Yardım kasa fanlarım zamanla dönmeyi durdurdu

Bu konuyu okuyanlar

berat tulgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Yeni bir PC aldım hazır toplama bir sistem. GameGaraj'dan aldım. Sistemde bir sorun var. İlk aldığım zamanlar her şey iyiydi fakat bir zaman geçtikten sonra ön 3 fanımdan 1 tanesi bozuldu. LED'i yanıyor fakat dönmüyordu. Müşteri hizmetlerinden destek aldım ve bana 1 adet aynı fandan gönderildi. Fakat bir süre geçtikten sonra farklı bir fan daha bozuldu. Aynı işlemleri tekrar yaptım ve 1 fan daha gönderildi bana aynı şekilde. Fakat belli bir süre geçtikten sonra tekrar bir fanım bozuldu. En son bozulan fan egzoz fanımdı. Ben tekrar desteğe bağlandığımda bana bu sefer bilgisayarı gönderin ve inceleyelim dediler kısaca. Fakat ben aktif olarak kullanıyorum ve bilgisayarı göndermem birazcık zor bir iş gerçekten. Göndermeden önce foruma danışayım dedim. Neden olabildiğini anlayabilmiş değilim. Her türlü tak çıkar işlemini yaptım. Kablolarda bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Fakat şunu ekleyebilirim. Çalışan fan sayısı 3 adete düştüğünden beri hiçbir fan bozulmadı uzun süredir. Kafamı kurcalıyor. Güç yetmiyor desem LED'le birlikte durur diye düşünüyorum. PSU 750W ve sistemim için fazlasıyla yeterli

Son mesajlar