Yardım Kingston RAM XMP sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Not Afraid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar, geçen gün çift kanal kullanmak için 2 adet Amazon.com.tr bu RAM'den satın aldım fakat bu RAM'leri taktığımda BIOS'ta DOCP ayarı kayboldu (eski RAM takılı değildi), sonra Kingston'un sitesine girip RAM'in özelliklerine bakayım dedim ve XMP desteğinin olduğunu, aynı zamanda AMD uyumlu olduğunu da gördüm ve herhalde RAM'lerde bir sorun var diye iade edip bu sefer de Amazon.com.tr bundan 2 adet aldım fakat aynı sorun bunda da mevcut. Eski RAM'im olan Crucial Ballistix 8 GB 3000 Mhz RAM'de hiç böyle bir sıkıntı yok, DOCP ayarı var ve 15 CL 3000 Mhz frekansında rahatça kullanabiliyorum. Yeni aldıklarımda XMP yok desem Kingston'un orijinal sitesi bana tam tersini söylüyor, yardımcı olursanız sevinirim, XMP yoksa iade etmem lazım çünkü. Hadi XMP olmasın çok önemli değil diyelim ama bana vadettiği 3200 Mhz frekansta 16 CL gecikme süresini de sağlamıyor, ona da ayrı gıcık oldum.

Anakart: ASUS TUF B450 PRO GAMING
İşlemci: AMD RYZEN 5 3600

NOT: BIOS son sürüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar biraz yardım lütfen, şu istediğim bilgileri edinmek için yazdığım 3. forum oluyor burası, 90-100 kişi bakıyor bir Allahın kulu yazmıyor, hiç mi kimse bilgi sahibi değil, değilse niye bakıyor madem konuya. Acil iade etmem lazım diyorum.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    22.7 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.PNG
    2.PNG
    24.3 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Alıntısı kingston.PNG
    Ekran Alıntısı kingston.PNG
    42.1 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme: