Kasanın Power Tuşuna Basıyorum Ama Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bilgisayar uyku moduna geçmişti gelip fareyle oynadım klavyeye dokundum ama hiçbir şey açılmadı. Ben de power tuşuna basılı tutup kapattım. Tekrar açtığımda 5 saniye de bir kendini resetliyordu. Sonra internette biraz araştırma yaptım. Fişi çıkar power tuşuna bas falan olmadı sonra bios pilini çıkar dediler çıkardım taktım yine klavye mause da ışık yok ekran da görüntü yok rami çıkardım slot değiştirdim yine aynı klavye fare yok ekran da gelmiyor. Sonra bir kabloyu hatırlamıyorum hangi kablo olduğunu power led power reset slotunun oradaki baska bir slota değdirdim bilgisayar kapandı tekrar bastığımda açılmadı. Power supply yandı mi diye kontrol etmek için yeşil siyah taktiğini yaptım. Psu çalışıyor sonra 350w lik başka bi psu takayım dedim ama yine aynı bilgisayar çalışmıyor şimdi ne yapmalıyım hdd de psu da ekran kartında sıkıntı olacağını sanmıyorumhe bu arada ekran kartını da çıkarıp denemiştim çalışacak mi diye çalışmamıştı açılıyordu kapanıyordu döngüye almıştı.
Şimdi ne yapmalıyım.

Sistem
High power 750w +85 bronze psu
16 gb Ram tek slot
I5 7400
Rx 480
Z270 Sli plus

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Valla ne yalan diyim her şeyi yapmışın cmosu clearla veya anakartı garantiye gönder

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gördüğüme göre bir eksik yok ekran kartı pci e kablosu da bağlı

Ok işareti olan resimde power sw, reset sw ,hdd led .power led + .power led- kabloları var bağlanma şekli var mı

Şunu çözen arkadaşa steamden 50 tl değerinde oyun atacağım söz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cmous clearlama işlemi nasıl yapılıyor

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Onların bağlsnma şekli var + - lerin sorduğun gibi.

48:39 O yerden resim atabilirmisin?

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Alttaki power reset led yerini doğru bir şekilde tekrar taktım kılavuzdan bakarak

Inşallah anakart hasar görmemiştir ya anakartta koruma varmıdır veya psu da böyle bor şey mümkün mü

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
CMOSu şu şekilde sıfırlayabilirsin

Daha pek bir şey söyleyemem başka arkadaşlar yardım edecektir benlik bu kadar

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O tuşlar bende yok ki videodan hiçbir şey anlamadım

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Bios ile alakasız bu durum. Benim dediğim kabloların bağlantısıni yapmasi lazım.

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartını çıkarıp videodakinin aynısını yaptım yaptım yine olmadı.

Bağlamadım başka kablo yok ztn hep böyleydi

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Videodaki kablolar kasada geliyor diye biliyorum.

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet öylede ztn 3 yıldır böyle kullanıyordum bazen kendini hep resetlemeye aldığında ram skorunu degistiriyordum oluyordu. Ama her sey yapmama rağmen olmadı acaba sorun ne veya ben nerde yanlış yaptım. Yaptığım kısa devre zarar mi verdi??? ??

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Evet öylede ztn 3 yıldır böyle kullanıyordum bazen kendini hep resetlemeye aldığında ram skorunu degistiriyordum oluyordu. Ama her sey yapmama rağmen olmadı acaba sorun ne veya ben nerde yanlış yaptım. Yaptığım kısa devre zarar mi verdi??? ??

dostum bios pilini cıkartıp ana kartı bios sıfırlamayı denedin bu yoluda denemelisin çözüm getirebilir yapmadıysan

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok yine olmuyor slot değiştiriyorum. Çıkarıyorum ama yine olmuyor. Çıldırmak üzereyim saat 3 den beri bulamadım çözümü

15.00*

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hayır kısa devre oldu. Power Tuşuna basınca ses seda yok.

Yanlışlıkla bir küçük bir kabloyu küçük bir sokete alttaki jusb1 soketine yanlışlıkla bağladım pc kendini kapattı şimdi açılmıyor

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Hayır kısa devre oldu. Power Tuşuna basınca ses seda yok.

Yanlışlıkla bir küçük bir kabloyu küçük bir sokete alttaki jusb1 soketine yanlışlıkla bağladım pc kendini kapattı şimdi açılmıyor

ana kartına herhangibi bir güç gelmiyor yani kısaca

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet kesinlikle kapandığı anda yanık kokusu falan gelmedi normal bir şekilde elektrik gider gibi kapandı

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Evet kesinlikle kapandığı anda yanık kokusu falan gelmedi normal bir şekilde elektrik gider gibi kapandı

dostum eğer dedigin igbi ise ana kart güç hiç gelmıor ana kart ışığı yanmıyorsa çalıstırma tusuna bastıgında çalısmasa bile bu durumda ne yazık ki evde yapabilecegin hiç bir şey yok tek tek her yerin test edilip kısa devri yeri bulunması gerekiyor buda zaten tak cıkar mantıgı deigl cihazla yapılan bir şey ana karta voltaş geliyor olsa sunları bunları dene derdim ama gelmediği için yapabilecegin evde hiç bir şey yok malesef

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Anakart ışığı nerde tam olarak

dostum eğer ana kartına güç geliyor bile olsa evde deyebilecegin şeyler işlemci değiştirmek

ram değiştirip denemek ram slotunu degişmek

bunlarda da aynı sorun deva mediyorsa zaten kuzey yada güney köprülerinde sorun var onuda sen halledemzsin evde olcak şey deigl

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dediginiz şeyleri dışarda yatırsam pahalıya patlar mi

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Dediginiz şeyleri dışarda yatırsam pahalıya patlar mi

sorun nerede bilmiyoruz ne işlem yapılacagınıda hani şimdi mevki nere onuda bilmiyoruz ben sana buradan ne yazsam emin ol tatmin olacagın bir şey söylemiş olmam dedigim gibi bu işlemleride yapacak durumun yoksa zaten daha cok kurcalaman belkide minnacık şeyi büyük boyutlara getirebilir bir pc ciye götürüp durumu anlatıp bana sorunun ne oldugunu söyleyin ve ne kadar patlayacagını diyip ondan sonra onaylayacagım diyerek fiyat alabilirsin bir çok yerden bu şekilde günümüzde malesef çoğu yerde esnaflık öldügü için bir şey demek mümkün degil

Nureddin Can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anlaşıldı inşallah büyük bir sorun çıkmaz. Iyi geceler