LG G2 Kullanıcıları Kulübü

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=51098]RedDevil[/MENTION] o kadar uğraşmadım bi 400 bide 800 de denedim iso değerlerini yinede tam istediğim gibi çıkmadı aksine daha karanlık oldu bende otoda çektim lg aslında kendide açıklamıştı zaten bende neyin peşindeysem bi slr performansı bekliyorum sanki ortamda yeterli ışık olacak olursa harika resimler çekiyor örnek 4k video çektim telefonda 4k tvde deneme şansıda buldum 4k çekimde ortamda güzel ışık vardı yeterliydi bu videoyu bu telefonmu çekti diye ağzım açık kaldı inanılmaz muhteşem 4k video çekiyor ama iyi bir ışık olan ortamda aynı şekilde resimlerde öyle olması gerekiyor yani kısacası hangi marka telefon olursa olsun firmaların daha çok işleri var özellikle frame düşmesi düşük ışık geç odaklanma çok çalışmaları lazım çoookk

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@RedDevil o kadar uğraşmadım bi 400 bide 800 de denedim iso değerlerini yinede tam istediğim gibi çıkmadı aksine daha karanlık oldu bende otoda çektim lg aslında kendide açıklamıştı zaten bende neyin peşindeysem bi slr performansı bekliyorum sanki ortamda yeterli ışık olacak olursa harika resimler çekiyor örnek 4k video çektim telefonda 4k tvde deneme şansıda buldum 4k çekimde ortamda güzel ışık vardı yeterliydi bu videoyu bu telefonmu çekti diye ağzım açık kaldı inanılmaz muhteşem 4k video çekiyor ama iyi bir ışık olan ortamda aynı şekilde resimlerde öyle olması gerekiyor yani kısacası hangi marka telefon olursa olsun firmaların daha çok işleri var özellikle frame düşmesi düşük ışık geç odaklanma çok çalışmaları lazım çoookk

Hım. Foto konusunda nokia iyi. Zeis marka lens kullanıyor. Prof fotocu biri çekmiş güzel çıkmış :) Bende becerememiştim :D Makine çektiği kadar oluyor :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tamam bende kusurlarini soyluyorum. Arkadaslar israr ediyorda. G2 fiyatina gore iyi. Batarya va konusundada oyle. Ama kasa kalietisini falan babalarinin mali gibi savunuyorlar. Ya kotu iste kardesim. Pire icin yorgan yakmak lazim bazen. Tamam amenna iyi ozellikleri var sarj super vs. Ama alacak arkadaslara bunlari soylememiz lazim. Bizim tlflarinda sarji az gidior yapacak birsey yok. Herseyi super dememek lazim. Alin kullanin imkaniniz varsa hak verirsiniz bana. Benim demek istedigim sadece bu. N5 kasa kalitesi olarak performans olarak bana daha guzel geldi.

artılar 1500 lira gibi bir fiyata çeşitli kampayalarla daha düşük fiyatlarda gördüm neyse 1500 diyelim biz ortalama fiyata ne alıyosun 3000 mah batarya snapdragon 800 işlemci 2 gb ram uçak hızında internet keyfi hızlı arayüz iyi ışıklı ortamda olağan üstü resim kalitesi
eksiler: kaygan telefon çok fazla kaygan alt bardaki kocaman lg logosu sanki ben hangi marka kullandığımı bilmiyorum oranın yerine fiziksel tuşlar olabilirdi
oyunlarda aşırı ısınma sorunu aklıma gelen şimdilik bunlar yalan değil örnek arkadaşım s5 aldı 2200 liraya 2800 mah batarya saçma sapan çalışan shealth özelliği telefonu elimde sallıyorum adım sayıyor kalp ritmimi ölçüyorum 200 falan çıkıyor samsunga göre ölüyüm ben :) bazen nabız hiç yok hatta bi çoğunda kamera arızası çıktı samsung geri topluyor şimdi arızalı olanları yakıştımı şimdi bu samsunga kim bu yazılımcılar hiçmi denetlenmiyor bunlar hiçmi bakılmıyor htc m8 odaklanma için ayrı sensör yapmışlar yok bulanıklık ayarını kontrol etmek içinmiş ben bunu google cameranın play storeda yayınladığı google camera uygulamasıyla zaten yapabiliyorum gökyüzündeki parça parça bulutları tek bir kütleymiş gibi çekmesi bumudur yani ben neye 2000 lira küsürüler veiyorum nokıa 1520 arka arkaya resim çekmek istediğimde kamera uygulamasından kafasına göre çıkması hiç kimse dört dörtlük değil

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Evet cok kaygan arka kapaksz kulanamiyorum ben sahsen :))
Kac kere denediysem kilifsz kullanmayi hep dusürme tehlikesi yasadim :)))

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hım. Foto konusunda nokia iyi. Zeis marka lens kullanıyor. Prof fotocu biri çekmiş güzel çıkmış :) Bende becerememiştim :D Makine çektiği kadar oluyor :)

lensi kendi üretiyor bildiğim kadarıyla bi ara lgde ortak bi çalışma içine girmişti ama anlaşmak için nokıa dışladı lgyi ben olsam bende dışlarım kendin yap bi şeyler adamlar ekmeğini bölüşürmü hiç kurtlar sofrası işin dahada ilginci sony lg ile ortak pil üretiminemi giriyor diye bi ara haberler çıkmıştı bi ara lg zaten aynı zamanda pil üreticisi haber yalan yanlış olabilir diye düşündüm lg de sonye git kumda oyna anlamlarına varan dedikodular çıkmıştı nokıa yanında kimseyi istemiyor lg pil konusunda kimseyi ortak istemiyor kendi yağımda kavrulayım hesabında şimdi ne oldu herkes kendi alanında top sektiriyor samsungda apple sürekli başı belaya giriyor bi ara ne çok patent davaları hayır apple çaldı hayır samsung çaldı şu one plus türkiyeye gelsin artık artık yeni markalar istiyoruz yeni markalar görmek istiyoruz lg sony samsung yeter artık

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Evet cok kaygan arka kapaksz kulanamiyorum ben sahsen :))
Kac kere denediysem kilifsz kullanmayi hep dusürme tehlikesi yasadim :)))

bunun için silikon kapaklar var elde kayma hissini en aza indiriyor onları tavsiye ederim 10 liralık kapaklar bile iş görüyor

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
lensi kendi üretiyor bildiğim kadarıyla bi ara lgde ortak bi çalışma içine girmişti ama anlaşmak için nokıa dışladı lgyi ben olsam bende dışlarım kendin yap bi şeyler adamlar ekmeğini bölüşürmü hiç kurtlar sofrası işin dahada ilginci sony lg ile ortak pil üretiminemi giriyor diye bi ara haberler çıkmıştı bi ara lg zaten aynı zamanda pil üreticisi haber yalan yanlış olabilir diye düşündüm lg de sonye git kumda oyna anlamlarına varan dedikodular çıkmıştı nokıa yanında kimseyi istemiyor lg pil konusunda kimseyi ortak istemiyor kendi yağımda kavrulayım hesabında şimdi ne oldu herkes kendi alanında top sektiriyor samsungda apple sürekli başı belaya giriyor bi ara ne çok patent davaları hayır apple çaldı hayır samsung çaldı şu one plus türkiyeye gelsin artık artık yeni markalar istiyoruz yeni markalar görmek istiyoruz lg sony samsung yeter artık

bunun için silikon kapaklar var elde kayma hissini en aza indiriyor onları tavsiye ederim 10 liralık kapaklar bile iş görüyor

Sanırım yanlış biliyorsun. Hala zeiss ile çalışıyor. Yoksa görüntü kalitesi iyi olmaz. Buyur "ZEISS optik: Evet"

NSIndestructibL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kim ne derse desin şöyle bir gerçek var müşteri odaklı çalışan her telefonda hatalarını düzelten tek firma sony şimdi bunu söylüyorum diye herkes sony kullanıyorum yada fanboy sunacak beni ama bende g2 kullanıcısıyım.Sony ilk zyi sürdü piyasaya fakat ne ekran ne hoparlör nede işlemcisi iyiydi bu yüzden de fazla ısınıyordu adamlar z1i çıkardı işlemciyi düzelttiler ekrana yeni teknolojiler getirdiler şimdi de herkesin istediği z1 Compactı çıkardılar gayet başarılı telefon ilerde de z2 çıkacak peki onda ne değişti ekran değişti ses değişti ram arttırdı işlemcisi yeni nesil bide sıvı Soğutma koyacaklar dediler ısınma da olmaz telefonda ayrıca adamlar sürekli uygulamalarını güncelliyor benim g2ye 2 güncelleme geldiyse kardeşime verdiğim spye en az 6-7 güncelleme geldi bu arada güncelleme sadece hata var diye gelen saflar da var alakası yok güncelleme illa hata var diye gelmez yeni özellikler katmak için de gelebilir.Kısacası bence müşteriye en çok önem veren sony sadece fiyatı uçuk ama adamlar yapıyor allah var saygı duymak lazım.Benim aldığım zaman yaklaşık 7 ay önce bu paraya en iyisi g2 di bunu kabul ediyorum ama şuanda alacak olsam 1400e paralel İthalat z1 Compact alırdım hatta satıp almayı bile düşünüyorum kaç aydır güncelleme bekledik oda geldi ama sorunlu kusura bakmasın kimse ama bu saatten sonra ben kimseye LG önermem.Adamların tek sorunu yazılım bi kendilerini düzeltemediler arkadaş adamın g2 proya koyduğu yazılımlara bak madem 4.4 geldi bize madem onlar bu telefona da oluyor neden bize de gelmedi çok merak ediyorum ben niye mecbur muyum root cwm ve rom yüklemeye adamların umurunda değiliz resmen.Lg yi seviyordum herkes alma demesine rağmen aldım bu g2yi bu telefon tuttu İşte desteği esirgemez dediler ama ne oldu boş bundan sonra lg ile işim olmaz alırsam sony alırım oda memnun etmese tek çare Nexus kalır.Şuan bunları yazarken bile SwiftKey ile yazıyorum klavyesi çok kullanışsız ve hata veriyor bende.Bu arada güncellemeden sonra sık sık klavye bağlantısı sağlanamıyor hatası da veriyor yani bazen kamera açılmıyor.En sevmediğim şeydir firmaları kötülemek ama bu kadarda olmaz ki kardeşim.Hele bide g3 çıkınca arayüzü vs gelmesin bu cihaza o zaman güzel bi söveceğim lgye :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@RedDevil doğrudur hocam ama ben şahsen kamera konusunda daha çok sonyi beğeniyorum nokıa bile tam anlamıyla düşük ışıkta beklentiyi karşılamıyor gerçi düşük ışıkta başarılı hiç bir telefon yok biraz daha bir adım daha sony biraz daha iyi benim fikrim gördüğüm gözlemlediğim kadarıyla sony ıphone 6nın kamerasını üretçek anlaşıldımı son durum ne bilmiyorum ama nokıa bile ne kadar zeiss olsada sony kamera konusunda daha iyi

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@RedDevil doğrudur hocam ama ben şahsen kamera konusunda daha çok sonyi beğeniyorum nokıa bile tam anlamıyla düşük ışıkta beklentiyi karşılamıyor gerçi düşük ışıkta başarılı hiç bir telefon yok biraz daha bir adım daha sony biraz daha iyi benim fikrim gördüğüm gözlemlediğim kadarıyla sony ıphone 6nın kamerasını üretçek anlaşıldımı son durum ne bilmiyorum ama nokıa bile ne kadar zeiss olsada sony kamera konusunda daha iyi

Sony ile karşılaştırma yapmadım. Güzel diye bir kaç yerde görmüştüm.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@NSIndestructib lgnin en büyük kusuru yazılımsal desteği bugün artık note2 ye bile 4.4.2 geliyosa lg nin napmak istediğine anlam vermek imkansız kitkat nerdeyse bi yıl olcak g2nin altındaki modeller bile kitkat güncellemesini aldı g2ye daha yeni geldi g3 ile ilgili beklentiler yüksek g2dede öyleydi donanım güzel iyi ona bi laf yok ah işte şu yazılımsal destek bi sony kadar olamıyor sony z1de müzikle ilgili bi sıkıntı çıktı yazılım konusunda sony aynı hafta içinde bi güncellemeyle sorunu çözdü g2 donanıma verdiği önem kadar yazılımsal desteğede önem vermesi gerek bu saatten sonra katılıyorum g2 önerilmez fiyat performans açısından önerilebilir ama yok dersen ben 2500 liralara çıkçam o zaman s5ler htc m8ler z2 çıkıcak onları tavsiye ederim bende

Sony ile karşılaştırma yapmadım. Güzel diye bir kaç yerde görmüştüm.

ben kendi fikrimi belirttim ama geneldede bu böyle sony kamera konusunda daha iyi nokıada ekran konusunda çok iyi güneşli havada ekran yine full parlak sonyde burda patlıyor hem güneşli havada hemde film izlerken buda şundan kaynaklanıyor su geçirmez olduğu için sony ekranın altındak film ekranı mahvediyor bu z de berbattı z1de bi adım daha iyileşmiş z2 de su geçirmez olacak ama ekran sorununu tam anlamıyla çözebilceklermi kamerada sonyi ekranda nokıayı seste htc yi beğeniyorum g2dede batarya performansını beğeniyorum one plus gelecek deniyor türkiye pazarına ekranıyla sesiyle bataryasıyla çok iddiallılar adamlar bi gelsede denesek

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
G2 çöp gibi telefon. Buruşturup atın. :p

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ya kardeş birşey derdimde neyse sizi sayıyla mı yolluyorlar günde 2-3 kere şarj nedir la hakaret sayarım bunu G2 ' me bence bilmediğin konular hakkında konuşma kulaktan dolma bilgilerle gelip burda ortalık karıştırma kullanıyor olsaydın yazardın zaten kullanmıyorsun o yuzden yorum yapma bence objektif olun az!

Kullanıyor olsam sormam zaten...... neyini anlamadın şarjı ne kadar gidiyor diye soruyorum, pil performansı nasıl...............

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95

Kullanmadan olmuyor zaten mecbur kullaniyorum.tesekkurler bilgilendirme icin

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kullanıyor olsam sormam zaten...... neyini anlamadın şarjı ne kadar gidiyor diye soruyorum, pil performansı nasıl...............

Geri vites yaptın bakıyorum sormuyordun kullanmış gibi kesin konuşuyorsun yok günde 2-3 kere şarj yok s4 ten falandan kötü yapma Allah için. ;)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
LG G2 jelly bean benchmark testlerinde ya hile var ya da Kitkat sürümü G2 ye hiç iyi gelmemiş.

TechnoFire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Katiliyorum. 4.2.2 de 37.000i zorlamistim
4.4.2 de 27.000 yapamadi

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Antutu testinde 40000 Alsan ne olacak? Yani antutu neyi kanıtlıyor?

TechnoFire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu en ustte gorunce belki icimizde bi mutluluk olur 😀

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yok abi ya :D antutu tarafsız değil. Ben inanmıyorum onun sonuçlarına.

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Evet iste ondan bahsediyorum. Ama kitkatla değerler dustu. Neden anlamadım :)

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Lg G3 :mrgreen:

vznQPm.jpg

Burda su gözüme çarptı. Sanırım 2 farklı modeli olacak g3un. 2gb RaM 16 GB depolama ve 3gb RAM 32gb depolama.

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Az hafizaya az bellek

Bence mantıklı :) birde G3 mini çıkar. Al sana 3 tane telefon. Birde güncelleme de sıkıntı yaratmasalar güzel olacakta Onuda zaten ROM atarak cozuyoruz :p bu aksam kanada romunu yukleyecem 20e gelmiş kanada operator guncellemesiyle :)