Lg G4 Iphone Se

Bu konuyu okuyanlar

TakkeliKedii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar uzun süredir lg g2 kullanıcısyım telefon değiştirmeyi düşünüyorum bazı kesimler lg g4 al devam et diyorum bi yandan içim akıcılık güncelleme desteği apple se alma düşünüyorum 2000 tl bütcem var ne önerileriniz var ne yapabilirim görüşlerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
iPhone SE al kesinlikle bende para olsa şu an note 5'i bırakıp iPhone SE alırdım. 6S'ten bile daha performanslı bir telefon çözünürlük avantajı var.

TakkeliKedii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iPhone SE al kesinlikle bende para olsa şu an note 5'i bırakıp iPhone SE alırdım. 6S'ten bile daha performanslı bir telefon çözünürlük avantajı var.
dostum iphone se kamerası hakkında düşüncelerin ne

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
fotoğraf açısından bakarsak
fotoğrafı bilgisayardada görmek için çekiyorsan g4 al. grafik işlerinde g4 ün çektiği fotoğraf gayet iyi iş görüyor. ama sadece sosyal ağlarda paylaşıyorsan telefondan bakıyorsan iphone işini görür.

g4 renk sensörü, ois ve f1.8 ile kamera açısından bariz üstün.

ek olarak ios ve android arasında çok fark var. ios'un kısıtlamalarını bilerek almanda fayda var.

benim açımdan sd kart takılamaması, pil değişmemesi, hızlı şarz ve kablosuz şarz olmaması kabul edilemez kısımlar.

g4 açısından ise cihazın bazı sorunları var. güncellemeden sonra pil daha az dayanmaya başladı. genel olarak diğer androidlere göre daha az dayanıyor zaten. çok zorlarsan can sıkacak kadar ısınıyor. hatta hem zorlayıp hemde şarja takarsan aşırı ısınıp kapanabiliyor.
temelde pil dışında pek sorun yok aslında. 3 saatlik navigasyondan sonra pil bitebiliyor mesela. apple da bu olay nedir bilmiyorum. fakat yedek pille çözülebilecek bir sorun.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Arkadaşlar uzun süredir lg g2 kullanıcısyım telefon değiştirmeyi düşünüyorum bazı kesimler lg g4 al devam et diyorum bi yandan içim akıcılık güncelleme desteği apple se alma düşünüyorum 2000 tl bütcem var ne önerileriniz var ne yapabilirim görüşlerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden

Merhaba,

Iki urunun birbirlerine gore iyi olduklari yonler var.

Iphone 5se modeli islemci ve ram olarak iphone 6s ile ayni geliyor. Iphone 6s'in performansi icin ne soyleniyorsa 5se icinde bu gecerli. Hatta cok kucukde olsa az bir farkla daha iyi bile olabilir. Urunun kasasinin 5s ile ayni olmasi ve 5s'in sagllik ve tasarim konularindaki aldigi ovguler hala begeni ile ifade ediliyor. Donaniminim bu denli guclu olmasi size hem performans olarak geri donecektir hemde ios sisteminin stabilitesi ile uzun bir kullanim omru sunacaktir.

Lg g4 cihazi suanda piyasada bircok yerde cok uygun fiyatlara bulunabilmesi ile f/p urunu yapti bu cihazi. Cihaz ozellikle ekrani ve kamerasi ile dikkatleri uzerine cekiyor. Cok canli ve gercekci renklere sahip olan ekrani ips panellerin ovgu kaynagi gibi. Kamera konusunda ise sadece bu fiyat bandinin degil daha bahaliya satilan bazi modellerden bile daha iyi bir kamera performansi var. Bu nedenle piyasanin en iyi kamerali ve ekranli urunleri icinde yer alan bir model. Kamera performansinin 6s'den daha basarili oldugunu dusundugursek lg g4, iphone 5se'den daha iyi bir kamera deneyimi sunar. Sd808, 3gb ram, 32gb rom ile gelen cihaz fiyatina gore gucli bir donanima da sahip ayni zamanda. Batarya performansi pc mark battery testinde %80'den %20'ye kadar 4-5 saatlik bir performans sunuyor. Buda tekabulen sabah 8 de %100 ile sarjdan alin gundelik kullanim ile gun icinde 1 kere sarj ederseniz gece 12-1 leri bulursunuz. Yani ortalama bir degerde pil performansi var. Ne kotu ne iyi. Iphone 5se icin bataryasinin kucuk olmasi 5s deki batarya performansimi hatirlatabilir. Ama simdilik pc mark battery testi sonuclarini bekleyelim.

Ozetle iki cihaz arasindaki fiyat farki 750 tl civari. Lg g4 32gb hepsiburada da 1250 tl, kipa'da 1400 tl idi en son. Iphone 5se 16 gb 2000 tl. Bu farki goz onune aldigimizda performans, uzun sure stabilite bozulmadan kullanim imkani, daha saglam ve premium kasa malzeme kalitesi konulari icin iphone 5se, ekran, kamera peformansi, bataryasi suresi, daha uygun fiyat avantaji icin, daha buyuk hafiza secenegi icin lg g4 tercih edin.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Kamera açısından LG G4 daha iyi lakin performans konusunda iphone se daha başarılı derim.

TakkeliKedii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Iki urunun birbirlerine gore iyi olduklari yonler var.

Iphone 5se modeli islemci ve ram olarak iphone 6s ile ayni geliyor. Iphone 6s'in performansi icin ne soyleniyorsa 5se icinde bu gecerli. Hatta cok kucukde olsa az bir farkla daha iyi bile olabilir. Urunun kasasinin 5s ile ayni olmasi ve 5s'in sagllik ve tasarim konularindaki aldigi ovguler hala begeni ile ifade ediliyor. Donaniminim bu denli guclu olmasi size hem performans olarak geri donecektir hemde ios sisteminin stabilitesi ile uzun bir kullanim omru sunacaktir.

Lg g4 cihazi suanda piyasada bircok yerde cok uygun fiyatlara bulunabilmesi ile f/p urunu yapti bu cihazi. Cihaz ozellikle ekrani ve kamerasi ile dikkatleri uzerine cekiyor. Cok canli ve gercekci renklere sahip olan ekrani ips panellerin ovgu kaynagi gibi. Kamera konusunda ise sadece bu fiyat bandinin degil daha bahaliya satilan bazi modellerden bile daha iyi bir kamera performansi var. Bu nedenle piyasanin en iyi kamerali ve ekranli urunleri icinde yer alan bir model. Kamera performansinin 6s'den daha basarili oldugunu dusundugursek lg g4, iphone 5se'den daha iyi bir kamera deneyimi sunar. Sd808, 3gb ram, 32gb rom ile gelen cihaz fiyatina gore gucli bir donanima da sahip ayni zamanda. Batarya performansi pc mark battery testinde %80'den %20'ye kadar 4-5 saatlik bir performans sunuyor. Buda tekabulen sabah 8 de %100 ile sarjdan alin gundelik kullanim ile gun icinde 1 kere sarj ederseniz gece 12-1 leri bulursunuz. Yani ortalama bir degerde pil performansi var. Ne kotu ne iyi. Iphone 5se icin bataryasinin kucuk olmasi 5s deki batarya performansimi hatirlatabilir. Ama simdilik pc mark battery testi sonuclarini bekleyelim.

Ozetle iki cihaz arasindaki fiyat farki 750 tl civari. Lg g4 32gb hepsiburada da 1250 tl, kipa'da 1400 tl idi en son. Iphone 5se 16 gb 2000 tl. Bu farki goz onune aldigimizda performans, uzun sure stabilite bozulmadan kullanim imkani, daha saglam ve premium kasa malzeme kalitesi konulari icin iphone 5se, ekran, kamera peformansi, bataryasi suresi, daha uygun fiyat avantaji icin, daha buyuk hafiza secenegi icin lg g4 tercih edin.

Kamera açısından LG G4 daha iyi lakin performans konusunda iphone se daha başarılı derim.
düşünceleriniz için teşekkür ederim okudum hepsini tek tek lg g4 kağıt üzerinden iyi gelsede uzun sürede müşteri memnuniyeti olarak aklım apple kayıyor ama hala kararsızım araştıracğaım dahada şimdiden teşekkür ederim hepinze ayrıca batarya testlerinide bekliyeceğim

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Lg g4ün batarya performansı android 6 ile kayboldu su gibi gidiyor diye biliyorum

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
G4 un kamerasi ve o guzel ekraninin kalitesi varken se falan düşünme

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Zaten tercihini kendin koymuşsun Iphone :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
LG G4 tabiki , ayrıca kimse belirtmemiş 2000 TL iPhone SE' nin 16 GB versiyonu .

16 GB sana yeter mi hatta 10 GB filan kalacak .

İleriki senelerde G4 güncelleme almaz ama SE güncelleme aldıkça ve iOS'in kapladığı alan artınca ne olacak ?

SE ile G4 arasında performans farkı var mı bir bakın 6S vs G4 hız testi videolarına .

Ayrıca G4'ün kamerası daha iyi , çok fazla iyi olmasa da manuel modu var . Ekranı da daha büyük ve hafızası 32 GB ve arttırılabiliyorda.

Ayrıca önceden LG kullanmışsın G4 tede tuşlar arkada knock on falan filan alışmışsın eksiklik çekmez misin SE alınca ?

Bence gayet yeterli konuştum gerisi sana kalmış .

mehmet0kan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende de kibar telefon hastalığı vardı, telefon dediğin küçük ve taşınabilir olmalı deyip geçen yıl ikinci el İphone 5S almıştım, nasıl değiştirdiğimi anlayamadım sonra, telefonu akıllı telefon olarak kullanmak istiyorsanız 4 inç ekran yetersiz kalıyor diye düşünüyorum. Benim gibi küçük telefon hayranı biri bile İphone 5S kullandıktan sonra en az 4.6 inç mantığına büründü :D ideali 4.7 - 5.1 inç arası bana kalırsa

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
lg g4 akıcı çalışan bir telefon. iphone se ise 5s nin güncellenmiş hali. ama sadece işlemci, ram ve arka kamera güncellendi. onun dışında herşey eski malzeme. eğer bir iphone deneyimi yaşamak istiyorsan ve telefonla konuşmak mesajlaşmak ve oyun dışında çok bir işim yok diyorsan se alabilirsin. ama biraz power user denilen insanlardansan g4 daha mantıklı.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Iphone SE daha sağlam kasa,daha stabil çalışma,6s ile hemen hemen aynı performans ile Öne geçiyor.

G4 ise büyük ekran,Android in rahatlığı ve baya iyi bir kamera ile geliyor.Dahili Hafıza 32 gb bu bir +.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
SE alınabilir...G4 ün ucuz fiyatı var ama garantisi konusunda pek bi netlik yok...SE nin tek eksiği ön kamerası ve hafızası...16 gb yeter diyosan alabilirsin...

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
SE alınabilir...G4 ün ucuz fiyatı var ama garantisi konusunda pek bi netlik yok...SE nin tek eksiği ön kamerası ve hafızası...16 gb yeter diyosan alabilirsin...
????
Hepsiburadada olanı kastetmiyoruz ki ?

LG 'nin garantisi de gayet iyi benim G2'nin yanları çatladı ve kasa komple yenilendi .

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
G4 e 1800-1900 verip almaz diye düşündüm...

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
16 GB Se alınmaz. G4/Note 5 alınır.

64 GB ise alınır.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Bence Hepsiburada'dan almayacaksan 1800 TL G4'e vermektense Note 4, S6 veya iPhone SE al.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Note4 , hatta 2000tlye bazı yerlerden note5 bile bulabilirsiniz bence diğer alternatiflere yönelin
İphone 5 SE gibi küçük ama performanslı bi cihaz arıyorsanız z5compactta iyi bir alternatif olabilir

suggulusuggan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
LG G4 tabiki , ayrıca kimse belirtmemiş 2000 TL iPhone SE' nin 16 GB versiyonu .

16 GB sana yeter mi hatta 10 GB filan kalacak .

İleriki senelerde G4 güncelleme almaz ama SE güncelleme aldıkça ve iOS'in kapladığı alan artınca ne olacak ?

SE ile G4 arasında performans farkı var mı bir bakın 6S vs G4 hız testi videolarına .

Ayrıca G4'ün kamerası daha iyi , çok fazla iyi olmasa da manuel modu var . Ekranı da daha büyük ve hafızası 32 GB ve arttırılabiliyorda.

Ayrıca önceden LG kullanmışsın G4 tede tuşlar arkada knock on falan filan alışmışsın eksiklik çekmez misin SE alınca ?

Bence gayet yeterli konuştum gerisi sana kalmış .
LG G3 Android 6.0 aldığına göre LG G4 bir sonraki güncellemeyi kesin alacaktır.Ayrıca belirtmek isterimki:

İphone SE ile G4 arasında 750 TL gibi büyük bir fark var.Ayrıca Android'de özgürlük, İOS'da kısıtlama var.
Batarya konusunda ikiside normaldir.Ekran ve Kamerada G4 ezer geçer.Malzeme Kalitesi İphone SE daha iyidir.
Yani Plastik kasa olması seni rahatsız etmiyorsa LG G4 şu an Hepsiburada güvencesiyle 1250 TL'ye F/P telefonudur
ve İphone SE'ye o kadar para vermeye gerek yoktur.İlla 2000 TL ye telefon alacam diyorsan LG G4 ün eksisini
tamamlayan metal kasa ve parmak izi okuyuculu LG G5 Lite'ı beklemeni tavsiye ederim.SD 652 ile az güç
tüketip yüksek performans veren bir nevi KONSANTRE işlemci Orta-Üst segmenti sallayacak bir telefondur.