Yardım Laptop ekranında garip çizgiler çıkması

Bu konuyu okuyanlar

RedSavitar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar dün akşam bilgisayara format attım her şey normal ilerledi . Sonra bi uygulama ile driverları güncelledim fakat bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra ekranda garip çizgiler çıkmaya başladı ve ekran kapanıp açılmaya başladı (ekranda sadece o çizgiler vs var hiçbir yeri göremiyorum) . BİOS veya windows 10 sorun giderme ekranında hiçbir sıkıntı yok sadece bilgisayar açılınca bu sıkıntı oluyor. Ne yapmam lazım. Ekranın fotoğrafını aşağıda linkte bıraktım

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Pc nin üretici sayfasına gir oradan en güncel sürücüleri indir.Temizinden format at,formattan hemen sonra driverlerini kur.Daha sonra hangi ekran kartını kullanıyorsan o üreticinin sayfasından en güncel enkran kartı sürücüsünü de kur.Zaten touchpad gibi sürücüler ürün üreticisinin dayfasında 1 kere verilir daha sonra güncelleme muhabbeti olmaz.Sen sadece tüm driverleri önce üreticinin sayfasından edin,daha sonra bunun üzerine güncel gpu sürücüsü kurarsın.Doğru paketleri kurduğundan emin ol.İyi forumlar

RedSavitar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Pc nin üretici sayfasına gir oradan en güncel sürücüleri indir.Temizinden format at,formattan hemen sonra driverlerini kur.Daha sonra hangi ekran kartını kullanıyorsan o üreticinin sayfasından en güncel enkran kartı sürücüsünü de kur.Zaten touchpad gibi sürücüler ürün üreticisinin dayfasında 1 kere verilir daha sonra güncelleme muhabbeti olmaz.Sen sadece tüm driverleri önce üreticinin sayfasından edin,daha sonra bunun üzerine güncel gpu sürücüsü kurarsın.Doğru paketleri kurduğundan emin ol.İyi forumlar
Yanıtın için teşekkürler fakat Pc de herhangi bir şey yapabilsem zaten sorunu çözeceğim ama format atsam da duzelmedi

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
O zaman en yakın servise götür kardeşim ekran kartı değişecektir.
Bende de aynı problem var Bu windows 10 un sürücüleri yüzünden oluyor.Laptop donup kalıyor hiçbir şey yapamıyorsun biliyorum.Win 8.1 kur,dediğim adımları uygula problem çözülecektir.İyi forumlar.

Son düzenleme:

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Yok öyle bir şey,götürme servise.Bende de aynı problem var Bu windows 10 un sürücüleri yüzünden oluyor.Laptop donup kalıyor hiçbir şey yapamıyorsun biliyorum.Win 8.1 kur,dediğim adımları uygula problem çözülecektir.İyi forumlar.
birşey bir tek sizin başınıza mi geliyor adam bilgisayarda hiçbirşey yapamıyorum diyor.Açsam kapsamda faydası olmuyor diyor.Format attım sorun çözülmedi diyor.Normalde format sonrası çalışma veya düzelme emarelerini göstermesi lazim.Ne yapsın servise götürmeyip beklesin mi ?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Baktın olmadı yinede,arkadaşın dediği gibi servise ver.Ama bahsettiğin gibi bu oroblemi yaşayanlar (başta ben) win 8.1 de problemden kurtuluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yok öyle birşey bir tek sizin başınıza mi geliyor adam bilgisayarda hiçbirşey yapamıyorum diyor.Açsam kapsamda faydası olmuyor diyor.Kurulumu yaptım sorun çözülmedi diyor.Ne yapsın servise götürmeyip beklesin mi ?
Başkan k.b benim uslübum gereksiz sertti farkettim.Başkan bu problem win 10 da baya yaygın.Laptopuda yeniymiş,başka sürüm denesin yüksek ihtimal hallolur ama yinede olmazsa dediğin gibi servis şart.Şimdi kurulum ekranında problem yaşamıyor fakat windowsta yaşıyorsa ekran kartı değişimi gerekmeyecektir yüksek ihtimal.Her servis aynı değil ama genelde servislerde,ram çalma,hdd tırtıklama mevzuları oluyor diye ilk rotayı win 8.1 kurmasında buldum

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Baktın olmadı yinede,arkadaşın dediği gibi servise ver.Ama bahsettiğin gibi bu oroblemi yaşayanlar (başta ben) win 8.1 de problemden kurtuluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başkan k.b benim uslübum gereksiz sertti farkettim.Başkan bu problem win 10 da baya yaygın.Laptopuda yeniymiş,başka sürüm denesin yüksek ihtimal hallolur ama yinede olmazsa dediğin gibi servis şart.Şimdi kurulum ekranında problem yaşamıyor fakat windowsta yaşıyorsa ekran kartı değişimi gerekmeyecektir yüksek ihtimal.Her servis aynı değil ama genelde servislerde,ram çalma,hdd tırtıklama mevzuları oluyor diye ilk rotayı win 8.1 kurmasında buldum
Bende yıllar evvel fujitsu Siemens leptopta yaşadım harddisk değişecek dendi o zaman pahalı geldi çöpe attım

RedSavitar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar tüm yardım edenlere teşekkürler. Bilgisayar kurtarma kısmından format atınca hiçbir şekilde düzelmemişti . Sonra başka bir bilgisayardan hazırladığım format usbsi ile formatlayınca sorun düzeldi.

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar tüm yardım edenlere teşekkürler. Bilgisayar kurtarma kısmından format atınca hiçbir şekilde düzelmemişti . Sonra başka bir bilgisayardan hazırladığım format usbsi ile formatlayınca sorun düzeldi.
knk sende çift ekran kartı vardır. bu ekran kartlarından bir tanesi bozuktur pc açılınca bozuk ekran kartına geçtiği için ( muhtemelen daha yüksek performanslı olan bozuk) böyle sorun oluyor.Bendede benzeri yaşandı çare olarak kurulum dvd sinden format attım ve bozuk ekran kartının driverını bir daha kurmayarak onu devredışı bıraktım.

Son mesajlar