LG G2 Kullanıcıları Kulübü

CaMples

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ulan Kore'ye 21V versiyonu bile çıkmış :( Bide dün optimus g3 v1.2 çıktı arkadaşlar flashlayan oldu mu ?

Ben dün flashladım gayet stabil calısıyor animasyonlar falan cok güzel olmus

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ben dün flashladım gayet stabil çalısıyor v1.2 ama sadece 3 parmakla uygulamayı sola çektigimiz özellık çalısmıyor

inVolVe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben dün flashladım gayet stabil calısıyor animasyonlar falan cok güzel olmus

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ben dün flashladım gayet stabil çalısıyor v1.2 ama sadece 3 parmakla uygulamayı sola çektigimiz özellık çalısmıyor
O özellik 1.1 de de yoktu 1.2 ye getirselermis keske :-)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar yeni Konu açmamız yasak, ben de buradan sorayım. Stok Android baz alınan, yazılımsal özelliği pek olmayan, rami az harcayan rom lazım bana. Mobilim, pek xda da haşır neşir olamıyorum. Bildiğiniz var mıdır böyle bir rom? AOSP, AOPK vs hepsini değerlendiririm.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar yeni Konu açmamız yasak, ben de buradan sorayım. Stok Android baz alınan, yazılımsal özelliği pek olmayan, rami az harcayan rom lazım bana. Mobilim, pek xda da haşır neşir olamıyorum. Bildiğiniz var mıdır böyle bir rom? AOSP, AOPK vs hepsini değerlendiririm.

CMden başkasını öneremeyecem :)

G2de yaptığım şeylerden sonra şişme yapmayan en stabil çalışan ''Diğer romlara göre'' rom bence.

SlimKat'da aynı CM gibi ama sensör sorununu halen düzeltmemişler ne yazık ki.

Bu arada söylemek istiyorum ki Optimus G3 romu cidden Stock romdan daha stabil çalışıyor, benim aldığım ufak tefek takılma sorunlarından eser yok.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
CMden başkasını öneremeyecem :)

G2de yaptığım şeylerden sonra şişme yapmayan en stabil çalışan ''Diğer romlara göre'' rom bence.

SlimKat'da aynı CM gibi ama sensör sorununu halen düzeltmemişler ne yazık ki.

Bu arada söylemek istiyorum ki Optimus G3 romu cidden Stock romdan daha stabil çalışıyor, benim aldığım ufak tefek takılma sorunlarından eser yok.

Bana takılma yapması değil, rami fazla tüketmeyerek pili yememesi lazım.

Ben bu Cyanogenmod'u nightly biliyordum, stable çıktı mı?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120

Var varda hepsi haftalk sürümler henüz öyle stabil bir rom yok önereceğim aokp romun kişileştirmeleri güzel ama ısınma çok oluyor slimrom var buda güzeldir ama dediğim gibi hepsinde hatalar olabiliyor ve ısınma da yapıyor (son sürümlerin hepsi 4.4.4)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Var varda hepsi haftalk sürümler henüz öyle stabil bir rom yok önereceğim aokp romun kişileştirmeleri güzel ama ısınma çok oluyor slimrom var buda güzeldir ama dediğim gibi hepsinde hatalar olabiliyor ve ısınma da yapıyor (son sürümlerin hepsi 4.4.4)
Benim cihazım ısınmıyor hiçbir şekilde. Wifiye bağlanıp MC4 Online oynadım, yine ısınmadı. Kılıfsız olduğu halde ısıyı iletmiyor dışarı ama kurt düştü içime şimdi. Isınma demek işlemci kullanımı demek, batarya kullanımı demek.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120

Stable çıkmadı ve bu romların hepsinin pil performansı kötü demedi deme g3 yada stock en iyisi

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91

Snapshot M8'i indirin ve Google stock gapps indirin kurun en rahatı.

Ram konusuna gelirse telefon ne kadar kullanıyorsa o kadar iyidir ama CM de ben hiç stabilite sorunu yaşamadım pil tüketimide Stock roma göre çok çok daha fazla dayanıyor.

Nightly sürüm değil Snapshot kullanın, stable çıktı ama 10.2 yani CM 11 değil, snapshot m8 kurarsanız android 4.4.4 olur, stable cmyi kurarsanız Jelly beanda daha sürümü :D

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Snapshot M8'i indirin ve Google stock gapps indirin kurun en rahatı.

Ram konusuna gelirse telefon ne kadar kullanıyorsa o kadar iyidir ama CM de ben hiç stabilite sorunu yaşamadım pil tüketimide Stock roma göre çok çok daha fazla dayanıyor.

Nightly sürüm değil Snapshot kullanın, stable çıktı ama 10.2 yani CM 11 değil, snapshot m8 kurarsanız android 4.4.4 olur, stable cmyi kurarsanız Jelly beanda daha sürümü :D

Onuda kurdum oda aynı şekilde bir fark yok birde bu google asistan launcherde ikon boyutları değişmiyor dev gibi ikonlar var dede telefonu gibi oluyo

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Peki buradaki Snapshot M8 ile Nightlies arasındaki fark nedir?

dabaqa7y.jpg

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Peki buradaki Snapshot M8 ile Nightlies arasındaki fark nedir?

dabaqa7y.jpg

Nightly sürüm gecelik yani her gün çıkan sürüm içinde hatalar buglar olabiliyor vs.

Snapshot m8 stableden daha kötü ama gecelik sürümden daha iyi :)

Kısaca snapshot m8 indir keyfine bak :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Nightly sürüm gecelik yani her gün çıkan sürüm içinde hatalar buglar olabiliyor vs.

Snapshot m8 stableden daha kötü ama gecelik sürümden daha iyi :)

Kısaca snapshot m8 indir keyfine bak :)
Komşuya gidip indirecegim şimdi gidip. KK Baseband Flashlamaya gerek var mı? Her ihtimale karşı yedek dw alacağım bu arada.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Komşuya gidip indirecegim şimdi gidip. KK Baseband Flashlamaya gerek var mı? Her ihtimale karşı yedek dw alacağım bu arada.

Bunlara baseband gerekmiyor içinde var, gapps gerekiyor eğer gapps atmazsan google play storede falan olmaz.

Benim önerim stock google apps indir, cmden bile daha büyük boyutu var :P

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Optimus g3 romdan sıkıldim da cm11 tavsiye edermisiniz

Merhaba,

Cmnin bir süprizi yok ki içi boş bir rom.

Çoğu xposed modülleri cm gibi romlarda çalıştığı için o tarz modül kullananların tercihi cm oluyor, eğer g2de ki gibi özellikleri kullanıyorsanız cm önermem.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar Optimus 1.2 versiyon ve KK baseband linki atar mısınız rica etsem? Ayrıca Kitkat Twrp installer linki atar mısınız :D Mobil olduğum için bulmam sıkıntı oluyor da.

inVolVe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,

Cmnin bir süprizi yok ki içi boş bir rom.

Çoğu xposed modülleri cm gibi romlarda çalıştığı için o tarz modül kullananların tercihi cm oluyor, eğer g2de ki gibi özellikleri kullanıyorsanız cm önermem.
Boş rom onu biliyom bro :-) sadece optimus g3 romdan sıkildim soyle çoğu kişinin hoşuna gidecek güzel film var mi diye sordum?