Lenevo/MSİ/Monster

Bu konuyu okuyanlar

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
merhaba bu üç marka arasında lenevo legion//MSİ GL GE 74//Monster tulpar

bu üç markanın işlemcileri ekran kartları depolamarı ortalama aynı
i7/10.gen
16gb ram
6gb ekran kartı Gtx2060
çift fan soğutma
hemen hemen özellikleri benzer lakin özellikle msi hakkında ve monster hakkında çok şikayet okudum kafama takıldı ama lenevo legionu alan herkes çok beğenmiş
birde msi in ekran menteşe sorunu varmış
görüşleriniz ile bana yardımcı olursanız çok manmun olurum

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662

i7/10.gen
16gb ram
6gb ekran kartı Gtx2060
çift fan soğutma
hemen hemen özellikleri benzer lakin özellikle msi hakkında ve monster hakkında çok şikayet okudum kafama takıldı ama lenevo legionu alan herkes çok beğenmiş
Sana şöyle söyleyeyim 3 markaya da gönül rahatlığıyla güvenebilirsin. Etrafımda monster laptop kullanan çok aradaşım var ve hele bir arkadaşım 4. yaşını doldurduğunu fakat hala ilk günkü gibi bir kasası olduğunu söylüyor .Lenovo ise benim kullanığım bir marka 9.yaşını doldurmuştu windows 7 de hala uçak gibi çalışıyordu benim peder sinirlenip duvara fırlatmasaydı hala benimle olacaktı :). MSİ laptop kullanmadım yalan yok fakat zamanında ekran kartım(gtx 970) ana kartım (z97 gaming 5) msi idi çokda memnundum :) . Kaliteli ürünler , hangisi hoşuna giderse almanı öneririm .

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Monster tamamen şansa bakar ama çoğu hatalı. Memnun olanda var ama olmayan baskın. MSI ürünlerini sadece desktopta alın zaten. Lenovo Legion sizi rahat 5 yıl götürür zaten. Bence Lenovo alın

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sana şöyle söyleyeyim 3 markaya da gönül rahatlığıyla güvenebilirsin. Etrafımda monster laptop kullanan çok aradaşım var ve hele bir arkadaşım 4. yaşını doldurduğunu fakat hala ilk günkü gibi bir kasası olduğunu söylüyor .Lenovo ise benim kullanığım bir marka 9.yaşını doldurmuştu windows 7 de hala uçak gibi çalışıyordu benim peder sinirlenip duvara fırlatmasaydı hala benimle olacaktı :). MSİ laptop kullanmadım yalan yok fakat zamanında ekran kartım(gtx 970) ana kartım (z97 gaming 5) msi idi çokda memnundum :) . Kaliteli ürünler , hangisi hoşuna giderse almanı öneririm .
geçmiş olsun öncelikle :( bende lenevo kullanıcısıydım gayet menmun kalmıştım msi dediğiniz gibi kalitesinin iyi olduğu kadar görüntüleride çok güzel tabi sırf görüntü diye alınmaz ama gerçektende güzel teşekkü
r ederim:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monster tamamen şansa bakar ama çoğu hatalı. Memnun olanda var ama olmayan baskın. MSI ürünlerini sadece desktopta alın zaten. Lenovo Legion sizi rahat 5 yıl götürür zaten. Bence Lenovo alın
kesinlikle lenevo çok uzun zamanlar çalışıyor banamısın demiyor heralde lenevo terihinde bulunacağım bende

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
geçmiş olsun öncelikle :( bende lenevo kullanıcısıydım gayet menmun kalmıştım msi dediğiniz gibi kalitesinin iyi olduğu kadar görüntüleride çok güzel tabi sırf görüntü diye alınmaz ama gerçektende güzel teşekkü
r ederim:)

kesinlikle lenevo çok uzun zamanlar çalışıyor banamısın demiyor heralde lenevo terihinde bulunacağım bende
Lenovonun benim gördüğüm tek sorunu kapak menteşesini sıkıştıryor bazı modeller ama Legionun kapak yapısı bi garip o yüzden pek sorun çıkarmaz. Ama eğer 2 3 sene sonra kapak ağırlaştıysa direk servise götür direk kırıyor bilgisayarın kasasını. Ama bence böyle bi sorun çıkmaz. Çünkü Legion üst segment

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Lenovonun benim gördüğüm tek sorunu kapak menteşesini sıkıştıryor bazı modeller ama Legionun kapak yapısı bi garip o yüzden pek sorun çıkarmaz. Ama eğer 2 3 sene sonra kapak ağırlaştıysa direk servise götür direk kırıyor bilgisayarın kasasını. Ama bence böyle bi sorun çıkmaz. Çünkü Legion üst segment
evet katılıyorum kaç gündür araştırıyordum bende sonunda 3 marka arasında tercih yaptım şimdi birindede yapmam gerekiyordu karar verildi :D teşekkürler yorumlarınız için

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Hepsinde sıkıntı var ama bir sorun olduğunda monster'ın sıkıntını daha çabuk gidereceğini düşünüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Eğer dediğiniz kasa MSI'ın GE75 Raider kasası ise direkt MSI öneririm. Kasa malzeme yapısı olarak diğerlerinden daha önde. MSI'ın kendi yazılımları da daha iyi. İç tarafta kullanılan soğutma malzemeleri olsun, klavye olsun daha önde.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kalitesini tatmış biri olarak hiç düşünmez MSI derdim.
diye bir cümle kurayım kafan iyice karışsın :D

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

i7/10.gen
16gb ram
6gb ekran kartı Gtx2060
çift fan soğutma

Tüm donanım bileşenleri eşit olduğunu varsayarak kasa kalitesi ve Görkem Say'ın da söylediği gibi iç yağısındaki yazılımın cihaza daha iyi hükmetmesi açısından bende MSI almanızı tavsiye ederim. Ayrıca MSI notebook'larda soğutma performansı herzaman bir tık daha iyi oluyor rakiplerine göre.

Üç marka içinde büyük ihtimalle en pahalı olan MSI'dır en f/p ürünü monster'dır.

Ben olsam lenovo almazdım. MSI'ın kalitesi kadar bir ürün sunmuyorlar ama ona yakın fiyat istiyorlar genelde. Ama monster en azıdan daha uygun fiyata donanım satıyor bütçe dostu biraz daha.

Bu arada monster cihazlarının uygun fiyatlı olmasının başlıca sebeplerinden biri kasa kalitesinin kötü olması. Yani kasa kalitesinden çalıp donanıma yükleniyorlar.

Başka söylemek istediğim bir konu monster'ın servis kalitesi. Müşteri memnuniyeti odaklı bir servisi var. Cihazın içinde bir donanım yükseltmesi yapacağınız zaman garanti dışı kalmıyor, garantisi bitse bile ömür boyu 6 ayda bir ücretsiz bakım imkanı var. Bunlar gerçekten çok güzel imkanlar. Ben mesela bendeki monster'ın içini hiç açmadım, veriyorum servise temizliyorlar 3-5 gün içinde hazır diye arıyorlar. Geçerken alıyorum. Ücretsiz işlemci fanını da değiştiriyorlar. Bunlar alışılmış servis imkanları değil.

O nedenle ya paranızı cebinizde tutun monster alın yada bastırın parayı MSI alın, derim ben.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Lenovo daha iyi multi media tuşları için bişey kurmana gerek yok...

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tüm donanım bileşenleri eşit olduğunu varsayarak kasa kalitesi ve Görkem Say'ın da söylediği gibi iç yağısındaki yazılımın cihaza daha iyi hükmetmesi açısından bende MSI almanızı tavsiye ederim. Ayrıca MSI notebook'larda soğutma performansı herzaman bir tık daha iyi oluyor rakiplerine göre.

Üç marka içinde büyük ihtimalle en pahalı olan MSI'dır en f/p ürünü monster'dır.

Ben olsam lenovo almazdım. MSI'ın kalitesi kadar bir ürün sunmuyorlar ama ona yakın fiyat istiyorlar genelde. Ama monster en azıdan daha uygun fiyata donanım satıyor bütçe dostu biraz daha.

Bu arada monster cihazlarının uygun fiyatlı olmasının başlıca sebeplerinden biri kasa kalitesinin kötü olması. Yani kasa kalitesinden çalıp donanıma yükleniyorlar.

Başka söylemek istediğim bir konu monster'ın servis kalitesi. Müşteri memnuniyeti odaklı bir servisi var. Cihazın içinde bir donanım yükseltmesi yapacağınız zaman garanti dışı kalmıyor, garantisi bitse bile ömür boyu 6 ayda bir ücretsiz bakım imkanı var. Bunlar gerçekten çok güzel imkanlar. Ben mesela bendeki monster'ın içini hiç açmadım, veriyorum servise temizliyorlar 3-5 gün içinde hazır diye arıyorlar. Geçerken alıyorum. Ücretsiz işlemci fanını da değiştiriyorlar. Bunlar alışılmış servis imkanları değil.

O nedenle ya paranızı cebinizde tutun monster alın yada bastırın parayı MSI alın, derim ben.
cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim ama dediğiniz gibi monsterın servisi gerçektende çok başarılı malzeme kalitesi konusundada haklısınız msi ın servisine herkes çok kötü dediği için ilk bi geri çekilmiştim ama oda zaten ithal monster yerli olduğu için servisi daha başarılı msi a 15bin verilecek paraya monsterda en üst donanımlı bilgisayarlar var gerçekten baya arada kalmıştım en sonunda kura çekicem :D

Kalitesini tatmış biri olarak hiç düşünmez MSI derdim.
diye bir cümle kurayım kafan iyice karışsın :D
reis vallaha öyle anneyimi daha çok seversin babanımı dediklerindeki suskunluğu yaşıyorum :D

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Lenovo daha iyi ki.
normalde bende öyle düşünüyorum hatta lenevo kullanıcısyım 7,5 yıldır bilgisayarda tık yok sadece beklentilerimi karşılamıyor yeni abileri gerekiyor lenevoya legion baya hoşuma gitti fiyatıda bence makul geldi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Lenovo'nun Y540 kasası, GE 75 Raider kasasının rakibi değil bu arada. Bu kasanın rakibi Y740 kasası. Bana kalırsa Lenovo ürünlerine göre fazla fiyat istiyor.

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Lenovo'nun Y540 kasası, GE 75 Raider kasasının rakibi değil bu arada. Bu kasanın rakibi Y740 kasası. Bana kalırsa Lenovo ürünlerine göre fazla fiyat istiyor.
evet o dediğinizi birkaç unboxing yapanlarda söylemişti artık bizzat gidip inceleyip karar vereceğim yoksa baya karışıyor kafam msi ve lenevonun uzun vadede kullanacağımdan eminim msi,ın anakartları çok kaliteli birde arkadaşlarımda baya tavsiye etti onu

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117

sağlam silkeliyorlar...

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hemde nasıl :D şu canavarlara bak gerçek

sağlam silkeliyorlar...
hemde nasıl :D isminin hakkını veriyorlar gerçektende ama tulpar t5 yerine lenevo çok daha mantıklı bence gerçi ikiside plastik kasa ama lenevonun menteşeleri çok kaliteli t5 plastik değilmi ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
plastik galiba aluminyum Macbook pro da var galiba...

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Eğer temizliğine dikkat eden ve çok titiz bir insansan MSI almamalısın bence çünkü fırçalanmış kasaları çok parmak izi bırakıyor ve aşırı derecede kirleniyor. Laptopun klavyesini sanki kullanma dermişcesine yapmışlar gibi daha önce deneyimleme fırsatım oldu ilk oyuncu laptopum MSI'dı. Aslında kötü marka değil ama bu iş biraz da şans işi ve kişisel tercihler önemli. Bazı insanlar mesela o kasa kirli durduğunda takmıyordur bile :) Lenovo Legion diyorum ben.

Son mesajlar