Monster - MSI - ASUS Laptop Tercihi

Bu konuyu okuyanlar

mhmtgnydn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleyküm arkadaşlar, yeni bir laptop almayı düşünüyorum ve çok kararsız kaldım.

i7 işlemci, GTX1060 ekran kartlı ve 16 GB RAM gibi sistem özelliklerine bakıyorum ve aklıma Asus, Monster ve MSI gibi markalar vardı.
-- Fakat Asus'un yüksek fiyatına rağmen malzeme kalitesi pek tatmin etmedi, klavyede yazı yazarken tuşlar sanki emanet duruyor gibime geldi belkide kullanmış olduğum model sadece böyleydi bilemiyorum.

-- Diğer bir seçenek olarak MSI, gerçekten çok yüksek fiyatlara sahip ve bakmış olduğum model GE63 7RD, GE73 7RD, tasarımı ve sistem özellikleri ciddi anlamda çok iyi fakat laptop içinde 9-10 bin gibi bir ücret ödemek istemiyorum açıkcası.

-- Birde her zaman aklımı kurcalayan Monster var. Monster'ın Tulpar T7 V13.1 modelini alıp özelleştirerek 16 GB RAM VE Samsung 256GB PM961 M.2 Sata PCIe 3.0 x4 (Okuma: 2800 MB/s - Yazma: 1100 MB/s) SSD yi ekleyip ciddi bir "Canavar" elde etmek istiyorum. Kullanan bir kaç arkadaşım gayet memnun olduklarını ve henüz bir sıkıntı yaşamadıklarını dile getirdi. Fakat internette yorumları okuduğum zaman sürekli bir şikayet veya problemlerle karşılaşan konu açan insanları görüyorum. Böyle cihazlara gerçekten yüksek fiyatlar ödüyoruz ve kimse 1-2 ay içerisinde arıza yaşamayı veya sürekli olarak servise göndermek istemez.

O yüzden çok kararsızım arkadaşlar sizce Monster nasıl bir markadır? Uzun süreli kullanıma uygun mudur? Arıza illa ki olacak bu her markada yaşanabilecek durumlardır fakat yinede tedirginim açıkcası.

Monster kullanan arkadaşlar ne zamandır kullandığını, cihaz ile ilgili olarak şikayet ve memnuniyetleri yazabilirse, beni ve yeni bilgisayar alacak olan arkadaşları fikir sahibi etmiş olur. Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Merhabalar;

İnternette baktığınız zaman olumsuz yorumu olmayan firma veya model yok.Burada hem şans faktörü devreye giriyor hemde kullanıcının o bilgisayarı nasıl kullandığı.Monster iyi bir marka özellikle servisi çok iyi.Herhangi bir sorun çıksa bile servisin çözememe gibi bir durumu olmaz.Birde şuan piyasayı takip edenlerin aslında bildiği Dell 7577 modeli var.Buna da bakmanızı tavsiye ederim.İkisinin de soğutma performansı ve servis kalitesi gayet iyi.Dell kasa kalitesi olarak belki biraz daha öndedir.Hangisi içinize sinerse ona göre bir karar vermelisiniz.

Dell Inspiron 7577 FB70D256F161C i7-7700HQ 16GB 1TB 256GB SSD 6GB GTX1060 15.6 IPS Linux

mhmtgnydn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;

İnternette baktığınız zaman olumsuz yorumu olmayan firma veya model yok.Burada hem şans faktörü devreye giriyor hemde kullanıcının o bilgisayarı nasıl kullandığı.Monster iyi bir marka özellikle servisi çok iyi.Herhangi bir sorun çıksa bile servisin çözememe gibi bir durumu olmaz.Birde şuan piyasayı takip edenlerin aslında bildiği Dell 7577 modeli var.Buna da bakmanızı tavsiye ederim.İkisinin de soğutma performansı ve servis kalitesi gayet iyi.Dell kasa kalitesi olarak belki biraz daha öndedir.Hangisi içinize sinerse ona göre bir karar vermelisiniz.

Dell Inspiron 7577 FB70D256F161C i7-7700HQ 16GB 1TB 256GB SSD 6GB GTX1060 15.6 IPS Linux
Tabii ki orası öyle fakat yinede ben bu şans işini en aza indirgemeye çalışıyorum :)) Diğer markalara bakıldığında daha uygun fiyatlar olduğunu görüyorum fakat marka kalitesinin de önemli bir yol oynayacağı kanaatindeyim. Yorumunuz için teşekkür ederim, değerlendiricem :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Tabii ki orası öyle fakat yinede ben bu şans işini en aza indirgemeye çalışıyorum :)) Diğer markalara bakıldığında daha uygun fiyatlar olduğunu görüyorum fakat marka kalitesinin de önemli bir yol oynayacağı kanaatindeyim. Yorumunuz için teşekkür ederim, değerlendiricem :)
Monster ve Dell arasından şunu alın diyemem ama Dell de MaxQ 1060 var buda %10 daha düşük performans demek.Ciddi bir fark değil ama siz bilirsiniz.Yani burada 2 markadan birini aldıktan sonra keşke diğerini alsaydım dedirtmez ikisi de.Hangisini beğenirseniz onu alın :)