Bu konuyu okuyanlar

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
OnePlus 6 resmi olarak tanıtıldı! Her yıl, “amiral gemisi katili” olarak tanımlanan telefonlar üreten OnePlus’ın 2018 telefonu neler sunuyor? OnePlus 6'nın özelliklerini, deneyimlerini ve OnePlus 6'nın fiyatı olmak üzere merak edilen tüm soruların cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

OnePlus 6 özellikleri nasıl olmuş?

Oneplus’ın yeni amiral gemisi modeli, 6.28 inç büyüklüğünde ve 19:9 formatında çentikli bir ekrana ev sahipliği yapıyor. Şirketin bugüne kadar kullandığı en büyük boyuttaki bu AMOLED ekran, 2280×1080 piksel çözünürlük sunuyor.

Bu yıl tanıtılan amiral gemisi modellerinde sıkça karşımıza çıkan Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden güç alan akıllı telefon, 6 GB veya 8 GB RAM ( LPDDR4X ) seçeneği sunuyor. Ayrıca, 64 GB / 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleri ile gelen cihaz, depolama tarafında UFS 2.1 teknolojisini kullanıyor.

oneplus-6-ekran.jpg

Cihazın arka kısmında yer alan 16 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.7 ana kameraya, 20 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamera eşlik ediyor. OIS desteğine sahip olan bu kamera ile 4K / 60 fps video kaydı gerçekleştirilebiliyor.

720p çözünürlükte ise 480 fps video kaydı yapılabilmesi imkan tanıyan akıllı telefon, Smart Capture sayesinde çekim kalitesini otomatik olarak en uygun hale getiriyor. Ayrıca, cihazda geliştirilmiş bir HDR algoritması yer alıyor.

oneplus-6-tasarim-arka.jpg

Bu yıl satışa sunulan neredeyse tüm amiral gemisi modelleri gibi OnePlus 6’da kamera tarafında yapay zekanın gücünden faydalanıyor. Cihazın 16 Megapiksel çözünürlüğündeki ön kamerası portre modu için yapay zekadan faydalanıyor.

Ayrıca, şirket ön kamera ile telefonun kilidinin 0,4 saniye gibi bir süredeaçılabileceğini belirtiyor. Tabi, isteyen kullanıcılar arka kısımda yer alan parmak izi okuyucuyu kullanmaya devam edebilirler.

oneplus-6-kamera-1-1.jpg

Bataryada değişikliğe gitmeyen şirket OnePlus 6’da, 3300 mAh kapasiteli bir bataryaya yer veriyor. Kullanıcılara hızlı şarj imkanı ( 4A / 5V ) sunulurken, cihazın cam arka yüzeyine rağmen kablosuz şarj desteği bulunmuyor.
155.7 x 75.4 x 7.8 mm ve 177 gram ağırlığında olan akıllı telefon, üç farklı renk seçeneği sunuyor. Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle kutudan cihaz OnePlus 6, OxygenOS 5.1 kullanıcı arayüzüne ev sahipliği yapıyor.

OnePlus 6 fiyatı ve satış tarihi

6 GB RAM / 64 GB depolama alanı sunan model 519 Euro, 8 GB RAM / 128 GB depolama alanı sunan model 569 Euro ve son olarak 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı sunan model ise 619 Euro fiyat etiketine sahip. Telefon, 22 Mayıs tarihinden itibaren satışa çıkacak!

DSCF0960-1024x683.jpg

Cihazı 1 haftadır kullanıyorum, iPhone 7 Plus'tan geçtim öncesinde de HTC 10 kullanıyordum, stabil telefonlara bir sevdam var diyebiliriz. :) İlk deneyimim şöyle oldu "Nefes alıyormuşuz abi be." Gerçekten 3 saatte şarj olmaya devam edecek misin 7 Plus? Peki sözde çok stabil iOS en tepe modellerle aynı özellikteki cihazımda neden 3-5 önceki uygulamayı yeniden yüklemek zorunda kalıyor sayın Apple?

Kendime eve dönüş partisi vereceğim. :) İyi forumlar.

KuzeyKurhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Forumda birden fazla OnePlus 6 konusu açıldığını fark ettim, moderatörlerden ricamdır, konuların birleştirilmesi bizim soru-cevap ve fikirlere daha çabuk ulaşmamızı sağlayacaktır.

Cihazı 1 haftadır kullanıyorum, iPhone 7 Plus'tan geçtim öncesinde de HTC 10 kullanıyordum, stabil telefonlara bir sevdam var diyebiliriz. :) İlk deneyimim şöyle oldu "Nefes alıyormuşuz abi be." Gerçekten 3 saatte şarj olmaya devam edecek misin 7 Plus? Peki sözde çok stabil iOS en tepe modellerle aynı özellikteki cihazımda neden 3-5 önceki uygulamayı yeniden yüklemek zorunda kalıyor sayın Apple?

Kendime eve dönüş partisi vereceğim. :) İyi forumlar.
Ben de uzun süre araştırıp düşündükten sonra cihaza bugün itibari ile kavuştum. Yalnız bir sorum olucak. Kutudan çıktığında ki OxygenOS güncellemesini mi kullanıyorsun yoksa yeni sürüme güncelledin mi? Eğer güncellediysen kamera ve batarya etkisi nasıl ?

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ben de uzun süre araştırıp düşündükten sonra cihaza bugün itibari ile kavuştum. Yalnız bir sorum olucak. Kutudan çıktığında ki OxygenOS güncellemesini mi kullanıyorsun yoksa yeni sürüme güncelledin mi? Eğer güncellediysen kamera ve batarya etkisi nasıl ?
Önceki sürümü kullanmadım hiç. 5.1.9 telefonu alır almaz gelmişti zaten. Kamera açısından ön kameraya portre ekliyor bu güncelleme. batarya kısmını bilemiyorum.

KuzeyKurhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan kullndığım sürümde de portre özelliği mevcut ve tatmin edici. Batary konusuna gelirsek mobil veriyi hiç kapatmadan yoğun internet kullanımında aldığım sonuç 15 saate %50 şarj ile giriyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Konu içeriği düzenlenmiştir. :)

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Konu içeriği düzenlenmiştir. :)

Yahu bir bakayım dedim, ne olmuş buraya diyorum. Eskiden yazardım böyle konular şu sıralar pek vaktim veya keyfim yok ne ara yapmışım diye düşündüm resmen. Eline sağlık.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada ek olarak söyleyeyim detaylı inceleme istenirse kullanıcı yorumlu Eylül ortasından sonra yapabilirim. Dün Pie da yükledim her şey güzel 1.5 aydır.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yahu bir bakayım dedim, ne olmuş buraya diyorum. Eskiden yazardım böyle konular şu sıralar pek vaktim veya keyfim yok ne ara yapmışım diye düşündüm resmen. Eline sağlık.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada ek olarak söyleyeyim detaylı inceleme istenirse kullanıcı yorumlu Eylül ortasından sonra yapabilirim. Dün Pie da yükledim her şey güzel 1.5 aydır.
Yapabilirsiniz. :)

EnineBoyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
SAR değeri için kanser edici deniliyor :p hadi ondan tırsmadım diyelim neden bu kadar yüksek peki ?

Dacram

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Dostlarrr size bir maruzatım var. Ben nice bir oneplus 6 hayranı olduğum bu telefon araştırmamda beni kendine aşık eden bu telefon beni ilerde üzermi örn. Arızadır-sorundur (ürünün bilinen kronik sorunu yok ama işte) beni uğraştırırmı?
(Daha önce kullandıklarım sırasıyla s3 mini iphone 4 ve iphone 5s)
Malum ürünü 4-5 yıl kullanmak isterim tabiki arada pil değişecek fakat beni yarı yolda bırakırmı?