Yardım klavye gacırdaması Yardım

Bu konuyu okuyanlar

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
merhabalar klavyeye hiç zarar vermedim ona göre yorum yaparsanız sevinirim 1.5 yıldır hiç temizlemedim içini bu konuda net cevap verirseniz sevinirim pislikten olurmu bu durumlar

KONUYA BAKABİLECEK ACİL

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Hocam klavyenin neresinde gıcırtı var ? Tuşlara basınca gıcırdama yapıyorsa büyük ihtimalle tuşların iç tarafı pislenmiştir. Bütün tuşları çıkartıp temizle, sonra tak dene. Eğer klavyeyi yerinde oynattığında gıcırtı yapıyorsa; büyük ihtimalle kauçuklarında sıkıntı vardır.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam klavyenin neresinde gıcırtı var ? Tuşlara basınca gıcırdama yapıyorsa büyük ihtimalle tuşların iç tarafı pislenmiştir. Bütün tuşları çıkartıp temizle, sonra tak dene. Eğer klavyeyi yerinde oynattığında gıcırtı yapıyorsa; büyük ihtimalle kauçuklarında sıkıntı vardır.
F1 F2 F3 tuşlarının üzerindeki tuşları görüyormusunuz o tuşlara bastırdığımda gacırdıyor içtarafını temizledim bulaşık deterjanıyla 1kere bir zaman geçti sonra gene aynı durumu yaşıyorum şuanda böyle düzenli temizlemek gerek galiba

Ekli dosyalar

• asus-rog-strix-flare_1.jpg
    asus-rog-strix-flare_1.jpg
    147.6 KB · Görüntüleme: 47

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Etrafını değil de sökmesi kolaysa söküp öyle temizlemeyi deneyin

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
tuşları sadece temizlesem olurmu içinide temizlemiştim klavyenin tuşlarını temizlesem geçermi hocam

Yaptığın işlem sonuç vermemiş ve yeniden mi yapmak istiyorsun onu anlayamadım ? Yani bir önceki mesajında bulaşık deterjanıyla temizlediğini belirtmişsin. Bence bütün tuşları tekrardan sök, güzelce temizle. Zaten oradaki tuşlar ölümcül öneme sahip değil, olmazsa kullanmazsın.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yaptığın işlem sonuç vermemiş ve yeniden mi yapmak istiyorsun onu anlayamadım ? Yani bir önceki mesajında bulaşık deterjanıyla temizlediğini belirtmişsin. Bence bütün tuşları tekrardan sök, güzelce temizle. Zaten oradaki tuşlar ölümcül öneme sahip değil, olmazsa kullanmazsın.
bulaşık deterjanıyla temizlersem şimdi geçermi?

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
sorun çözüldü hocam fakat herzaman düzenli olarak temizlemem gerekirmi

Eğer pis kullanıyorsan (Yanlış anlama, yemek falan yiyorsan) ya da çok tozlu bir ortamdaysan gerekebilir. Ama benim tavsiyem böyle bir durumla karşılaşmadıkça temizleme.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Eğer pis kullanıyorsan (Yanlış anlama, yemek falan yiyorsan) ya da çok tozlu bir ortamdaysan gerekebilir. Ama benim tavsiyem böyle bir durumla karşılaşmadıkça temizleme.
temizledim fakat ilk işe yaradı sandım fakat gene işe yaramamış napmam gerekiyor tuşları tek tek çıkartıp sıvı deterjana attım kuruladım sonra gene takmıştım ama gene işe yaramadı napıcam normalmi bu durum birde anlasam

Son mesajlar