LG G3 D855 Android 5.0 Lollipop Kurulumu

vega1977

Asistan
Reaksiyon puanı
13
4 4 2 nin kdz dosyasını indirip Flash tool ile kur olur biter

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar

bende başarı garantili cihazıma yüklemek istedim ama ne yapsam olmuyor. plase disconnect the cable from your cell phone ile başlayan cümle ile hata veriyor. retry diyiyorum yine aynısı.

güncel driver ları yükledim.
usb hata ayıklayıcı kapalı.
sizce nerede hata yapıyorum. yardımcı olursanız memnun olurum

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba Arkadaşlar

bende başarı garantili cihazıma yüklemek istedim ama ne yapsam olmuyor. plase disconnect the cable from your cell phone ile başlayan cümle ile hata veriyor. retry diyiyorum yine aynısı.

güncel driver ları yükledim.
usb hata ayıklayıcı kapalı.
sizce nerede hata yapıyorum. yardımcı olursanız memnun olurum

USB Hata Ayıklama açık olmalı.

turkbey06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yükledim kullandım v10n globale geri dönüş yaptım tr otayı beklicem :)

s_soylu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var. benim usb hata ayıklama da açık. ikide bir o hatayı veriyor. yok mu başka bu sorunla karşılaşan.

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Aynı sorun bende de var. benim usb hata ayıklama da açık. ikide bir o hatayı veriyor. yok mu başka bu sorunla karşılaşan.

Hatanın tamamı nedir eksiksiz bir şekilde yazabilir misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu sürümü yükleyip Şarj sorunu yaşayan varmı benim gibi.. Gece %100 olan şarjım sabah %51 di..

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bu sürümü yükleyip Şarj sorunu yaşayan varmı benim gibi.. Gece %100 olan şarjım sabah %51 di..

Şöyle bir durum var, telefonu şarja taktığınızda çok kısa sürede bataryanın fullendiğini görüyorsunuz ve telefonu şarjdan çekiyorsunuz ama sanırım o göstergede bir sıkıntı var. 1 saat gibi bir sürede full şarj olması mümkün değil çünkü telefon donanımsal olarak hızlı şarjı desteklemiyor, full dediğinde aslında yarısı falan dolmuş oluyor ve sizde şarjdan çekiyorsunuz böylece yarım şarj ile güne başlıyorsunuz ve bir anda şarj düşüyor şarjın çabuk tükendiğini sanıyorsunuz. Yani kısaca yapmanız gereken telefonu eskiden şarj ettiğiniz süre kadar uzun bir süre şajrda bırakmalısınız ki tam anlamı ile şarj olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
%15 te donuyor lütfen bi çözüm yolu gösterin telefonda ilerlemede 0 da kalıyo hata ayıklamada açık ne yapmam lazım ???

cesur_11222

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oncelikle merhabalar. Ben gecen haftalarda yurtdisindan lg g3 getirttirdim. Ama getiren kisi pasaportuyla kendi telefonunu kayit ettirdigi icin getirdi telefonu kayit ettiremedi. Bende mecburen imei attirmak zorunda kaldim. Imei bir telefonun degil bir VINN,Vodem gibi usb internet aletletinin imeisini attirdim. Ben bu lollipop u yuklesem. Imei nin gitme sansi varmidir. Sistem guncellemesi denetledgm zaman cihaz henuz kayitli degil deyip.atiyor guncelleme merkezinden . ama imei turkiyede kayitli gozukuyor. Bu lollipop u yukleyebilirmiyim kisacasi? (Stump ile root yaptm kaldrdm. Simdi deniyorum root olmuyor)

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Oncelikle merhabalar. Ben gecen haftalarda yurtdisindan lg g3 getirttirdim. Ama getiren kisi pasaportuyla kendi telefonunu kayit ettirdigi icin getirdi telefonu kayit ettiremedi. Bende mecburen imei attirmak zorunda kaldim. Imei bir telefonun degil bir VINN,Vodem gibi usb internet aletletinin imeisini attirdim. Ben bu lollipop u yuklesem. Imei nin gitme sansi varmidir. Sistem guncellemesi denetledgm zaman cihaz henuz kayitli degil deyip.atiyor guncelleme merkezinden . ama imei turkiyede kayitli gozukuyor. Bu lollipop u yukleyebilirmiyim kisacasi? (Stump ile root yaptm kaldrdm. Simdi deniyorum root olmuyor)

Rom ve Root işlemlerinde daha sonradan imei atılan veya paralel ithalat yolu ile kayıt ettirilen cihazlarda her zaman imei adresinin zarar görme riski vardır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şöyle bir durum var, telefonu şarja taktığınızda çok kısa sürede bataryanın fullendiğini görüyorsunuz ve telefonu şarjdan çekiyorsunuz ama sanırım o göstergede bir sıkıntı var. 1 saat gibi bir sürede full şarj olması mümkün değil çünkü telefon donanımsal olarak hızlı şarjı desteklemiyor, full dediğinde aslında yarısı falan dolmuş oluyor ve sizde şarjdan çekiyorsunuz böylece yarım şarj ile güne başlıyorsunuz ve bir anda şarj düşüyor şarjın çabuk tükendiğini sanıyorsunuz. Yani kısaca yapmanız gereken telefonu eskiden şarj ettiğiniz süre kadar uzun bir süre şajrda bırakmalısınız ki tam anlamı ile şarj olsun.

V10l Sürümüne dönüp bahsettiğin olayı denedim.. Android 5.0 yüklüyken Telefonu elime alıp kurcalamaya başladığımda pil yüzdesi tıkır tıkır düşüyordu fakat 4.2.2 dönüp kurcaladığımda nerdeyse yerinde sayıyor.. Sanırım Güncel ve daha stabil sürümünü bekleyeceğim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
20 kasım itibariyle son güncellemelerden sonra artılar ve eksiler hakkında bilgi lazım. lg g3 güncelemelerle adam oluyor mu?

gonzai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben kurulumu yaptım fakat telefonu her yeniden başlatışımda resimdeki hatayı alıyorum. Bu nedir ?

Current version is not avaible for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/ mnc[FFFFFF], subset[79]

nG81oM.png

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
usta link kırık ya

İlk sayfadaki diğer mesajlara bakın alternatif link vardı.

Arkadaşlar ben kurulumu yaptım fakat telefonu her yeniden başlatışımda resimdeki hatayı alıyorum. Bu nedir ?

Current version is not avaible for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/ mnc[FFFFFF], subset[79]

Rom Polonya'ya ait olduğu için böyle bir uyarı veriyor, herkese olan birşey (sadece sizde değil) sadece telefon ilk açıldığında 1 kez çıkıyor. Sistemin işleyişinde veya çalışmasında herhangi birşeyi etkilemiyor yani uyarıyı es geçip telefonunuzu normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Deneme sürümü değil. Final Polonya yazılımı.

gonzai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk sayfadaki diğer mesajlara bakın alternatif link vardı.

Rom Polonya'ya ait olduğu için böyle bir uyarı veriyor, herkese olan birşey (sadece sizde değil) sadece telefon ilk açıldığında 1 kez çıkıyor. Sistemin işleyişinde veya çalışmasında herhangi birşeyi etkilemiyor yani uyarıyı es geçip telefonunuzu normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Deneme sürümü değil. Final Polonya yazılımı.

Hocam içimi rahatlattın teşekkürler. Şimdi şarj durumuna bakıcam. Eğer eski versiyondan daha kötüyse 4.4.3 e geri dönmem mümkün mü ?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hocam içimi rahatlattın teşekkürler. Şimdi şarj durumuna bakıcam. Eğer eski versiyondan daha kötüyse 4.4.3 e geri dönmem mümkün mü ?

Geri dönebilirsiniz ancak telefon komple sıfırlanır. Dahili hafızadaki bütün ayar ve uygulamalar gider fabrika ayarlarına döner kısaca. O nedenle eğer geri dönmek isterseniz öncelikle sizin için önemli olan şeyleri yedek alın sonra yapın bu işlemi.

gonzai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geri dönebilirsiniz ancak telefon komple sıfırlanır. Dahili hafızadaki bütün ayar ve uygulamalar gider fabrika ayarlarına döner kısaca. O nedenle eğer geri dönmek isterseniz öncelikle sizin için önemli olan şeyleri yedek alın sonra yapın bu işlemi.

Peki bu downgrade işlemini nasıl yapıcamı anlatan bir yazı varmı linkini alabilir miyim varsa eğer ? Yoksa da nasıl yapıcamı anlatabilirmisiniz?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Downgrade işleminin pek bir farkı yok. Yine burda anlatıldığı gibi LG Flash Tools kullanacaksınız sadece "Normal Flash" değilde, "CES Flash" ı seçmeniz gerekiyor.

gonzai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Downgrade işleminin pek bir farkı yok. Yine burda anlatıldığı gibi LG Flash Tools kullanacaksınız sadece "Normal Flash" değilde, "CES Flash" ı seçmeniz gerekiyor.

Anladım çok teşekkür ederim. Bir de birşey farkettim. Sanırım lollipop ta Android/Data köasörü içerisinde Whatsaap ın isstem klasörü yok. Güvenlik nedeniyle diye düşündüm. Bir bilgisi olan var mı ?

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Pek dikkat etmedim sistem klasörlerine. Ancak olabilir, Lollipop'ta güvenlik bir üz düzeye çıkarıldı bu tarz değişikliklerin olmuş olması muhtemel.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar nolur yardım edin telefonumu eski haline nasıl geri alabilirim allah rızası için yardım edin. Tot dosyası ile nasıl flashlıcam