İpucu Korsan Oyunlar Güvenlimidir?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
13
Korsan oyunlar genellikle güvenilmez kaynaklardan elde edilir ve bilgisayarınıza zararlı yazılımların bulaşma riskini artırır. Bu yazılımlar kişisel bilgilerinizi çalabilir, cihazınızın performansını olumsuz etkileyebilir veya kötü niyetli saldırılara maruz kalmanıza neden olabilir. Ayrıca, yasal olmayan kopyaların kullanılması, oyun geliştiricilere haksızlık yapar ve oyun endüstrisine zarar verir. Yasal ve güvenilir kaynaklardan oyun satın almak, sadece güvenlik açısından değil, aynı zamanda oyun endüstrisinin sürdürülebilirliği için de önemlidir. Bu nedenle, korsan oyunlardan kaçınmak, kişisel güvenliğinizi ve oyun endüstrisinin geleceğini korumak açısından hayati öneme sahiptir.

Yazım işinize yaradiysa teşekkür ederim :)

JS31

Unreal Engineer
Reaksiyon puanı
52
steam dolara geçtiğinden beri oyunlara para vermiyorum.steamin rahatlığı olmadığını söyleyebilirim fakat Virus konusunda korkum yok. Güvenli yerlerden indiriyorum.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Güvenli Korsan?

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Hangi kaynaktan indirdiğine bağlıdır ve bu internette hemen hemen her şey için geçerlidir. Tamamiyle güvenli değildir diyenlerin muhtemelen bu konularla ilgili pek fikirleri yok çünkü artık günümüzde birden fazla korsan oyun paylaşımı yapan büyük ve güvenli siteler var. Konunun son olarak değerlendirebileceğimiz tarafı ise kullanımının etik olup olmamasıyla ilgilidir ve bu pekte beni ilgilendirmiyor çünkü milyonlarca dolar gelir elde eden şirketlerin para kazanıp kazanmamasını dert edecek halim yok.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Korsan yazılım kullanımı tabi ki de etik değil lakin 100% zararlıdır demek abesle iştigal bence.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Canı iyice yanmadan akıllanamayan bir Millet. Öpülseniz ruhunuz duymuyor. Öpenleri savunuyorsunuz.

Reaksiyon puanı
13
Hangi kaynaktan indirdiğine bağlıdır ve bu internette hemen hemen her şey için geçerlidir. Tamamiyle güvenli değildir diyenlerin muhtemelen bu konularla ilgili pek fikirleri yok çünkü artık günümüzde birden fazla korsan oyun paylaşımı yapan büyük ve güvenli siteler var. Konunun son olarak değerlendirebileceğimiz tarafı ise kullanımının etik olup olmamasıyla ilgilidir ve bu pekte beni ilgilendirmiyor çünkü milyonlarca dolar gelir elde eden şirketlerin para kazanıp kazanmamasını dert edecek halim yok.
Ama o büyük siteler dedinlerde guvenilir olmaya bilir çunki oyunlari baska kaynaktan indirp sunuyolar mesala ben 4 yil once pc ye amongus indirecektim oyunindir den indirecekyim baktim kurdum rusça seyler yaziyordu yani gerçekten guvenilir siteden indirmelisin virustotalda taratabilirsin.

Son mesajlar