LG G2 Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu konuyu okuyanlar

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Karşılaştığım sorulardan aklıma gelenler ve cevapları:

1. Flashtool ile yazılım yüklerken %49’da hata veriyor ne yapabilirim?

C: http://forum.shiftdelete.net/lg/362407-[rehber]-lg-g2-4-4-2-kitkat-surum-yukleme.html

2. Telefonumun sol hoparlöründen ses gelmiyor, telefonum bozuk mu?

C: http://forum.shiftdelete.net/lg/350500-g2'nin-sol-hoparloru-nden-neden-ses-cikmiyor.html

3. Telefonumu yeni aldım, nasıl şarj etmeliyim? İlk şarjda 12 saat bekletmem gerekir mi? Şarjım orta seviyedeyken şarja taksam ya da tam dolmadan şarjdan çeksem sıkıntı olur mu?

C: Hayır, sıkıntı olmaz. İlk şarjda 12 saat bekletmeniz gerekmiyor. Telefonun şarjını, gerekmedikçe %5’in altına düşürmeyin. Telefonunuzun şarjını tamamen sıfırlamayın! Tam dolumdan sonra saatlerce şarjda bekletmeyin!
En sağlıklı şarj yöntemi: Telefonunuzu %15’te şarja takın, %100 olduktan sonra sağ üst köşedeki batarya simgesi içinden şarj işareti kalkana kadar şarjdan çekmeyin!

4. Telefonumu yeni aldım ama ne gibi özellikleri var bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

C:
http://forum.shiftdelete.net/lg/350179-g2'nin-guzellikleri-ve-ince-detaylari.html

5. LG G2’de operatör üzerinden görüntülü görüşme var mıdır?

C: Hayır, yoktur. Görüntülü görüşme yapabilmek için Hangouts, Skype, Tango gibi programlar kullanabilirsiniz.

6. Whatsapp, Facebook Messenger gibi uygulamalarda Mobil Veri Bağlantısı kullanırken mesajları, bildirimleri alamıyorum fakat wi-fi kullanırken her türlü bildirim ve mesajı alabiliyorum, acaba telefonumun 3G sorunu mu var?

C: http://forum.shiftdelete.net/lg/348653-lg-g2'de-mobil-veri-agi-sorununun-cozumu.html

7. Telefonumun ekranı birden bir kapandı, hiçbir tepki vermiyor. Cihazım bozuldu mu?

C: 2 ihtimal var. Cihazınız brick olmuş olabilir ya da kilitlenmiş olabilir. Öncelikle kilitlenme ihtimalini düşünelim. Güç Tuşu + Ses Kısma tuşuna aynı anda basılı tutup ekranda LG logosu belirene kadar bekleyin. 10-15sn içinde telefon açılacaktır. Eğer açılmazsa 2 tuşa aynı anda basamamış olma ihtimaline karşı bu işlemi birkaç kez tekrarlayın. Bataryanızın bitmiş olabilme ihtimaline karşı bu işlemi bir de cihaz şarjdayken tekrarlayın. Eğer yine açılmazsa cihazınız muhtemelen brick olmuş demektir. Brick olmuşsa yapacağınız tek işlem var, teknik servise gitmek.

8. LG G2’de ekran görüntüsü nasıl alınır?

C: 2 şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

1- Düzenleme modu ile. Yani bir ekrandayken QuickMemo'yu açıp, sağ üst köşedeki "Kaydet" simgesine basıp "Galeri"ye kaydederek. Bu şekilde ekran görüntüsü alırken görüntünün üzerine çizimler de yapabilirsiniz. Bu mod gelişmiş bir moddur. Bu modu açmak için 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz.
1a. Dokunmatik tuşlara QuickMemo butonu ekleyerek,
1b. Dokunmatik tuşları parmağınızla yukarı çekerek,
1c. Bildirim çekmecesine kısayol tuşu ekleyerek.

2-
Arkadaki Ses Kısma+Güç tuşlarına aynı anda basarak. Zamanlamayı çok iyi ayarlamalısınız. Tuşlar birbirine bitişik olduğundan kolay şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Parmağınızı 2 tuşun ortasına koyup önceliği "Güç" tuşuna verecek şekilde yani milisaniyelik bir farkla, bir diğer değişle telefon bastığınız tuşun fonksiyonunu algılamadan "Ses kısma" tuşuyla birlikte basmış olmalısınız.

9. Tapatalk ile Foruma Nasıl Resim Yüklerim?

C: http://forum.shiftdelete.net/lg/3625...-yuklenir.html ([REHBER]Tapatalk ile Foruma Nasıl Resim Yüklenir?)

10. LG G2'ye Hard Reset Nasıl Atılır?

-Telefonu kapatın.
-Güç + Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun ve LG logosunu gördüğünüz anda 2 tuşu birden bırakın ve 1 saniye bile geçmeden tekrar basın. Beyaz bir ekran çıkacak (ingilizce yazar).
-Devam etmek için hep Güç tuşuna basın. (3 kez basmanız gerekecek. )
-Daha sonra android simgesi gelecek ve telefon sıfırlanarak açılacak.

Başka sorularınız olursa yeni konu açmak yerine bu başlık altından sorabilirsiniz. İyi forumlar.

menmoli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben olsam bukadar şey toplayıp yazmaya üşenirdim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
ben olsam bukadar şey toplayıp yazmaya üşenirdim.

Aslında böyle daha kolay. Her konuda ayrı ayrı cevap vermek yerine. :)

[MENTION=130683]Mehmet.Yildiz[/MENTION] rica etsem bu konu da sabitlenebilir mi?

beratfur67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güzel paylasım yeni alanlar için iyi olur :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Aslında bu konu için geç bile kaldık ama hâlâ bu tarz sorular soran olduğu için açmak istedim. :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Aslında böyle daha kolay. Her konuda ayrı ayrı cevap vermek yerine. :)

@Mehmet.Yildiz rica etsem bu konu da sabitlenebilir mi?

ellerine sağlık güzel bir konu olmuş :)
ama zaten G2 için halihazırda 2 konu var :)
http://forum.shiftdelete.net/lg/337420-lg-g2-ana-konu-and-detayli-inceleme.html
http://forum.shiftdelete.net/lg/341111-lg-g2-kullanicilari-kulubu.html

sabit konular baya fazla bile. ben bazılarını kaldırmayı düşünüyordum :D
G3 için konu açarsan onu sabitleriz artık :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yarı sabit olsun bari. :p Neyse sanmıyorum ama arkalara düşerse, arada bir "Güncel" diye mesaj atarız o zaman napalım. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada LG G2 Kullanıcılar Kulübü varken Ana Konu & Detaylı İncelemeye gerek yok bence.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Yarı sabit olsun bari. :p Neyse sanmıyorum ama arkalara düşerse, arada bir "Güncel" diye mesaj atarız o zaman napalım. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada LG G2 Kullanıcılar Kulübü varken Ana Konu & Detaylı İncelemeye gerek yok bence.

normalde onların ikisi bir olması gerek ama gözden kaçmış sanırım :) şuan birleştirmek yada birini silmekte olmaz :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yok silinsin demedim sabitliği kaldırılabilir yani. Sabit olarak Kullanıcı Kulübü yeter. :)

Kendi konuma yer açıyorum işte anlayın. :p :mrgreen:

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Yok silinsin demedim sabitliği kaldırılabilir yani. Sabit olarak Kullanıcı Kulübü yeter. :)

Kendi konuma yer açıyorum işte anlayın. :p :mrgreen:

ahahha yeni çaktım :D az daha dursunlarda zaten G3 çıkınca gider hepsi :mrgreen:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
dyby8epa.jpg

Buyrun.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Verdiğiniz linkte bir hata var. Bana cihazınızdaki resmin konumunu paylaşmışsınız. Resmi siteye yükleyiniz.

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Cihazınız şarjda olduğu için pek bir şey söyleyemem. O %'ler, harcanan miktarın %'leri. Ancak normal görünüyor. Yeni sürüm 4.4.2 ile daha iyi olacaktır.

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cihazınız şarjda olduğu için pek bir şey söyleyemem. O %'ler, harcanan miktarın %'leri. Ancak normal görünüyor. Yeni sürüm 4.4.2 ile daha iyi olacaktır.

Sizde android is yokken bende belli bir batarya yiyor. Nedir bu android is tam anlami ile.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sizde android is yokken bende belli bir batarya yiyor. Nedir bu android is tam anlami ile.

Sanırım bendeki com.android.systemui yazan ile sizdeki android.is aynı şeyler. Ben 4.4.2 kitkat sürüm kullanıyorum.
Bu android sistem arayüzü anlamına geliyor. Kitkat'ta bunlar neredeyse şarj yemiyor. Tüm şarjı ekran yediği için Ekran en üstte ve yüzdesi büyük. Çünkü %30'a gelene kadar tam 7 saat 10dk kullandım telefonu.

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sanırım bendeki com.android.systemui yazan ile sizdeki android.is aynı şeyler. Ben 4.4.2 kitkat sürüm kullanıyorum.
Bu android sistem arayüzü anlamına geliyor. Kitkatvi'ta bunlar neredeyse şarj yemiyor. Tüm şarjı ekran yediği için Ekran en üstte ve yüzdesi büyük. Çünkü %30'a gelene kadar tam 7 saat 10dk kullandım telefonu.

Teşekkür ederim..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Touchpal x klavye :)

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
En kolayi boyle olur tek index halinde yayin yapip kontrol etmek yoksa herkes tektek konu açarsa ve ayni konu olursa sayfa çöp olur tskler iyi dusunmusunuz..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
En kolayi boyle olur tek index halinde yayin yapip kontrol etmek yoksa herkes tektek konu açarsa ve ayni konu olursa sayfa çöp olur tskler iyi dusunmusunuz..

Teşekkürler. Bir de güncel tutmak lazım bu konuyu. Arka sayfaya düşmüş bile.

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
versiyon numarasının bir önemi varmı? 310k bir g2 alıcam eşime internetten teknosada 401k gördüm bilemedim. şimdi eğer 310 ekim telefonuysa 4ay yatmış oluyor pil performansı falan kafamı kurcaladı 401 daha yeni seri ancak ona da radyo yüklenmiyormuş. bilen arkadaşlardan yorum alabilirsem. şimdi başka telefon almak istemiyorum pek de şu seri numarası olayına kafam takıldı

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

-Telefonu kapatın.
-Güç + Ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun ve LG logosunu gördüğünüz anda 2 tuşu birden bırakın ve 1 saniye bile geçmeden tekrar basın. Beyaz bir ekran çıkacak (ingilizce yazar).

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1

-Telefonu kapatın.

Hard reset ne gibi durumlarda atılmalı?

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
versiyon numarasının bir önemi varmı? 310k bir g2 alıcam eşime internetten teknosada 401k gördüm bilemedim. şimdi eğer 310 ekim telefonuysa 4ay yatmış oluyor pil performansı falan kafamı kurcaladı 401 daha yeni seri ancak ona da radyo yüklenmiyormuş. bilen arkadaşlardan yorum alabilirsem. şimdi başka telefon almak istemiyorum pek de şu seri numarası olayına kafam takıldı

üretildiği tarihten baska bisi degil, sadece 309 ve 310 serileri engelsiz,diger serilerde engeller mevcut o .kadar batarya ile.ilgili bisi yok yani, ister yatsin ister yatmasin, bataryalar gelmeden once şoklanarak geldigi icin. sn calistirdiginda yeni.uretilmis gibi calisir, sorun olmaz yani

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Konu güncel.

Son mesajlar