Destek Kasanın Power Tuşuna Basıyorum Ama Açılmıyor

Arkadaşlar bilgisayar uyku moduna geçmişti gelip fareyle oynadım klavyeye dokundum ama hiçbir şey açılmadı. Ben de power tuşuna basılı tutup kapattım. Tekrar açtığımda 5 saniye de bir kendini resetliyordu. Sonra internette biraz araştırma yaptım. Fişi çıkar power tuşuna bas falan olmadı sonra bios pilini çıkar dediler çıkardım taktım yine klavye mause da ışık yok ekran da görüntü yok rami çıkardım slot değiştirdim yine aynı klavye fare yok ekran da gelmiyor. Sonra bir kabloyu hatırlamıyorum hangi kablo olduğunu power led power reset slotunun oradaki baska bir slota değdirdim bilgisayar kapandı tekrar bastığımda açılmadı. Power supply yandı mi diye kontrol etmek için yeşil siyah taktiğini yaptım. Psu çalışıyor sonra 350w lik başka bi psu takayım dedim ama yine aynı bilgisayar çalışmıyor şimdi ne yapmalıyım hdd de psu da ekran kartında sıkıntı olacağını sanmıyorumhe bu arada ekran kartını da çıkarıp denemiştim çalışacak mi diye çalışmamıştı açılıyordu kapanıyordu döngüye almıştı.
Şimdi ne yapmalıyım.

Sistem
High power 750w +85 bronze psu
16 gb Ram tek slot
I5 7400
Rx 480
Z270 Sli plus

Gördüğüme göre bir eksik yok ekran kartı pci e kablosu da bağlı

Ok işareti olan resimde power sw, reset sw ,hdd led .power led + .power led- kabloları var bağlanma şekli var mı

Şunu çözen arkadaşa steamden 50 tl değerinde oyun atacağım söz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cmous clearlama işlemi nasıl yapılıyor

Alttaki power reset led yerini doğru bir şekilde tekrar taktım kılavuzdan bakarak

Inşallah anakart hasar görmemiştir ya anakartta koruma varmıdır veya psu da böyle bor şey mümkün mü

aliyasiny65

Doçent
CMOSu şu şekilde sıfırlayabilirsin

Daha pek bir şey söyleyemem başka arkadaşlar yardım edecektir benlik bu kadar

Evet öylede ztn 3 yıldır böyle kullanıyordum bazen kendini hep resetlemeye aldığında ram skorunu degistiriyordum oluyordu. Ama her sey yapmama rağmen olmadı acaba sorun ne veya ben nerde yanlış yaptım. Yaptığım kısa devre zarar mi verdi??? 🤔🤔

Evet öylede ztn 3 yıldır böyle kullanıyordum bazen kendini hep resetlemeye aldığında ram skorunu degistiriyordum oluyordu. Ama her sey yapmama rağmen olmadı acaba sorun ne veya ben nerde yanlış yaptım. Yaptığım kısa devre zarar mi verdi??? 🤔🤔

dostum bios pilini cıkartıp ana kartı bios sıfırlamayı denedin bu yoluda denemelisin çözüm getirebilir yapmadıysan

Yok yine olmuyor slot değiştiriyorum. Çıkarıyorum ama yine olmuyor. Çıldırmak üzereyim saat 3 den beri bulamadım çözümü

15.00*