cuteftp

Asistan
7 Kasım 2014
128
3
18
Androidlerde H= 3G değil mi. Nerde olursam olayım H yazıyor. Şehirdışında 2g baz istasyonunun çektiği yerlerde E yazar.20d versiyonda wcdma açınca G harfi yazmıştı bende ve hat çekmemişti. Hard reset yapınca normal H harfi geri geldi ve mobil veri oldu.

kartalx01

Öğrenci
5 Aralık 2014
4
0
1
Androidlerde H= 3G değil mi. Nerde olursam olayım H yazıyor. Şehirdışında 2g baz istasyonunun çektiği yerlerde E yazar.20d versiyonda wcdma açınca G harfi yazmıştı bende ve hat çekmemişti. Hard reset yapınca normal H harfi geri geldi ve mobil veri oldu.

tşkler kardeş bende aynı hep H olduğu için sordum.Şehirdışında 2g baz istasyonunun çektiği yerlerde E yazıyor.

cederete

Öğrenci
5 Mart 2012
90
0
6
gelistirici seceneklerden calisma suresini sec diye bi secenek var normalde dalvik secili olacaktir siz ART yi secin sistem kapanacak yeni kurulum olup art ye gecicek bu legal bi durum sorun yok ama sarj ve isinma konusunda basarili olacak ilk gunler baya isiniyordu art ye gecince okadar isinmamaya basladi ve sarj cok cok fark etti
telefonu kurcalarken bu art yi bende görmüştüm lolipopda dalvik den vazgeçilip art ye gçiliyo diyede aklımda kalmıştı art yi sectim yüklemelerden sonra sanki cihaz daha yavaş çalışıyo hissi aldım menü geçişlerinde olsun uygulamalar dalvik daha stabil ve hızlı geldi bana tekrar dalvik e geri döndüm ısınmada pek yok ama yoğun kullanımda haliyle ısınıyo

cuteftp

Asistan
7 Kasım 2014
128
3
18
Android 5.0 20d versiyonu yaklaşık 3-4 gündür kullanıyorum. LG'nin ısınma problemi halen bu versiyonda da mevcut. Bendeki telefon 407 serisine ait. Isınma sıkıntısının kasa yapısından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 20a versiyonuyla arasında çok birşey farketmedim. Yalnızca 20a 'da wifi kendiliğinden 4-5 sn kapanıp tekrar açılıyordu. şimdilik bu versiyonda öyle birşey yaşamadım. Şarj ilk zamanlar çabuk bitiyor sonra alışıyor. Versiyon yükseltenler mutlaka factory reset yapsınlar bikaç hata veriyordu. Şuan için bana göre bi sorun görünmüyor. İlk bikaç şarjı %3-5 arasında takmaya başlayın ve mutlaka kapalı olsun. Telefon dolduktan sonra bataryasını çıkarıp bikaç kez telefonu açma-kapama düğmesine basın. Daha sonra tekrar şarja takın. Şarja devam ettiğini görürsünüz. Batarya kalibrasyonunu da yapmış olursunuz. Sonuçta telefon elimizden düşmüyor. Wifi ile nete giriyoruz, arada yarım saat bir saat oyun oynuyoruz. Telefonu yormaya bağlı şarjımız değişkenlik gösteriyor. 20a'dayken Telefona hiç dokunmadığımda pil durumunu gösterir ekranımı paylaşmıştım. 60-70 saat bekleme olarak gösteriyordu. Yine ekran paylaşımı yaparsam bu saatlere yakın çıkacağından paylaşım yapmıyorum. Telefon elimden düşmüyor diyenlere gece sonu şarj yolu yine gözüküyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kararımı kımse degıstıremez demıssın ıyı dınle g3 alalı 3 ay oldu daha bır ay kullandım nedenmı takıntılar oluyordu servıse verdım telefonu mahfettıler sahıp cıkmadılar vıdalarını sokup telefonu kurcaladılar ve vıdaları sıkmadan gerı gonderdıler ve bana dedılerkı al oyle kullan sımdı alacaksanda asla lg garentılı alma garantısız al alacaksanda hayırlı olsun

dramosfer69

Asistan
31 Ekim 2014
114
0
16
Android 5.0 20d versiyonu yaklaşık 3-4 gündür kullanıyorum. LG'nin ısınma problemi halen bu versiyonda da mevcut. Bendeki telefon 407 serisine ait. Isınma sıkıntısının kasa yapısından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 20a versiyonuyla arasında çok birşey farketmedim. Yalnızca 20a 'da wifi kendiliğinden 4-5 sn kapanıp tekrar açılıyordu. şimdilik bu versiyonda öyle birşey yaşamadım. Şarj ilk zamanlar çabuk bitiyor sonra alışıyor. Versiyon yükseltenler mutlaka factory reset yapsınlar bikaç hata veriyordu. Şuan için bana göre bi sorun görünmüyor. İlk bikaç şarjı %3-5 arasında takmaya başlayın ve mutlaka kapalı olsun. Telefon dolduktan sonra bataryasını çıkarıp bikaç kez telefonu açma-kapama düğmesine basın. Daha sonra tekrar şarja takın. Şarja devam ettiğini görürsünüz. Batarya kalibrasyonunu da yapmış olursunuz. Sonuçta telefon elimizden düşmüyor. Wifi ile nete giriyoruz, arada yarım saat bir saat oyun oynuyoruz. Telefonu yormaya bağlı şarjımız değişkenlik gösteriyor. 20a'dayken Telefona hiç dokunmadığımda pil durumunu gösterir ekranımı paylaşmıştım. 60-70 saat bekleme olarak gösteriyordu. Yine ekran paylaşımı yaparsam bu saatlere yakın çıkacağından paylaşım yapmıyorum. Telefon elimden düşmüyor diyenlere gece sonu şarj yolu yine gözüküyor.
Aslinda ekran suresi paylasirsaniz gun sonunda bu bizim icin onemli bir bilgi olur. Cunku dediginiz gibi kullanicidan kullaniciya degisir ama siz ne kadar kullanmissiniz da bitmis bu o surede gorunur. Mesela 4.4.2 de 5 saat ekran acik kalma suresini yakalayabiliyoruz

fvzidogan

Öğrenci
16 Temmuz 2014
40
0
6
Arkadaşlar v20d sürümü yükledm dün. Ben telefonda herhangi bir ısınma görmedim açıkcası. Gözle görülür bir biçimde telefonda bir hızlanma da var özellikle uyanma konusunda. Şarj konusunda da şunu söyleyebilirimki su an foto atamıyorum ama 15 saat 55 dk lik kullanım tüketim % 36 kalan sarj %64. Ben çok ama çok memnun kaldım. Bu süre zarfı içerisnde 1 saat falan orta grafikli oyun , whatsapp , facebook , twitter , instagram vs kullanımı da faal olarak gösterdim. SAdece pil tüketimi şemasındaki hata hala devam ediyor. En çok bekleme modunda sarj tüketiyor diye gsteriyor fakat bekleme modunda hiç sarj yemiyor nerdeyse. Kısacası tavisye ederim 4.4.2 v10m kullanıyordum bu geçişte çok memnun kaldım hem hız hemde sarj konusunda.

dramosfer69

Asistan
31 Ekim 2014
114
0
16
Arkadaşlar v20d sürümü yükledm dün. Ben telefonda herhangi bir ısınma görmedim açıkcası. Gözle görülür bir biçimde telefonda bir hızlanma da var özellikle uyanma konusunda. Şarj konusunda da şunu söyleyebilirimki su an foto atamıyorum ama 15 saat 55 dk lik kullanım tüketim % 36 kalan sarj %64. Ben çok ama çok memnun kaldım. Bu süre zarfı içerisnde 1 saat falan orta grafikli oyun , whatsapp , facebook , twitter , instagram vs kullanımı da faal olarak gösterdim. SAdece pil tüketimi şemasındaki hata hala devam ediyor. En çok bekleme modunda sarj tüketiyor diye gsteriyor fakat bekleme modunda hiç sarj yemiyor nerdeyse. Kısacası tavisye ederim 4.4.2 v10m kullanıyordum bu geçişte çok memnun kaldım hem hız hemde sarj konusunda.
Ve bekledigim inceleme geldigine gore bende geciyorum

fvzidogan

Öğrenci
16 Temmuz 2014
40
0
6
b9153f3d50c37033455136c99661354c.jpg

Buda fotografidir. Yukleyecek arkadaslar basta bi kasiyor falan ama 1 saat icinde geciyor. Dalwikten art me gecis icin kendini hazirlitor sanirim cihaz o yuzden ilk 1 saatte oluscak sikjntilari dert etmeyin :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Kardesim acaba telefonun 20d surumunden once isiniyormuydu 20 d ile birlikte hissedilir bi isinmada azalis oldu mu ?

osman4151

Öğrenci
13 Kasım 2014
49
0
0

Kardes diger kullandgn surumde isinma yasiyormuydun v20d ile isinma sorunu ortadan kalkti mi gercekten

fvzidogan

Öğrenci
16 Temmuz 2014
40
0
6
Kardes diger kullandgn surumde isinma yasiyormuydun v20d ile isinma sorunu ortadan kalkti mi gercekten

Isınmadan kastınız nedir bilmiyorum ama v20m sürümü kullanıyordum. Yogun bir kullanımda elle hissedilcek bir ılıklık oluyordu. Yanıyor muydu önceki versiyonda hayır öyle el değmeyecek olmuyordu. Ama bu sürümde o ılıklık bile görmedm 2 gündür açıkcası

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Daha yeni kurduk d yi dur hele bi :)

dramosfer69

Asistan
31 Ekim 2014
114
0
16
Isınmadan kastınız nedir bilmiyorum ama v20m sürümü kullanıyordum. Yogun bir kullanımda elle hissedilcek bir ılıklık oluyordu. Yanıyor muydu önceki versiyonda hayır öyle el değmeyecek olmuyordu. Ama bu sürümde o ılıklık bile görmedm 2 gündür açıkcası

Lg ye bak ya. Yemiyo icmiyo guncelleme yolluyo masallah :)

hellischild

Asistan
26 Ekim 2013
139
1
18
Turkiyeye ne zaman gelecek bu lolipop ota üzerinden hala bekliyoruz facebook resmi sayfasından son bir hafta diyeli 2 hafta oldu hala ses seda yok

turkbey06

Öğrenci
10 Kasım 2014
57
0
0

:)