rom ve batarya sorunu

Bu konuyu okuyanlar

alpwindy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar değerli arkadaşlar,forumda yeniyim bir soru sormak için katıldım pek bilmiyorum buraları lakin,ben sorucagım soruları biraz madde halinde sıralamak istiyorum,

dün gece telefonumun şarjı %5 ti önceden 1 2 saatte %100 olan j7 prime telefonum artık 1 2 günde bile %100 olmuyordu hatta bazen sarj aletine takmama rağmen sarj yeri gelip kapanıyordu öncellikle bunun sebebi bataryamıdır sarj soketimidir, ilk sorum buydu

ardından tekrar söyledigim gibi dün gece telefonumun sarjı %5 ti telefona TWRP ile custom rom atarken telefon herşey güzel gidiyordu lakin telefonumda sd card olmadıgı için flash otg kablosu ile yapıyordum herşeyi kurdum prometheus 2 oneUI kuruyordum bu arada samsung yazısı geldi yanıp sönen ekran ve bir süre bekledi orda 15 20dk gibi bir süre veya daha fazla ama kesinlikle daha az değil ardından ben dayanamadım flash otg yi çıkardım telefonun sarjı az oldugu için biticek diye sarj a taktım sonra telefon baktım olmuyor ses kısma+güç+ana ekran tuşuna basılı tutarak kapattım ve aynı şeyi tekrar yaptım ama aynı şeyi yaparken telefon kapandı şuanda telefonda işletim sistemi yok sanırım çünki dün gece zarda olsa biraz sarj ederek telefonu normal açtım ve TWRP menüsüne atıyor onda sorun yok gene kurarım lakin telefon sarja takıyorum samsung j7 prime ekranı geliyor 5 sn sonra kapanıyor başka ekrana geçmeden bunun sebebi telefonun içinde sarj olmamasımı bataryayı değiştirsem sarja taktıgımda telefon açılırmı? çünki eğer açılırsa gene custom rom atıp telefonu geri hayata döndürebilirim

NOT:telefon brick olmadı,yani ben öyle düşünüyorum cünki telefon eğer brick olsaydı tepki vermezdi ama ben sarja taktıgım zaman ve güç tuşunu basılı tuttuğum zaman 5 saniyeliğine samsung j7 prime ekranı gelip sonra kapanıyor telefon

eğer bataryayı değiştirirsem ve sarj soketini telefon sarj olurmu tekrar cünki telefon sarj olmadan rom atamam

bu arada fotoğraf atamıyorum cünki telefon mağdur işte ama gerekirse eğer fotoğraf denerim çekmeyi

YANITLAYAN HERKESE,BİNLERCE TEŞEKKÜRLER

Son mesajlar