Laptop şarj aleti takılı şarj olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Merhaba arkadaşlar lenovo ideapad Laptop kullanıyorum bu sorun başlayalı 2 gün oldu şarj kablosu takılı ama şarj sürekli sabit kalıyor hiç artmıyor hatta yavaş yavaş azalıyor şu anda yüzde 3 şarj var bitince pc yi kullanmayacağım ne yapmam lazım batarya değişmem lazım diyorlar ama en ucuz şekilde çıkmak istiyorum zaten pcyi şarjda kullanıyorum ama şarj yavaş ta olsa bittiği için o şekilde de kullanamayacağım

Not: Batarya çıkarılmıyor

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Merhaba arkadaşlar lenovo ideapad Laptop kullanıyorum bu sorun başlayalı 2 gün oldu şarj kablosu takılı ama şarj sürekli sabit kalıyor hiç artmıyor hatta yavaş yavaş azalıyor şu anda yüzde 3 şarj var bitince pc yi kullanmayacağım ne yapmam lazım batarya değişmem lazım diyorlar ama en ucuz şekilde çıkmak istiyorum zaten pcyi şarjda kullanıyorum ama şarj yavaş ta olsa bittiği için o şekilde de kullanamayacağım

peki kapalıyken şarj oluyor mu

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Kablo ucunda temazsızlık olabilir mi?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
peki laptopa şarj aleti takınca cihaz bağlandı diyor mu

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Başka şarj aletinde durum nasıl?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747
Öncelikle aynı sorun yıllar önce bende oldu.
Asus F3s isimli laptop benim değildi, en son sorun adaptörden çıktı.
Ancak bilgisayar çok eski olduğundan ötürü batarya şarj almıyordu.
Sana tavsiyem batarya dışarıdan mandallı bir yapıdaysa pilsiz çalıştırmayı dene, eğer başka çare yoksa farklı adaptör dene.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bende de oluyor. (Kapanacak kadar düşmüyor.) Çıkarıp takıyorum düzeliyor.

Tryfare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Nadiren oluyor ya. Zaten sabahtan akşama kadar prizden çıkartmıyorum. Günde 1-2 defa oluyor.
ama sen yinede bence onun çözümünü bul az olsa bile çoğu alette şarzda oynamak,çıkarıp takmak,dolmadan çıkarmak,şarzı fazlayken şarza takmak bozabilir,yinede sen bilirsn

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Başka şarj aletinde durum nasıl?
Başka bir adaptörde denemedim hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle aynı sorun yıllar önce bende oldu.
Asus F3s isimli laptop benim değildi, en son sorun adaptörden çıktı.
Ancak bilgisayar çok eski olduğundan ötürü batarya şarj almıyordu.
Sana tavsiyem batarya dışarıdan mandallı bir yapıdaysa pilsiz çalıştırmayı dene, eğer başka çare yoksa farklı adaptör dene.
Batarya sıkıntılı ise bataryasız kullanacağım hocam, eğer bataryasız açılmazsa zaten sıkıntı adaptördedir ?

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
@Mert Şefik, %100 temazsızlık olmalı.
Hayır, % 'lik verilemez bu durumlarda

Bilgisayarın ın bataryası ölmüş ise değiştirmen gerekli çünkü li-on piller ölünce düzelemez değiştirilmesi lazım .
Ama Bilgisayarın pili ölmemiş çünkü bataryayı görüyor ,görmeseydi belki çalışırdı . Bataryayı bilgisayar görmesi iyi bişey.
1. laptobun garantisi devam ediyorsa Teknik Servise götür. Garantisi bitmişsse 3 den devam et.
2.teknik servis sorunu düzeltebilir. Eğer kullanıcı Hatası derse 3 den devam et , düzeltebilirse sorunu , çözülmüş olur.
3. Denetim Masası/Aygıt yöneticisine gel oradan piller başlığına tıkla , AC Adapter yazar sağ sağ tıklayıp özellikler'i seç , Açılan pencerede Sürücüyü Devre Dışı Bırak 'a Tıkla sonra aynı şeyi sürücüye de aynı şeyi uygula , sonra yeniden başlat.
4.Denetim Masası/Aygıt yöneticisine gel oradan piller başlığına tıkla , AC Adapter yazar sağ sağ tıklayıp özellikler'i seç , Açılan pencerede Sürücüyü Etkinleştir 'e tıkla sonra aynısını aynı Kısma uygula , Yeniden Başlat .
-Ben yapınca olmuştu , Eğer olmadıysa 5 'den devam et
5. Biligisayarında Kurtarma varsa 7'dan devam et Yoksa 6'den devam et.
6. Bilgisayarına Windows Kurtarma 'yı Kur. Eğer Kurmayı bilmiyorsan SDN (ShiftDelete.net)'den Bakabilirsin.
7. Bilgisayarın Fişten çek(çalışırken ) Sonra Power Tuşu'na 1-2 dk. basılı tut ,fişi takılı olmadığı açılmıyacaktır. Sonra Fişi tak Windows Kurtarma Devreye girecek . 8'den devam et.
8. Biligisayarında Windows Kurtarma devreye girecek . -ben yaptım oldu-
-BEN YAPTIM DENEDİM OLDU İNŞ. sende de olur .

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32

Bilgisayarın ın bataryası ölmüş ise değiştirmen gerekli çünkü li-on piller ölünce düzelemez değiştirilmesi lazım .
Ama Bilgisayarın pili ölmemiş çünkü bataryayı görüyor ,görmeseydi belki çalışırdı . Bataryayı bilgisayar görmesi iyi bişey.
1. laptobun garantisi devam ediyorsa Teknik Servise götür. Garantisi bitmişsse 3 den devam et.
2.teknik servis sorunu düzeltebilir. Eğer kullanıcı Hatası derse 3 den devam et , düzeltebilirse sorunu , çözülmüş olur.
3. Denetim Masası/Aygıt yöneticisine gel oradan piller başlığına tıkla , AC Adapter yazar sağ sağ tıklayıp özellikler'i seç , Açılan pencerede Sürücüyü Devre Dışı Bırak 'a Tıkla sonra aynı şeyi sürücüye de aynı şeyi uygula , sonra yeniden başlat.
4.Denetim Masası/Aygıt yöneticisine gel oradan piller başlığına tıkla , AC Adapter yazar sağ sağ tıklayıp özellikler'i seç , Açılan pencerede Sürücüyü Etkinleştir 'e tıkla sonra aynısını aynı Kısma uygula , Yeniden Başlat .
6. Bilgisayarına Windows Kurtarma 'yı Kur. Eğer Kurmayı bilmiyorsan SDN (ShiftDelete.net)'den Bakabilirsin.
7. Bilgisayarın Fişten çek(çalışırken ) Sonra Power Tuşu'na 1-2 dk. basılı tut ,fişi takılı olmadığı açılmıyacaktır. Sonra Fişi tak Windows Kurtarma Devreye girecek . 8'den devam et.
hemen deniyicem hocam

Demedim olmadı hocam büyük ihtimal batarya hurdaya çıktı. Şarjda kullancam

Son düzenleme:

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
hemen deniyicem hocam

Demedim olmadı hocam büyük ihtimal batarya hurdaya çıktı. Şarjda kullancam
Benim Batarya da yapmıştım olmuştu .Birkaç sene kullandım sonra bataryanın son durumu hurda. Çünkü Batarya eskimişti zaten yeni olsaydı Hurda olmazdı.

Bilgisayarın garantisi bitmişti dimi?

Eğer Bitmemişse Teknik Servise götür bataryasını yaparlar,
Garantisi bitmiş ise pilini değiştirebilirsin , Pilini değiştermek istersen Geri dönüş yapın.
Not: Genellikle Bilgisayarların pilini çıkardığın zaman Garanti Dışı Kalır.

Son düzenleme:

UmutKymc

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Benim Batarya da yapmıştım olmuştu .Birkaç sene kullandım sonra bataryanın son durumu hurda. Çünkü Batarya eskimişti zaten yeni olsaydı Hurda olmazdı.

Bilgisayarın garantisi bitmişti dimi?

Eğer Bitmemişse Teknik Servise götür bataryasını yaparlar,
Garantisi bitmiş ise pilini değiştirebilirsin , Pilini değiştermek istersen Geri dönüş yapın.
Not: Genellikle Bilgisayarların pilini çıkardığın zaman Garanti Dışı Kalır.
Garanti biteli 1 yıl oldu hocam bi süre böyle kullanır sonra pil değişirim zaten normalde de şarjda kulkanıyordum

Son mesajlar