Bu konuyu okuyanlar

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Merhabalar,
Laptop araştırıyorum ama belki forumda kullananları vardır diye sizlere de sormak istiyorum.
Beni minimum 5-6 sene götürecek tarzda laptop almayı planlıyorum. Ekran kartı 1660ti - 2060 - 2070 3lüsünden birisi olacak
işlemcisi i7 8750H yada i7 9750H olacak (9750H yeni nesil olduğu için tercihim).
Ram 16 GB DDR4 2666Mhz (32de olur ama gereksiz fazla olur).
Ekran düşüncem aslında almışken 17.3" almak. Çünkü çok aşırı bir taşıma sorunum yok o yüzden +1kg çok sıkıntı yaratmaz ve büyük ekranda oyun vs daha iyi olur.
Kasası taş gibi olmalı yani sağlam dayanıklı olmalı aksi halde bana hayatta 5-6 sene dayanmaz. Şuanki laptopum Lenovo z510 i7 modeli ve 5.5senedir kullanıyorum harbi sağlam.
Ses kalitesi ve şiddetide iyi olsun açıkçası çünkü film ve müzik hobilerimden ve özellikle müziği sık sık dinlerim ve her zaman kulaklık takılmıyor :S

Geleyim benim incelediklerime;
1) Lenovo Legion Y740 (Alüminyum kasa, 17.3", 16GB Ram, RTX 2060, i7 8750H, 1TB + 256GB...)
2) Lenovo Legion Y540 (Y740 gibi ama farkı 15.6", GTX 1660 Ti, i7 9750H, 1TB + 256GB, kasası sert plastik)
3) MSI GE75 ve GE65 modelleri. Bunlarda i7 9750H, 16GB, RTX 2060, 256 SSD falan, Alüminyum ile sert plastik karısımı kasalar.
4) Asus ROG serisine bakmak istiyorum ama hakkında düzgün bişiler bulamıyorum ve gözümle görüp elimle kontrol edebileceğim platformu yok (satan çok az)
5) HP Omen seriside ROG gibi bulamıyorum kontrol için ama HP 'ye karşı biraz alerjim var
6) DELL Alienware serisi gene göremediğim merak ettiğim serilerden
4) MSI'ın GL65-75 gibi GE sersine nazaran bir alt model olan seriyide inceledim ama GE daha mantıklı bir tercih oldugu için ilk 3e onu yazdım.

İçinde bunları kullanan yada gözüyle görüp eliyle kontrol etme şansı bulan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Çok teşekkürler

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
HP Omen bizzat kendim kullandım 1 sene sonra ise abime geçti o kadar ön yargılı olacak bir durum yok gayet memnundum bilgisayardan tek sıkıntısı inanılmaz fazla ısınıyor, 9750H işlemci olduğu için ısınması normal fakat bu biraz daha ısınıyor çok sorun değil derseniz kesinlikle öneririm. Onun dışında 1-2 kere az süreyle msi kullandım (farklı modeller) açıkçası çok memnum etti beni hem sade görünümü hem de diğer özellikleriyle çok hoş bilgisayar ve benim tavsiyem msi dir diğer markaları bilmiyorum. Msi de ısınıyor ama fazla değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Tam bütçe verebilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. 10K üstü diyince iş çok farklı yerlere gidebilir :)

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
HP Omen bizzat kendim kullandım 1 sene sonra ise abime geçti o kadar ön yargılı olacak bir durum yok gayet memnundum bilgisayardan tek sıkıntısı inanılmaz fazla ısınıyor, 9750H işlemci olduğu için ısınması normal fakat bu biraz daha ısınıyor çok sorun değil derseniz kesinlikle öneririm. Onun dışında 1-2 kere az süreyle msi kullandım (farklı modeller) açıkçası çok memnum etti beni hem sade görünümü hem de diğer özellikleriyle çok hoş bilgisayar ve benim tavsiyem msi dir diğer markaları bilmiyorum. Msi de ısınıyor ama fazla değil.
Öncelikle teşekkür ederim yorumun için. HP için şöyle bişi yaşadım. Zamanında 1400e HP Laptop aldım. Zamanla sıkıntı oldu ekranı gitti açarken çerçevesinide kırdım menteşede gitti. Yani laptopun alt kısmı çalışıyor ama üst kısmı değişecek herşeyi ile. Servis 1250 TL ücret çıkardı :D Beni rezil etti çöpe attım pcyi komple. HP kalitesi ve servisi ile ilgili çok kötü şeyler kaldı aklımda oradan :D
MSI kaliteli bir havası ve sağlam havası var. Özellikle MSI GE75 raider'larda soğutma sistemi ve ses sistemi çok iyiymiş incelemelerde hep öyle bahsediyorlar. Aklıma yatan bir bilgisayar ama kullananlarada sormak gerek, önemli olan son kullanıcı deneyimidir.

Tam bütçe verebilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. 10K üstü diyince iş çok farklı yerlere gidebilir :)
Yani ortalama 10-15k arası. 10k+ diyince tabi ucu açık oldu :D İşlemci ekran kartı vs özelliklerini verdim onlarn genel fiyatı zaten 10-15 arasında oluyor ^^

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Öncelikle teşekkür ederim yorumun için. HP için şöyle bişi yaşadım. Zamanında 1400e HP Laptop aldım. Zamanla sıkıntı oldu ekranı gitti açarken çerçevesinide kırdım menteşede gitti. Yani laptopun alt kısmı çalışıyor ama üst kısmı değişecek herşeyi ile. Servis 1250 TL ücret çıkardı :D Beni rezil etti çöpe attım pcyi komple. HP kalitesi ve servisi ile ilgili çok kötü şeyler kaldı aklımda oradan :D
MSI kaliteli bir havası ve sağlam havası var. Özellikle MSI GE75 raider'larda soğutma sistemi ve ses sistemi çok iyiymiş incelemelerde hep öyle bahsediyorlar. Aklıma yatan bir bilgisayar ama kullananlarada sormak gerek, önemli olan son kullanıcı deneyimidir.

HP fazla ısınıyor bence Msi çok daha iyi ama şunu söyleyim 7 senelik toshiba laptopum var şu an onu kullanıyorum açıkçası gta5 de bile yüksekte 50-60 fps veriyor ?? yani yüksek bilgisayara ihtiyacım yok sadece deneyimlemek istediğimden kullanmıştım yani öyle inceleme için kullanmadım çok bir şey söylemiyorum o yüzden.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
HP fazla ısınıyor bence Msi çok daha iyi ama şunu söyleyim 7 senelik toshiba laptopum var şu an onu kullanıyorum açıkçası gta5 de bile yüksekte 50-60 fps veriyor ?? yani yüksek bilgisayara ihtiyacım yok sadece deneyimlemek istediğimden kullanmıştım yani öyle inceleme için kullanmadım çok bir şey söylemiyorum o yüzden.
7 senelik Toshiba'nın sistem özellikleri nedir?

Armadions

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
7 senelik Toshiba'nın sistem özellikleri nedir?
Intel Core i7 3630QM - 2.4 GHz (Turbo Boost Teknolojisi İle Max 3.4 GHz) 6 MB Önbellek
RAM4GB DDR3 1600 Mhz. (Max. 16 GB)
HARDDİSK KAPASİTESİ1 TB SATA (5400 Rpm) HDD
İŞLETİM SİSTEMİMicrosoft Windows 8
EKRAN KARTIAMD Radeon HD 7670M (2 GB DDR3) Ekran Kartı

Bu bilgisayar satılsaydı şu an 5500-6000 TL civarlarında olacaktı, birde ben ramını 8gb yaptım. Toshiba satellite l855-14N

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Yani ortalama 10-15k arası. 10k+ diyince tabi ucu açık oldu :D İşlemci ekran kartı vs özelliklerini verdim onlarn genel fiyatı zaten 10-15 arasında oluyor ^^
Alienware öneririm hocam. Malzeme kalitesi olarak üstüne yok. İç aksam magnezyum alaşımdan yapılır. Soğutma performansı çok iyi. Yazılım desteği yok iyi. MSI da aynı şekilde gayet iyidir lakin arada şöyle bir fark var. Alienware premium bir garanti hizmetine sahipken MSI TR garantisi pek iyi değil bunu belirteyim. MSI RTX 2070 ile öne çıkarken Alienware modeli genel malzeme kalitesi anlamında bir tık daha iyidir.
Birde bu ürünün stok bilgisini sormak lazım 2070 istenirse.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Alienware öneririm hocam. Malzeme kalitesi olarak üstüne yok. İç aksam magnezyum alaşımdan yapılır. Soğutma performansı çok iyi. Yazılım desteği yok iyi. MSI da aynı şekilde gayet iyidir lakin arada şöyle bir fark var. Alienware premium bir garanti hizmetine sahipken MSI TR garantisi pek iyi değil bunu belirteyim. MSI RTX 2070 ile öne çıkarken Alienware modeli genel malzeme kalitesi anlamında bir tık daha iyidir.
Birde bu ürünün stok bilgisini sormak lazım 2070 istenirse.

Çok güzel yazmışsınız. Dün bilerek direk yanıt atmadım. Alienware'i daha detaylı araştırdım inceledim ve türkiyede resmi bir satışı yok gibi. Türkçe Q klavye dahi çıkartmıyorlar. Ebrar bilgisayar gibi bir iki yer aracı olup satıyor sanırım. Çok çok az var ve fiyatlar gerçekten çok yukarda.
MS'de ise 2070 2080 ekran kartlarının MAX Q olmasından şüpheleniyorum çünkü detay yazmıyorlar ve olmadığınıda demiyorlar (gördüğüm kadarıyla)
MAX Q olunca cazibesini cidden yitiriyor çünkü.

EDIT: şuandaSakarya vatan mağazasına gidiyorum MSI GE75'i canlı görmek incelemek için. Mağazalarda bulmak imkansız gibi bişi bu laptopu ya. Hepsiburada harici satan çok az yer var MSI'larıda

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çok güzel yazmışsınız. Dün bilerek direk yanıt atmadım. Alienware'i daha detaylı araştırdım inceledim ve türkiyede resmi bir satışı yok gibi. Türkçe Q klavye dahi çıkartmıyorlar. Ebrar bilgisayar gibi bir iki yer aracı olup satıyor sanırım. Çok çok az var ve fiyatlar gerçekten çok yukarda.
MS'de ise 2070 2080 ekran kartlarının MAX Q olmasından şüpheleniyorum çünkü detay yazmıyorlar ve olmadığınıda demiyorlar (gördüğüm kadarıyla)
MAX Q olunca cazibesini cidden yitiriyor çünkü.

EDIT: şuandaSakarya vatan mağazasına gidiyorum MSI GE75'i canlı görmek incelemek için. Mağazalarda bulmak imkansız gibi bişi bu laptopu ya. Hepsiburada harici satan çok az yer var MSI'larıda
Resmi satışı var aslında satılan Alienware ürünleri Dell garantili satılıyor fakat satış miktarı çok fazla değil çünkü bayağı pahalı laptoplar. MaxQ ortalama %10-15 arası daha az performans veriyor o da ısınmayı engellemek için yani çok büyük bir handikap diyemem.

Son mesajlar