Soru Kel Mi Kalıcam ?

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Konuyu açtığım zamanda hiç saçlarımda seyreklik yoktu yada ben hiç fark etmedim ama şimdi seyrelmeyede başladı doktora da gidemedim malum pandemi sanırım kel olucam en azından 20 yaşlarında başlasaydı hemen saç ektirirdim
Dostum sanıyorumki saçında kepek var. Bu dökülmeye sebep olan bir etken diye biliyorum. Eskiden benim saçım da kepekliydi. Yararı olmuş mudur bilmiyorum ama kepeğe karşı etkili şampuanlar kullanmıştım zamanında. Şu an kepek olmadığı gibi dökülme şikâyetim de yok. Normal olarak, elimi saçıma attığımda biraz gelebiliyor ama önemli miktarlarda değil. Yine de, bende işe yarayan bir şey sende de işe yarayacak diye bir şey yok. Ki, işe yarayıp yaramadığını da tam olarak hatırlamıyorum.

Arkadaşların da dediği gibi, bir uzmana görünmekte fayda var. MHRS üzerinden cildiye randevusu almak çok kolay. Belki de dönemsel ve basit bir şeyi kafana bu kadar takıyorsundur. Sağlıcakla kal.

Ekleme: Konunun nispeten eski olduğunu şimdi fark ediyorum :(

Andromeda06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Dostum sanıyorumki saçında kepek var. Bu dökülmeye sebep olan bir etken diye biliyorum. Eskiden benim saçım da kepekliydi. Yararı olmuş mudur bilmiyorum ama kepeğe karşı etkili şampuanlar kullanmıştım zamanında. Şu an kepek olmadığı gibi dökülme şikâyetim de yok. Normal olarak, elimi saçıma attığımda biraz gelebiliyor ama önemli miktarlarda değil. Yine de, bende işe yarayan bir şey sende de işe yarayacak diye bir şey yok. Ki, işe yarayıp yaramadığını da tam olarak hatırlamıyorum.

Arkadaşların da dediği gibi, bir uzmana görünmekte fayda var. MHRS üzerinden cildiye randevusu almak çok kolay. Belki de dönemsel ve basit bir şeyi kafana bu kadar takıyorsundur. Sağlıcakla kal.
Bendeki dönemsel değil maalesef doğuştan kuruluk hastalığım var ondan dolayı kepek fazla oluyor o yüzden nemli tutmam gerekiyor şampuan pek işe yaramıyor pek çok çeşidini denedim bi tek badem yağlı şampuan biraz etki etti ama yine hala kepek fazlaydı şimdi yağ kullanmaya ve zeytinyağlı sabun kullanmaya başladım umarım faydası olur

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Bendeki dönemsel değil maalesef doğuştan kuruluk hastalığım var ondan dolayı kepek fazla oluyor o yüzden nemli tutmam gerekiyor şampuan pek işe yaramıyor pek çok çeşidini denedim bi tek badem yağlı şampuan biraz etki etti ama yine hala kepek fazlaydı şimdi yağ kullanmaya ve zeytinyağlı sabun kullanmaya başladım umarım faydası olur
Cildiye uzmanına gittin mi? Onun söyleyecekleri daha yararlı olacaktır. Çok kolay iş ya gitmek.

Andromeda06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Cildiye uzmanına gittin mi? Onun söyleyecekleri daha yararlı olacaktır. Çok kolay iş ya gitmek.
Küçükken çok gittim en az 5 6 hastaneye gitmişimdir bi çözümü yok nemli tutmam gerekiyor yediklerime dikkat etmem lazım bi ilacı vs yok krem sürüp nemli tutmak çözümü o da saçda anca yağ ve şampuanın içindekiler önemli oluyor aktara da gittim o dedi mesela yediklerime dikkat etme meselesini ve çok işe yarıyor doktar bahsetmemişti bundan hazır gıda, dondurma yoğurt gibi karaciğeri soğuk tutacak şeyleri, abur cubur yememeliyim yada nemli bölgede yaşamalıyım adana Antalya gibi o da şuan mümkün değil

Reaksiyon puanı
76
Özür dilerim konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum. Bugün berbere gittim ve berber bana saçımın güçsüz olduğunu söyledi ve saçımın döküleceğini söyledi yasım daha 15 sizce ne yapabilirim yardım ederseniz çok sevinirim.
Bıoxsıne saç serumu ve şampuanını saç dökülmesinin var olan şiddetine göre kullanırsanız çok düzenli olarak kullandığınız sürece bu aşırı dökülmeleri önleyebiliyor, ancak yeni saç çıkarma gibi olağanüstü olan etkileri de pek yoktur, bir zamanlar bunu ben kullandım. Tabi en başta cildiye kısmına gidip saçın zayıf oluşunun gerçek nedeni öğrenilerek buna göre çözüm yolları bulunmalıdır. Bioxsine bitikisel kökenli bir saç ilacıdır, bitkisel kökenli olup zayıf saçları kuvvetlendiren formüller de aslında çok çeşitli olup mevcuttur, ama en doğrusu işin tıbbi boyutuyla bir cildiyeciden asıl gerekli bilimsel (tıbbi) yardımı alabilmektir.

Bir berberin bu konudaki gereksiz uyarısını hiç dikkate almayıp ince saçların mutlaka dökülmesi gibi bir gerçek hiçbir zaman olamayıp hurafe bağlamında yapılmış olan bir söylemden ibarettir. Bu berberin çok yakın bir arkadaşı çok yakında size Bioxsine gibi marka bir saç ürününü şiddetle tavsiye ederse buna hiç şaşırmamak lazımdır. Kolay gelsin.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Baban kelse babandan gelen genler baskın çıkarsa senin DNA'na işlenir buda senin fenotipini etkileyebilir bu durumda hiçbir kimyasal madde bu olaya engel olamaz

Andromeda06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Baban kelse babandan gelen genler baskın çıkarsa senin DNA'na işlenir buda senin fenotipini etkileyebilir bu durumda hiçbir kimyasal madde bu olaya engel olamaz
Evet genle alakalı ama benim saçım babamınkinden de seyrek kuruluktan dolayı onun için biraz da olsa geciktirmek için uğraşıyorum dökülmesini

Reaksiyon puanı
3,027
Şampuan yerine kalıp sabun kullan. Şampuanlar kimyasal dolu. Ara ara keratin bakımı da yap ve duşta soğuk su kullan mümkün olduğunca. Ne kadar mümkün bilmiyorum ama stresten de uzak dur :)

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Özür dilerim konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum. Bugün berbere gittim ve berber bana saçımın güçsüz olduğunu söyledi ve saçımın döküleceğini söyledi yasım daha 15 sizce ne yapabilirim yardım ederseniz çok sevinirim.
Benim yaşım 22, benim saç dökülmesi 17 yaşında falan başladı genetikse kullanması zahmetli ve yan etkili ilaçlar ile ertelersin kesin çözümü sadece ekim. Ama sana tavsiyem bu yaşta takma bunları benım şimdi ki aklım olsa 17 yaşında dökülürken falan umursamazdım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada saçla ilgili genler genellikle anne tarafından gelir dayı varsa ona bak yoksa anne tarafı dedene bak

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Benim de saç dökülme sorunum vardı ince telli bir de :/ bioxcin kullanmaya başladım dökmeyi baya baya durdurdu ve saç tellerim daha kalınlaştı gibi hissediyorum. Keşke öncesinde bu ürünler işe yaramaz demeseydim kendi kendime.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bu arada saçla ilgili genler genellikle anne tarafından gelir dayı varsa ona bak yoksa anne tarafı dedene bak
Eyvah benim saçlarım aynı anneme çekmiş annemin tarafında erken yaşta saç beyazlama sorunu var ? allahtan babama çekmedi ordada kellik sorunu baş gösteriyor :(

PowerXitinia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Benim saçlarımda 12 yaşında falan dökülmeye başlamıştı yanlar baya açılmıştı sana önerebilceğim şeyler şampuan alırken saç tipine göre şampuan al mesela saçın yağlıysa yağlı saçlar için şampuan al eğer saç tipini bilmiyorsan tüm saç tipleri için uyumlu yazan şampuanları al ben mesela ipek tüm saçlar için uyumlu yazan şampuanı kullanıyorum saç tipimi bilmediğim için sanada benim gibi yapmanı tavsiye ederim

egemen41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Dayım kel ama annemin babasının benden daha fazla saçı var anneme sordum dayınınkiler sıkıntı stresten dolayı döküldü dedi.

egemen41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. 2 hafta önce kreatin kullanmaya başladım yan etkisi olan saç dökülmesinden korkuyordum, ama hiç dökülüyor mu diye dikkat etmemiştim bugün saçımı her çektiğimde (çok sert değil) 3 4 tane saç geliyor. Bu normal mi çünkü kullanmadan önce nasıldı bilmiyorum.