LG G2 Yeniden Elimde Soru-Cevap Videosu Hazırlıyorum #Sorularınızı Sorun

Bu konuyu okuyanlar

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kapak.jpg

Merhabalar, yaklaşık iki ay önce yayınladığım LG G2 incelemesi forumdan ve www.iyisimi.org üzerinden toplam 20.000'in üzerinde okundu ve ilk video incelemem olmasına karşın 10.000 izlendi. Bu zamanda pek çok soru yöneltildi ve ben de elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım fakat G2 o dönemde elimde olmadığı için bir kısmını istediğiniz düzeyde cevaplayamadım. Bu sorunu gidermek için LG G2'yi yeniden temin ettim ve tüm sorularınızı biriktirerek yeni bir video oluşturmaya karar verdim. Bu başlık altında soracağınız her soru yayınlanacak olan "LG G2 Soru-Cevap" videosunda yanıtlanacaktır.

##Detaylı LG G2 İncelemesi {Yazı+Foto Galeri}##

##LG G2 Video İncelemesi##

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
G2 nin kamerası Netlemeyi geç yapıyor bu yazılımsal bir sorunmu android 4.4 güncellemesi ile geçermi ? Ram kullanımı cok fazla 2 gb da 700 mb bos bu normalmi ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
G2 nin kamerası Netlemeyi geç yapıyor bu yazılımsal bir sorunmu android 4.4 güncellemesi ile geçermi ? Ram kullanımı cok fazla 2 gb da 700 mb bos bu normalmi ?

Netleme hızını yeni yayınlanan Almanya V10E romunu kurarak düzeltebilirsiniz. Bu sorun yazılımsaldır.
Ram kullanımı çok fazla çünkü arayüzün bünyesinde çok fazla özellik var. Bu kadar özellik mecburen fazla ram dolduruyor. Bu normal bir şey. 4.4 ile bu biraz daha düşecektir.

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Netleme hızını yeni yayınlanan Almanya V10E romunu kurarak düzeltebilirsiniz. Bu sorun yazılımsaldır.
Ram kullanımı çok fazla çünkü arayüzün bünyesinde çok fazla özellik var. Bu kadar özellik mecburen fazla ram dolduruyor. Bu normal bir şey. 4.4 ile bu biraz daha düşecektir.

ALMAN V10E romu demıssınızde rom ıslerınden ve root islerinden hıc anlamam ama Türkiye ye gelecek olan Resmi 4.4 güncellemesi ile aynı sey sanırım ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
ALMAN V10E romu demıssınızde rom ıslerınden ve root islerinden hıc anlamam ama Türkiye ye gelecek olan Resmi 4.4 güncellemesi ile aynı sey sanırım ?

Hayır. Kullandığınız 4.2.2 romun iyileştirilmiş hali. root ile alakası yok. Sadece Flashtool ile telefona yükleyeceksiniz. Ancak anlamıyorsanız anlayan birisi varsa yakınlarınızda onlara yaptırın.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
LG G2 fiziksek olarak ne kadar kötü sıktığında sesler geliyormuş doğrumudur?

Arkadaşında dediği gibi 2GB ram e sahip ama 700MB boşta kalıyormuş bunu yeni öğrendim bu doğrumudur ve ne kadar yeterli olur. Eğer doğruysa G2 de 700MB boş ram kalıyor peki Z1 ne kadar kalıyor?

Pili yeterlimidir?
1 gün kesinlikle çıkarır gibi birşey beklemiyorum. Daha detaylı mesela 14 15 saat Facebook, Twitter, WhatsApp gibi sosyal uygulamalar ve arada birkaç oyun için kullanılırsa şarj ne kadar kalır veya kendi testinize göre neler yaptığınızda ne kadar şarj kaldı?

Güncelleme konusunda bir tahmin veya resmi bir açıklama varmı? Android 4.4 Kit Kat alır diye düşünüyorum ama siz ne düşünüyosunuz kaç yazılım güncellemesi alır ? Aldığı kadarıylada ne kadar gider?

Telefonu seçenlerin çoğu 2 veya 3 yıl kullanmak isteyeceklerdir bu mümkünmüdür.Malum telefon Android ve 700MB boş ram bırakıyormuş yıllar geçince kasmalar yaşanırmı?

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
LG G2 fiziksek olarak ne kadar kötü sıktığında sesler geliyormuş doğrumudur?

Arkadaşında dediği gibi 2GB ram e sahip ama 700MB boşta kalıyormuş bunu yeni öğrendim bu doğrumudur ve ne kadar yeterli olur. Eğer doğruysa G2 de 700MB boş ram kalıyor peki Z1 ne kadar kalıyor?

Pili yeterlimidir?
1 gün kesinlikle çıkarır gibi birşey beklemiyorum. Daha detaylı mesela 14 15 saat Facebook, Twitter, WhatsApp gibi sosyal uygulamalar ve arada birkaç oyun için kullanılırsa şarj ne kadar kalır veya kendi testinize göre neler yaptığınızda ne kadar şarj kaldı?

Güncelleme konusunda bir tahmin veya resmi bir açıklama varmı? Android 4.4 Kit Kat alır diye düşünüyorum ama siz ne düşünüyosunuz kaç yazılım güncellemesi alır ? Aldığı kadarıylada ne kadar gider?

Telefonu seçenlerin çoğu 2 veya 3 yıl kullanmak isteyeceklerdir bu süre güncellemeyle birlikte olabilirmi ? 2 3 yıl kullanılabilirmi ?

Kasasında hic oyle bi sıkıntıyla karsılasmadım oyle gıcırdama falan yok...

Z1 De tahmınım 850 900 kalıyodur 700 mb da yeterli ama 4.4 güncellemesi ile 750 800 e cıkar...

Pil kesin 1 günü cıkarır...

4.4 kit kat kessinlikle alıcak...

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=362585]yigott[/MENTION]

Teşekkürler.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Boş ram ister 800 olsun ister 900 bir şey fark etmez. Sen kapatırsın sistem geri açar hazırda bekletir.
Ya artık şu androidin ram olayını anlayın. Boş ram in bir önemi yok. Toplam ram miktarına bakacaksınız.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Boş ram ister 800 olsun ister 900 bir şey fark etmez. Sen kapatırsın sistem geri açar hazırda bekletir.
Ya artık şu androidin ram olayını anlayın. Boş ram in bir önemi yok. Toplam ram miktarına bakacaksınız.

Kesinlikle öyle. Benim boştaki ram miktarım kurduğum uygulamalar sebebiyle 300MB civarında geziniyor. Telefon asla kasmıyor. Bir telefon için 100MB boş ram yeterlidir. 200-300mb boş ram ile kasan telefonun kendisinde yazılımsal sorunlar vardır.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Ha bu arada Z1 ile G2 arasındaysanız performanslarına falan bakmayın kardeşim. İki alette de aynı donanım var. Yani bu ikisinden birini almak tamamen zevk meselesi. Hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
G2 ile Z1 arasında donanım olarak fark yok ama tasarım, arayüz, sağlamlık konusundan bence

Tasarım = G2
Arayüz = Z1
Sağlamlık = Z1

Tabii bunlar bana göre olanlar sen ne düşünürsün bilmem

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Benim kişisel görüşüm de şu şekilde:
Tasarım=G2
Arayüz=G2 (hatta benim için arayüz kralıdır, daha iyisi yoktur)
Sağlamlık=? Hiçbiri. yarım metreden düşürüp Z1 kıranlar var. 2 metreden G2 düşürüp sağlam kullananlar var. Ama bu G2'nin daha sağlam olduğunu göstermiyor. Bu konuda herkes nasibini yaşar. O yüzden sağlamlığa bakarak telefon almayın..

onurturan78

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Benim kişisel görüşüm de şu şekilde:
Tasarım=G2
Arayüz=G2 (hatta benim için arayüz kralıdır, daha iyisi yoktur)
Sağlamlık=? Hiçbiri. yarım metreden düşürüp Z1 kıranlar var. 2 metreden G2 düşürüp sağlam kullananlar var. Ama bu G2'nin daha sağlam olduğunu göstermiyor. Bu konuda herkes nasibini yaşar. O yüzden sağlamlığa bakarak telefon almayın..

Haklısın tasarım olarak LG G2 tabiki de önde.
ancak sağlamlılık olarak Z1 biraz daha üstün bir LG G2 kullanıcısı olarak bunu belirtmek isterim.
Arayüz ise G2 ve Z1 ikiside harika

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir kere LG G2 arkadaki sihirli tuş tasarımıyla şuanda bütün telefonlarda fix olan yanlardaki ses açma kısma tuşlarına yeni bi boyut kazındırdı. Ayrıca arayüz olarak kendin istediğin gibi kişiselleştirmeyi 3. parti uygulamalar olmadan sağlayabilen telefon çok çok az var. Belki de yok. Sağlamlık konusunda henüz telefonu düşürmediğim için videolardaki drop testleri de önemsemediğim için birşey diyemicem :D O yüzden Kral G2.

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konu güncel arkadaşlar bir süre sonra video yayında olacak sorularınız varsa sorabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mesaj gönderdikten sonra kalan mesaj bildirim sesi nerden degışıyor en büyük sorunum bu,klavyede neden i ve ş harflari yok,birde OİS calısmıyor bundan emınım ufak bı harakette görsel öge netligini kaybediyor, gece flash neden 10 snyede cekıyor, birini aradıgımızda gelen ses cızırdıyor ust hopörlorü kulak ıcıne denk getirdigin zaman duzelıyor hata mıdır yoksa herkezde böyle mi cevaplarsanız sevınırım.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Sorulucak sorular kalmadı diye düşünüyorum: Ben şöyle G2 nin + larını ve -lerini anlatıcam. - Ler çok az çünkü milletin uydurdukları değil kendi yaşadıklarımı anlatıcam.

LG G2 +ları:

Bataryası çok iyi.

Tasarımı harika. Bir kaç örnek veriyim, Eğer beyaz modelini alırsanız yandaki çerçeveler Siyah renk olan modeline göre daha ince gelicek, Çünkü siyah ekranın yanındaki parlak beyaz ile ne kadar ince olduğunu ayırt edebiliyorsunuz fakat siyah modelinin Ekran kapalı hali full hem sağdan sola hemde yukarıdan aşağıya sadece ekrandan ibaret gibi bir görüntüsü var, altta lg logosu olmasa cok daha süper olurdu :) her türlü başarılı ama.

Kolay kullanım: Telefon tamamen kolay kullanım odaklı tasarlanmış. Hem kullanımı kolay hemde kullanımı kolaylaştıracak uygulamalar var.
Bilirsiniz çoğu kişi telefonlarına Task killer gibi uygulamalar yüklüyor telefonu rootluyor vs buna LG de gerek kalmıyor çünkü Uygulamaları o indirdiğiniz programlar ile kapatsanız bile kapatamadığı veya uyutamadığı programları bile LG kendi özelliği ile kapatabiliyor. ( Home tuşu basılı tut> Görev yöneticisine gir> Seçenekler tuşuna tıkla> ayarlar'a tıkla ve karşına gelen yerden program kapatma ve her 1 saat 12 saat 24 saat 48 saat'te bir ram temizlemeyi otomatik olarak ayarlayabiliyorsunuz, her 1 saate ramı kendi temizleyebiliyor veya 12 saate nasıl isterseniz öyle ayarlayın.

Telefonu kapatıp açtıktan sonra bana 1,10 GB civarı ram boşta gözüküyor. Şimdi siz diyosunuzki ooo işte g2 700 MB boş yer kalıyor Z1 de 850. Yav arkadaşım telefon ne kadar ram alıyorsa o kadar iyidir. Ram cihazı hızlandırır o boştaki ramı al cebine sok diye vermiyorki sana, Telefon ihtiyacını alıyor baktın oyun açtın whatshappı açtın facebooku açtın telefon daha stabil daha hızlı olabilmek adına boşta bırakan ramını alıyor. Böylece o uygulamaları kapattıktan sonra tekrar açınca çok daha hızlı açılıyor fakat ramı devamlı temizlerseniz uygulamaları baştan açınca daha zor açar ve bu tüm telefonlarda geçerlidir.

Dediğim gibi LG nin kullanıcıları için acayip uygulamaları kücük ufak tefek özellikleri var tamamen elinize alıp kurcalamanız gerekmektedir.

LG G2 nin -leri:
Bu sorunumu genelleme yapmayacam bir tek ben yaşıyorum : Kilit ekranında yukarıdan aşağıya kaydırdığımız çubuk varya hani wifi falan açıp kapattığımız yer hah işte onu hızlı kaydırdığım zaman yarıya kadar gelip takılıyor böyle 1 saniyeye biraz yakın bir süre sonra sonuna kadar açılıyor, tekrar cubuğu kapatıp açınca yine aynısı oluyor fakat bu sadece kilit ekranında oluyor normalda hiç bir uygulama veya arayüzde bu tür bişi olmuyor yağ gibi kayıyor ve nedenini anlamış değilim.

Video sorunu var: Telefonda Almanya romu yüklü ve Tunahan (Bloother) düzeldiğini söylemişti fakat yıl başında yurt dışındaydım dansçı kızlar çıkmıştı sahneye ve çekerken önümdeki kişileri çekiyor sahnedeki kişilere odaklanmıyor ve cok sinir bozucu bişi bunu 4.4 ile düzeltilmesini ümit ediyorum.

Diğer problemim ise telefonun sesi: Çok iyi gayet başarılı ama bir zaman geliyor hani sanada oluyor biliyorum şarkının en güzel kısmı geliyor sesi sona vurarak kulaklarını patlata patlata kafanı sallaya sallaya dinlemek istiyosunya hah işte onu beceremiyorum :) Çünkü telefonun sesi kısık bir vaziyette satıldığı için illa rootlayıp yapmak zorunda olmamız bir - olduğunu düşünüyorum.

Sorunlarım bu kadar zaten kilit ekranındaki aşağıya sürüklediğim çubuk takılması beni sinir etmiyor cunku ordan pek kullanmıyorum bir tek sinir eden video odaklanma sorunu :D fotorafta bir sorun yok eskisinden cok daha hızlı odaklıyor artık :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben video odaklanmasını kastetmemiştim zaten fotoğraf odaklanmasını kastetmiştim. :D

Ayrıca video odaklanmasında sorun yok sadece çok sık odaklama yapıyor gibi geldi bana. Telefonu oynattıkça ya da görüntü hareketlendikçe odaklıyor. :D

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
@The Originals

Çok iyi açıklamış telefon gerçekten çok harika Z1 in kabalığını ve fiyatını beğenmeyen arkadaşlar için en uygun telefondur G2.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
G2 nin - leri kısmında söylediğin kilit ekranındaki o şeffaf barı aşağıya çekerkenki takılma olayı benim telefonumda yaşanmıyor. Ha ramdan dolayı falan dersen boş olarak 1.1 GB en fazla 750 mb boş ram kalıyor. Sende öyle olması ilginç geldi bana. [MENTION=380082]The Originals[/MENTION]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kırk yılda bi foruma soru sorduk onuda takan olmadı

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@The Originals

Çok iyi açıklamış telefon gerçekten çok harika Z1 in kabalığını ve fiyatını beğenmeyen arkadaşlar için en uygun telefondur G2.

Ben teşekkür ederim. Ben şöyle bişi düşünüyorum, telefon su geçirmez olduğu için içine hava falanda girmemesi gerekiyor haksızmıyım ? Bu durumda telefon oyunlarda ısındığı zaman içindeki havayı ne dışarı atabiliyor nede içine çekebiliyor. O zaman telefonun kapaklarını açıptamı oynamamız lazım oyunları ? Bence cok zahmetli olur bu cok büyük bir - si ve her yerde çok ısındığı söyleniliyor tabi fan bebeleri inkar ediyor orası ayrı. Demekki bu yüzden ısınıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

G2 nin - leri kısmında söylediğin kilit ekranındaki o şeffaf barı aşağıya çekerkenki takılma olayı benim telefonumda yaşanmıyor. Ha ramdan dolayı falan dersen boş olarak 1.1 GB en fazla 750 mb boş ram kalıyor. Sende öyle olması ilginç geldi bana. @The Originals

Üşenmedim foto çektim pcye attım :) Foto ile anlatıcam :
1.Ci fotorafta arayüzdeyim ve üst kısımda etrafını çizdiğim alana bakarsan Karartı var fark ettinmi ?
İşte o karartı Kilit ekranında yok, o karartı olduğu için arayüzde veya diğer uygulama vs sorunsuz çalışıyor fakat
Kilit ekranında olmadığı için o çubuğu aşağıya çektiğim zaman karartı çıkmıyo yani hafif siyahlık o yüzdenmi böyle oluyor anlamadım bende kafamdan bir sürü şeyler üretiyorum düşünüyorum :D
Resimler

1 ci resim:

2 ci resim:

karatuncay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben G2 yi yeni aldım. size birşey soracam. Eski telefonundaki rehberi nasıl bu telefona aktarabilirim. Rehberdeki isimlerin çoğu resimli olduğu için sim karta aktarılmıyor. G2 de hafıza kartı da yok. Ne yapabilirim.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar ben G2 yi yeni aldım. size birşey soracam. Eski telefonundaki rehberi nasıl bu telefona aktarabilirim. Rehberdeki isimlerin çoğu resimli olduğu için sim karta aktarılmıyor. G2 de hafıza kartı da yok. Ne yapabilirim.

Eski cihazınız neydi? Android miydi?

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=380082]The Originals[/MENTION]
o karartı duvar kağıdı ile alakalı. LG'nin kendi duvar kağıtlarını kullandığında o karartı gidiyor. O gecikmenin karartıyla alakası yok yani. :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
evet android hafıza kartı var. xpreia ray

Öyleyse 2 seçeneğiniz var.
1. google hesabınızla senkronize edin.
2. xperia cihazınızdan rehber'e girip menü tuşuna basın. "içe/dışa aktar" seçeneğinden sd karta ya da telefon hafızasına (farketmez) aktar seçeneğine basın. aktardığınız hafızadaki "rehber.vcf" dosyasını, ister pc üzerinden, ister bluetooth ile G2'ye gönderin.

Daha sonra yine G2'den "içe/dışa aktar" seçeneğinden "Dahili Hafızadan Aktar" seçeneğine basıp "rehber.vcf" dosyasını seçip onaylayın.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=380082]The Originals[/MENTION]

Aynen çok haklısın Z1 ısınıyor yorumlarını bende gördüm ve benim Z1 i sevmemen bir yanıda kabalığı zaten Z1 alacağıma Note 3 alırım daha iyi. Ben şuan iPhone 5S düşünüyorum eğer onu alamazsam iPhone 5 alacağım ama küçük ekrandan sıkılırım dersem gider G2 alırım.
Ama bir yandanda şuan 2014 teyiz yeni amiral gemileri çıkacak One 2, S5, Z2 ve G3 onlarada bir bakayım diyorum ama Z1 ve G3 geç gelir ama son bi değerlendiricem bütçeme uygun olurlarsa çok iyi olur.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
HTC M8 sızıntılarına göre G2 ile aynı özelliklere sahip olacak ve büyük ihtimalle de daha pahalı olacak.
S5 hakkında bir sürü konsept yayınladılar ancak Samsung'un ne tasarım ne de malzeme değişikliği yapacağını şimdilik düşünmüyorum. Kasa değişse bile touchwiz değişmeyeceğinden Samsung'u en arka sıraya at.
Z2 ise, eğer sony tasarım ile ilgili olumsuz yorumları değerlendirip kasayı kibarlaştırmaz ise takoz ile karşı karşıya kalabiliriz.
G3, özellik olarak S5'ten geri kalmayacaktır. Tasarımı nasıl olur bilinmez.
LG, G3'ten önce Optimus G Pro 2'yi tanıtacak mart ayına doğru. Eğer 4.4 ile piyasaya çıkarırsa sanırım alınacak en mantıklı cihaz olabilir.