işlemci var kameranın olduğu yerde üst tarafın daha çok ısınması hatta alt tarafla arasında sıcak soğuk kadar fark olması normaldir.

Oyun oynarken baya bir ısınıyor da bu kadar ısı fazla gibi geldi bana.
Sıcaklık göreceli bir şey hangi oyunları oynadığına göre değişir önceki kullandığın telefona göre de değişir sıcaklığı bilmeden yorum yapamayız ve 2k ekranı var ısınması normal tabi bunun derecesi önemli.

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
3-4 gün önce bende lg g4 aldım şuan gayet iyi aspahalt 8 de 30 dk sonra hissedilir derecede ısınmalar oluyor ama onun dışında bir kasma olmadı gayet tıkır tıkır çalışıyor şimdilik inşallah da olmaz :D

yanpazar41

Öğrenci
25 Temmuz 2012
51
3
8
Ya allah rızası için yardım :D

Note 4 aldım kamera hasarlı geldi yolladım 1 ay para iadesi bekledim.

Şimdi Lg g4 aldım buda sorunlu galiba tekrar servis istemiyorum...

Bazen ekrana tıklayarak tuş kilidini açamıyorum. Ekranın her yerini parmaklasamda olmuyo. Arkadan açıyorum bu seferde açar açmaz ekran kapanıyo yine açıyorum yine kapanıyo. Ancak hızlı bi şekilde bi uygulamaya tıklayınca ekran sabit kalıyo... Bunu yaşayan bi şanssız benmiyim çözen varmı nolur yardım...