Ekranımda renkli kareler hatası

Bu konuyu okuyanlar

reinascylla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, dün acer nitro 5 AN515-44 aldım freedos olarak geldi windows vs. kurdum driverları güncelledim sona ekran kartı ile ilgili driverlara geldiğimde kurduğumda windows sürümünüz ile uyumlu değil diyordu windowsu güncelledim onu da çok zor güncelledim en son güncellemeyi bulamıyordu windowsa format attım sonra güncelledi kendi kendine sonra driverı indirdim yine aynı hatayı verdi sonra nvdianın programını indirdim GeForce programını otomatik kurdu driverı program sonra bazen tam video açtığımda bilgisayar tamamıyla donup kilitleniyor görev yöneticisi vs açılmıyor kapatıp açıyordum düzeliyordu sonra bunun çözümünü ararken fotoğraf olarak eklediğim görseldeki renkli şekiller çıktı ama tam videoyu açtıktan sonra oldu kapatıp açtım laptopı düzeldi buradaki problem nedir lütfen yardımcı olur musunuz donanımsal olduğunu düşünmüyorum zaten driver aşamasında bir çok sorunla karşılaştım, donanımsal olsaydı oyun oynayamazdım diye düşünüyorum. Hatanın ne olduğunu bilmediğim için internette net bir çözüm bulamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz lütfenn. Renkler pcyi kapatıp açınca düzeldi. Ama hala sorun var donma sorunu vs. Driverları vs tamamıyla artık kurduktan sonra 5 saniyede açılan bilgisayar 30 40 saniye de açılmaya başladı ssd var.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/62/d6/d9/62d6d988dd8d7879fc4dbf8fb1eccc29.png&t=0&width=480&text=1

ust-icon.png
Öne Çıkar (0 oy)

no_name.0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Windows 7 kur? Sorun olmazsa şansını deneyerek arttır :) windows 7, windows 8, windows 8.1. Şaka yapıyorum direk windows 8.1 kurun internette bir adam seri nomuydu neydi onu veriyodu.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun eğer sorununuz düzelmezse
Windows 10'u İndirin bu linkten Windows10'un son sürümünü indirip sisteminizi formatlayın. Ekrandaki kareler bu işlemler sonrasında gitmezse sorun donanımsal olabilir.

reinascylla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun eğer sorununuz düzelmezse
Windows 10'u İndirin bu linkten Windows10'un son sürümünü indirip sisteminizi formatlayın. Ekrandaki kareler bu işlemler sonrasında gitmezse sorun donanımsal olabilir.
Bunları yapmadan direkt bir kaç kişi garantiye yollayın dedi, kararsız kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne sorusu göremiyorsunuz?
sorun görmüyorum olacaktı o, birden fazla foruma yazdım.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Bunları yapmadan direkt bir kaç kişi garantiye yollayın dedi, kararsız kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun görmüyorum olacaktı o, birden fazla foruma yazdım.
Bu kareler ekranda sürekli duruyor mu? Bilgisayar açılınca vs. yoksa sadece kısa bir süreliğine mi gelip gitti? Eğer şu an yoksa veya bios ekranında vs olmuyorsa ilk olarak yazdıklarımı deneyin. Düzelmez sorun tekrar ederse servise yollayın. Mümkünse bu akşam deneyin olmazsa yarın sabah servise götürürsünüz böylece geç kalmamış olursunuz.

reinascylla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kareler ekranda sürekli duruyor mu? Bilgisayar açılınca vs. yoksa sadece kısa bir süreliğine mi gelip gitti? Eğer şu an yoksa veya bios ekranında vs olmuyorsa ilk olarak yazdıklarımı deneyin. Düzelmez sorun tekrar ederse servise yollayın. Mümkünse bu akşam deneyin olmazsa yarın sabah servise götürürsünüz böylece geç kalmamış olursunuz.
Kısa bir süreliğine oldu ilk bahsettim video açtığımda kilitlenme donma probleminin çözümünü ararken bir video açtım acerin sitesinden o kareler geldi sadece 2 tane vardı sonra 1 2 saniye içerisinde çoğaldı fotoğraftaki gibi oldu. Sonra bilgisayarı açıp kapattım düzeldi ama donma sorunu bazen yine devam ediyor.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Dediklerimi yapın. Düzelmezse servise gönderirsiniz.

reinascylla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediklerimi yapın. Düzelmezse servise gönderirsiniz.
Dediğinizi yaptım, şu anlık bir sorun gözükmüyor video açarken vs. biraz test edeceğim ama bu bilgisayarın geç açma durumu hala devam ediyor ssd olmasına ve kurulu olmasına rağmen.