Kilo almak için ne yapmam lazım?

Bu konuyu okuyanlar

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Ben 13 yaşındayım ve 41 kiloyum. Belki normal olabilirim yaşıtım için bence normal değilim ama çok sıska gözüküyorum. Edirne'de spor yapmak için pek bir yer yok. Ne kas var ne kilo zayıfım açıkçası. Kilo almak için nasıl beslenmeliyim. Ama şunu demeyin çok ye alırsın. Ben normal günde 3 öğün yiyerek normal beslenerek kilo almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Protein ve saglikli yaglara gomul. 3 öğünde yesen porsiyonları artır.
Ergenlikle birlikte kasların kendide gelisecektir.
Ancak kilo alacagim diye yag almaya calisma, kilo aldıgında ondanda sikayet edersin.
Fizigine uygun kilogramda dambıl ile calisarak kasların gelisimine destek ol. 3 4 kg yeterli olacaktır.
Bu kas dedigim profesyonel anlamda olmaz, sadece tshirt giydiginde omuzlarinin oturmasi icin.

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Protein ve saglikli yaglara gomul. 3 öğünde yesen porsiyonları artır.
Ergenlikle birlikte kasların kendide gelisecektir.
Ancak kilo alacagim diye yag almaya calisma, kilo aldıgında ondanda sikayet edersin.
Fizigine uygun kilogramda dambıl ile calisarak kasların gelisimine destek ol. 3 4 kg yeterli olacaktır.
Bu kas dedigim profesyonel anlamda olmaz, sadece tshirt giydiginde omuzlarinin oturmasi icin.
Zaten bende öyle çok fazla kas istemiyorum. Senin dediğin gibi hafif omuzlar otursun vücut estetik dursun diye.

Reaksiyon puanı
8,017
Ben mayıstan bu yana 3 kilo aldım. Bol bol fast food ye. Donas , hamburger , lahmacun gibi hep dışarıdan yemek yedim. Evdeyken de patso falan yapıp yedim. Spor salonuna da gitmeni tavsiye ederim en hızlı sporda kilo aldım.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
13 yaşında 41 kilo zayıf değil, kız arkadaşım 25 yaşında kız 42 kilo. Rüzgarda uçuyor, ayakları yerden kesiliyor. Kilon normal senin, ileride artar kilon