Kendimi Çok Tuhaf Hisediyorum.

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Aslında şöyle: Saat en geç 23.30' da uyurum. Yani bilgisayarıda oyun için günde en fazla 1.5 saat.
Dışarı hiç çıkmam.
Şimdi anlaşıldı. Bilgisayar oynamıyorsun, dışarı çıkmıyorsun ve canın sıkılıyor. O zaman alternatifler araman gerekiyor. Çizgi roman okuyabilirsin misal.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hatta ağlamanı da öneririm ağladıktan sonra "neye ağladım ben yahu" deyip taktığın şeyin gülünçlüğünü fark edebilirsin.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Arkadaşlar kendimi çok mutsuz, üzgün ve garip hisediyorum. İçimden ağlamak geliyor. Ama nedeni ne bilemiyorum.
Yaşım: 15
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizde hiç böyle oluyormu ?
Bazen bende de oluyor ara sıra çok canım sıkılıyor içime öküz oturuyor yalnızlıktan yada bütün gün evdeyiz o yüzden de olabilir bence.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bende de bu durum olmuştu. (Çok daha ağırı tabii, kriz durumuna gelmişti.) Doktor depresyon ve yaygın anksiyete bozukluğum olduğunu söyledi. 4 aylık ilaç tedavisiyle iyileştim. Çok stresli bir dönem geçirmiştim o zamanlar, her şey üst üste gelmişti.

Sen bu durumu ailene anlat. (Seni fazlasıyla rahatlatır anlatman.) Eğer 1-2 hafta gibi bir sürede geçmezse doktora git.

Tavsiyelerim şunlar(Doktorun bana tavsiyeleri):
Soğuk suyla duş al. (Gerçekten soğuk olsun, merak etme hasta olmazsın. Zaten doktor önermişti.)
Toprağa basabilme imkanın varsa toprağa bas.
Yürüyüş ve spor yap.
Ailenle daha fazla zaman geçir.
Eğer fazla artarsa acile sakın gitme. Sakinleştirici vuracaklar ve aşırı ağır bir iğne sarhoş gibi oluyorsun. Nefes alamıyor gibi olabilirsin, hüngür hüngür ağlayabilirsin, sebepsiz bir şeye ağlayabilirsin ama acile gitmeyin. Devlet hastanesi doktorları çok kötü (ruhsal hastalık konusunda.) Eğer artarsa özel bir psikiyatriste gidin.

Son olarak geçici olma ihtimali çok yüksek, sen yine de ailene anlat. Yoksa kötüye gidebilir.

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Eğer özel bir problemin yoksa muhtemelen yaşın ile alakalı bir durum olduğuna eminim. Ben de senin yaşlarındayken kendimi bazen çok zeki hissederdim bazen de çok aptal ve ezik hissederdim. Kişiden kişiye göre değişen saçma sapan hisler bunlar :D

Ha bir de şu da var yaygın anksiyete bozukluğu olabilir. Maalesef günümüz dünyası yüzünden ufacık çocuklarda bile psikolojik sorunlar gözüküyor. Mutlaka uzman desteği almayı ihmal etme.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Eğer özel bir problemin yoksa muhtemelen yaşın ile alakalı bir durum olduğuna eminim. Ben de senin yaşlarındayken kendimi bazen çok zeki hissederdim bazen de çok aptal ve ezik hissederdim. Kişiden kişiye göre değişen saçma sapan hisler bunlar :D

Ha bir de şu da var yaygın anksiyete bozukluğu olabilir. Maalesef günümüz dünyası yüzünden ufacık çocuklarda bile psikolojik sorunlar gözüküyor. Mutlaka uzman desteği almayı ihmal etme.
Test yaptım anksiyet bozukluğu hafif.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
İnternetten saçma sapan testlerden yaptırmadın dimi? :) En son midem bulandığı için internetten araştırma yaptım, erkek halimle hamile çıktım dedim yuh artık :D Uzmandan aldıysan (psikiyatr,psikolog) tamamdır.
Yok internetten değil. Nasıl hamile çıktın ya :)
Erkek mi yoksa kız söyledi mi ? Kaç aylık hamilesin :D

Hafif gibi çıktı. Yani endişe edilecek bir durum yokmuş dedi.

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Yok internetten değil. Nasıl hamile çıktın ya :)
Erkek mi yoksa kız söyledi mi ? Kaç aylık hamilesin :D
Erkek girdiğim halde çıktı sen düşün gerisini. :/ Yalnız böyle sorman bile içimi ürpertti aman değiştirelim konuyu :D İnternetin saçmalıkları işte bazen oluyor.

Tekrardan geçmiş olsun, dikkat et kendine :D

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Erkek girdiğim halde çıktı sen düşün gerisini. :/ Yalnız böyle sorman bile içimi ürpertti aman değiştirelim konuyu :D İnternetin saçmalıkları işte bazen oluyor.

Saol teşekkürler sende dikkat et kendine :)

Takip ettim arasa sıra muhabbet ederiz :)

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700

Ben bir deniz atımıyım? (O sırada düşündüğün)

GemaR

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bende benzer sıkıntı daralmalar yaşadım.
Bu hep böyledir bütün dünyada yüzyıllardır herkes yaşar bunu.

Temel sebebi maneviyat eksikliği.

Allah'a yöneldikten sonra bir gün bir baktım canım sıkılmıyor bu nasıl olablir dedim gülmeye başladım o kadar ilginç ki düz duvara saatlerce baksam yine sıkılmıyor.
Çok hoşuma gitti.

Allah Kur'anda kalplerin yumuşaması tatmin bulmasının tek yolu insanların kendisine dönmesidir zaten şu an olan olayların tek amacı bütün dünyanın Allah'a dönmesi.

Hadid Suresi, 16. ayet: İman edenlerin, Allah'ın ve haktan inmiş olanın zikri için kalplerinin 'saygı ve korku ile yumuşaması' zamanı gelmedi mi?

Zümer Suresi, 23. ayet: Allah, müteşabih (benzeşmeli), ikişerli bir Kitap olarak sözün en güzelini indirdi. Rablerine karşı içleri titreyerek-korkanların O'ndan derileri ürperir. Sonra onların derileri ve kalpleri Allah'ın zikrine (karşı) yumuşar-yatışır. İşte bu, Allah'ın yol göstermesidir, onunla dilediğini hidayete erdirir. Allah, kimi saptırırsa, artık onun için de bir yol gösterici yoktur.

Aşağıdaki mini belgeseli seyretmenizi öneririm.

dhirom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlarına merhaba nasılsın yaz, online görüşmelere katılmaya çalış. Şu an hepimiz sosyal izolasyondayız. Toplumdaki rollerimizi üstlenemiyoruz. Koç üniversitesinden arkadaşlarım çember adlı bir uygulama geliştirdiler. İncelemeni tavsiye ediyorum. Hatta arkadaşlık siteleri vs kafanı dağıtabileceğin among us, cs:go, LoL diskord gruplarına katıl. İlgili gruplara girmek istersen bana dm atabilirsin. Bu süreçte herkes egolarından sıyrılmalı ve çevresinde iyi görmediği insanlara(arkadaş, dost, yakın olmak önemli değil) yardım etmeli. Japonya'da koronavirüsten ölümlerden daha çok sayıda kişi intihar etti.

Clownn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
majör depresif bozukluk veya kısa süreli tekrarlayan depresif bozukluk olabilir özel bir psikolog ile görüşmeni öneririm.