Letgo dolandırıldım

Bu konuyu okuyanlar

BurakY0

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Merhaba arkadaşlar letgodan ürün alacaktım bugün dolandırıldığımı anladım parayı gönderdim adi soyadı ibanı tc si numarası var şikayetçi olsam paramı alabilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar letgodan ürün alacaktım bugün dolandırıldığımı anladım parayı gönderdim adi soyadı ibanı tc si numarası var şikayetçi olsam paramı alabilir miyim?
Benim gibi dolandırılan da varmı

Son düzenleme:

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260

Bu devirde kimseye güvenilmez bence 1 tl de olsa hakkını ar şikayet et letgodan da bişey alınmaz ya millet 0 fiyatından daha pahalıya 2.el koyuyor

BurakY0

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Geçmiş olsun bu tarz şeylerde kanıtlar önemlidir diye düşünüyorum. Arkadaşımın başından geçen bir olayı da ekliyim okuyanlara tecrübe olsun yapacakları alışverişte dikkatli olsunlar ; Arkadaşım yaklaşık 3 ay önce 2. el Apple watch 3. nesil cihazı satın almak üzere satıcısıyla buluşuyor.Takas gerçekleşiyor her şey normal. Ancak 2 gün sonra paranın sahte olduğu market alışverişinde anlaşılıyor . Demem oki elden alışverişleri tamamlamadan önce gidin atmye satıcı ile beraber parayı transfer ettirin.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Tabiri caizse Kan bile alırsın. Donanımhaberde konusu vardı bunun, bir arkadaş ta dolandırıcıya maruz kalıyor elinde tc filan var, şikayetçi oluyor süreç biraz uzun sürüyor ama dolandıran hapis ile cezalandırılıyordu. Konusunu bulamadım.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Telefon başkasına kayıtlı olabilir IBAN başka birinin hesabı olabilir. Bu durumda iş biraz daha uzayabilir.

MrOwL0

Asistan
Reaksiyon puanı
448
Çok geç olmadan şikayette bulunun

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Parayı kendi elinle atmışsın. Görmeden almaman gerekiyordu. Bu dolandırıcılığa girmez bence.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Hemen en yakın güvenlik kuvvetlerine gitmelisin. Durumu izah etmeli elinde ki bilgileri paylaşmalısın. Parayı eft/havale yaptıysan dekontu vardır bulunur illa ki. Onlar sana neler yapılabileceğini, ne yapman gerektiğini yada ne olacağını izah eder. Kurtulabilirse paranı kurtarırsın, kişi bulunursa şikayetçi olabilirsin bende tam bilemiyorum neler olacağını. Güvenlik güçlerine gitmelisin.

Latiroz Kaipa

Müdavim
Reaksiyon puanı
636
maxresdefault.jpg

Swochtiar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35

Heyy! Merhaba, sorunundan dolayı geçmiş olsun. Şunları yapabilirsin!

- Tazminat davası açarsan verdiğin paranın kat ve katını alabilirsin. Ama bu senin kararına kalmış bir şey tekrardan geçmiş olsun.

İyi geceler