Yardım Kilo Alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
62
merhaba herkese ben 14 yaşındayım şuan 47 kiloyum ortalama 170 cm boyum var biraz kilo almak istiyorum çok sıska gözüküyorum ne yesemde kilo alamıyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Yahya Furkan

Fortis Fortuna Adiuvat
Reaksiyon puanı
2,285
Sadece yemeğe dadanıp aldığın kilonun sana bir faydası olmaz ki.

Reaksiyon puanı
953
Çok yediğini sanıyor olabilirsin.
Bir de kilo almak için haftanın her günü çok yemen lazım 1 gün bile aksatırsan alamazsın.
Ayrıca spora da başlamanı tavsiye ederim.
Yaşın küçük olduğu için metabolizma hızlı çalışıyor gayet normal zor kilo alman ama yine de alabilirsin.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
merhaba herkese ben 14 yaşındayım şuan 47 kiloyum ortalama 170 cm boyum var biraz kilo almak istiyorum çok sıska gözüküyorum ne yesemde kilo alamıyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
öncellikle bende kilo almıyordum ama ailenin parası varsa gyme yazıl creatin ic hem vücüt gelişssin hem kilo al ama kreatini kullanırken kullanımına baglı günlük 20gram tüketecen ve her bir 4gramı icin 400 ml su icmen gerekir tabi onla birlikte b12 ve balık yagı vitamini alman dahada cabuk kilo aldıracagını düşünüyorum.benim oldugumm yerde gym=500tl creaitn=390tl vitaminler icinde=200tl ödeyecem bunlarla bitmiyor hergün bir avuc kuruyemis yemen gerekiyor.bunları yaparsan tahminim 6ay icinde vücütun oturur creatin tehlikeli sana kalmış ama bir uzman tavsiyesi ile alman gerekir internette 1.5 ay kullanıp 2 hafta kullanma diyor ama ben 1ay kullanıp 2 hafta kullanmıyorum

azrasönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
gözlerimle şahit olduğum için seninle bunu paylaşacağım,polislik sınavına girmek isteyen bir arkadaşım vardı ve çok zayıftı,bir spor salonuna gitti ve ordaki eğitmeni yulaf tavuk pilav vs barındıran bir liste hazırladı ve denileni tamamen uyguladı,şuan gayet sağlıklı ve çok mutlu senin de spora gitmeni öneririm

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Zamanında Obezitenin Kralını Görmüş Biri Olarak Ye Ve Yat Diyeyim. Durmadan Ye Yediğinin Üstüne Yatağına Geç Yayılarak Yat Hareket Etmeyi Kes Kilo Alırsın Çünkü Hareketsiz Bir Vücut Durmadan Kalori Alırsa Bir Yerden Sonra Kilo Alıyor... Ben O Şekilde 80 Kilodan 130 Kiloya Çıkmıştım Sonra Baş Edemeyince Ameliyat Oldum...

osmanbilgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
dr a görünmelisin belki ek takviye olarak ilaç verebilir dr gözetimi altında kalmalısın bence hatta diyetisyene git onlar daha çok ilgilenir
Mesaj otomatik birleştirildi:

gözlerimle şahit olduğum için seninle bunu paylaşacağım,polislik sınavına girmek isteyen bir arkadaşım vardı ve çok zayıftı,bir spor salonuna gitti ve ordaki eğitmeni yulaf tavuk pilav vs barındıran bir liste hazırladı ve denileni tamamen uyguladı,şuan gayet sağlıklı ve çok mutlu senin de spora gitmeni öneririm
buna da katılıyorum bu arada çok haklı

FastRoad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
boyun uzun bunun artı oalcagını dusunuyorum ilerde fakat kilonu arttırmak için en mantıklı yol spora yazılıp kalori hesabı yapıp daha fazla yemek yemek olmalıdır

juniormustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Günlük yaktığından fazla kalori alırsan kilon artar