Komşumuzu şikayet etmeli miyim?

Reaksiyon puanı
147
Arkadaşlar üstteki komşumuz yüksek sesle müzik dinliyor dersten birşey anlamıyorum uyarıyoruz hala devam ediyor sizce polise şikayet etmeli miyim yâda ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
Düzgün okusana.Adam uyarmış zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uyarmışlar zaten.
uyarıyoruzu uyuyoruz diye okudum

Kaç kere söylüyoruz anlamıyor dersten hiç bisey anlamıyorum 2 sene kaldı üniversite sınavına çalışmam lazım ama okuduğumu anlamıyorum sesten
de ki bir daha yaparsak polisi arayıcaz de yine yaparlarsa polisi ara

Reaksiyon puanı
147
Polisi arasak ne gibi şeyler olur dava felan olmaz değil mi yani ceza mı keserler sadece

Reaksiyon puanı
385
Bence şikayet et.Yapmaması gereken birşey bir de millete uyarttırıyor kendini hadsiz.Şikayet etde görsün gününü.

Polisi arasak ne gibi şeyler olur dava felan olmaz değil mi yani ceza mı keserler sadece

Çok ileriye giderse dava ama çok küçük bir ihtimal.Para cezası alırlar.

Reaksiyon puanı
147
Binada yönetim var mı?
Yönetim yapan kişi yüksek sesle müzik dinleyen komşumuzun dayısı ondan guc bulup her istedigini yapiyor uyariyoruz tinlamiyor bile

Simdi gidip yoneticiye sikayet edecem eger yine yaparsa videoya alicam polise gidicem

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Bir daha ki sefere video kayıt yada ses kaydı al elin sağlam olsun.

Kat mülkiyeti kanunu

Madde 36 -

(1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idarî para cezası verilir.

(2) Bu fiilin bir ticarî işletmenin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde işletme sahibi gerçek veya tüzel kişiye bin Türk Lirasından beşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.

(3) Bu kabahat dolayısıyla idarî para cezasına kolluk veya belediye zabıta görevlileri karar verir

şikayetleri kolluk kuvvetlerine bildiricen.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Genel olarak bir rahatsızlığınız varsa, yönetimi toplayarak şikayetinizi öncelikle yönetime yapın.

Yönetici ondan yana bile olsa, çoğunluğun oyunu alırsanız ve karar defterine bu durum işlenirse eliniz güçlenir.

Ardından hala devam ederse, karar defterindeki karara istinaden polise şikayet veya yargı yoluna bile başvurabilirsiniz.

Direkt polise şikayet etmeniz hiçbir işe yaramaz. siz şikayet edersiniz, polis gelince adam sesi kısar, polis "konu kapandı" der gider, yarın bir daha sesi açar vs...

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
İlk Bi Uyar Bir Kaç Kez Böyle Dene Eğer Hayla Yapıyorsa Polise Şikayet Et.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Polise şikayet etmeden önce düzgün bir dille uyarın, eğer uyarınıza aldırış etmeyip yüksek sesle müzik dinlemeye devam ederse polise şikayet edin.

Reaksiyon puanı
16,118
ne tarz ve kimi dinliyor? mesela ben :The Thing That Should Not Be Metallica çalıyor... kimsesede şikayete gelmiyor...

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Hoparlörden müzik dinleme olayını anlamıyoum zaten. Her türlü keseye uygun kulaklık var zaten. Al birisini gitsin.

Kendimi bildim bileli kesinlikle ve kesinlikle kulaklık kullanırım. Benim müziğimi başkası dinlemek zorunda değil.

Reaksiyon puanı
16,118
Hoparlörden müzik dinleme olayını anlamıyoum zaten. Her türlü keseye uygun kulaklık var zaten. Al birisini gitsin.

Kendimi bildim bileli kesinlikle ve kesinlikle kulaklık kullanırım. Benim müziğimi başkası dinlemek zorunda değil.
WhatsApp Image 2020-09-09 at 18.11.18.jpeg

maxiplus5 ile 7/24 Metalica çalıyor Mikado MD2012 2.1 ile kimse şkayetçi değil.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Aslında en güzeli onun uyuduğu saatte subwoofer ı tavana yapıştırıpmüziği sonuna kadar açıp onu yatağında hoplatmak olur ama diğer komşulara yazık...