LG G2 Yeniden Elimde Soru-Cevap Videosu Hazırlıyorum #Sorularınızı Sorun

Bu konuyu okuyanlar

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
@Bloother

HTC One 2 nin konsept videosunda baktığım kadarıyla çok iyi teknik özelliklere sahipti ve tasarımı gerçekten çok hoş ben One ıda beğenmiştim zaten. Teknik özellikler olarak S5, Z2 ve G3 ün One 2 den geri kalıcağını hiç sanmıyorum.

Samsung S5 yine plastik kasayla çıkarsa ve gerçekten harika bir iş çıkarmamışsa bence tercih edilmemeli.

Z2 yi ben açıkcası çok merakla bekliyorum. Z1 deki kabalığı ve ısınma sorunlarını aşmışlarmı diye ama bir yandanda alabileceğimi sanmıyorum çünkü çok pahalı olacağına inanıyorum.

G3 üde çok merak ediyorum tasarım olarak ne farklılık olacak ama bence pek değişmez malzeme kalitesi çünkü yine F/P ürünü olacaktır gibime geliyor ama büyük merakla bekliyorum bakalım markalar nasıl amiral gemiler çıkaracak.

Ben uzun süredir telefon araştırıyorum ve hala net karar veremedim önümüzdeki aylarda bu 4 telefonunuda tanıtılmasını bekliyorum. Bütçem çok fazla değil ama hadi en fazla 2100 TL diyelim ama Z2 bu fiyatın üstüne çıkacak gibi duruyor o yüzden mükemmel bir cihaz olmamasını istiyorum :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben yerinizde olsam 2 ay daha bekler G Pro 2'ye bakarım. Şuan G Pro bile çok iyi bir cihaz. =)

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar hala Z1 ve G2 yi karşılaştıranlar için söylüyorum;

Z1 in kasasından hoşlanmadıysanız, 4.95'' ekrana birde sanal tuşlar eklenince ekranın biraz daha küçülüyor kasa büyük ekran küçük bu sizi cezbetmiyorsa, arayüzüne pek ısınamadıysanız, bütçenizde yetmiyorsa G2 yi içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Herkesin tartıştığı güncelleme konusuna gelirsek G2 Android 4.4 sürümünü alacaktır bu duyuruldu. 4.4 den sonra güncelleme alırmı bilinmez ama şansı var. G2 ile oldukça iyi bir çıkış yakalayan LG firması sonraki güncellemeyide verebilir ancak vermese bile Android 4.4 ile G2 stabil çalışacağına inanıyorum buda telefonu 2 yıl kullanabilirsiniz demektir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION]

Doğru G Pro 2, G3 den daha erken tanıtılacak haberi görmüştüm onuda düşünebilirler, muhtemelen 2 cihazda 5.5'' ekrana sahip olacak. Yani kıyaslayabiliriz :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bu kesinlikle bütçeye bağlı değil. Ben G2'yi 2081,00 Liraya aldım(kaskolu). Bu tamamen zevk meselesi. Şahsen Z1, 1000 lira olsa yine almam. G2, 2500 lira olsa yine alırım.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@The Originals

Aynen çok haklısın Z1 ısınıyor yorumlarını bende gördüm ve benim Z1 i sevmemen bir yanıda kabalığı zaten Z1 alacağıma Note 3 alırım daha iyi. Ben şuan iPhone 5S düşünüyorum eğer onu alamazsam iPhone 5 alacağım ama küçük ekrandan sıkılırım dersem gider G2 alırım.
Ama bir yandanda şuan 2014 teyiz yeni amiral gemileri çıkacak One 2, S5, Z2 ve G3 onlarada bir bakayım diyorum ama Z1 ve G3 geç gelir ama son bi değerlendiricem bütçeme uygun olurlarsa çok iyi olur.

Evet haklısın. Benim kuzenim yaklaşık 1 ay önce Sony xPeria z Ultra aldı ve gördüğümde tasarımını çok beğendim.

Uzun kare ve arkası ve önü düm düz böyle çok değişik bir havası vardı :) Tablet almak istiyordum bazı işlerim için neyseki aklıma Xperia Ultra takıldı ve gittim ondan aldım :) Ultra ile G2 nin şu anlık oyun performansı tıpa tıp aynı. 30 DK Real racing 3 oynuyorum LG g2de ve kasılma aşırı ısınma olmuyor, Ultrada 30 dakika oynuyorum ve 25 ci dakikalara geldiğimde aşırı ısınma ve takılmalar başlıyor ( Takılmadan kastım donma değil Tık tık tık diye ufacık mili saniyelik donmalar ) ama bütün zevk'i kaçırıyor çünkü yağ gibi akarken izlemek yerine takılmalı izlemek cok kötü olmuş.

Zamanında bir yorum atmıştım, LG G2 de aynı yazdığım gibi Ultradaki gibi takılmalar oluyordu fakat bu oyunu açar açmaz başlıyordu ve bu oyunun
Kodlaması ile alakalı olduğunu söylemiştim fakat oyun yenilenmiş RR3 ve g2 şu anda kusursuz oynatıyor. Ultra uzun süre sonra ısınmadan dolayı takılmalar başlıyor ve aşırı şarj tüketiyor. Şimdi biri cıkıcak atma len k*cından uydurup telefonu kötüleme diyecek ve bunuda düşündüm :) telefon kapalıydı şarj'a taktım çizim uygulamasına girdim ve imzamı attım :) artık ne kadar inanırsınız dediklerime orası ayrı.

Fakat şunu söylemek isterimki Sony renkleri olması gerektiğinden cok daha doğal veriyor bakın tekrarlıyorum '' DOĞAL '' cidden renk konusunda cok doğal fakat G2 nin ekran parlaklığı 0 dayken ve Ultranın 0 dayken ikisini aynı anda açınca g2 2 kat daha parlak çünkü LG parlaklık konusundada cok iyi :)

Her neyse şimdi g2 ultra karşılaştırmasını yapmak istemiyorum dediğim gibi, oyun için telefon kullanımı için ve fotoraf video vs G2 tercih etmelisiniz.

Film izlemek için, Aşırı oyunlar haricinde misal ( Real racing 3, Asphalt 8, Modern combat 4 zero vs vs) Tarzı aşırı gereksinim ve telefonu cok ısıtan oyunlar haricinde Tample run, Ninja Fruit gibi oyunları tercih ederseniz Ultradanda aşırı zevk alırsınız. Film izlerken inanın o kocaman ekrandan cok zevk alıyorsunuz :)

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
@The Originals

Arkadaş çok haklı. Benimde bir tanıdığım var LG G2 kullanıcısı arkadaş telefonu o kadar zorlamış ama en ufak bir ısınma veya takılma yaşamamış ( [MENTION=110861]sevket_19[/MENTION] ). Telefonu almak isteyenler ve bütçesi sınırlı olanlar için mükemmel bir seçenek güncelleme konusunu dert etmeyin 4.4 verilecekmiş onu alırsa stabil çalışacağına inanıyorum bir sonraki güncellemeyi almasa bile G2 sizi uzun bir süre götürür.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@The Originals

Arkadaş çok haklı. Benimde bir tanıdığım var LG G2 kullanıcısı arkadaş telefonu o kadar zorlamış ama en ufak bir ısınma veya takılma yaşamamış ( @sevket_19 ). Telefonu almak isteyenler ve bütçesi sınırlı olanlar için mükemmel bir seçenek güncelleme konusunu dert etmeyin 4.4 verilecekmiş onu alırsa stabil çalışacağına inanıyorum bir sonraki güncellemeyi almasa bile G2 sizi uzun bir süre götürür.

Zaten telefonu alalı 2 3 ay oldu, En geç mart ayına kadar 4.4 kit kat alıcağı söyleniyor bakarsın yarın alabilir. Zaten telefon şu anda stabil bir şekilde çalışıyor, uygulamaları şakır şakır açıyor oyunlar yağ gibi kayıyor renk netlik görüntü vs bunlarda harika tasarımıda iyi ve hayatımızda kolaylaştıracak bir çok eklenti var beni kat kat idare ediyor. Mart ayında en geç alsa bile güncellemeyi o zaman kadar telefonum 5 6 aylık olacak, 4.4 kit kat'tan sonra 5.0 verirse rahat 1.5 sene gider vermesse 1 sene rahat kullanırım ki 1 yıllık faturama yansıtma olarak aldım telefonu zaten. Her gün yeni parçalar yeni özellikler yeni yeni telefonlar çıkıyor. Bundan 2 sene sonraki telefon ile G2 yi karşılaştırırsak Nokia 3310 ile LG G2 karşılaştırmak gibi olacaktır :) Bakalım hayırlısı :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm lar lg g2 kend duvar resimlerinde durum cubugu şeffaf olurken diğer resimlerde mat oluyor bunu düzletmenin yolunu bilen var mı saygılar.

koyun2121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG g2 10c sürümü bnmki bu hatalı mı biyerde okudum 10c bataryayı çok harcıyomuş doğru mu?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Pc suite'te yükseltme hatası giderme ayarı var. Bağladıktan sonra bu şekilde sorunsuz format atabilirsin.

koyun2121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format attıktan sonra LGbackup ddirekgeri yükleme yyapıomu

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kapak.jpg

Merhabalar, yaklaşık iki ay önce yayınladığım LG G2 incelemesi forumdan ve www.iyisimi.org üzerinden toplam 20.000'in üzerinde okundu ve ilk video incelemem olmasına karşın 10.000 izlendi. Bu zamanda pek çok soru yöneltildi ve ben de elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım fakat G2 o dönemde elimde olmadığı için bir kısmını istediğiniz düzeyde cevaplayamadım. Bu sorunu gidermek için LG G2'yi yeniden temin ettim ve tüm sorularınızı biriktirerek yeni bir video oluşturmaya karar verdim. Bu başlık altında soracağınız her soru yayınlanacak olan "LG G2 Soru-Cevap" videosunda yanıtlanacaktır.

##Detaylı LG G2 İncelemesi {Yazı+Foto Galeri}##

##LG G2 Video İncelemesi##

Netleme hızını yeni yayınlanan Almanya V10E romunu kurarak düzeltebilirsiniz. Bu sorun yazılımsaldır.
Ram kullanımı çok fazla çünkü arayüzün bünyesinde çok fazla özellik var. Bu kadar özellik mecburen fazla ram dolduruyor. Bu normal bir şey. 4.4 ile bu biraz daha düşecektir.
s4 ile g2 den birini almak isterseniz hangisini tercih ederdiniz ve sebebi ne ?

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=107289]by_slmz[/MENTION]
Kardeşim tartışmasız LG G2 32 GB. Emin ol burda kimse sana aksini söyleyemez.

Sana satırlarca açıklarım ama inan bu 2 cihazı karşılaştırmaya gerek yok ama kısa ve öz;
Samsung tan uzak durmaya bak.

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bu iki model arasında tartışmaya gerek yok, G2 her şeyiyle üstün.
@by_slmz
Kardeşim tartışmasız LG G2 32 GB. Emin ol burda kimse sana aksini söyleyemez.

Sana satırlarca açıklarım ama inan bu 2 cihazı karşılaştırmaya gerek yok ama kısa ve öz;
Samsung tan uzak durmaya bak.
teşekkürler yarın nasipse bulabilirsem almayı düşünüyorum 32 gb peki ya aygıt olduda dondu resetlemek için batarya çıkmıyor dimi nasıl yapacaz peki onu

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
teşekkürler yarın nasipse bulabilirsem almayı düşünüyorum 32 gb peki ya aygıt olduda dondu resetlemek için batarya çıkmıyor dimi nasıl yapacaz peki onu

O çok basit. Benim cihazımda Güç butonu ile ses yükseltme butonuna basılı tutunca reset atıyor o konuda rahat olun.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
sizde g2 kullanıyorsunuz o zaman peki note 3 le kıyaslama yapabilirmisiniz ?

Yok :) Yanlış anlaşıldı mesela benim cihazımda demek istemiştim. Sizin Note 3 e yeterli bütçeniz var ise ben 5S öneririm. 2000TL ye vatanda bütçeniz yeterlimi?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutunca reset atıyor G2. Henüz donduğuna şahit olmadım. Sadece yüklediğim bazı crackli uygulamalar kilitliyor cihazı bazen. Sorun yüklenen uygulamalarda yani.
Note 3 ile kıyaslarsak eğer işlemci olarak daha stabil, note 3'te bulunan 3gb ram'in hiçbir espirisi yok. Eğer Snote özelliğini çok kapsamlı kullanmıyorsanız, kalemle pek işiniz yoksa note 3 almak mantıklı bir seçim olmayacaktır. Çünkü G2'de de normal seviyede not defteri özelliği var. Bunları karşılaştırırken aradaki 300lira farkı da göz önüne almalısınız. Note 3 bu farkı haketmiyor.

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
İşletim sistemi kitlendiğinde telefonu yeniden başlatmak için bir alternatif var mı? Bir yerine iğne sokup resetleme tuşunu çalıştırmak gibi. Yanlış hatırlamıyorsam bir telefonda böyle donanım vardı, ama hatırlamıyorum tam olarak.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
İşletim sistemi kitlendiğinde telefonu yeniden başlatmak için bir alternatif var mı? Bir yerine iğne sokup resetleme tuşunu çalıştırmak gibi. Yanlış hatırlamıyorsam bir telefonda böyle donanım vardı, ama hatırlamıyorum tam olarak.
,
Ses açma+ Power tuşlarına 8 sn basılı tutmak her android cihazı resetliyor.

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Yok :) Yanlış anlaşıldı mesela benim cihazımda demek istemiştim. Sizin Note 3 e yeterli bütçeniz var ise ben 5S öneririm. 2000TL ye vatanda bütçeniz yeterlimi?
aslında yok ama zorlarsam acaba note 3 mü g2 mi arasındayım açıkcası benim ilk dokunmatik(basmatik) omnia lite idi sonra galaxy w idi yani samsungcuyum ama g2 iyi görünce duraksadım düşündüm ve g2 ye ısındım bu yüzden bu kadar soru sorup nokta atış yapmak istiyorum peki güncelleme konusunda bi sıkıntı olurmu g2 de ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
aslında yok ama zorlarsam acaba note 3 mü g2 mi arasındayım açıkcası benim ilk dokunmatik(basmatik) omnia lite idi sonra galaxy w idi yani samsungcuyum ama g2 iyi görünce duraksadım düşündüm ve g2 ye ısındım bu yüzden bu kadar soru sorup nokta atış yapmak istiyorum peki güncelleme konusunda bi sıkıntı olurmu g2 de ?
Note 3 almanızı tavsiye etmiyorum. Eğer G2'ye tasarım, büyüklük olarak ısındıysanız G2 alın. 300liranız da cebinize kalsın. Note 3'ün Spen dışında bi ekstrası yoktur. Güncelleme de 1 ay sonra gelecektir. Mart sonuna tüm G2'ler 4.4 alacak sözü verdiler.
,
Ses açma+ Power tuşlarına 8 sn basılı tutmak her android cihazı resetliyor.
G2'de ses kısma + güç tuşu olarak ayarlanmış.
O dediğiniz eskiden pocket pc'lerde vardı.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11

Rahat ol resmi olarak 4.4 verildi bile. Güncellemeyi dert etme derim. Bütçeni arttırabilirsen 5S ama arttıramazsan G2 derim.

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Note 3 almanızı tavsiye etmiyorum. Eğer G2'ye tasarım, büyüklük olarak ısındıysanız G2 alın. 300liranız da cebinize kalsın. Note 3'ün Spen dışında bi ekstrası yoktur. Güncelleme de 1 ay sonra gelecektir. Mart sonuna tüm G2'ler 4.4 alacak sözü verdiler.

G2'de ses kısma + güç tuşu olarak ayarlanmış.

O dediğiniz eskiden pocket pc'lerde vardı.
Rahat ol resmi olarak 4.4 verildi bile. Güncellemeyi dert etme derim. Bütçeni arttırabilirsen 5S ama arttıramazsan G2 derim.

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için g2 almaya karar verdim :D