Laptop Fanı Düzgün Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

burakgunduz123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhabalar, 2 yıllık bir dell laptopum var i3 - - ram 4gb ve son 2 gündür farkediyorum da mesela fan çalışıyor tam hız sonra 10 saniye sonra duruyor 10 saniye ölüm sessizliği var, 10 saniye geçiyor ve tekrar tam hız çalışmaya başlıyor ben ne yapabilirm bu duruma

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Sıkıntı yok.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Birde bişey sormak istiyorum. 2 çekirdekli işlemcim sistem boştaylen 45-50 derece arası LoL oynarken ise 70 dereceyi buluyor bu sizce bir laptop için normal mi ?
Notebook için işlemcilerde 83-4 sonrası tehlikelidir. Sizin değerleriniz< bunun altında ama yinede bir bilgisayarcıya temizlettirmenizde fayda var

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Birde bişey sormak istiyorum. 2 çekirdekli işlemcim sistem boştaylen 45-50 derece arası LoL oynarken ise 70 dereceyi buluyor bu sizce bir laptop için normal mi ?
Hemde Cok Cok Normal Benım Pc de Istemcı Yuklerken 90 derece yi geciyor dun yuklerken az kalsın yanıyordu islemci

İbadzade64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de ayni şey oluyo . Bu normal mi ?
Oyun oynamak imkansiz nerdeyse . sürekli çalışıb durduğu için FPS azalıp-artıyor . ve bazende durmadan çalişiyor bilgisayar buz gibi olsa bile yine de fan dönüyor . Nedir sorunu acaba?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
aynı sorun bende de vardı :) çözümünü söylüyorum :D

laptopun fanı 3 sn aralıkla bi çalışıp bi duruyordu sonra içini açtığımda ne göreyim, fan kablolarından biri arka kapak vidası tarafından sıkıştırılmış ve plastiği soyulmuş... temas olunca anakarta devresi bozuk sinyal işlemeye başlamış. kablo kopmadığı için herhangibir işlem yapmadım sadece vida bölgeinden uzaklaştırdım. derli toplu halde bi kenarda dursun diye bantladım. eğer çok hasar alsaydı kabloyuda bantlardım ama küçük bir soyuk vardı. ve anakarta kısa devre yapmayacak şekilde konumunu iyileştirmek çözümü getirdi. laptopu yeniden başlatınca hem fan hızı düzeldi hem gürültü neredeyse duyulmaz hale geldi :) hadi size kolay gele...

İbadzade64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de vardı :) çözümünü söylüyorum :D

laptopun fanı 3 sn aralıkla bi çalışıp bi duruyordu sonra içini açtığımda ne göreyim, fan kablolarından biri arka kapak vidası tarafından sıkıştırılmış ve plastiği soyulmuş... temas olunca anakarta devresi bozuk sinyal işlemeye başlamış. kablo kopmadığı için herhangibir işlem yapmadım sadece vida bölgeinden uzaklaştırdım. derli toplu halde bi kenarda dursun diye bantladım. eğer çok hasar alsaydı kabloyuda bantlardım ama küçük bir soyuk vardı. ve anakarta kısa devre yapmayacak şekilde konumunu iyileştirmek çözümü getirdi. laptopu yeniden başlatınca hem fan hızı düzeldi hem gürültü neredeyse duyulmaz hale geldi :) hadi size kolay gele...
Tmm . teşekkürler bunu bi kontrol edeceğim

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Konu başlığında, "Yardım,İmdat,Acil" gibi başlıklar kullanmak forum kurallarına aykırıdır. Başlık konu içeriğine özgün düzenlenmiştir. Etiket bulunmadığı için de etiket eklenmiştir.

İyi Forumlar...

Son mesajlar