LG G3 D855 Android 5.0 Lollipop Kurulumu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende sürekli ingilizce retry düğmesine basın diyip hata gönderiyor? ve %15 de kalıyo sebebi nedir?

Evruclang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım garanti dışı olur, ancak daha sonra orjinal Türkiye romu yayınlandığında onu yüklerseniz tekrar garanti kapsamına girer.

LG G3 için saf bir Android sürümü bulunmuyor.
Teşekkürler,Romu yükledim bekleme modunda şarj biraz çabuk gidiyor gibime geldi sizde nasıl ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modunu açıp tekrar deneyin.

gulcan6612

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım garanti dışı olur, ancak daha sonra orjinal Türkiye romu yayınlandığında onu yüklerseniz tekrar garanti kapsamına girer.

LG G3 için saf bir Android sürümü bulunmuyor.

V10n e nasil guncelleyebilirim telefonu?
Yardimci olursaniz seviniirim.
Bir de v10n e guncelleyince garanti bozulur mu tesekkurler

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
V10n e nasil guncelleyebilirim telefonu?
Yardimci olursaniz seviniirim.
Bir de v10n e guncelleyince garanti bozulur mu tesekkurler

Şu kdz dosyasını indirip aynı bu konuda anlatıldığı gibi yükleyeceksiniz : http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW573016432109876543213/D85510N_00.kdz

Teşekkürler,Romu yükledim bekleme modunda şarj biraz çabuk gidiyor gibime geldi sizde nasıl ?

Ben şarj konusunda 4.4.2 ile pek bir fark göremedim hemen hemen aynı.

gulcan6612

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10N Türkiye yazılımı değil garanti gider sanırım. Daha sonra Türkiye yazılımı yüklerseniz tekrar garanti kapsamına girer.

10n e guncelledigimde lolipop turkiyeye geldiginde otodan indirir mi ?

10N Türkiye yazılımı değil garanti gider sanırım. Daha sonra Türkiye yazılımı yüklerseniz tekrar garanti kapsamına girer.

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8

Yanılmıyorsam indirmez, tam olarak emin değilim. Türkiye yazılımın KDZ dosyasını indirip yine manuel bir şekilde yükleyeceksiniz ondan sonra Türkiye güncellemelerini OTA yolu ile almaya devam edebilirsiniz.

gulcan6612

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanılmıyorsam indirmez, tam olarak emin değilim. Türkiye yazılımın KDZ dosyasını indirip yine manuel bir şekilde yükleyeceksiniz ondan sonra Türkiye güncellemelerini OTA yolu ile almaya devam edebilirsiniz.

Yardimlariniz icin tesekkurler ��

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Android 5.0 için evet en günceli 20A

Android 4.4.2 için en günceli 10L (Türkiye için).

Evruclang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 5.0 için evet en günceli 20A

Android 4.4.2 için en günceli 10L (Türkiye için).
Teşekkürler,Güç tasarrufunu hemen moduna aldığımda alt ve üst barlar turuncuya dönüşüyor sizde de böyle bir durum var mı?

umutku96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sürekli hata veren arkadaşlar usb hata ayıklamayı açın

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
706
[MENTION=254884]blue7[/MENTION] ısınma olayı nasıl değişmiş mi ? ve menüler stabil olmuş mu ?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
@blue7 ısınma olayı nasıl değişmiş mi ? ve menüler stabil olmuş mu ?

Isınma sorunu bende önceden de yoktu şimdi de yok. Menüler ise 4.4.2 ile aynı bende ama kimileri biraz daha hızlı diyor. Rom öyle pek bir farklılık yaratmıyor açıkçası ne görsel ne performans anlamında. Romda hata falan da yok ancak içimden bir his sanki eksik olmuş veya olmamış ilerki güncellemelerde daha iyi olacak diyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc telefon açıkken usb bağlanınca tanıyor ve dosyalara erişilebiliyor ama download mod da bağladığımda usb algılanamıyor flashtool la sebebi nedir

p12345678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bende an itibar ile sorunsuz yükledim teşekkürler

Neo59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende kurdum, pek bir değişiklik yok ama bir sorum var, ilk kurduğumda sağ üst köşede googledeki resmim çıkıyordu, sonra kayboldu şimdi boş kafa gösteriyor, buraya tekrar resmin çıkmasını nasıl sağlayabilirim bilen varmı?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
pc telefon açıkken usb bağlanınca tanıyor ve dosyalara erişilebiliyor ama download mod da bağladığımda usb algılanamıyor flashtool la sebebi nedir

1. USB Sürücüleri güncel değildir.

2. USB hata ayıklama modunu aktif etmemişsinizdir

3. Bağlantı sağladığınız USB portu sıkıntılı olabilir.

4. USB kablonuzda bir sıkıntı olabilir.

Arkadaşlar bende kurdum, pek bir değişiklik yok ama bir sorum var, ilk kurduğumda sağ üst köşede googledeki resmim çıkıyordu, sonra kayboldu şimdi boş kafa gösteriyor, buraya tekrar resmin çıkmasını nasıl sağlayabilirim bilen varmı?

Ayarlar / Hesaplar & Senkronizasyon kısmına Google hesabınızı ekleyeceksiniz.

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Dubai Romunun kodu nedir bileniniz var mı ?

Dubai Romu kodu diye birşey olmaz. Dubai tek başına bir ülke olarak görülmüyor, Birleşik Arab Emirliklerindeki bir şehir olarak geçiyor. O nedenle Birleşik Arap Emirlikleri diye arama yapmalısın veya şuradan "United Arab Emirates" Kısmına bak : http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

kdx linki çalışmıyor :(

İlk sayfada diğer mesajlara bakın alternatif ekledim. Ancak konuyu düzenlemeye izin verilmediği için sonradan konuya ekleyemedim.

veya...

Alternatif Link : https://mega.co.nz/#!Fk8EFKBC!gSUAC_...eXR4y9-jXomsag

Rar Şifresi :
lgbbs

Evruclang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dubai Romu kodu diye birşey olmaz. Dubai tek başına bir ülke olarak görülmüyor, Birleşik Arab Emirliklerindeki bir şehir olarak geçiyor. O nedenle Birleşik Arap Emirlikleri diye arama yapmalısın veya şuradan "United Arab Emirates" Kısmına bak : http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

İlk sayfada diğer mesajlara bakın alternatif ekledim. Ancak konuyu düzenlemeye izin verilmediği için sonradan konuya ekleyemedim.

veya...

Alternatif Link : https://mega.co.nz/#!Fk8EFKBC!gSUAC_...eXR4y9-jXomsag

Rar Şifresi :
lgbbs
4.4.2 romunu yüklemeye çalıştım hata verdi life's good ekranında takıldı.Daha sonra lollipopu yüklemeye çalıştım telefon hiçbir şekilde açılmıyor yardım eder misin?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
4.4.2 romunu yüklemeye çalıştım hata verdi life's good ekranında takıldı.Daha sonra lollipopu yüklemeye çalıştım telefon hiçbir şekilde açılmıyor yardım eder misin?

Lollipop'u kurduysan eğer ancak tek bir şartla 4.4.2 ye downgrade yapabilirsin. O da telefona full wipe atılması gerek ki bu da telefonun kendi dahili hafızasındaki herşeyin silinmesi ve sıfırlanması demektir.

Eğer dahili hafızadaki sana lazım olan dosyalarını yedeklemediysen o dosyaları unutmalısın şimdiden çünkü 4.4.2 yüklemeye çalıştığın an elindeki bu seçeneği kaybetmişsin. Telefonun sürekli olarak reset atar (bootloop) ve o dosyalara erişemezsin.

Dubai veya başka bir rom yüklediğin veya yüklemediğin için değil bu olay, 5 ten 4 e downgrade yapmaya çalıştığın için. 4 ten 5 e herhangi bir veriyi kaybetmeden yükseltebiliyorsun ancak geri düşürürken telefonun komple sıfırlanması gerekiyor.

Şuan yapman gereken herhangi bir 4.4.2 rom indirip LG Flash Tools ile "CSE Flash" yaparak yüklemek. CSE Flashta telefonu sıfırlar ve romu sıfırdan kurar böylece bootloop olayı ortadan kalkar. Normal Flashta üzerine kurulum yapar, hiç bir veri kaybetmezsin ancak üst versiyondan alt veriyona geçiyorsan telefon başlangıç ekranında takılır kalır bootloopa girer. Yani tek seçeneğin CSE flash yapmak.

Evruclang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lollipop'u kurduysan eğer ancak tek bir şartla 4.4.2 ye downgrade yapabilirsin. O da telefona full wipe atılması gerek ki bu da telefonun kendi dahili hafızasındaki herşeyin silinmesi ve sıfırlanması demektir.

Eğer dahili hafızadaki sana lazım olan dosyalarını yedeklemediysen o dosyaları unutmalısın şimdiden çünkü 4.4.2 yüklemeye çalıştığın an elindeki bu seçeneği kaybetmişsin. Telefonun sürekli olarak reset atar (bootloop) ve o dosyalara erişemezsin.

Dubai veya başka bir rom yüklediğin veya yüklemediğin için değil bu olay, 5 ten 4 e downgrade yapmaya çalıştığın için. 4 ten 5 e herhangi bir veriyi kaybetmeden yükseltebiliyorsun ancak geri düşürürken telefonun komple sıfırlanması gerekiyor.

Şuan yapman gereken herhangi bir 4.4.2 rom indirip LG Flash Tools ile "CSE Flash" yaparak yüklemek. CSE Flashta telefonu sıfırlar ve romu sıfırdan kurar böylece bootloop olayı ortadan kalkar. Normal Flashta üzerine kurulum yapar, hiç bir veri kaybetmezsin ancak üst versiyondan alt veriyona geçiyorsan telefon başlangıç ekranında takılır kalır bootloopa girer. Yani tek seçeneğin CSE flash yapmak.
Uzun uğraşlar sonucu 4.4.2 ye dönüş yaptım teşekkürler :clap: