Koku Kaybı Böyle Olur Mu?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
307
Merhaba,

Annem Covid +, Babam ve Ben Covid değiliz ama babamda baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik, uyku isteği ve koku kaybı var ( vertigo hastası)
Bende soğuk algınlığı ve koku kaybı var ama saçma bir şekilde alkol kokusunu alıyorum diğer kokuları alamıyorum.

Elime kolonya döküyorum alkolden boğazım yanıyor ama limon kokusu 0 ya hiç gelmiyor.

Kolonya mı bozuldu, soğuk algınlığından mı böyle oldum, fazla kolonya kullanmaktan mı böyle oldu yoksa coronada mı karar veremedim.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Çok geçmiş olsun. Nasıl kaptığınızı tahmin edebiliyor musunuz ? Toplu taşıma vs

Reaksiyon puanı
307
Çok geçmiş olsun. Nasıl kaptığınızı tahmin edebiliyor musunuz ? Toplu taşıma vs
Çok samimi bir komşumuz vardı, onlar da çok dikkat eder bu konulara.

Annem de bu komşumuzla kanka gibiydi, sonra bizde lahana sarması yaptılar beraber, - geçerse senden geçsin hesabı-

O günün akşamına komşumuz halsizmiş kusmaya başlamış.

Ben de 5 gün tatildeydim işe gitmiyordum, dedim işe başlayacam nolur nolmaz teste gidelim.

Annem pozitif çıktı babam ve ben negatifiz ama şuan sanırım biz de pozitifiz.

Komşu nereden kapmış diyecekseniz kardeşine kız istemeye gittiler ve evde 20- 30 kişi maskesizlermiş hepsi corona olmuş.

Yani insanlar dikkat etse kimseye bulaşmaz bu virüs...

Biraz komşumuzun düşüncesizliği biraz annemin düşüncesizliğine hasta olduk.

Herkes dikkat etsin lütfen, 15 gün evde yatmak cidden çok sıkıcı, dokunduğun her yere dikkat etmen gerekiyor, dışarı çıkamıyorsun ve ben evi çok seven biri olmama rağmen bunları söylüyorum...
Koku kaybı, grip, sürekli terleme, hatta hafıza kaybı çok kötü, şuan bu mesajı yazarken bile bazen ne yazacağımı unutuyorum.

Tabi biz hafif atlatıyoruz, Allah ağır atlatanların yardımcısı olsun, nefes alamamak en zor şeylerden biridir sanırım...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
evet yahu benim arkadaşım da hafif atlattı. o da aynısını dedi. günde 16 hap ne demek ya..
sanırım virüsü baskı altına almak için yapıyorlar o şekilde.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,422
Bizimde komşu pozitif çıktı 2-3 hafta önce bişey istedi evde yok diye gitmedim yanına ucuz atlattım

Reaksiyon puanı
307
Teşekkür ederim

Teşekkür ederim siz de bir test yaptırın ama
Sözde bugün gelecekler, dün sağlık bakanlığından aradılar şikayet ettim bu süreci...
Kendinizi kötü hissetmezseniz ve eve gelmezlerse hastaneye gitmeyin izole kalın dediler ama kötü hissederseniz 112' yi bilgilendirip kendi aracınızla test yaptırın dediler.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Geçmiş olsun @morofobik
Sözde bugün gelecekler, dün sağlık bakanlığından aradılar şikayet ettim bu süreci...
Kendinizi kötü hissetmezseniz ve eve gelmezlerse hastaneye gitmeyin izole kalın dediler ama kötü hissederseniz 112' yi bilgilendirip kendi aracınızla test yaptırın dediler.
Geçmiş olsun.