Letgo dolandırıldım

Bu konuyu okuyanlar

BurakY0

Asistan
Merhaba arkadaşlar letgodan ürün alacaktım bugün dolandırıldığımı anladım parayı gönderdim adi soyadı ibanı tc si numarası var şikayetçi olsam paramı alabilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar letgodan ürün alacaktım bugün dolandırıldığımı anladım parayı gönderdim adi soyadı ibanı tc si numarası var şikayetçi olsam paramı alabilir miyim?
Benim gibi dolandırılan da varmı

Son düzenleme:

mg4446

Doçent
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim gibi dolandırılan da varmı
Bu devirde kimseye güvenilmez bence 1 tl de olsa hakkını ar şikayet et letgodan da bişey alınmaz ya millet 0 fiyatından daha pahalıya 2.el koyuyor

Kaptomeister

Asistan
Geçmiş olsun bu tarz şeylerde kanıtlar önemlidir diye düşünüyorum. Arkadaşımın başından geçen bir olayı da ekliyim okuyanlara tecrübe olsun yapacakları alışverişte dikkatli olsunlar ; Arkadaşım yaklaşık 3 ay önce 2. el Apple watch 3. nesil cihazı satın almak üzere satıcısıyla buluşuyor.Takas gerçekleşiyor her şey normal. Ancak 2 gün sonra paranın sahte olduğu market alışverişinde anlaşılıyor . Demem oki elden alışverişleri tamamlamadan önce gidin atmye satıcı ile beraber parayı transfer ettirin.

Lazzz

Rektör
Tabiri caizse Kan bile alırsın. Donanımhaberde konusu vardı bunun, bir arkadaş ta dolandırıcıya maruz kalıyor elinde tc filan var, şikayetçi oluyor süreç biraz uzun sürüyor ama dolandıran hapis ile cezalandırılıyordu. Konusunu bulamadım.

Fakehero

Çikolata çikita çiki çiki ta
Yönetici
Moderatör
Özel başlık
English Teacher
Telefon başkasına kayıtlı olabilir IBAN başka birinin hesabı olabilir. Bu durumda iş biraz daha uzayabilir.

Overclocked

Profesör
Özel başlık
#RVN
Parayı kendi elinle atmışsın. Görmeden almaman gerekiyordu. Bu dolandırıcılığa girmez bence.

CheriouR

Asistan
Hemen en yakın güvenlik kuvvetlerine gitmelisin. Durumu izah etmeli elinde ki bilgileri paylaşmalısın. Parayı eft/havale yaptıysan dekontu vardır bulunur illa ki. Onlar sana neler yapılabileceğini, ne yapman gerektiğini yada ne olacağını izah eder. Kurtulabilirse paranı kurtarırsın, kişi bulunursa şikayetçi olabilirsin bende tam bilemiyorum neler olacağını. Güvenlik güçlerine gitmelisin.

Müptezel Gyn

Profesör
maxresdefault.jpg

SDN Son Haberler

Son mesajlar