Kota hesaplama

Bu konuyu okuyanlar

mahır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar benim internetim sınırlı 6 gb interneti 04.10.2012 tarihinde aldım 05.10.2012 tarihine kadar kullandım 6 gb bugun interneti ödemek için telekoma giddim ayın 15 de ödeyeceksin dediler bu 5 gün içinde kotayı aşarsam bisey olurmu yoksa diger ayamı yazılır kotam lütfen yarım edin arkadaslar

--- Mesaj Güncellendi ---

bi allahın kulu yokmu araanızda soylesın daha

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kardeş ayın 1 inde fatura kesilir 15 inde 27 28 29 arası ödersin faturayı yani sen suan mayıs ayının kotasını kullanıyorsun kota sorgulamadan bakabilirsin ne kadar kullanmıssın.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ücret fazla yazılır. Aşım ücreti eklenir. Eğer tabi duran paketlerden değilse. Türkcellin duran vını var bitince duruyor. Nete girmiyor. Eğer öyle değilse faturanıza eklenir. MB/kb Başına

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
30 gün boyunca size verilen kota miktarı 6 GB
ödemelerinizi aydan aya periyotlarla yaparsınız.
6GB geçildiği taktirde ise aşım ücreti bedeli ne ise o kadar tutar ödersiniz.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
internet ücreti peşin önden ödeniyor. Yani içine girdiğin ayı önden ödüyorsun. Bu sebepten içinde bulunduğun ay kotayı geçsende bu kota aşım ücretini o ay ödemezsin. sonraki aya hesaplanır devreder.

Fakat sen yeni açtırdığın için, senin faturan açtırma ücreti+içinde bulunduğun ayın faturası vb. kabarık olabilir. Faturayı görünce hemen heyecanlanma açıklamalarını iyi incele. Yanlışlık olduğunu düşündüğün şeyide mutlaka TTnet e bildir.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ttnet ise ara müş.hiz. görüş daha sağlıklı bilgi alırsın kardeş.

mahır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saolsın arkadaslar

--- Mesaj Güncellendi ---

6 gb sınırlı kullanıyorum bunu 4 aysılna sınırsız yapıp yıne sınırlıya dönebiliyorummu acaba