Kopya çekme :D

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Aynı şekilde sayısalcı arkadaşlarım: ulan sayısalcıyız edebiyatla felsefeyle uğraşıyoruz diyorlar.

En basitinden hayatında açıp 1 sayfa roman, kitap vs. okumamış bilim adamı olur mu?

Cık cıkk... Edebiyat konusuna katılmıyorum.

Dil ve Anlatım dersi gerekli. Güzel ve kurallı Türkçe konuşabilmek için. Ama bana ne Ömer Seyfettin'in durum hikayesi mi, olay hikayesi mi yazdığından? Ben bilimsel bir eğitim alacağım. Verilerimi düzgün bir Türkçe ile yazabilmek için evet Dil ve Anlatım dersine ihtiyacım var ama Edebiyat'a değil!

SaMaRRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Felsefe konusunda görüşüne katılamıyorum. Ben de sayısal sınıfı öğrencisiyim. Ama Felsefe dersi çok gerekli bir dersti. Emin ol, biz de başta isyan etmiştik. Bu yıl o dersi aradık. :) (Hocanın da etkisi var tabi.)
bilim öğrencisisin ama sana bilimi yok sayan bir görüşü gösteriyorlar:)hocamız bile saçma bulmuştu bu dersin bize verilmesini:) ama tabiki görevini yaptı.hemde gayet güzel öğretti dersi. ben dediğim gibi bir genel kültür diye baktım bu derse. tabiki hocanın etkisi ders konusunda tartışılmaz

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
bilim öğrencisisin ama sana bilimi yok sayan bir görüşü gösteriyorlar:)hocamız bile saçma bulmuştu bu dersin bize verilmesini:) ama tabiki görevini yaptı.hemde gayet güzel öğretti dersi. ben dediğim gibi bir genel kültür diye baktım bu derse. tabiki hocanın etkisi ders konusunda tartışılmaz

Bilimi yok sayan?

Sen Felsefe'yi Din Kültürü ve Ahlâk dersiyle karıştırmışsın sanırım. Ya da o derse Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni girmiş. :)

Felsefe'de öğretilen ilk şey, tüm bilimlerin Felsefe'den doğduğudur.

SaMaRRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cık cıkk... Edebiyat konusuna katılmıyorum.

Dil ve Anlatım dersi gerekli. Güzel ve kurallı Türkçe konuşabilmek için. Ama bana ne Ömer Seyfettin'in durum hikayesi mi, olay hikayesi mi yazdığından? Ben bilimsel bir eğitim alacağım. Verilerimi düzgün bir Türkçe ile yazabilmek için evet Dil ve Anlatım dersine ihtiyacım var ama Edebiyat'a değil!
katılıyorum...dil ve anlatım tamam ama edebiyat bir yere kadar(oda benim için genel kültür oldu sadece)..bu dersleri sırf öss de soru soruyorlar diye veriyorlar.(yani yine dönüp dolaşıp sisteme geliyoruz)

hellmarch:"Aynı şekilde sayısalcı arkadaşlarım: ulan sayısalcıyız edebiyatla felsefeyle uğraşıyoruz diyorlar.

En basitinden hayatında açıp 1 sayfa roman, kitap vs. okumamış bilim adamı olur mu?"

haklısın bilim adamı dediğin kitapta okumalı. öğrencilere kitap okuma alışkanlığıda kazandırılmalı. edebiyat ve felsefe dersinde size kitapmı okutuyorlar?(ders kitabı demiyorum). sen edebiyat ve felsefe dersi almasan kitap okuyamazmısın? bu dersler össde soru sorulduğu için zorunlu olarak konuyor. ve bence bir sayısal öğrencisine genel kültür oluyor.başkada bir etkisi yok.

---------- saat 16:25 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:19 eklenmişti ----------

Bilimi yok sayan?

Sen Felsefe'yi Din Kültürü ve Ahlâk dersiyle karıştırmışsın sanırım. Ya da o derse Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni girmiş. :)

Felsefe'de öğretilen ilk şey, tüm bilimlerin Felsefe'den doğduğudur.
sanırım yanlış bir ifade kullandım...felsefe kesin bir sonuca ulaşmaz(oysa bilimde kesin sonuç vardır).bilim kanıt ister,felsefede ispat herzaman kullanılmaz(ütopya gibi) felsefede herşey şüphelidir. bilimin doğru bulduğuna bile doğrudur demez. bilim fizikle ilgilenir felsefe metafizikle. metafiziğin olup olmadığı belli değilken felsefe hemen onu yorumlar. bilim bu alanda kanıt olmadığı için ilgilenmez.yani felsefe bilimden ileri görüşlü ama bilimden çok ayrı.felsefede kanıt falan yok.o anlamda demek istedim.

(birde kısa felsefe özeti geçtik.bakalım daha neler yapcaz :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Felsefe diğer bilimlere ışık tutar ama. :) Düşünme yetisini geliştirir, yorum yapma yeteneğin artar.

Bilim adamının özelliklerinden biridir şüpheci olmak. :) (Yine Felsefe dersinde öğrendiğimiz gibi.)

SaMaRRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Felsefe diğer bilimlere ışık tutar ama. :) Düşünme yetisini geliştirir, yorum yapma yeteneğin artar.

Bilim adamının özelliklerinden biridir şüpheci olmak. :) (Yine Felsefe dersinde öğrendiğimiz gibi.)
bu açıdan doğru ama senin "banane Ömer Seyfettin olay hikayesimi durum hikayesimi yazıyormuş" dediğin gibi bende "banane platonun dünya görüşünden. biz gölgeler(idealar) alemindemi yaşıyormuşuz" derim. yani felsefenin çok az bir kısmı bilime bakıyor oda dediğin gibi şüpheci olmak.

ayrıca hatırlatırım aristo nun aktif öz görüşünü. "kuğular bu ağaca benziyor, demekki kuğular ağaçtan geldi.ama bunun için bir aktif öz gerekli" demiş(bunun gibi dahada var). ve bu görüşü birkaç yıl bilim olarak okutulmuş. yani bazen felsefe bilime engelde olabiliyor.

yasark

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Çok eski taktiklerden;
1- sözel derslerde sesi bir mp3 player, cep tel vb kaydet. Kulaklığın kablosunun uzun kollu gömlek vs içinden bileğine getir ve saatine tuttur. Sonra derste yaklaştır bileğine kulaklığı dinle ve yaz.
2-Bazı ilaç şirketlerinin eşantiyonu olan kalemler vardı. Kenarında içerisine doğru kıvrılan yaylı sistemli not kağıdı oluyordu çekip notunu yazıyorsun bırakıyorsun kağıt kısmı içine kaçıyor çok işime yaramıştı bu kalem.

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
çocuklara soruları ve cevapları veriyorum öyle yazılı yapıyorum. kopyaya ihtiyaç duyulmuyor. ya da bazıları aman bu hoca zaten kek deyip futursuzca yöntemler deneyebiliyor. çok fazla çakıyorlar kendilerine güvendikleri için ve kağıtları alınıyor. öğrenciyi kasmamak lazım. madem ki bu öğrenci her halükarda kopyaya tevessül edecek bir yapıya sahip o zaman işini bileceksin.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
İki taktiğim vardı.

1-) Test olan sınavlarda silgiye soru numarasını yazardım.O da cevap A ise 1,B ise 2,C ise 3,D ise öhöhhh,E ise öhööööööö derdi:D Bende böyle anlardım:D
2-) Klasik sınavlarda da silgiyi atardım yazadı.Yada sınavdan önce her şeyi hazırlardım 1 kağıta katlardım kağıdı olur biterdi.Ama buna rağmen Kimya'dan hiç 2'nin üzerine çıkamadım.D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Kopya çekmek acizliktir.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
A-B sıralaması yapıldığında çapraz kağıt değiştir(Hemen adını bile yazmadan)

Ben bunu yapmış ve yakalanmıştım.Çünkü yanındakiyle aynı grup oluyorsun.İşte hoca da bütün grupları kontrol edince sonumuz hiç iyi olmamıştı.

asms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
uç kutularının arkasına küçük harflerle yazıcam dıye 2 saat sıler tekrar yazardım.sonra bı bakardım kı ezberlemısım :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
gömleğinizin ucuna yazın gömleğin beyaz olması sizin işinize gelir :D lakin takdir aldım işe yarıyo :mrgreen: / yanlış anlaşılmasın öss için çalıştığımdan dersleri dinlemiyorum ondan....

SaTa

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben daha dün edebiyat sınavında denediğim bir kopyayı sizinle paylaşayım;
İlk önce bu arkası yapışık olan kağıtlar varya genellikle sekreterler kullanır monitöre falan yapıştırırlar işte o kağıtlar.
O kağıtlara kopyanızı yazıyorsunuz efendim sonrasında o kağıdı hiç bozmadan sıranın en alt kısmı varya kitap koyduğumuz yer heh onun altı işte oraya yapıştırın.Hoca arkasını döndüğünde çıkarıp okuyun bu kadar basit..

2.Eğer sınavınız fizik,matematik yada geometri ise ve sizinde sınavda formüllere ihtiyacınız varsa formülleri bir kağıda büyükçe yazın ve kağıdı ayağınızın altına koyun yani kağıdı yere atın ve üstüne hafifçe basın.Ayağınızı kaldırdğınızda eğer yeterince büyük yazdıysanız formüller karşınızda :D

inferno22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kopya çekmek kötüdür. şahsen 7 ye gidiyorum sınıfın en akıllıları bile kopya çekiyor okukl sınavlarında ama ben cekmeden takdir hepsi 5 :D

arkadasların yaptıkları taktikleri söyleyeyim ben uygulamıyorum sbs var diyorum onlar yapıyor neyse

sıranın sol ust yerine kücük kücük yazıyorlardı. sonra kalemkutuları koyuyorlardı üstüne. eğer en arka duvar yanındaysanız ve büyük ekranı olan bir telefonunuz varsa oraya yazıyorsunuz bilgileri (cantayı askıya asıyoruz) hocanın olduğu bölümü kapatıyorsunuz telefonu koyuyorsunuz ve tak kopya

sonra derste cantaya koyupta su içme bahanesiyle (kızlar yapıyor) cıkarıp eteğin altına koymak ve bakma (hocanın aççak hali yok ya)

eğer sınıf kaynamıssa öğretmen bakmıyorsa bir arkadas kağıdı kaldırıyor ve görüyorlar. uazıklar olsun

sonra derste sıranın altına koyuyorlar ve öğretmen görmeden çıkarıp bakıyorlar.

sonra birisi espri yaptıysa sınıf konusmaya baslar (sınavların sonuna doğru olur)
sonrada sessizce 21 a mı filan diye sorarsınız hiç adil değil ben hakkımla tüm soruları filan doğru yapıyorum kopya cekenler haksız olarak 100 alıyor keske olmasa ama bunlar bizim sırada olanlar. benden kopya cekeni söylüyorum hocaya

Bunların hiç birisini yapmıyorum benim yöntemim sınavdan önce ders çalışmak ve cok nadir 80-84 filan alırım genelde notum 90lardadır fakat eğer kopya çekseydim alışacaktım hiç çalışmayacaktım ve sbsde otururdum.

UNUTMAYIN EĞER KOPYA VERİRKEN YAKALANIRSANIZ KOPYA ÇEKMEKLE AYNI DEĞERDE DEĞERLENDİRİLİRSİNİZ. SONUCU:OKULDAN ATILMA YASALARA GÖRE BÖYLE.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Lisedeyken Kimya dersinde çekmiştim ama sonuç çok kötü gelmişti. Ondan sonra kopyaya tövbe ettim.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Lisede kitap açardık ama o kadar kitaptan bile cevabın yerini bulamazdık. Anlayın artık :D

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kopya çekmek kötüdür. şahsen 7 ye gidiyorum sınıfın en akıllıları bile kopya çekiyor okukl sınavlarında ama ben cekmeden takdir hepsi 5 :D

arkadasların yaptıkları taktikleri söyleyeyim ben uygulamıyorum sbs var diyorum onlar yapıyor neyse

sıranın sol ust yerine kücük kücük yazıyorlardı. sonra kalemkutuları koyuyorlardı üstüne. eğer en arka duvar yanındaysanız ve büyük ekranı olan bir telefonunuz varsa oraya yazıyorsunuz bilgileri (cantayı askıya asıyoruz) hocanın olduğu bölümü kapatıyorsunuz telefonu koyuyorsunuz ve tak kopya

sonra derste cantaya koyupta su içme bahanesiyle (kızlar yapıyor) cıkarıp eteğin altına koymak ve bakma (hocanın aççak hali yok ya)

eğer sınıf kaynamıssa öğretmen bakmıyorsa bir arkadas kağıdı kaldırıyor ve görüyorlar. uazıklar olsun

sonra derste sıranın altına koyuyorlar ve öğretmen görmeden çıkarıp bakıyorlar.

sonra birisi espri yaptıysa sınıf konusmaya baslar (sınavların sonuna doğru olur)
sonrada sessizce 21 a mı filan diye sorarsınız hiç adil değil ben hakkımla tüm soruları filan doğru yapıyorum kopya cekenler haksız olarak 100 alıyor keske olmasa ama bunlar bizim sırada olanlar. benden kopya cekeni söylüyorum hocaya

Bunların hiç birisini yapmıyorum benim yöntemim sınavdan önce ders çalışmak ve cok nadir 80-84 filan alırım genelde notum 90lardadır fakat eğer kopya çekseydim alışacaktım hiç çalışmayacaktım ve sbsde otururdum.

UNUTMAYIN EĞER KOPYA VERİRKEN YAKALANIRSANIZ KOPYA ÇEKMEKLE AYNI DEĞERDE DEĞERLENDİRİLİRSİNİZ. SONUCU:OKULDAN ATILMA YASALARA GÖRE BÖYLE.
ben seni lisede görürüm ilkokulda kolay olur tabi bn işin üniversite kısmını bilmıorum ona bişey demicem ama lisede en sağlam adam bile çekiyor kaçarı yok hele sayısalcıysan bide saaçma sapan sözel derslerin yazılısı varsa çekmeyen adam yoktur heralde en temiz kopya çekme taktiği öndeki sıranın arkasına yazmaktır yada çok cesaretliysen ve adamın varsa kağıt değişmek :D

jack_extreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
sen aşmışsın olayı müdür :D

---------- saat 10:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:40 eklenmişti ----------

aynen katılıyorum sana eskiden felsefecilere deli gözüyle bakardım ama şimdi kendimi birden varoluş felsefesinin içinde buldum acaba deliriyormuyum :blink: :blink::blink:

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
1 Kez çektim çok pişman oldum :) yıl sonu hocadan helallik istemeyi düşünüyorum :)

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
artık son sınıfız kopya çekmeyelim diye sınıfı 2 ye ayırıyolar yarısı bi sınıfa barısı diğer sınıfa ... :D
ama yinede kopya çekilmesine engel değil tbii
sınıftada 2 tane hoca duruyo bazen müdür yardımcısı da geliyo :D

snow fox

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bizim lisede her öğrenci kendi sınıfından farklı bir sınıfta yazılı oluyor.o yüzden zor oluyor kopya çekmek.ama ilk dönem birkaç sınavda çektim kopya %100 başarı sağladım. ama kopya çekilerek alınan notla bi halt olmaayacağı için artık kopya çekmiyorum.