LG G3 Kullanıcıları Kulübü

osman4151

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaşlar bana 32 gb v10n sürümünün linkinin verebilecek var mı çok minnettar olurum :)

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
selamlar, yine ben :)

Az önce pc suite ile 5.0 a güncelledim. Bu arada telefonumda Tr Romu yüklü.

5.0'a güncelledikten sonra hatalı bir güncelleme oldu ve bildirim ekranı ve sanal tuşlar görünmüyordu. Dolayısıyla pc suite ile yhgy yapamadım. Ama korkmaya gerek yok :) Hemen telefonumuzdan birini arar gibi telefon uygulamasını açıp 3845#*855# tuşlarını tıklıyoruz. Karşınıza LG'nin özel ayarları gelecek. Burdan "Factory Reset" seçeneğine tıklayıp 1. seçeneği seçiyoruz. Hard Reset işlemidir bu. Telefon ingilizce olarak kurulmaya başlanacak daha sonra dil seçeneği çıkacak oradan Türkçe yaparsınız. Daha önce yaşanan o sanal tuş ve bildirim ekranı hatası ortadan kalkmış oluyor :)

Bizler bir zamanlar G2 forumunun altını üstüne getirip herşeyi denemiş insanlarız. LG telefonunuz varsa bizimle irtibatı koparmayın ama ne yazık ki sdn'nin moderatör insancıkları yüzünden buralardan gitmek zorunda kaldık, bırakıldık..

A.canal & Bloother

Chef hoş geldin :)

grindx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar. Geçen gün Nexus 5'imi bir arkadaşın Almanya'dan getirdiği G3 16GB ile değiştirdim. Pasaporta henüz kaydedilmedi. Şubat 11 2015'e kadar vakti var ve bu hafta kayıt edeceğiz. Problem şu: hattımı takar takmaz güncelleme geldi. Android 5 güncellemesi... Sistem stabil görünüyor ama LG hızlı olmak için çok ham yollamış güncellemeyi. Konumuz şebeke problemi. Nexus 5'in harika çektiği yerlerde G3 çekmiyor. Aynı hat aynı ayarlar. Üstelik mobil internet takılıyor. Açıp kapatıyorum ki bu işlem bile takılıyor bazen, uçak moduna alıp bi dakika civarı bekliyorum. Bazen açık olduğu halde ulaşıma kapalı oluyor. Sürüm güncellemesi yapmadan önce denemedim hemen yükseltti, bu sorun yeni sürüme mi has yoksa genel mi? Secret Code ile denemediğim kalmadı. Factory resetler falan filan. Ve ayrıca Nexus 5'in şebeke modunda LTE açıkken G3'te görünmüyor. Bir çok forumda var bu şikayetler. *#4636*#li kodu denediğimde ise bu uygulama bu cihazda çalışmıyor hatası alıyorum. Hattım Turkcell. 16GB internet paketim var ki hemen hemen her işi mobilden yapıyorum. Ama bu telefonla kullanamıyorum. Yardım edebilecek biri varsa teşekkür ederim. Cihaz Almanya Vodafone sürümü ama sim kilidi falan yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Herkese merhaba,
Benim genel bir sorum olacak. 2 gün önce internetten aldığım Beyaz G3 kilit ekranındayken, hani şu meşhur pembeli mavili dumanlı olan görüntü, yan tuttuğumda renklerde değişiklik oluyordu. Önce göz yanılması sandım ama aynı modelden nişanlımda da var (siyahı). Onunkinde kesinlikle böyle bir renk değişimi görülmüyor. Arızalı diye iade ettim. Bugün beyaz g3ü olan bir arkadaşımınkini daha inceledim ve renk değişiminin onda da oluştuğunu gördüm. Acaba beyaz g3 lerin serisinden kaynaklanan bir problem olabilir mi? rica etsem kontrol edebilir misiniz?

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bugun lg g3 aldm sonunda geldi simdilik mukemmel:) g2 den buna gectim sormak istedigim 3gb ram oldugunu nerden anlsrim 32gb cihaz ama ram temizlme gibi bisey bulamadim

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaslar bugun lg g3 aldm sonunda geldi simdilik mukemmel:) g2 den buna gectim sormak istedigim 3gb ram oldugunu nerden anlsrim 32gb cihaz ama ram temizlme gibi bisey bulamadim

Ugulamalar / Çalışan uygulamalar kısmında görebilirsin ram miktarını.

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ugulamalar / Çalışan uygulamalar kısmında görebilirsin ram miktarını.
Teskkur edrrim buldum :)) bisey daha sorsam ben dune kadar lg g2 kullaniodum googlr playdan fifa companion diye uygulama var fifa 15 ultimate tram bakabilmrk icin simdi google play diyorki cihazin buna uygun degil nr yapmam lazim

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bide bisey daha dikkatimi cekti simis mesela bir uygulamadayken telefonla konusuyormus gibi cihazi kulaginiza goturdugunuzde islemcinin calismasi ayni pc gibi ses geliomu sizede?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba 2 adet sorum olacak.
1-) Whatssup bildirim ışığı olarak her rengi seçmeme rağmen bildirim ışığı yanmıyor whatssup geldiğinde (LED bildirim ayarım aktif)
2-) Ses ayarı seçerken çalan ses ile yani whatssup veya zil sesi seçiyoruz o anda çalan ses yüksekliği ile ; telefon çaldığında veya whatssup mesaj geldiğinde çalan sesın yukseklıgı aynı degıl daha dusuk bır ses çıkıyor

aysemelike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben de lg g3 aldım 15 gün oluyor. Dün kulaklıkla müzik dinlerken hiçbir sıkıntı olmuyordu fakat bugün cızırtı geliyor müzik dinlerken. Geliştirici seçeneklerini açtım sadece hiçbiriyle oynamadım ama. Aceba bundan mı yardımcı olursanız çok sevinirim acemiyim henüz.

hyperw0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar LG G3 Markalı telefonu alıcam ancak kafam çok karıştı.

1. Telefon çok ısınıyor.
  2. Şarjı 1 gün gitmiyor.
  3. Kasıyor
Gibi sorular yüzünden G3'ten soğudum herkes farklı bir şey diyor. Lütfen bu konuya G3 kullananlar veya kullanmış olanlar yorum yapsınlar internetten okudukları bilgilerle yazmasınlar.
Sizce alınır mı? Veya buna alternatif bu civarda telefon önerin ve neden o telefon olduğunu söyleyin.

Bir de 2015'te telefonlar %10 artacakmış bu kesin mi ? Normalde Şubat, Mart gibi alacaktım eğer böyle bir şey kesinse (Nerede açıklandıysa link falan atarsanız iyi olur.) Bu hafta içinde alacağım.

ozcnozgl

Asistan
Reaksiyon puanı
6

1. Telefon çok ısınıyor.
  2. Şarjı 1 gün gitmiyor.
  3. Kasıyor
Gibi sorular yüzünden G3'ten soğudum herkes farklı bir şey diyor. Lütfen bu konuya G3 kullananlar veya kullanmış olanlar yorum yapsınlar internetten okudukları bilgilerle yazmasınlar.
Sizce alınır mı? Veya buna alternatif bu civarda telefon önerin ve neden o telefon olduğunu söyleyin.

Bir de 2015'te telefonlar %10 artacakmış bu kesin mi ? Normalde Şubat, Mart gibi alacaktım eğer böyle bir şey kesinse (Nerede açıklandıysa link falan atarsanız iyi olur.) Bu hafta içinde alacağım.
Yav genç sana birşey söyleyiğim mi normal telefonla aynı gidiyor şarjı. Millet burda tabi yüksek fiyat verince yüksek performans istiyorlar göremeyince kötülüyorlar. Yani her standart telefonla aynı. Tabi bir Z3 Z2 falan değil. Zaten piysada en çok şarjı giden telefonlar onlar ee bi zahmet de iki üç telefondan aşağı olsun. Piyasada mesala 200 telefon varsa 170 den iyidir şarjı ne demek istediğimi anladın umarım. Ha ben oyun oynayacam diyorsan ee tabi şarjı az gider her telefonun az gider kimse bana benimki şöyle böyle gidiyor diyemez. Laptopla bile oyun oynarken koca batarya deli gibi gidiyor. Küçücük telefon bataryası mı oyuna dayansın. Hem oyun isteyen tablet alsın telefon bu yani o ayrı konu. Yani sonuç olarak standart. Şarja takılma iphone dan çok gidiyor ona emin ol [emoji2] [emoji106]

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765

1. Telefon çok ısınıyor.
  2. Şarjı 1 gün gitmiyor.
  3. Kasıyor

Valla sana şöyle söylüyeyim ; ben g3'ün ilk serisinden aldım.Telefonda gram kasma olmadı bu zamana kadar.O samsunglardaki kasmanın k'si dahi yok.
Gayet akıcı bir hızı vardı menüde vs.
Şarj konusunda gerçekçi düşünürsek 2k ekran çok zorluyor telefonu.Bü yüzden şarjı daha hızlı tükeniyor fakat 1 günü çıkartıyor.Ayrıca bizim sınıftaki Iphone olan arkadaşları görünce şükrettim telefonuma.

-Isınmaya yüksek performanslı telefon neredeyse yok.O konuyu pek kafana takma.
Şanslı isen bazı serilerde G3 ısınmıyormuş.Teknooji şans işi.Sonuçta kutu içini göremiyorsun.

Benim söylecekerim bu kadar.Alıp almamak sana kalmış. İyi günler :)

aysemelike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araştırdım baya bişey bulamadım okuyan, bu durumu yaşayıp çözen biri varsa bi yardım atsın

"Merhaba arkadaşlar ben de lg g3 aldım 15 gün oluyor. Dün kulaklıkla müzik dinlerken hiçbir sıkıntı olmuyordu fakat bugün cızırtı geliyor müzik dinlerken. Geliştirici seçeneklerini açtım sadece hiçbiriyle oynamadım ama. Aceba bundan mı yardımcı olursanız çok sevinirim acemiyim henüz."

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim kameradada sorun var eskisi gibi iyi çekmiyor geçen bir video çekeyim dedim kamera bir sorunla karşılaştı dedi tele format atsam düzelir mi yoksa garantiye mi vereyim ? acill yardım!!!

batu.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Lg g3 32gb telefonum hakkımda bikaç sorum olacaktı,cevaplarsanız sevinirim.Kitkat'ın en güncel sürümü 10L mi yoksa 10N mi? benim telefonum 10L. Kamera sorunum var,video çekiminde abartılı derecede karıncalanma var.Ayrıca mobil veri şebeke kullanımda her yerde 3g H olarak çekmiyor.Evin içinde bir oda da çok iyiyken bir odade hiç çekmiyor.Nasıl düzeltebilirim,şimdiden teşekkürler.

Creative

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
17,398
Lolipop üzerinde sorun yaşayan arkadaşlar var mı? Henüz geçmemişken hiç geçmeyelim.. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lolipop güncellemesi yaptığınızda mutlaka hard rset atın. cihazınız çok stabil olacaktır. sorunların hemen hemen hepsi ortadan kalkacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya sürekli yazıyor gibi olmak istemiyorum ama bilgisi olan arkadaşlar cevap verırse cok sevınırım.

Arkadaşlar merhaba 2 adet sorum olacak.
1-) Whatssup bildirim ışığı olarak her rengi seçmeme rağmen bildirim ışığı yanmıyor whatssup geldiğinde (LED bildirim ayarım aktif)
2-) Ses ayarı seçerken çalan ses ile yani whatssup veya zil sesi seçiyoruz o anda çalan ses yüksekliği ile ; telefon çaldığında veya whatssup mesaj geldiğinde çalan sesın yukseklıgı aynı degıl daha dusuk bır ses çıkıyor

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba lg g3 de g3 deki arka isik yanmiyormu gorusmelerde

fvzidogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lollipop a gecenlere bir sorum olacak. ben güncelleme gelmeden önce zaten v20e sürümüne gecmiştim o yuzden gerek duymadım. Sorum şu 4.4.2 iken yüklü olan uygulamalarınız 5 e gecişte silindi mi ? Yani flash tool ile yüklemiş gibi mi oldu. Yoksa sadece güncelleme aldınız ve uygulamalarınız hala yuklu şekilde duruyor mu ? Hemen bilgilendirme yaparsanız cok memnun kalırım

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar lollipop a gecenlere bir sorum olacak. ben güncelleme gelmeden önce zaten v20e sürümüne gecmiştim o yuzden gerek duymadım. Sorum şu 4.4.2 iken yüklü olan uygulamalarınız 5 e gecişte silindi mi ? Yani flash tool ile yüklemiş gibi mi oldu. Yoksa sadece güncelleme aldınız ve uygulamalarınız hala yuklu şekilde duruyor mu ? Hemen bilgilendirme yaparsanız cok memnun kalırım

Silinmez ancak bu şekilde büyük güncellemelerde telefona hard reset atmadan pek stabil olmuyor. Bkzç yukarda birçok kişi şarj sorunundan, ısınmadan vb sorunlardan bahsediyor bunların tamamı telefona temiz bir krulumun yapılmamış olmasından kaynaklanıyor.

Ben de normal güncelleme yaptım baktım memnun değilim bastım hard reseti şimdi telefon canavar gibi hiç bir sıkıntı yok, herşeyden son derece memnunum. Zaten olması gerekende bu. Hadi küçük güncellemelerde hard reset gerekmezde Android 4 ile 5 arasında dağlar kadar fark var ve üzerine devam etmek ister istemez bazı sorunları beraberinde getirecektir. Lütfen telefonlarınıza hard reset atıp uygulamalarınızı baştan güzelce kurun herşeyin ne kadar sorunsuz olduğunu göreceksiniz.

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Benim telefonuma 5.0 gelmedi size geldi mi ? Bende güncel diyor ne yapabilirim ?

fvzidogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Silinmez ancak bu şekilde büyük güncellemelerde telefona hard reset atmadan pek stabil olmuyor. Bkzç yukarda birçok kişi şarj sorunundan, ısınmadan vb sorunlardan bahsediyor bunların tamamı telefona temiz bir krulumun yapılmamış olmasından kaynaklanıyor.

Ben de normal güncelleme yaptım baktım memnun değilim bastım hard reseti şimdi telefon canavar gibi hiç bir sıkıntı yok, herşeyden son derece memnunum. Zaten olması gerekende bu. Hadi küçük güncellemelerde hard reset gerekmezde Android 4 ile 5 arasında dağlar kadar fark var ve üzerine devam etmek ister istemez bazı sorunları beraberinde getirecektir. Lütfen telefonlarınıza hard reset atıp uygulamalarınızı baştan güzelce kurun herşeyin ne kadar sorunsuz olduğunu göreceksiniz.

İyi diyon hoş diyon da oyunlarım var onlar gidiyor benim sıkıntım o :) pc suite de 5 için yedekle geri yükle de yapılmıyor diye biliyorum. O yuzden pek cesaretm yok :) tesekkur ederm

nuhababa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Benim telefona da 5.0 güncellemesi gelmedi pc suite de de yok ve herkeste 10l sürümü var bendeki sürüm 10k neden öyle

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaslar birey sormak istiyorum clash of clans oynuyorum ben g2 cihazim varken hic kasilma falan olmuyordu simdi 32gb 3gb ramli g3 var ama kasiliyor telefon neden bole oluyor? Yada olan varmi 2k ekran olmasindan dolayi olabilirmi