Yardım Bilgisayarım Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Tbugra41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son 3 aydan beri bilgisayarım nadirde olsa power tuşuna basıyorum kasa çalışıyor fakat ne bios bip sesi geliyor ne de görüntü bu ara sıra oluyor du ve birkaç saat sonra tekrar denediğimde bilgisayarım açılıyordu son 1 aydır bu daha sık ve daha fazla zamanla olmaya başladı taaki ramazana girmeden 1gün önceye kadar o günden beri bilgisayar hiç açılmadı aynı şekilde power tuşuna basıyorum bip sesi ve görüntü gelmiyor çoğu parçayı tek tek söküp tekrar taktım teker teker çıkarıp çalıştırdım ne ram de ne de ekran kartından değil sorun sonra normalde bilgisayar açıldığı zamanlarda masamda mavi bi ışık açıldığını gösteren var onun yanında da depolama işareti var o da kırmızı renkte yanıyo PC açıldığı zamanlar o kırmızı ışık da yanardı ancak şu 15 gündür o hiç yanmıyordu acaba dedim ssd veya harddiskte mi sorun var sonra 2 gün öncesine kadar da o yanmaya başladı fakat görüntü ve bip sesi yine yok ama o ışık yanmaya başladıktan sonra PC yi açıyorum görüntü gelmediği için normalde power tuşuna 3-5 saniye basılı tutuyorum kapatmak için fakat o kırmızı ışık tekrardan yanmaya başladığından beri power tuşuna dokunduğum an PC kapanmaya başladı şuan bu durumdayım bilgisayarcıya götürebilecek durumum yok belki kendi başıma çözebileceğim birşeydir yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

mmetem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Anakartının çalıştığından eminmisin?