Koronavirüs artmaya devam ederse sokağa çıkma yasağı gelir mi?

Bu konuyu okuyanlar

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Bence gelir.İnsanımız bu konuda çok dikkatli (!).Hem komşusuna hiç eve girmiyor diyor kendisinide bir düğünede mi gitmeyelim diye savunuyor.Bizde bu mantık varken vaka artması normal.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Dünyada ki durumlara bakılarak gelecekse bir yasak gelir kanısındayım.

Eskisi gibi dünyada ki çeşitli ülkeler sokağa çıkmayı yasakaldık sınır kapılarını kapadık tüm uçuşlar iptal derse anca o zaman bizde onlara ayak uydurur ve heryeri kapatırız gibime geliyor.

Ama bakıyorum ekonomik olarak sıkıntıya girmemek için adamlarda günlük 4-5 bin vaka çıkarken bile okulları açıyorlar heryer açık herşey serbest ayrıca çoğu Avrupa ülkesinde maske takmak bile zorunlu değil ama bizim ülkede günlük 1500-2000 yeni vaka çıkarken sokağa çıkmayı yasakladık dersek millet isyan eder bence. ( Hadi diyelim vakalar az söyleniyor normalde 2-3 katı vaka var gene Avrupa ile eş sayılır yasak flan gelmez bence. )

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Gelmez. Devletin üst makamları her fırsatta ekonomide tekrardan istikrarı sağladık diye açıklama yapıyor. Günümüz şartlarında maalesef para, ekonomi insan hayatından daha değerli.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Koronavirüs vaka sayıları gittikçe artmaya devam ediyor. Böyle ilerlemeye devam ederse pandemi döneminde olduğu gibi sokağa çıkma yasağı gelir mi? Ben gelecek gibi hissediyorum :(

Valla bence gelmeli yoksa herkes için yaşama yasağı gelecek :)

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Koronavirüs vaka sayıları gittikçe artmaya devam ediyor. Böyle ilerlemeye devam ederse pandemi döneminde olduğu gibi sokağa çıkma yasağı gelir mi? Ben gelecek gibi hissediyorum :(
Neden asık surat emojisi kullandın ki? Sanki sokağa çıkma yasağı olmazsa rahat rahat dışarı çıkabiliyorduk.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Gelmez. Sadece hafta sonu gelecekse hiç gelmesin.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Daha turizm sezonu kapanmadı. Yasak gelmez.

Son düzenleme:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Gelebilir. Kış aylarında yine eskisi gibi bir hafta sonu yasağı olabilir diye düşünüyorum. Gerçekten durum görünenden kötü hastanelerde. İnsan bunu tecrübe edince anlıyor maalesef. Dedem ve anneannem pozitif hastalar. Anneannem çok şükür başından beri iyi durumda ancak dedem için aynı şeyi söyleyemeceğim. Dedem zaten çeşitli rahatsızlıkları olan biriydi ve bu virüs onu oldukça kötü etkiledi. Dün akşam telefonla görüştüğümüzde iyilerdi ve gerçekten 2-3 gündür iyi olduklarını duyduğumuz için izolasyon sürelerininde sonlarına geldiklerinden dolayı atlattıklarını düşünüp çok mutlu olmuştuk. Bu sabah aradığımızda dedemin gece nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırıldığını ve kendisini iyi hissetmediğini defalarca belirtmesine rağmen sabaha karşı tekrar eve getirildiğini öğrendik. Bunun sebebinin hastanelerin dolu olmasından olduğu sanırım çok açık.
Gerçekten bir süre kendi kendimize en azından gereksiz yere dışarı çıkmamak üzere bir yasak koymamız gerekiyor vatandaşlar olarak. Yoksa durum iyiye gitmiyor...

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Gelde bizim Ankara'da kilere anlat. :(

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Dün kırıkkale çok kalabalıktı bugün ankarada öyleydi virüs ün yayılması normal

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Mersin'e denizden dolayı çevre illerden akın oluyor.. :(

Reaksiyon puanı
8,022
İl kapsamında gelmeli bence. Direkt olarak büyükşehirlere yasak geliyor vakası az olan büyükşehirlerde olumsuz etkileniyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bir takım yeni kısıtlamalar kademeli olarak gelir ancak sokağa çıkma yasağı gelirse de anca Ekim sonuna doğru gelir diye tahmin ediyorum. Umarım daha kötüye gitmeyiz, iyiye ya da kötüye gidişatı büyük oranda belirleyecek olan yine bizleriz. ?

Gelebilir. Kış aylarında yine eskisi gibi bir hafta sonu yasağı olabilir diye düşünüyorum. Gerçekten durum görünenden kötü hastanelerde. İnsan bunu tecrübe edince anlıyor maalesef. Dedem ve anneannem pozitif hastalar. Anneannem çok şükür başından beri iyi durumda ancak dedem için aynı şeyi söyleyemeceğim. Dedem zaten çeşitli rahatsızlıkları olan biriydi ve bu virüs onu oldukça kötü etkiledi. Dün akşam telefonla görüştüğümüzde iyilerdi ve gerçekten 2-3 gündür iyi olduklarını duyduğumuz için izolasyon sürelerininde sonlarına geldiklerinden dolayı atlattıklarını düşünüp çok mutlu olmuştuk. Bu sabah aradığımızda dedemin gece nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırıldığını ve kendisini iyi hissetmediğini defalarca belirtmesine rağmen sabaha karşı tekrar eve getirildiğini öğrendik. Bunun sebebinin hastanelerin dolu olmasından olduğu sanırım çok açık.
Gerçekten bir süre kendi kendimize en azından gereksiz yere dışarı çıkmamak üzere bir yasak koymamız gerekiyor vatandaşlar olarak. Yoksa durum iyiye gitmiyor...
Çok geçmiş olsun. İnşallah sağlıklı bir şekilde bu hastalığı en kısa zamanda atlatırlar.

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Tatil yapanlara izin verirlerse, maske işini denetlemezlerse gelir... Ama olaylar çıkmaza girerse gelir diye düşünüyorum. Gelirse de dışarı çıkma yasağını protesto etmeye çalışan bilinçsiz şahsiyetler olacaktir elbette

Bana kalırsa da acilen gelmeli, herşey daha kötüye gidiyor insanlar kurallara uymuyor yani başka türlü engellenemez bence

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
gelmezse vaka sayısı düşmez Dilara bu arada okul açılsın diye ağlama bu dönem online olacak dua edelim seneye bu tükürdüğümün virüsü biter yüz yüze eğitime geçeriz şahsen bahar dönemi okulların açılmasını isterim
bahar dönemi de online olacak gibi duruyor ne dersin Dilara ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha birde sizinkilerde geliyor bize. :(
Hocam bende Ankara'da oturuyorum burası tam bir felaket Abidinpaşa'da da korona çıktı

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
gelmezse vaka sayısı düşmez Dilara bu arada okul açılsın diye ağlama bu dönem online olacak dua edelim seneye bu tükürdüğümün virüsü biter yüz yüze eğitime geçeriz şahsen bahar dönemi okulların açılmasını isterim
bahar dönemi de online olacak gibi duruyor ne dersin Dilara ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bende Ankara'da oturuyorum burası tam bir felaket Abidinpaşa'da da korona çıktı
Bizim mahallenin risk durumu çok yüksek. HES'te çok yüksek diyor oradan biliyorum.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
ne kadar etkili olabilir ki ?
Hiçbir faydası olmadığını gördük. 2 gün ev 5 gün dışarısı, hiç anlamı yok. Sokağa çıkma yasağı gelmez çünkü ülkenin bunu kaldırabilecek ekonomik gücü hiç yok

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Batik bir ekonomide sokaga cikma yasagi olabilecegini dusunen romantikler gerceklerle baglarini tamamen koparmislar sanirim, covid 19 ile mucadele kapsaminda toplu tasimaya ayakta yolcu alimini yasaklamak, baska bir deyisle 1/3 kapasiteyle calistirmak ve gece 12 den sonra muzik yayinini yasaklamak suretiyle etkin bir mucadele sergileyen bir anlayisa inananlar, bu anlayisin covid19 ile ilgili uzun vadeli projeksiyonlarinin olabilecegine de inanmaktadirlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hiçbir faydası olmadığını gördük. 2 gün ev 5 gün dışarısı, hiç anlamı yok. Sokağa çıkma yasağı gelmez çünkü ülkenin bunu kaldırabilecek ekonomik gücü hiç yok
eğitim öğretime 1 yıl ara vermek ekonomik olarak mümkün değil

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Yasak gelme ihtimali yüksek çalışanlar ise gider gerisi herkes eve yoksa bu virüs bitmez