Kulağı çekilen ayı

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
KULAĞI ÇEKİLEN AYI, ÇOBANI BIRAKTI... Çoban, bu ayıdan kurtulmayı başardı

ayiikonikrsblyg.jpg

Yolcu Duman isimli bir çoban, ormanlık alanda saldırısına uğradığı ayının kulağını tutmasıyla ölümden kurtuldu.

Yolcu Duman köye yakın ormanlık alanda hayvan otlatmak için sabah saatte evden ayrıldı. Bir süre sonra hayvanları toparlamak isteyen çoban, farkına varamadığı 7 ayı yavrusu gördü. Sessizce yavruların yanından ayrılmak isteyen çoban, anne ayının saldırısına uğradı.

Neye uğradığını şaşıran ve bir an öleceğini düşünen çoban, bacağını ayının ağzına dayayarak direnmeye çalıştı. Önce cebindeki bıçağı çıkarıp ayının ağzını parçalamayı düşündüğünü söyleyen çobanın aklına başka bir fikir geldi. Çoban bir anda ayının kulağını tutup bükünce ayı huysuzluğunu bırakıp sakinleşti. Sakinleşen ayının uzaklaşmasıyla çoban kendini kurtardı ve yakınlarına telefon açarak yardım istedi.

Yakınları tarafından hastaneye götürülen çoban burada tedavi altına alındı. Bacağından, ellerinden, yüzünden ve kafasından yaralanan çobanı tanışanlar hastaneye akın etti. Şuuru yerinde olan çoban yanına gelenlere olayı anlatmaya başladı.

Çoban Yolcu Duman saldırıya uğrama anını ve gelişmeleri şu şekilde dile getirdi:

"Sabah saat 08.30'da hayvan otlatmaya gittim. Hayvanları kavaklık alana bıraktım. Daha sonra hayvanları toparlamak için oğlumu köye doğru gönderdim bende yukarı kısımlara çıktım. Bu arada birden bire ayı karşıma çıktı. Ben daha ayıyı görür görmez ayı bana vurmasıyla yere yığıldım. Ayı beni bir süre sağa-sola salladı. Bende baktım ki ayı karnımı yırtacak dizimi ayının ağzına verdim.

Ayının kulağından tutar tutmaz, sanki Cenab-ı Allah ayına dedi ki 'ayı sen git' Ayı sessizce beni bırakıp gitti. Cenab-ı Allah verdiği canı almadıktan sonra hiç kimse alıp götüremez. Ayı öldürecek diye bir şey yok Cenab-ı Allah'ın takdiri budur. Elbette korktum ama o an için belimde bıçak vardı bıçağı alsaydım ayının ağzını yaracaktım. O an için düşüncem oydu. Ama ona gerek kalmadı. Kulağından nasıl tuttuysam bıraktı"

kaynak

KULAĞI ÇEKİLEN AYI, ÇOBANI BIRAKTI... Çoban, bu ayıdan kurtulmayı başardı - NetHaber Internet haber sitesi

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Böyle küçük ayrıntıları bilmek hayat kurtarıyoz zeki çoban.

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Demekki ara sıra ayılarında kulağını çekmekte fayada var.. :D

Cenab-ı Allah verdiği canı almadıktan sonra hiç kimse alıp götüremez.
Çoban doğru söylemiş ..

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
demekki artık ölü taklidi yapmaya gerek yok :D