Laptopumda oyun oynayamıyorum

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
asus laptopta indirilen oyunları(counetr strike vb) oynayamıyorum normalmidir ben yinede donanımlarımın resmini koyayım ordan yardım edersiniz
v2f7.png

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ekran kartın nedir acaba şöyle yap orda 5.2 windows deneyimi ne gir ordan detaylı ve yazıcıya aktar tazı birşey onu resmini at daha güzel olur

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Asus un hangi modeli (serisi) olduğunu ekleyin yardımcı olmaya çalışayım...

--- Mesaj Güncellendi ---

Siz detayları yazadurun birkaç ayrıntı da ben vereyim...

i3 2330M, Intel HD Graphics 3000 i içerisinde barındırmaktadır, bu da demek oluyor ki oyun açılmaya çalıştığı vakit sistem otomatik olarak harici ekran kartına geçiş yapmıyor... İkilemde kaldığı için açmıyor olabilir, denetim masasından, yahut masaüstündeyken sağ tıklayarak harici ekran kartı menüsüne ulaşıp, açmak istediğiniz oyunun .exe sini tanıtmalı ve sonrasında oyunu açmaya çalışmalısınız... genel olarak olmaz fakat bazen nedense oluyor, yönetici olarak oyunu çalıştırmayı deneyin... Kısayola sağ tık - yönetici olarak çalıştır /// yapın...

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ya harici ekran kartı yoksa bi yazsında özellikleri bakarız ama hd grapcihs counter oynatır diye düşünüyorum bi özelliklileri yazsında

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
ya harici ekran kartı yoksa bi yazsında özellikleri bakarız ama hd grapcihs counter oynatır diye düşünüyorum bi özelliklileri yazsında

Oynatır, Silkroad ı 720p orta seviye ayarlarda rahatlıkla açıyor... sorun program eksikliğinden de olabilir... detaylar bir gelsin görelim

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
model asus K53S yönetici olarak çalıştırı denedim yine olmadı

bide bunda nvidia ekran çözünürlük ayarlama bilmemnesi var bu yardım edebilirmi

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
model asus K53S yönetici olarak çalıştırı denedim yine olmadı

bide bunda nvidia ekran çözünürlük ayarlama bilmemnesi var bu yardım edebilirmi

Harici Nvidia GT520M ekran kartı taşıyan o cihazın oyun açmaması, program eksikliği yahut otomatik ekran kartı geçişi sağlanamaması gibi nedenlerden ötürü gerçekleşir... Yukarıda bahsettiğim açacağınız oyunun .exe sini ekran kartına tanıtma işlemini yaparak deneyipte sonuç alamadıysanız o zaman işler değişir... En basitinden ekran kartı driverınızı güncellemeniz gerekebilir fakat bunu yaparken eski driverı kaldırıp geri de bıraktığı izleri de temizlemeniz gerek ki temiz bir kurulum olsun... Bunun için Revo Uninstaller ve CCleaner ikilisi size en profesyonel yardımı sunacaktır...

- Ekran Kartı Driver: http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-64bit-285.62-whql-driver-all.html

- Revo Uninstaller: http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
- CCleaner: http://www.piriform.com/ccleaner/download

Not: Sisteminizde kurulu olan DirectX in güncel olup olmadığına bakın...

columbiaa_7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım ekran kartın 64 bit bunun oyunlarda yetersiz kalabilir .... boşuna driver güncellemeyle uğraşma

Haciwhat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
GT520M Bulunduran bir laptopum var ancak ModernWarfer3 Den BF3 Crysis2 Gibi oyunları hiç sıkıntısız bazılarını medium bazılarını high olarak oynadım .. Resimleride ekledim bunları yaparsan sorunun çözülür.

Masaüstüne Sağ Tıklayıp Nvdia Denetim masası'ndan ulaşabilirsin .
İlk Resimde Gördüğün Alanı Geforce GT520m Olarak Seç
İkinci resimdede
Yüksek Performanslı Nvdia Yazanı Seçersen sorunun ortadan kalkar

v88r.jpg

v88x.jpg

qazxcv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yanlış bilgi veriyor olabilirim
arkadıaşımın bilgisayarı(asus k52j) nvidia optimus kullanıyordu. oyuna girdiğinde harici ekran kartını kullanmasını gerekirken geçiş yapamıyordu. ÇÖZÜM: nvidianın ekran kartı driverını kaldırıp asusun sitesinde verilen güncel nvidia driverinı yükledim nvidia ekran kartını sürekli çalışacak şekilde ayarlamıştım.