LG G4 Kullananlar Kulübü

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
[MENTION=301605]fkeskin1[/MENTION] Öncellikle yanlışını düzeltiyim. G4'ün hızlı şarj özelliği var, fakat kutu içeriğinden çıkan şarj ağleti hızlı şarj etme özelliğine sahip değil.

Hızlı şarj etmek istiyorsan, hızlı şarj eden şarj ağleti alman gerekiyor :)

Isıya gelicek olursak 45 dereceleri zor görüyor cihaz, zaten oyun testleri var shiftdelete.net'de.

Periscope'da ısınmayan telefon yok zaten o sıkıntılı bir uygulamaymış.

3g ile ısınmayan telefonmu varmış? elbette ısınacak 3g'den bahsediyoruz fakat ısı değerlerinin 50 60 olmasına ben katılmıyorum.

Bende 2 tane g4 var dediğin sorunları yaşamadım. 3G ile aldığın ekran süreside normal, oyun falanda oynamışsındır büyük ihtimal.

Bir kaç kere g4'ün aşırı ısındığını söyleyenler vardı. Sizin cihazlar sanırım arızalı olsa gerek? çünkü g4 aşırı ısınmayan bir telefon, testlerde 45 dereceyi bile görmüyor.
Garantiye telefon vermekten bıktım. Daha yeni eski telefonum değişim yapıldı sıfırıyla.onu sattım bunu aldım xperia z3 de ısınıyordu. Özellikle ekranın üst kısmı yani cam yüzey ve telin arka kısmı sıcak. Telefonun camının ısınması normal mi? Şu an şarjda telefon ısınması normal ama ne bilim şimdi garantiye boşu boşuna vermekten korkuyorum en önemlisi telefonsuzluktan bıktım garanti yüzünden...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aynen katiliyom isinma yaz sicaklarindanda olur 😄 1 tane daha ust duzey telefon bulun yan yana kullanin isinmalarina bakin , galeri kismina gelirsek sag ustte 3 nokta var ona basin istenilen islemi secin atiyorum kopyala ondan sonra coklu secim yapabilirsiniz.
Peki 2. Ve 3. Soruma ne diyorsunuz

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Garantiye telefon vermekten bıktım. Daha yeni eski telefonum değişim yapıldı sıfırıyla.onu sattım bunu aldım xperia z3 de ısınıyordu. Özellikle ekranın üst kısmı yani cam yüzey ve telin arka kısmı sıcak. Telefonun camının ısınması normal mi? Şu an şarjda telefon ısınması normal ama ne bilim şimdi garantiye boşu boşuna vermekten korkuyorum en önemlisi telefonsuzluktan bıktım garanti yüzünden...

Peki 2. Ve 3. Soruma ne diyorsunuz
2. zaten oynatiyo videolari anlamadm 3. Yu bilmiom.

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
2. zaten oynatiyo videolari anlamadm 3. Yu bilmiom.

Telefonun kendi video oynatıcısının uygulamasını bulamadım yani.yavas cekim videolar acaba telefonun kendi video playerindemi çalışıyor bir tek. Öyle ise ne anladım bu işten. Mxplayeri kullaniyorum çünkü varsayılan olarak. Az önce varsayilanini kaldırdım ağır çekim videoyu açtım mx player ilemi yoksa teldeki orjinal video playerlami açılsın uyarısı geldi bende orjinal playerla açtım yavaş cekim gösterdi. İşin ilginci telefonun kendi video playerinin simgesi yok .

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
[MENTION=301605]fkeskin1[/MENTION] Öncellikle yanlışını düzeltiyim. G4'ün hızlı şarj özelliği var, fakat kutu içeriğinden çıkan şarj ağleti hızlı şarj etme özelliğine sahip değil.

Isıya gelicek olursak 45 dereceleri zor görüyor cihaz, zaten oyun testleri var shiftdelete.net'de.

3g ile ısınmayan telefonmu varmış? elbette ısınacak 3g'den bahsediyoruz fakat ısı değerlerinin 50 60 olmasına ben katılmıyorum.

Bende 2 tane g4 var dediğin sorunları yaşamadım. 3G ile aldığın ekran süreside normal, oyun falanda oynamışsındır büyük ihtimal.

Bir kaç kere g4'ün aşırı ısındığını söyleyenler vardı. Sizin cihazlar sanırım arızalı olsa gerek? çünkü g4 aşırı ısınmayan bir telefon, testlerde 45 dereceyi bile görmüyor.
Öncelikle senin dediğin hızlı sarjı destekleyen adaptörü nerden bulabilirim bi ismi cismi varmidir? Bide 45 derece verisini hangi programdan aldin cpu z mi ? Ayni uygulamadan bi karşılaştırma yapalim. Bide cevap verdigin ilk mesajimdaki 2. Ve 3. Sorularıma ne diyorsun

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Öncelikle senin dediğin hızlı sarjı destekleyen adaptörü nerden bulabilirim bi ismi cismi varmidir? Bide 45 derece verisini hangi programdan aldin cpu z mi ? Ayni uygulamadan bi karşılaştırma yapalim. Bide cevap verdigin ilk mesajimdaki 2. Ve 3. Sorularıma ne diyorsun

Nerede satıldıklarını bilmiyorum fakat Turkcell gibi Vodafone gibi operatör bayilerine gidip g4'ün hızlı şarj özelliği var fakat kutusundan çıkan şarj ağleti bu özelliği desteklemiyor, hızlı şarj eden şarj cihazı arıyorum diye söylersin onlar yardımcı olurlar.

Isı derecelerini testlerde kullanılan şu tabanca gibi şeylerden yola çıkarak söyledim. Cihazın arkasına tutulduğunda verdiği sonuçtan bahsediyorum.

CPU-Z cihazın bataryasının ısı değerini gösteriyordu sanırım.

Bir video oynattığında hangi uygulama ile açmak istersin diye soruyor, kalıcı olarak farklı bir uygulamayı seçmişseniz göstermez diye düşünüyorum.

Bu ağır çekim mx falan o tarz şeyler hakkında bilgim yok.

İlk sorunuzun cevabı sanırım yukarıda arkadaş yanıtlamış, 3 noktaya basıp işaretleme seçenekleri falan olmalı.

kadirirdem

Dekan
23 Mayıs 2013
6,217
708
293
@fkeskin1 Öncellikle yanlışını düzeltiyim. G4'ün hızlı şarj özelliği var, fakat kutu içeriğinden çıkan şarj ağleti hızlı şarj etme özelliğine sahip değil.

donanınhaber ve sdn g4 incelemelerinde belirttiler s6 ve note 4 hızlı şarj adaptörüyle denemişler yine aynı sonucu almışlar telefonda hızlı şarj destegi yok istersen 2 siteninde incelemelerine bak....

ruyana

Öğrenci
3 Temmuz 2015
40
0
6
Arkadaşlar sarja takınca güç tasarruf modundan çıkıyor hızlı şarj aletleri hızlı dolduruyor 1.8 likler tabiki mantıken daha hızlı güç veriyor tabi Kadiridem arkadaşın dediği ise telefonun hızlı sarja karşı direnç göstermesi bu özelliği salt kılmıyor yanı sonuç olarak yüksek güçlü adaptörler biraz fark ettirir note 4 kadar performans beklemeyin hızlı dolum konusunda

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
Telefonu yeni aldım. Hızlı sarj felan yok kanmayın.30 dk da %60 demişlerdi. %30 civarı sarj etti.tam sarj 120 dk da oldu.telefon ısınıyor. Özellikle periscope da ve bi tane fazla grafiği olmayan oyunda 10dk icinde baya ısındı (o oyunda cpu z programından baktım sensörler60 derecelerdeydi.asphaltta ne olur kim bilir onuda yükleyecem. Batarya ömrü 13saat genel 2saat 58 dk ekran süresi aldım. Ekran parlakligi otomatik %5sarj kala cektim resimleri
http://i.hizliresim.com/YBnBm2.png
http://i.hizliresim.com/8gqgAn.png
Yoğun 3g kullanımında ısınıyor biraz.
Sarj ömrü ahım şahım değil. Ben arka deri kapağı ve kamerası için almıştım özellikle. Suan benim için tek önemli sorun isinma sorunu.severek kullanıyorum şuan bakalım güncellemelerle ısınma sorununu falan çözeceklermi... Asphalt 8 i de kurduğumda performansı ve ısınma düzeyini yazarım...

Arkadaslar bide sorularım var.
1- galeride çoklu fotoğraf seçip işlem yapmayı bulamadım.üstüne basılı tutunca sadece o fotoğrafla ilgili islem menüsü çıkıyor.

2- telefonun kendi video oynatıcısını bulamadım.
3- ağır çekim video çektim mx playerda oynattığımda hem ağır değildi hem de kalitesi düşüktü.

1'nci sorunun cevabı: Çoklu resim seçip "kopyala, taşı ve sil" gibi komutları "Dosya Yöneticisi"nden yapabiliyorsun.Dosya yöneticisine girdiğin zaman alt satırda örneğin kopyala simgesine tıklayıp yapabilirsin.
2'nci sorunun cevabı: Video oynatıcısı için harici bir uygulama yok.Sisteme gömülü geliyor.Kısayolu menüde gözükmüyor.
3'ncü sorunun cevabı: Ağır Çekim kalitesi bahsettiğin gibi kötü, hatta G3'e göre çok çok kötü.Fakat bu durumu "Play Store"dan indireceğin bir uygulama ile kurtarabilirsin.Bu arada "Ağır Çekim" sadece telefonda geçerli.Bunun sebebi ise video 120fps olarak kaydediliyor.Telefonda yazılım sayesinde 120fps olarak kaydedilen videoyu 30fps olarak oynatıyor.Bilgisayarda ise kaç fps kaydedildiyse (120fps) o fps oranında oynatıyor.Durum bundan ibaret.Bilgisayarda da "Ağır Çekim" izleme ve paylaşma yöntemleri var, google'dan araştırırsan bulabilirsin.

Bu arada "Hızlı Şarj" olayından uzak durun.Kısa vadede zamandan kazanıyorsunuz ama uzun vadede bataryanın ömründen çalıyorsunuz.Isınma konusuna gelirsek.Benim cihaz hiç ısınmıyor diyebilirim.Sadece bir kere burada arkadaşlar pil performansını merak ettikleri için aralıksız 2 saat Asphalt 8 oynadım.Ama ısınma seviyesi normal düzeydeydi, öyle abartı bir ısınma olmamıştı.Mesela şuan cihazım şarj oluyor ama yinede ısınma durumu söz konusu değil.Sonucu merak edersen Konunun 18'nci sayfasını ziyaret etmeni ve mesajımı okumanı öneririm.Ayrıyetten Vikings arkadaşın yazdığı yoruma aynen katılıyorum.

donanınhaber ve sdn g4 incelemelerinde belirttiler s6 ve note 4 hızlı şarj adaptörüyle denemişler yine aynı sonucu almışlar telefonda hızlı şarj destegi yok istersen 2 siteninde incelemelerine bak....

Bu testi bir de Flex 2'nin şarj adaptörü ile denemek lazım, çünkü G4'ün Hızlı Şarj 2 desteğine sahip olduğu snapdragonun kendi sitesinde yazıyor.Zira hızlı şarj işlemci ile alakalı bir durum ve Samsung Exynos, LG ise Snapdragon işlemci kullanıyor.Belki işlemciler farklı olduğu için şarj adaptörleri de farklıdır.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
[MENTION=444454]hakantrkzht[/MENTION] Çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık. Aklımdan geçenleri dökmüşsünüz eksiksiz :D dizi izlediğimden pek ilgilenemedim, heycanın kaçmaması için :mrgreen:

Isınma sorununa gelince, zaten Snapdragon 808, 810'dan sonra üretilen aşırı ısınmaya karşı önlem alınarak üretilmiş bir işlemci.

S810'un aşırı ısınma sorunundan sonra güncelleme ile işlemcinin çekirdek hızlarının frekansı düşürüldü sanırım 1,80GHz civarına.

Böylece performansı geriledi fakat ısınma derecesi 808 ile üç beş aynı oldu.

810'da 808'de hızlı şarj denilen teknolojiyi destekliyor. Sadece hızlı şarj edilmek için kutudan hızlı şarj ağleti çıkmıyor. 1.8 normal şarj ağleti koyulmuş.

Telefonunun bataryasını ne kadar hızlı doldurursanız ömrüne ve performansına o kadar zararı vardır.

Yavaş doldurmak her zaman en iyisidir, yavaştan kastım kutusundan çıkan hızlı şarj'ı desteklemeyen şarj ağleti.

Zaten ben ihtiyaç duymadım çünkü çok çabuk değil fakat çok uzun sürede şarjda kalmıyor cihaz.

Genelde %20 ila 15 arasında takarım ve 1-1.5 saat sonra fulleniyor.

Telefonum ısınıyor diyenler CPU-Z üzerinden baktığınız ısı değeri işlemcinin veya diğer bileşenlerinde değil bataryanın sıcaklığıdır diye biliyorum.

Telefonun işlemcisi daha fazla ısınır her zaman fakat ısı dağıldığı için tam olarak anlaşılmaz. Yonga setinin bulunduğu kısımın arka ve ön kısmına şu testlerde tutulan sıcaklık ölçer ile ısı değerini ölçebilirsiniz. G4, 40 ila 45 derece civarlarında gezinmekte.

S810 işlemci kullanan telefonlarında ısı dereceleri şu anlık 808 tadında, fakat eski haliyle s810'un ısı derecesi çok daha fazla oluyor 808'e göre.

Yanlışım yoksa S810 işlemcili telefon kullananlar çekirden frekansını eski haline getirip tekrardan düşük halinede çevirebiliyorlarmış.

Fakat yine ısı ve şarj problemleri ortaya çıkar, güç tüketimi vs.

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Benim cihaz ısınmıyor diyenler sizde bi oyundan (online oynadığınız) yada 3g ile indirdiginiz perosiscope canlı yayınından hemen sonra bi cpu z ye girip thermal sekmesinden bi ss atabilirmisiniz. Bnmki buydu fotoda bms yazan cpu sanırım cunku başka uygulamadada ssyi çekerken denedim cpu nun derecesini bms ile aynı verdi.bu arada oyun woodbal yani civilerle ve bozuk parayla futbol. 3G ile online oynadım bi 10 dk
http://i.hizliresim.com/BMJL2Q.png
Ayrıca cihaz farklı ısınıyor Özellikle ekranın üst tarafı.mesela biri beni aramıştı yanağımı dayadığımda ilk farkettim. Telefonun arka tarafı pek rahatsız etmiyor ısınsa da.

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
bende wifi ile zorladım max 45 i gördüm sonra dedim çok abartmıyım ekrana bir şey olur :D

Bir de arkadaşlar arada beyaz led yanıyor ama bildirim yok sizde de böyle bir sıkıntı oldu mu ?

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
bende wifi ile zorladım max 45 i gördüm sonra dedim çok abartmıyım ekrana bir şey olur :D

Bir de arkadaşlar arada beyaz led yanıyor ama bildirim yok sizde de böyle bir sıkıntı oldu mu ?
Cpu z programından thermal kısmının fotosunu çeker misin. Bide led yanıyor derken ekran mı ısınıyor diyorsun?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi günler yakın zamanda g4 almayı düşünyorum ama dokunmatik sorunu varmış bu nasıl giderilir veya teli almadan önce telde dokunmatik sorunun olup olmadığını nasıl test edebiliriz cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Telefonun üst cam kısmı ısınıyor arkadaş nette gezinirken biri beni ararsa yanağıma camı degdirdigimde hissediyorum ısıyı. Telefonun arka kısmındaysa ön camı ısınıyor.. 2 yıldır şu teknolojik aletlerde hep sıkıntılı markalara yada sıkıntılı ürünlere denk geliyorum.

Birde bi sorun daha keşfettim çektiğim fotolara yakınlaştırma yapınca kalitesizleşiyor sanki....

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
hocam buyrun 30 dk aspahalt sonra

Görseli hızlı resim'e yükleyip forumlar linkini buradan paylaşın lütfen. Gözükmüyor yüklediğin ekran görüntüsü.

Hızlı ve Kolay Resim Paylaşımı - resim yükle - resim paylaş - Hızlı Resim

Benim cihaz ısınmıyor diyenler sizde bi oyundan (online oynadığınız) yada 3g ile indirdiginiz perosiscope canlı yayınından hemen sonra bi cpu z ye girip thermal sekmesinden bi ss atabilirmisiniz. Bnmki buydu fotoda bms yazan cpu sanırım cunku başka uygulamadada ssyi çekerken denedim cpu nun derecesini bms ile aynı verdi.bu arada oyun woodbal yani civilerle ve bozuk parayla futbol. 3G ile online oynadım bi 10 dk
http://i.hizliresim.com/BMJL2Q.png
Ayrıca cihaz farklı ısınıyor Özellikle ekranın üst tarafı.mesela biri beni aramıştı yanağımı dayadığımda ilk farkettim. Telefonun arka tarafı pek rahatsız etmiyor ısınsa da.

Batarya 46 derece gösteriyor, telefonda 40-42 gösteriyordur. O 60 70 dereceler ne bilmiyorum.

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Led gösterimi için format attım çünkü bildirim yokken bile varmış gibi led yanıyor bakalım tekrarlayacak mı ne olacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION]
İnsanlara yalan yanlış bilgiler vermeyin. LG G4'te Snapdragon 808 olduğu doğru fakat LG G3'te Snapdragon 810 değil, Snapdragon 801 mevcut.

Alacak olanlar rahatlıkla alabilir, G3'ün işlemcisi G4'ten daha iyi falan değil.

Starbowl

Profesör
12 Aralık 2014
2,995
266
263
22
iPhone 6 alıcaktım. G4 alıcam birkaç gün içerisinde. Çok servislik problem çıkartıyor mu? Ona göre alıcam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorumu cevaplarsaniz cok sevinirim
Arkadaslar G4 icin gittigidiyor dan vs quick circle kilif alicam ancak orjinal degil ve calismasi icin çipler gorev görüyor benim sorum kilif telefonu garanti disi birakir mi ve bir zarari olur mu ?

Starbowl

Profesör
12 Aralık 2014
2,995
266
263
22
Teşekkürler Sizde o dokunmatik problemi var mıydı? O problem çıkarsa diye korkuyorum almaya. Siz tavsiye eder misiniz?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
@Vikings
İnsanlara yalan yanlış bilgiler vermeyin. LG G4'te Snapdragon 808 olduğu doğru fakat LG G3'te Snapdragon 810 değil, Snapdragon 801 mevcut.

Alacak olanlar rahatlıkla alabilir, G3'ün işlemcisi G4'ten daha iyi falan değil.

Ben bu mesajı nereye yazmışım gösterirmisiniz lütfen :mrgreen: :mrgreen: G3 810 değil 800'ün oclu versiyonu 801'i kullanmakta. 808, 801'den iyi 810'dan bir tık daha geri bir işlemcidir.

Sanırım yorumlarımı yanlış okudunuz öyle düşünüyorum.

Teşekkürler Sizde o dokunmatik problemi var mıydı? O problem çıkarsa diye korkuyorum almaya. Siz tavsiye eder misiniz?

Ben 2 tane g4 aldım ilk sorun yoktu fakat belli bir süre sonra dokunmatik hissiyatı bozuldu cihazların. Birini servise yolladım değişim kabul edildi, aksesuarını kutularını iade ettim ve 2-3 gün sonra yeni cihazınız gelir dediler. Bugün 3'cü gündeyiz hala gelmemiş cihaz uyuz oldum zaten.

Diğer cihazıda yollayacam onuda değiştirsinler.

Dokunmatik sorun ya ilk parti cihazlarda vardı. Genel sorun desek herkesde yok.

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Formatladım ve cihaz aynı yanlış led bildirimi canımı sıktı yarın teknik servis arayacağım bakalım ne diyecekler, bir tek benim başıma mı geldi bu :D