Koronavirüs artmaya devam ederse sokağa çıkma yasağı gelir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
gelmezse vaka sayısı düşmez Dilara bu arada okul açılsın diye ağlama bu dönem online olacak dua edelim seneye bu tükürdüğümün virüsü biter yüz yüze eğitime geçeriz şahsen bahar dönemi okulların açılmasını isterim
bahar dönemi de online olacak gibi duruyor ne dersin Dilara ?
tamam söz ağlamayacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelebilir. Kış aylarında yine eskisi gibi bir hafta sonu yasağı olabilir diye düşünüyorum. Gerçekten durum görünenden kötü hastanelerde. İnsan bunu tecrübe edince anlıyor maalesef. Dedem ve anneannem pozitif hastalar. Anneannem çok şükür başından beri iyi durumda ancak dedem için aynı şeyi söyleyemeceğim. Dedem zaten çeşitli rahatsızlıkları olan biriydi ve bu virüs onu oldukça kötü etkiledi. Dün akşam telefonla görüştüğümüzde iyilerdi ve gerçekten 2-3 gündür iyi olduklarını duyduğumuz için izolasyon sürelerininde sonlarına geldiklerinden dolayı atlattıklarını düşünüp çok mutlu olmuştuk. Bu sabah aradığımızda dedemin gece nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırıldığını ve kendisini iyi hissetmediğini defalarca belirtmesine rağmen sabaha karşı tekrar eve getirildiğini öğrendik. Bunun sebebinin hastanelerin dolu olmasından olduğu sanırım çok açık.
Gerçekten bir süre kendi kendimize en azından gereksiz yere dışarı çıkmamak üzere bir yasak koymamız gerekiyor vatandaşlar olarak. Yoksa durum iyiye gitmiyor...
Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda atlatırlar...

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
tamam söz ağlamayacağım

Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda atlatırlar...
Bilmiyorum artık okulların açılsın diye ağlıyorsun neyse senin okul online mı ilan etti yoksa hibrit mi ilan etti bir açıklama var mı ?
benim okul halen bir açıklama yapmadı

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Koronavirüs vaka sayıları gittikçe artmaya devam ediyor. Böyle ilerlemeye devam ederse pandemi döneminde olduğu gibi sokağa çıkma yasağı gelir mi? Ben gelecek gibi hissediyorum :(
Umarım olmaz felaket tellalı olmayayım ama bence yasaklar geri gelecek. İçimdeki ses öyle söylüyor.

ahmetaltun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Koronavirüs vaka sayıları gittikçe artmaya devam ediyor. Böyle ilerlemeye devam ederse pandemi döneminde olduğu gibi sokağa çıkma yasağı gelir mi? Ben gelecek gibi hissediyorum :(
Bence şuan yasak gelmesi gerekiyor ama ülkemizde turist var şuan bu yüzden yasağın gelmesi biraz zor. Çünkü biz sınırları herkese açtık ve gelenler de oldu şuan yasak gelirse turistler için büyük sıkıntı olacak ve turistler de haklı olarak bu durumda ayağa kalkacak.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence şuan yasak gelmesi gerekiyor ama ülkemizde turist var şuan bu yüzden yasağın gelmesi biraz zor. Çünkü biz sınırları herkese açtık ve gelenler de oldu şuan yasak gelirse turistler için büyük sıkıntı olacak ve turistler de haklı olarak bu durumda ayağa kalkacak.
Hocam Ankara'da oturuyorum butun universiteler online ilan etti benim okul hibrit diyor peygamber demiyor salı günü duyuru yapacak bekliyoruz

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Şu an değil ama ilerleyen zamanlarda hafta sonu için gelebilir

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Bence Bu Yıl Okullar Tamamen Kapatılsa Daha İyi Olcak Ama Anlamıyorlar Hem Açılsa Bile Okulda Birinde Virüs Çıksa Tüm Okulun Sonu Gelir Ve 2.Ci Dalga Daha Yakın Olur.

Sokağa Çıkma Yasağı Kesinlikle Gelmeli Kimse Maske Mesafe Anlamıyor Adamlar Maske Takın Sosyal Mesafeye Uyun Diye Bas Bas Bağrıyor Ama Bizim Millet Anlamıyor.

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Gelmez. Hibrit eğitim yapan üniversiteler ve normal eğitim yapan özel öğretim kurumları var. Belki 65 yaş üstü kişilere gelebilir.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Gelmez. Hibrit eğitim yapan üniversiteler ve normal eğitim yapan özel öğretim kurumları var. Belki 65 yaş üstü kişilere gelebilir.
Hibrit diye tutturan okullardan biri de benimki okulca online ilan edilsin istiyorsun rektör halen hibrit diyor